Nejlepší fontány do bytu 2024 a jak vybrat

Krásná dekorace do bytu.

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Vodní fontána s pumpou dekorace do bytu 21 x 16 x 27 cm varianta C

Jak vybrat fontánu do bytu

  • Fontány vypadají skvěle, ale také umí navodit dokonalou atmosféru.
  • Fontánu můžete postavit na zem, na stůl nebo pověsit na zeď.
  • Máte doma malé děti nebo vás často navštěvují? Potom je třeba zvážit bezpečnost vaší budoucí fontány.

Fontána do bytu - náš výběr

LED fontány do bytu

Blumfeldt Skyriver
Výrobce: Blumfeldt
Zobrazit více
Fontána do bytu je zařízení určené pro interiér, které vytváří průtok vody. Konstrukce fontány zahrnuje zásobník na vodu, čerpadlo a různé trysky pro vytvoření přírodního nebo dekorativního proudu. Fontány do bytu mohou mít různé materiály, rozměry a designy, v závislosti na preferencích uživatele.
Zobrazit méně
Blumfeldt Raincastle
přečíst recenzi
Výrobce: Blumfeldt
Typ: fontána
S LED světlem: ano
Zobrazit více
Zahradní fontána Blumfeldt Raincastle je zdrojem nové energie a nabízí relaxační prostředí pro zahradu, balkon či byt. Tato fontána vyrobená z pozinkovaného kovu, je doplněna o 12 LEDek a vypadá jako cihlová fontána. Obsahuje 8W výkonnou pumpu pro neustálou cirkulaci vody a 10 metrů dlouhý síťový kabel pro flexibilní umístění.
Zobrazit méně

Fontány do bytu Heissner

Heissner MOCCA LED antrazit grey
Typ: fontána
Zobrazit více
Fontána do bytu je zařízení poskytující vodní efekt pro interiér. Obsahuje nádrž na vodu a pumpu pro oběh vody. Specifikace pumpování činí 2,5 l/min. Materiály mohou zahrnovat keramiku, sklo, plast nebo kameny. Fontána je navržena pro relaxační účely a zlepšení prostředí v místnosti.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Fontána do bytu

Jak vybrat fontánu do bytu

Typy

Podlahové fontány

Můžete si vybrat z široké škály materiálů, od mramoru až po břidlice. Pohybují se ve velikostech od čtyř do deseti stop. Můžete si vybrat ze zadního panelu středového. Středový panel divákovi umožňuje vidět vodu ze všech úhlů. Zadní panel je v jedné rovině s vaší stěnou. Vše je navrženo tak, aby panel a vaše fontána odpovídal materiálem a vzhledem interiéru.

Fontány na zeď

Nástěnné fontány mohou být standardní, ale i kombinací uměleckých prvků. Stávají se tak abstraktní a jedinečnou dekorací vašeho domova. Můžete vybírat z různých designů. Od jednoduchých po světlé, barevné a pohybující se. Vyrábí se s úžasnou scenérií rybníků, měst až po podzimní soumrak či krásné východy slunce.

Stolní fontány

Tyto výrobky jsou menší velikosti, a tak se vejdou téměř kamkoliv. Můžete je umístit například v ložnici, na pultu v koupelně či na římsu. Kamkoliv tuto fontánu umístíte, budete si vychutnávat jejího uklidňujícího účinku.

Víte, že…?

Fontána do bytu
Vodní fontána s pumpou dekorace do bytu 21 x 16 x 27 cm varianta C

Když už máte zvolený styl fontány – je důležité se naučit její čištění a údržbu.

Fontána na stole

Fontány do bytu jsou krásným designovým prvkem, iStock /Christian Lopez Walker

Design

Ještě před samotným zakoupením je třeba zohlednit vnitřní interiér bytu. Pokud je vybavení v domě moderní, měli byste hledat i moderní styl fontány. Naopak v klasickém stylu by tato dekorace měla odrážet daný styl klasicismu.

Nebezpečí

Máte doma malé děti nebo vás často navštěvují? Potom je třeba zvážit bezpečnost vaší budoucí fontány. Některé z nich se totiž skládají z malých kamínků nebo kamenů a představují pro ně riziko. Jiné jsou zase příliš malé, a tak je dítě může snadno převrhnout.

