Tyčový mixér

Tyčový mixer do každé kuchyně - na polévky, na kaše, na ořechy. Vyberte si.

ca. 1 000 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 400 CZK
ca. 4 000 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 800 CZK
ca. 1 900 CZK

Jak vybrat tyčový mixér?

Pro milovníky pokrmů z čerstvých surovin, krémových omáček či polévek nebo pro rodiče malých dětí, se tyčový mixér stal nepostradatelným pomocníkem v domácnosti. Zdokonalováním funkcí roste i jeho obliba. Na trhu je velké množství variant tohoto spotřebiče. My vám poradíme, jak si vybrat takový, aby vyhovoval vašim potřebám, a nestal se z něj jen další “lapač” prachu.

Typy mixérů

Před koupí mixéru je dobré promyslet, jak často jej budeme využívat a co všechno by měl zvládnout. Základní modely mají jeden nástavec a využijete je k přípravě polévek, omáček, pyré či koktejlů. Ty lépe vybavené zvládnout i nasekat ingredience, zamíchat těsto nebo třeba nadrtit led.

Pojďme si udělat jasno v pojmech, ať nekupujete zajíce v pytli.

Na polévky
Braun MQ 5000 Soup
ca. 1 000 CZK
Aktuálni cena
Tyčový mixér Ruční šlehač Smoothie maker Stolní mixér
zvládne krémové polévky, omáčky, dětskou výživu zvládne bramborovou kaši, těsto, bílky, šlehačku zvládne koktejly i nutriční nápoje rozmixuje ovoce i zeleninu, připraví krémovou polévku, řidší těsto
mixujete přímo v hrnci => neušpiníte další nádobí skladný, jednoduchá údržba skladný, mixujete přímo v lahvi rozdrtí led i semínka
ideální pro rodiny s dětmi ideální pro milovníky pečení ideální pro milovníky smoothie a sportovce mají vlastní nádobu na mixování

Máte jasno, co potřebujete? Dobrá zpráva je, že nemusíte kupovat každý přístroj zvlášť. Lépe vybavené tyčové mixéry mají výměnné nástavce. Můžete tak mít tyčový mixér i ruční šlehač zároveň. Některé z nich mají v balení navíc zvláštní nádobu se sekáčkem na ovoce a zeleninu. Před nákupem si ale ověřte její objem, bývají poměrně malé.

Funkce

Jestliže si vyberete tyčový mixér s více funkcemi, pravděpodobně si za ně připlatíte. Rozmyslete dobře, jaké funkce a nástavce využijete a jaké jsou pro vás naopak zbytečné.

 • Nastavení rychlosti otáček – tato funkce je velmi praktická. Můžete suroviny mixovat nejdříve pomalu a postupně přidávat rychlost. Některé přístroje mají až deset rychlostí, běžně si vystačíte s pěti.
 • Sekání – nasekat oříšky nebo cibuli zvládne dnes již většina tyčových mixérů. Potřebujete k tomu však speciální nástavec s noži na sekání. Praktická je také zvláštní nádoba na sekání, díky které vám kousky nelítají ven.
 • Šlehání – ušlehat vajíčka nebo smetanu, to pro tyčový mixér není problém. Pokud budete pořizovat některý ze základních variant, ujistěte se, že to přístroj zvládne.
 • Drcení ledu – funkci drcení ledu oceníte, zejména máte-li rádi míchané nápoje. Rozhodně se však nejedná o standardní funkci. Jestli víte, že se bez ní neobejdete, budete muset při pořízení tyčového mixéru sáhnout hlouběji do kapsy.
 • Hnětení – tato funkce také nepatří mezi základ. Není to ale nic nereálného, jen se na ni při výběru přístroje zaměřte.
Všestranný oblíbenec
Bosch MSM67170
ca. 1 200 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Máte čas od času chuť na smoothie? Není třeba kupovat samostatný přístroj. Zvládnete to i s tyčovým mixérem. Jen si připravte dostatečně vysokou nádobu.

Hmotnost

Obecně platí, že tím lehčí mixér pořídíte, tím lépe se vám s ním bude manipulovat. Doba mixování není sice nijak dlouhá, ale přeci jen přístroj celou dobu držíte v ruce. Nejlehčí mixéry bývají ty plastové. Ale ani nerezové varianty nemusíte zatracovat. V dnešní době už i ony bývají lehké. Případně můžete zvolit kombinaci plastu s nerezovou nohou a nástavci.

Otáčky

Počet otáček uvádí, kolikrát za minutu se otočí nůž v mixéru kolem své osy. Tady platí, že čím větší počet otáček, tím lépe bude výsledný pokrm namixovaný.
Znovu dobře promyslete, na co budete přístroj využívat. Na ovoce či polévku stačí 10 000 otáček za minutu, na tvrdší suroviny či semínka potřebujete otáček více. Alespoň 15 000. Z praxe můžeme doporučit ty mixéry, které mají alespoň s 15 000 otáček.

Levný a dobrý
Sencor SHB 4110WH
ca. 400 CZK
Aktuálni cena

Příkon

Jednoduše řečeno, čím vyšší příkon, tím výkonnější přístroj bude a zvládne rozmixovat i tvrdší suroviny. Přístroji s nižším příkonem hrozí přehřátí motoru. Pokud však budete používat přístroj jednou za měsíc není nutný extra výkonný mixér.

