Nejlepší jeřábové váhy 2024 a jak vybrat

Autor: Jiří Novák | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Steinberg Systems SBS-KW-1000/10G

Jak výbrat jeřábovou váhu

Při výběru jeřábové váhy je důležité vzít v úvahu několik klíčových faktorů, které ovlivní její správnost a efektivnost při používání:

  • Maximální nosnost: Zvažte maximální hmotnost, kterou bude váha měřit, a vyberte model s dostatečnou nosností.
  • Rozlišení a přesnost: Zjistěte, jaké rozlišení váha nabízí a jak je přesná. Důležitá je i kalibrace pro zachování přesnosti.
  • Odolnost: Věnujte pozornost materiálům a konstrukci, jelikož váha by měla odolávat náročným pracovním podmínkám.
  • Funkčnost a jednoduchost ovládání: Je důležité, aby byla váha snadno použitelná s intuitivními funkcemi.
  • Displej a čitelnost: Ujistěte se, že váha má dobře čitelný displej v různých světelných podmínkách.
  • Bezpečnostní prvky: Nebude od věci zkontrolovat, zda má váha například bezpečnostní aretaci nebo další prvky, které zabezpečí uživatele a zboží.
  • Kompatibilita s dalšími zařízeními: Pokud je to relevantní, zvažte možnosti propojení s jinými systémy pro správu dat nebo dálkové ovládání.

Výběr správné váhy je tudíž o složení kompromisu mezi technickými specifikacemi a praktickými potřebami vašeho provozu.

Jeřábová váha - náš výběr

Steinberg Systems SBS-KW-1000/10G
Výrobce: Steinberg Systems
Nosnost: 1000 kg
Šířka: 15 cm
Výška: 4 cm
Hmotnost: 1.34 kg
Provedení: digitální
Zobrazit více
S funkcí Tara: ano
Typ: přesné
Jeřábová váha Steinberg Systems SBS-KW-1000/10G má nosnost do 1000 kg s rozlišením 0,5 kg. Obsahuje LCD displej, funkce tárování a uchování hodnoty, přepínání mezi kg a lb a signalizaci přetížení. Tělo váhy je z hliníkového odlitku, zatěžovací hák z nerezové oceli. Napájení zajišťují 3 AA baterie.
Zobrazit méně
Kern jeřábová váha HFM 3T0.5
Výrobce: Kern
Hmotnost: 14 kg
S funkcí Hold: ano
S funkcí Tara: ano
Kategorie: závěsné
Zobrazit více
Jeřábová váha Kern HFM 3T0.5 s nosností 3 tuny má přesnost měření 500 g. Disponuje podsvětleným displejem s výškou číslic 30 mm a bezpečnostním otočným hákem z niklové oceli. Váha je vyrobena z litého hliníku, její rozměry jsou 270 x 610 x 175 mm a hmotnost 16 kg. Kompatibilní s EN 13155 a EN 61010-1, napájení zajišťuje AC 220–240 V nebo baterie.
Zobrazit méně
OEM Digitální závěsná váha DigiScale 1000 1000kg; dělení 500g
Zobrazit více
Digitální závěsná váha DigiScale 1000 disponuje váživostí 50 až 1000 kg s dělením každých 500 g. Zařízení obsahuje otočný hák s 360° rotací, 5-místný displej s výškou číslic 30 mm a dálkový ovladač. Pracuje v teplotách -10 °C až +40 °C a je napájeno 6V akumulátorem.
Zobrazit méně
LESAK ZEV-500
přečíst recenzi
Výrobce: LESAK
Podsvícený displej: ano
Kategorie: závěsné
S funkcí Tara: ano
Zobrazit více
Závěsná jeřábová váha LESAK ZEV-500 umožňuje vážení až 500 kg. Váha má 5místný LED displej o velikosti 15 mm a funkce ON/OFF a ZERO/TARE. Indikuje stav baterie s provozní dobou cca 30 hodin a přechází do úsporného režimu při nečinnosti. Doplňkově nabízí možnost kalibrace.
Zobrazit méně
Steinberg Systems SBS-KW-1TC
Výrobce: Steinberg Systems
Nosnost: 1000 kg
Šířka: 15 cm
Výška: 37 cm
Hmotnost: 2.5 kg
S funkcí Hold: ano
Zobrazit více
Typ: přesné
S funkcí Tara: ano
Kategorie: závěsné
Podsvícený displej: ano
Jeřábová váha Steinberg Systems SBS-KW-1TC má nosnost do 1000 kg s přesností 0,2 kg. Vyrobeno z hliníku a oceli, nabízí funkce tárování a zadržení váhy, přepínání mezi kg a lb a lucidní LCD displej s podsvícením. Energie zajištěna akumulátorem s výdrží do 48 hodin, dobíjitelným přes síť.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Jeřábová váha