Světlo

LED fontány do bytu
Blumfeldt Skyriver

Nejprve pečlivě zvažte možnost zásuvky pro připojení fontány. Zásuvka by měla být v její blízkosti. V dnešní době většina fontán nabízí světelný systém LED. U většiny těchto dekorací ho lze ovládat snadno pomocí dálkového ovladače. Umožní vám automatické zapnutí nebo si můžete vybrat až z 15 předem naprogramovaných světelných kombinací. Zvolíte si tak světlo, které vyhovuje vašemu vkusu. Světlo dopadající na tekoucí vodu, tak udělá na hosty dvojnásobný dojem.

Čerpadlo

Nevypínejte čerpadlo každou noc nebo při dovolené. Neustálé vypínání a zapínání způsobuje stagnaci vody. To způsobí, že čerpadlo bude usilovněji cirkulovat vodu. Častým vypínáním a zapínáním vody dojde po čase k jeho poškození. Proto raději požádejte někoho, kdo vám při odjezdu na dovolenou, zkontroluje a udrží požadovanou hladinu vody. Pohybující voda se odpařuje mnohem rychleji než normální. Pravidelně kontrolujte hladinu vody. Hladina nesmí klesnout pod čerpací linku. Jedním ze snadných způsobů, jak zaručit, že voda ve vaší fontáně neklesne, je zvolit automatizovanou možnost automatického doplňování a vypouštění. Tato funkce je velmi užitečná pro ty z vás, kteří často cestujete.

Relaxační koutek s fontánou

Fontána v bytě vytvoří relaxační atmosféru, iStock /Otavio Pires

Instalace

Mějte na paměti, že jednotlivé části jsou příliš těžké, a tak požádejte o pomoc přátelé nebo partu kutilů. Než začnete, důkladně si přečtěte příručku k montáži, abyste se v polovině instalačního procesu nezasekli. Ačkoli se většina fontán snadno a intuitivně montuje, některé jednotky mohou vyžadovat speciální instalaci. Před použitím dekorace se ujistěte, že je vše správně nainstalované.

Víte, že…?

Fontány do bytu Heissner
Heissner BALL LED malá antrazit

Chcete-li zavěsit nástěnnou fontánu, mějte po ruce kladivo, šroubováky, kotevní prvky, vodní váhu a tužku, aby bylo zajištěno ideální zavěšení jednotky.

Značky

  • Česká značka Clematis, která se vyznačuje osobitým přístupem, kvalitou práce a přijatelnými cenami.
  • Německá značka blumfeldt, která si zakládá především na přírodním designu a kvalitě.
  • Česká značka Nero Trade, která nabízí fontány z velmi kvalitních a odolných materiálů.

Cena

Cena závisí na velikosti fontány, levnější jsou menší fontány, které se hodí spíše do menších místností. Větší fontány zaberou více místa a jejich cena je pochopitelně vyšší.

  • Například podlahové fontány seženete od 1500 – 250 000. Cena se odvíjí podle panelu a hlavně designu. Nejlevnější je standardní malá stěna o rozměrech 24 x 18 x 20 cm, která je vyrobena ze dřeva a keramiky. Nejdražší jsou designové a větší kousky o rozměrech 141 x 56 x 205 cm, které se vyrábí z břidlic a přírodních barev. Dodávají se s čerpadlem, vodotěsným 6W bodovým světlem a dekoračními kameny.
  • Nástěnnou fontánu v rozměrech cca 37 x 88 x 9 cm lze zakoupit již od 3000 korun.
  • Od 1300 korun a výše můžete zakoupit stolní fontánu. Je výběr z široké nabídky designů a materiálů. Za přírodní design například kamenů si připlatíte mnohem více.

Otázky a odpovědi

Proč mít fontánu do bytu?

Uvažujete o zútulnění bytu a zároveň byste uvítali něco relaxačního? Představte si zaplout po dlouhém dni v práci do sedačky a vychutnávat si tu uklidňující atmosféru díky fontáně. Fontány nejen, že vypadají skvěle, ale také umí navodit dokonalou atmosféru. Uvnitř bytu tato dekorace vykouzlí stejně přirozený design jako venku. Už si můžete dopřát tohoto luxusu stejně tak, jako lidé mající fontánu na dvoře či zahradě.

Jak vybrat fontánu do bytu?

Je zapotřebí promyslet, zda fontánu chcete umístit na zeď nebo do samého středu byt. Před samotnou instalací je třeba zvážit i použití. Toužíte po menší fontáně, kterou budete mít u postele, zatímco budete usínat nebo chcete uchvátit návštěvu? Za účelem zábavy možná zvolíte fontánu větší.
Zobrazit kompletní nabídku Fontána do bytu