 • Příkon 150 W – jedná se o přístroje s velmi nízkým příkonem. Ideální k mixování měkkých potravin, například banánů. Vhodné, pokud budete tyčový mixér používat spíše výjimečně.
 • Příkon 300 W – zlatá střední cesta. Takový mixér zvládne rozmixovat polévku nebo třeba dětské pyré. Vhodné pro nenáročné uživatele.
 • Příkon 600 W – jestliže chcete mixér používat na různé suroviny, případně volíte přístroj s více nástavci, je tento příkon optimální.

Víte, že…?

Čekáte od svého tyčového mixéru i rozdrcení ledu nebo oříšků? Pak by jeho příkon měl být alespoň 1000 W.

Na všechno
Braun MQ 9097
ca. 4 000 CZK
Aktuálni cena

Doba nepřetržitého provozu

Pravděpodobně teď přemýšlíte, k čemu tento údaj vlastně je. Rozmixovat pokrm tyčovým mixérem by mělo trvat pouze chvilku. Máte pravdu.
Doba nepřetržitého provozu je kratší a bývá uzpůsobena tak, aby se stihly rozmixovat všechny suroviny (průměr mixování surovin pro jeden pokrm). Pokud byste využívali přístroj déle, přehřál by se.

Na dobu nepřetržitého provozu se zaměřte a považujte ji za super důležitou, pokud rádi připravujete například oříšková másla a přístroj na ně hodláte využívat.

Doporučujeme dobu nepřetržitého provozu volit alespoň v délce dvou minut. V žádném případě ji nepřekračujte. Mixér by se mohl přehřát a poškodit se.

Ořechový sekáč
Braun MQ 3038 Spice
ca. 1 300 CZK
Aktuálni cena

Odnímatelná noha

O tom, zda zvolit mixér s odnímatelnou nohou či bez se vedou spory. Nelze jednoznačně říci, která varianta pro vás bude ta pravá. Přístroje s odnímatelnou nohou se lépe udržují a čistí, jsou také skladnější. Na druhou stranu, časem může dojít k opotřebení či odlomení části nohy. Ta pak již nebude držet.

Materiál

Velká část tyčových mixérů je vyrobená z plastu. Díky tomu jsou lehké, což je velmi důležité zejména při manipulaci s ním.

Ty, které jsou vyrobené z nerezu jsou kvalitnější, ale připravte se na vyšší pořizovací cenu i vyšší hmotnost.

Nej na majonézu
Bosch MSM 66110
ca. 800 CZK
Aktuálni cena

Plast

Tyčové mixéry z plastu patří mezi levnější. Jejich nevýhodou je jednak ekologická zátěž, ale také rychlejší opotřebení. Často se může stát, že noha není odolná vůči teplým pokrmům. Volíte-li přístroj z tohoto materiálu, vybírejte alespoň takový, který má nerezovou nohu.

Nerez

Nerezový mixér je dražší, ale také daleko kvalitnější a odolnější. Oproti plastu je odolný vůči teplotě a má výrazně vyšší životnost. Pokud patříte mezi náročné uživatele a chcete přístroj využívat každý den, volte nerezový.

Cena

Tyčový mixér nepatří mezi drahé spotřebiče. Platí sice, že s cenou roste kvalita a množství funkcí, ale i ve střední kategorii seženete kvalitní a odolné přístroje.

Nej na kojeneckou výživu
Kenwood HDP 308 WH
ca. 1 900 CZK
Aktuálni cena
 • cena do 1000 Kč – mixéry pořídíte již od 300 korun. Počítejte ale s nižší kvalitou a plastovým přístrojem bez příslušenství. V této kategorii si vyberou nenároční uživatelé, kteří přístroj použijí čas od času.
 • cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč – mixéry z této kategorie zvládnou namixovat většinu surovin. Seženete k nim i nějaké příslušenství navíc, obvykle sekáček.
 • cena od 2 000 Kč do 4 000 Kč – v této kategorii naleznete už i nerezové provedení přístrojů, bohaté příslušenství a velké množství funkcí. Ideální přístroj do rodiny, kde bude využíván denně.
 • cena nad 4 000 Kč – Ferrari mezi mixéry. Tato kategorie je určena velmi náročným uživatelům či profesionálním kuchařům. Tyto mixéry jsou nerezové, mají velké rozšiřující příslušenství, zvládnou hnětení i drcení ledu.

Top značky

Výběr značky mixéru bývá možná tím posledním kritériem, které vás zajímá. Přesto je dobré vybírat prověřené produkty od značek, které mají tradici na trhu a pravidelně vítězí v testech kvality.

Mezi stálice v testech kvality i uživatelských recenzích patří značky Braun, Phillips a Bosch. Nelze opomenout ani Sencor, který vítězí zpravidla v porovnání kvalita vs. cena. Nelze opomenout ani americkou značku KitchenAid. Ta nabízí dražší, ale profi přístroje s širokým výběrem nástavců pro domácí i profesionální použití.

Nomination
Na polévky
Všestranný oblíbenec
Levný a dobrý
Na všechno
Ořechový sekáč
Nej na majonézu
Nej na kojeneckou výživu
Image
Product
Braun MQ 5000 Soup
Bosch MSM67170
Sencor SHB 4110WH
Braun MQ 9097
Braun MQ 3038 Spice
Bosch MSM 66110
Kenwood HDP 308 WH
Drcení ledu
Materiál nádoby
plast
PLAST
plast
plast
plastová bez BPA
plast
plast
Mísa na mixování
Příkon
750 W
750 W
400 W
1000 W
700 W
600 W
800 W
Pulsní spínač
Šlehání
Cena ca. 1 000 CZK ca. 1 200 CZK ca. 400 CZK ca. 4 000 CZK ca. 1 300 CZK ca. 800 CZK ca. 1 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena