Čokoláda do fontány

Kvalitní čokoláda, mnoho příchutí.

ca. 200 CZK
ca. 600 CZK
ca. 100 CZK
ca. 500 CZK

Jak vybrat čokoládu do fontány

 • Na trhu existuje nespočet druhů čokolád, vždy si ale dávejte pozor, aby čokoláda byla z kvalitního kakaa, abyste se neochudili o lahodnou chuť
 • Kvalita čokolády je velice důležitá, před vaším výběrem se zaměřte především na to, odkud čokoláda pochází a jak moc je pražená
 • S čokoládou můžete kombinovat nejen ovoce, ale také různé druhy sladkých dezertů a sušenek

Jakou čokoládu zvolit

Volba čokolády závisí na vás a vašich chutích. Nejosvědčenější je však používat převážně hořkou čokoládu, ale můžete použít také mléčnou či bílou. Do čokoládové fontány můžete pro zpestření přidat různé příchutě, sirupy, likéry, ořechy a spoustu dalších. Zajímavou příchutí může být například máta, zázvor nebo chilli. Můžete tímto vytvořit nezapomenutelný gastronomický zážitek.

Typ čokolády Specifika
Hořká čokoláda Hořká čokoláda je výborná v kombinaci se sladším ovocem
  Skvěle se k n hodí příchutě jako je chilli, zázvor a další ostřejší chutě
Mléčná čokoláda Mléčná čokoláda vám může lichotit i k některým typů moučníků či sušenek
  Výborná je s ořechy či slaným karamelem
Bílá čokoláda Bílá čokoláda je ojedinělou variantou, ale je taktéž výborná v kombinaci s ovocem či dezerty
  Může být ochucena o různé příchutě, hodí se k ní například jahodový sirup, ale spoustu dalších kombinací

Víte, že…?

Čokoláda není jediný druh omáčky, kterou můžete použít. Dalšími pochoutky mohou být právě barbecue omáčka, zeleninové omáčky nebo například sýrové omáčky.

Mléčná
Carla Mléčná čokoláda do fontány 1 kg

Velikost

Velikost čokolády je taktéž důležitým bodem před výběrem. Obecně lze říci, že čím menší kousky čokolády, tím se čokoláda lépe a rychleji rozpustí. Větší kousky je pak lepší rozlámat či nastrouhat, aby se čokoláda lépe rozpustila. Můžete si zakoupit čokoládu, která je určena přímo do čokoládových fontán či fondue.

Ochucení

U čokolády máte na výběr z mnoha možností ochucovadel či pokud chcete z pokrmu udělat opravdový gastronomický zážitek, lze použít olivový olej.

 • Olivové oleje se nelijí přímo do fontány, ale na závěr nalijete na váš vybraný pokrm. Je důležité zmínit, že je třeba dbát na kvalitu olivového oleje. Olivové oleje mohou mít různé příchutě, a to jak citronový, pomerančový, tak také chilli, zázvorový nebo dokonce lanýžový.
 • Výborný je dále kvalitní vanilkový olej, kterého stačí přidat opravdu trošku a váš pokrm to skvěle obohatí o lahodnou chuť.
 • S přidanými oleji máte zaručené obohacení taktéž o vaše zdraví o prospěšné minerály a antioxidanty.
Hořká
Callebaut hořká čokoláda do fontány 2,5 kg

Dochucení

Můžete si připravit ještě k tomu všemu sladkou chuť čokolády s různými ingrediencemi. Do malých mističek k fontáně si připravte.

 • Mandlové lupínky
 • Mleté vlašské ořechy
 • Kokos
 • Oříšky v karamelizovaném cukru

Je spousta možností dle vaší chuti.

Pecky
Nuttamix 60% Hořká čokoláda do fontány pecky 500 g

Ovoce a sladké dezerty

Z ovoce volte sladké a zralé ovoce. Vhodnými jsou banány, hrušky, jahody, meruňky, mandarinky, fíky, ananas, višně a třešně. Vhodné může být i sušené ovoce. Jestliže chystáte fontánu pro větší počet lidí, je vhodné nachystat od každého ovoce něco, rozmanitosti se meze nekladou. Každý má rád něco jiného, a proto je vhodné střídat jednotlivé chutě. Fontána má být zážitek. Ovoce můžete rozložit do velkého talíře doprostřed stolu nebo na menší talířky nad sebou či vedle sebe, záleží také na velikosti stolu. Jestliže budete mít třeba fontán více, můžete rozmístit také sladké dezerty, sušenky, trubičky plněné různou náplní, piškoty, dle chuti vašich hostů, a především vaší představě.

Rozpuštění čokolády

Kvalitní čokoládu nasypete či nalejete do nádoby. A necháte pomalu rozpouštět, na zjemnění můžete použít smetanu či mléko. Jakmile bude čokoláda plně rozpuštěná, můžete ji směle použít.

Výrobci

Vysoce kvalitní čokolády mžete naleznou od výrobců Callebaut, Carla či Sephra. Mají vysoký podíl kakaového másla a jsou ve formě malých peciček.

Kvalitní
Callebaut Belgická čokoláda DO FONTÁNY mléčná 1 kg

Cena

Cena čokolády se liší především dle její kvality. Kvalitní belgická čokoláda bude v jiné cenové kategorii než levná konvenční.

 • Bílá belgická čokoláda 500 g – 200 Kč
 • Hořká belgická čokoláda 500 g – 200 Kč
 • Mléčná belgická čokoláda 500 g – 230 Kč

Otázky a odpovědi

Jak vybrat čokoládu do fontány?

Vždy je důležité zaměřit se na kvalitu pořizované čokolády. Čokoláda může mít dobrý vliv i na náš zdraví životní styl, jestliže použijete čokoládu kvalitní. Můžete vybírat z různých druhů a velikostí čokolád.

Může se čokoláda ve fontáně znovu použít?

Čokoládu ve fontáně můžete znovu rozehřát, musíte však zkontrolovat, zda v čokoládě nejsou nějaké zbytky jídla. Následné čištění fontán není nic komplikovaného, vždy sledujte příbalový leták, jak fontánu čistit a zda je vhodné dát misky do myčky.

Různé typy produktů porovnejte zde.