GPS lokátor do auta

Efektivní ochrana před zloději.

ca. 4 000 CZK
ca. 2 400 CZK
ca. 3 600 CZK
ca. 2 700 CZK
ca. 2 500 CZK

Jak vybrat GPS lokátor do auta

 • GPS lokátor do auta vám poskytne efektivní ochranu, která zkříží zlodějům jejich plány.
 • GPS lokátory do aut můžeme rozdělit na dva typy a to podle jejich umístění.
 • Používání lokátorů do auta není nijak složité. Tato zařízení jsou zkonstruována tak, aby je mohl využívat každý, a to bez ohledu na úroveň znalostí.
 • Důležitým parametrem při výběru GPS lokátoru do auta je také výdrž baterie.
 • GPS lokátor by měl být schopný ustát i horší zacházení nebo horší klimatické podmínky. Při pořízení nového zařízení se tedy věnujte tomu, jaké teploty vydrží.

Typy

GPS lokátory do aut můžeme rozdělit na dva typy a to podle jejich umístění. Dělíme je na vnitřní a venkovní. Každý tento typ má své výhody i nevýhody. Pojďme si k nim říci něco bližšího.

Typ lokátoru Popis
Vnitřní lokátor Výhodou je, že si nemusíte dělat starosti se stavem akumulátoru, protože vnitřní lokátory čerpají energii z napájení auta. Díky tomu, že jsou instalovány uvnitř vozidla, jsou skryté před zrakem zlodějů, což snižuje riziko jejich odstranění z vozidla před jeho odcizením.
Venkovní lokátor V tomto případě je nevýhodou vnitřní baterie. Tento problém ale do jisté míry vyřeší dlouhá životnost vašeho akumulátoru. Co je naopak pozitivní, jsou malé rozměry, které odpovídají krabičce cigaret.

Víte, že…?

Lokátor do auta využívá satelitní technologii, která umožňuje jeho zaměření prakticky odkudkoliv na světě. Modul, který je v přístroji zabudovaný, lokalizuje objekt s využitím satelitu, potom je informace zaslána na server, kde je zpracována a zároveň zpřístupněna uživateli.

Profesionální magnetický
Tracker/Lokátor do auta s extra dlouhou výdrží baterie

Způsob použití

Používání lokátorů do auta není nijak složité. Tato zařízení jsou zkonstruována tak, aby je mohl využívat každý, a to bez ohledu na úroveň znalostí. K tomu, abyste mohli obsluhovat tento přístroj, vám stačí přístup k počítači, notebooku nebo dokonce smartphonu. Prostřednictvím těchto zařízení se spojíte se serverem, na kterém jsou zpřístupněny informace o lokalizaci vysílače. V případě některých mobilů můžete funkce zařízení spravovat i prostřednictvím sms příkazů.

Baterie

Důležitým parametrem při výběru GPS lokátoru do auta je také výdrž baterie. Měli byste si na tohle dát pozor, protože kvalita baterie má velký vliv na výdrž zařízení. Levnější varianty lokátorů mají výdrž baterie například 7 dní. Pokud si ale za tento přístroj připlatíte, může vaše baterie vydržet až 60 dní.

Fyzikální odolnost

GPS lokátor by měl být schopný ustát i horší zacházení nebo horší klimatické podmínky. Při pořízení nového zařízení se tedy věnujte tomu, jaké teploty vydrží. V zavřeném autě v létě teploty šplhají na úroveň 50 °C nebo naopak v zimě mohou klesnout hluboko pod nulu. Sledovací zařízení do auta by také mělo ustát otřesy, které nerozladí zaměřování polohy v rámci GPS. Důležitá je také voděodolnost u venkovních typů lokátorů.

Mini kompaktní
Profio GPS OBD-1

Další funkce

 • SOS tlačítko – Díky němu se dovoláte pomoci v nouzové situaci. Jakmile tlačítko stisknete, bude odeslána sms zpráva nebo e-mail s informacemi o přesném umístění přístroje a čase alarmu. Tyto informace budou zaslány vybraným osobám, které jsou přiřazeny k SOS tlačítku.
 • Dálkové vypínání – Tato funkce vám umožní vypnout na dálku motor vašeho vozidla, v případě, že například zjistíte, že bylo odcizeno, nebo z jakéhokoliv jiného důvodu.
 • Vytyčení povoleného území – Skvělá funkce, díky které můžete určit, ve kterém území se váš automobil může pohybovat. Jakmile vozidlo toto území opustí, dostanete od lokátoru upozornění.
Vodotěsný
Profio GPS L-1
 • Odposlech – Po přepnutí do tohoto režimu lze po zavolání odposlouchávat zvuky z místa, kde se lokátor nachází.
 • Nastavení hesla – Komunikaci s lokátorem lze zaheslovat a nastavit tak aby informace posílal pouze na zvolené telefonní číslo.
 • ACC alarm – Upozorní vás, jakmile dojde k nastartování automobilu.
Kvalitní
Secutek SGT-208

Cena

Cena lokačního zařízení do auta se pohybuje od 800 – 4 000 Kč. To, za jakou sumu přístroj pořídíte, závisí především na tom, jaké zvolíte vybavení a funkce lokátoru. Samozřejmě levnější varianty svoji funkci také splní, ale je třeba počítat s menší výdrží baterie a menším množstvím funkcí.

Otázky a odpovědi

Jak lokátor instalovat?

Instalace lokátoru v autě závisí na tom, jaký druh zařízení máte. Venkovní lokátory lze přichytit snadno, a to k podvozku vozidla prostřednictvím speciální krabičky s neodymovými magnety. Tyto magnety zaručují skvělou odolnost. Montování vnitřních lokátorů je poněkud komplikovanější. Instalují se přímo do elektroinstalace vozidla, konkrétně pod napájení OBD. Tato instalace není příliš jednoduchá, takže se může stát, že budete potřebovat pomoc v libovolném autoservisu.

Jakou značku preferovat?

Při výběru lokátoru určitě nemusíte mít strach, že budete mít omezený výběr, co se týče značek. Na trhu je několik větší výrobců GPS lokátorů. Patří mezi ně například Trackino či Trakimo. Můžeme je určitě zařadit mezi kvalitní a hlavně globální výrobce. Dále rozhodně stojí za zmínku společnost Helmer, která pochází z České republiky, a jejich výrobky dosahují skvělé kvality. Na trhu se pohybují již více než 15 let.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Profesionální magnetický
Mini kompaktní
Vodotěsný
Kvalitní
Sledovací funkce
Image
Produkt
Tracker/Lokátor do auta s extra dlouhou výdrží baterie
Profio GPS OBD-1
Profio GPS L-1
Secutek SGT-208
Helmer LK-506
Cena ca. 4 000 CZK ca. 2 400 CZK ca. 3 600 CZK ca. 2 700 CZK ca. 2 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.