Elektrický šlehač

Pohodlný, bezpečný, rychlý.

ca. 700 CZK
ca. 400 CZK
ca. 4 200 CZK
ca. 3 400 CZK
ca. 1 000 CZK

Jak vybrat elektrický šlehač

 • Elektrický šlehač nemusí sloužit pouze ke šlehání, šlehací nástavec může být také součástí multifunkčního stroje, který doma využijete i dalším způsobem.
 • Kromě klasického elektrického šlehače se setkáte s dalšími typy přístrojů, které také obsahují šlehací nástavce.
 • Dávejte pozor na výkon šlehače, který vyberete. Měl by být tak velký, aby zvládl vaše požadavky.
 • Co se týče materiálu, můžete vybírat z 2 variant. Jsou jimi plast a nerez.
 • Aby bylo šlehání efektivní, dávejte si pozor na to, aby byly metly vyrobené z nerezu.

Typy

Na trhu se vyskytuje několik typů šlehačů. Pojďme si říci, které to jsou.

Ruční šlehač

Ruční šlehač ocení jej především ti, kteří pečou domácí moučníky. Díky výměně nástavců není problém připravit kynuté i piškotové těsto a vyšlehat různé krémy.

Výkonný
Vigan Mammoth S3V1 Turbo

Tyčový mixér

K tyčovému mixéru dostanete i šlehací nástavec. Mixér má menší rozměr, takže nezabere moc místa a není náročný na údržbu. Nevýhodou je, že u jeho používání musíte celou dobu držet spouštěcí tlačítko.

Kuchyňský robot

Kuchyňská robot je multifunkční přístroj, který obsahu největší počet nástavců i velké množství funkcí. Za pomoci nástavců můžete šlehat i hnětat. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

Šlehač mléka

Elektrický šlehač mléka ocení především milovníci kávy, kteří si díky němu připraví bohatou pěnu. K těmto šlehačům se nedá dokoupit další příslušenství, ani neumožňují další funkce.

Ruční
Orava SL-109

Výkon

Při výběru elektrického šlehače by vás měl zajímat i výkon, který je označen písmenem W.

 • Nejméně výkonné spotřebiče mají výkon okolo 125 W. S těmito přístroji však může být obtížné vyšlehat krémy do potřebné konzistence.
 • Lepších výsledků dosáhnete, pokud si pořídíte přístroje, jejichž výkon se pohybuje v rozmezí 250 – 450 W.
 • Jestliže šlehač obsahuje nástavce na hnětení těsta, měl by být jeho výkon vyšší než 600 W.

Víte, že…?

Kuchyňský robot patří k výkonnějším přístrojům, nejméně výkonné spotřebiče, mají výkon okolo 500 W. Tyto modely však nejsou nijak kvalitní, za minimální výkon se v tomto případě považuje hranice 1 000 W, nejvýkonnější modely pak dosahují výkonu cca 1 500 W.

9 různých rychlostí
KitchenAid 5KHM9212E

Materiál

Kromě vzhledu šlehače, má zvolený materiál dopad také na odolnost a výši pořizovací ceny. Na výběr jsou 2 varianty, a to plast nebo nerez.

Materiál Popis
Plast Spotřebiče z plastu jsou zastoupeny větším počtem, jsou totiž obecně levnější, ale za to méně odolné. I zde se však kvalita plastu liší v závislosti na serióznosti výrobce i pořizovací ceně. Do nákupu podezřele levných šlehačů se raději nepouštějte a vybírejte modely známějších značek, které jsou vyrobeny z odolnějších plastů.
Nerez Tyto šlehače oceníte nejen v moderní kuchyni. Jedná se o odolnější variantu, která se navíc chlubí i elegantním vzhledem. Nevýhodou je pak vyšší pořizovací cena.

Metly

 • Součástí elektrického šlehače jsou také šlehací metly. Ty samozřejmě využijete při šlehání vaječného sněhu, šlehačky nebo krémů. Metly jsou rozdílné především svým tvarem. Myslete na to, že vyrobené by měly být vždy z nerezové oceli.
 • U ručních šlehačů najdete také hnětací metly. Ty jsou určeny k přípravě různého těsta. Tyto metly jsou robustnější a bývají součástí výkonnějších šlehačů. Součástí šlehačů s hnětacími metlami často bývá také praktický stojan a otočná mísa.
 • Posledním typem je balonová metla, která se liší počtem ramen.

Výrobci a cena

Mezi kvalitní výrobce elektrických šlehačů, ponorných mixérů a kuchyňských robotů patří například značky Kenwood, Eta, Kitchenaid, Bosch, Braun, Sencor, Concept, Zelmer či Phillips. Společnosti, které vyrábí šlehače mléka, jsou například Bialetti, Saga, Krups, Clatronic nebo Tescoma.

Tyčový mixér
WMF Lineo
 • Méně výkonné elektrické šlehače vyjdou na necelých 1 000 Kč. Tyto modely však neumožňují využívat hnětací metly. Pokud máte uplatnění i pro toto příslušenství, budete muset investovat od 1 500 – 3 000 Kč.
 • Tyčové mixéry stojí od 300 – 4 000 Kč. Rozdíl v ceně je dán množstvím různého příslušenství.
 • Kuchyňský robot stojí v rozmezí 2 000– 10 000 Kč, patří tedy k tomu nejdražšímu, co můžete v kuchyni využít. Za kvalitní je možné považovat modely s cenou od 3 000– 7 000 Kč. Zde již koupíte obstojně vybavené a výkonné typy. Dražší modely potěší především náročnější uživatele i profesionály.
 • Elektrické šlehače mléka koupíte od 800 – 1 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat elektrický šlehač?

Nejprve si ujasněte, jaký typ elektrického šlehače si chcete pořídit. Pozorně si ověřte výkon, kterým přístroj disponuje, aby byl schopen zvládnout všechny vaše požadavky. Zvolte materiál, který vám bude vyhovovat, a dávejte pozor na materiál metliček, který by měl být vždy z oceli.

S jakými funkcemi se u elektrického šlehače setkáme?

Funkcemi disponují především kuchyňské roboty. Určitě oceníte regulaci rychlosti a vybaveny mohou být stejně jako ponorné mixéry pulzním spínačem. Kromě toho se u robotů setkáte i s bezpečnostní pojistkou, pojistkou proti přehřátí motoru a protiskluzovými nožičkami.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Výkonný
Ruční
9 různých rychlostí
Tyčový mixér
Šlehač/hnětač
Image
Produkt
Vigan Mammoth S3V1 Turbo
Orava SL-109
KitchenAid 5KHM9212E
WMF Lineo
ORAVA SL-500 C
Cena ca. 700 CZK ca. 400 CZK ca. 4 200 CZK ca. 3 400 CZK ca. 1 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena