Fontána do bytu

Krásná dekorace do bytu.

ca. 1 000 CZK
ca. 600 CZK
ca. 600 CZK
ca. 500 CZK

Jak vybrat fontánu do bytu

  • Fontány vypadají skvěle, ale také umí navodit dokonalou atmosféru.
  • Fontánu můžete postavit na zem, na stůl nebo pověsit na zeď.
  • Máte doma malé děti nebo vás často navštěvují? Potom je třeba zvážit bezpečnost vaší budoucí fontány.

Typy

Podlahové fontány

Můžete si vybrat z široké škály materiálů, od mramoru až po břidlice. Pohybují se ve velikostech od čtyř do deseti stop. Můžete si vybrat ze zadního panelu středového. Středový panel divákovi umožňuje vidět vodu ze všech úhlů. Zadní panel je v jedné rovině s vaší stěnou. Vše je navrženo tak, aby panel a vaše fontána odpovídal materiálem a vzhledem interiéru.

Fontány na zeď

Nástěnné fontány mohou být standardní, ale i kombinací uměleckých prvků. Stávají se tak abstraktní a jedinečnou dekorací vašeho domova. Můžete vybírat z různých designů. Od jednoduchých po světlé, barevné a pohybující se. Vyrábí se s úžasnou scenérií rybníků, měst až po podzimní soumrak či krásné východy slunce.

Dostupná
Fontána do bytu > varianta 2

Stolní fontány

Tyto výrobky jsou menší velikosti, a tak se vejdou téměř kamkoliv. Můžete je umístit například v ložnici, na pultu v koupelně či na římsu. Kamkoliv tuto fontánu umístíte, budete si vychutnávat jejího uklidňujícího účinku.

Víte, že…?

Když už máte zvolený styl fontány – je důležité se naučit její čištění a údržbu.

Design

Ještě před samotným zakoupením je třeba zohlednit vnitřní interiér bytu. Pokud je vybavení v domě moderní, měli byste hledat i moderní styl fontány. Naopak v klasickém stylu by tato dekorace měla odrážet daný styl klasicismu.

S čerpadlem
Vodní fontána s pumpou dekorace do bytu 21 x 16 x 27 cm varianta C

Nebezpečí

Máte doma malé děti nebo vás často navštěvují? Potom je třeba zvážit bezpečnost vaší budoucí fontány. Některé z nich se totiž skládají z malých kamínků nebo kamenů a představují pro ně riziko. Jiné jsou zase příliš malé, a tak je dítě může snadno převrhnout.

Světlo

Nejprve pečlivě zvažte možnost zásuvky pro připojení fontány. Zásuvka by měla být v její blízkosti. V dnešní době většina fontán nabízí světelný systém LED. U většiny těchto dekorací ho lze ovládat snadno pomocí dálkového ovladače. Umožní vám automatické zapnutí nebo si můžete vybrat až z 15 předem naprogramovaných světelných kombinací. Zvolíte si tak světlo, které vyhovuje vašemu vkusu. Světlo dopadající na tekoucí vodu, tak udělá na hosty dvojnásobný dojem.

Čerpadlo

Nevypínejte čerpadlo každou noc nebo při dovolené. Neustálé vypínání a zapínání způsobuje stagnaci vody. To způsobí, že čerpadlo bude usilovněji cirkulovat vodu. Častým vypínáním a zapínáním vody dojde po čase k jeho poškození. Proto raději požádejte někoho, kdo vám při odjezdu na dovolenou, zkontroluje a udrží požadovanou hladinu vody. Pohybující voda se odpařuje mnohem rychleji než normální. Pravidelně kontrolujte hladinu vody. Hladina nesmí klesnout pod čerpací linku. Jedním ze snadných způsobů, jak zaručit, že voda ve vaší fontáně neklesne, je zvolit automatizovanou možnost automatického doplňování a vypouštění. Tato funkce je velmi užitečná pro ty z vás, kteří často cestujete.

Stylová
Vodní fontána s pumpou dekorace do bytu 21 x 16 x 27 cm varianta B

Instalace

Mějte na paměti, že jednotlivé části jsou příliš těžké, a tak požádejte o pomoc přátelé nebo partu kutilů. Než začnete, důkladně si přečtěte příručku k montáži, abyste se v polovině instalačního procesu nezasekli. Ačkoli se většina fontán snadno a intuitivně montuje, některé jednotky mohou vyžadovat speciální instalaci. Před použitím dekorace se ujistěte, že je vše správně nainstalované.

Víte, že…?

Chcete-li zavěsit nástěnnou fontánu, mějte po ruce kladivo, šroubováky, kotevní prvky, vodní váhu a tužku, aby bylo zajištěno ideální zavěšení jednotky.

Značky

  • Česká značka Clematis, která se vyznačuje osobitým přístupem, kvalitou práce a přijatelnými cenami.
  • Německá značka blumfeldt, která si zakládá především na přírodním designu a kvalitě.
  • Česká značka Nero Trade, která nabízí fontány z velmi kvalitních a odolných materiálů.
Malá
Vodní fontána s pumpou dekorace do bytu 16 x14 x 24 cm varianta A

Cena

Cena závisí na velikosti fontány, levnější jsou menší fontány, které se hodí spíše do menších místností. Větší fontány zaberou více místa a jejich cena je pochopitelně vyšší.

  • Například podlahové fontány seženete od 1500 – 250 000. Cena se odvíjí podle panelu a hlavně designu. Nejlevnější je standardní malá stěna o rozměrech 24 x 18 x 20 cm, která je vyrobena ze dřeva a keramiky. Nejdražší jsou designové a větší kousky o rozměrech 141 x 56 x 205 cm, které se vyrábí z břidlic a přírodních barev. Dodávají se s čerpadlem, vodotěsným 6W bodovým světlem a dekoračními kameny.
  • Nástěnnou fontánu v rozměrech cca 37 x 88 x 9 cm lze zakoupit již od 3000 korun.
  • Od 1300 korun a výše můžete zakoupit stolní fontánu. Je výběr z široké nabídky designů a materiálů. Za přírodní design například kamenů si připlatíte mnohem více.

Otázky a odpovědi

Proč mít fontánu do bytu?

Uvažujete o zútulnění bytu a zároveň byste uvítali něco relaxačního? Představte si zaplout po dlouhém dni v práci do sedačky a vychutnávat si tu uklidňující atmosféru díky fontáně. Fontány nejen, že vypadají skvěle, ale také umí navodit dokonalou atmosféru. Uvnitř bytu tato dekorace vykouzlí stejně přirozený design jako venku. Už si můžete dopřát tohoto luxusu stejně tak, jako lidé mající fontánu na dvoře či zahradě.

Jak vybrat fontánu do bytu?

Je zapotřebí promyslet, zda fontánu chcete umístit na zeď nebo do samého středu byt. Před samotnou instalací je třeba zvážit i použití. Toužíte po menší fontáně, kterou budete mít u postele, zatímco budete usínat nebo chcete uchvátit návštěvu? Za účelem zábavy možná zvolíte fontánu větší.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Hana Kratochvílová

About the Author

About the Author

Velmi se zajímám o zdraví životní styl, mou vášní je sport a ráda vyhledávám novinky v oblasti péče o tělo. Díky tomu, že pracuji v odvětví fitness a absolvovala jsem i kurz výživového poradentství, mám k těmto tématům velmi blízko i v profesním životě. Právě touha podělit se o svoje poznatky s ostatními, mě přivedla k psaní různých tematických článků, které jsem nejprve zveřejňovala pouze pomocí sociálních sítí. Odtud byl ke copywritingu už jen malý krok.