Jak výbrat jeřábovou váhu

Jaké jsou hlavní typy jeřábových vah a jak se liší

Hlavní typy jeřábových vah se liší zejména kapacitou, rozlišením a konstrukčním provedením. Existují modely určené pro lehké industriální aplikace, které běžně měří hmotnosti v rozmezí několika set kilogramů, a na druhou stranu vahy pro těžký průmysl, které jsou schopné vážit náklady o hmotnosti až několika tun. Mnohé jeřábové váhy disponují digitálním displejem umožňujícím snadné očítání výsledku, zatímco jiné mohou být vybaveny analogovým ukazatelem. Z hlediska konstrukce může být váha zavěšená nepřímo na jeřáb nebo integrovaná přímo do kladky či jiného zvedacího mechanismu. Moderní jeřábové váhy nabízejí také různé další funkce, jako je například bezdrátový přenos dat nebo možnost napojení na externí zařízení pro zpracování informací.

Jak je garantována bezpečnost při používání jeřábové váhy

Bezpečnost při používání jeřábové váhy je zajištěna prostřednictvím několika opatření. Jeřábové váhy jsou navrženy a vyráběny tak, aby odolaly podstatně vyšším zatížením, než je jejich maximální nosnost. Vedle toho často obsahují různé bezpečnostní aretace, které zabraňují úniku zavěšeného břemene. Před samotným použitím je nezbytná pečlivá kontrola váhy a jejích komponent, aby se ověřila jejich nesnížená funkčnost a integrita. Kromě toho, pro zajištění bezpečnosti a přesnosti měření, by jeřábové váhy měly být pravidelně kalibrovány a servisovány odbornými techniky.

Jakou úlohu hraje kalibrace jeřábové váhy a jak často by měla probíhat

Kalibrace jeřábové váhy je klíčovým procesem, který zajišťuje, že váha funguje správně a poskytuje přesné měření. Kalibrace by měla proběhnout při zprovoznění váhy, a poté by měla být opakována pravidelně podle doporučení výrobce nebo podle zjištěné potřeby na základě používání váhy. Frekvence kalibrace se může lišit, ale obvyklé intervaly jsou roční nebo půlroční, v závislosti na frekvenci užívání váhy a náročnosti pracovního prostředí. Při kalibraci dochází k nastavení váhy tak, aby uživateli zaručila co nejpřesnější data o hmotnosti zavěšených objektů.

Co bych měl dělat v případě zjištění nesprávné funkčnosti jeřábové váhy

Jeřábová váha
Steinberg Systems SBS-KW-1000/10G

V případě zjištění nesprávné funkčnosti jeřábové váhy byste měli okamžitě přestat váhu používat, aby se předešlo možným chybám ve vážení a následným bezpečnostním rizikům. Je doporučeno provést základní vizuální kontrolu váhy na případné mechanické poškození a zkontrolovat funkčnost displeje a ovládacích prvků. Pokud se problém nepodaří vyřešit, je nutné kontaktovat kvalifikovaný servis, který váhu prohlédne a případně zkalibruje nebo opraví. Neopomíjejte, že udržování váhy ve správném technickém stavu je zásadní pro bezpečnost jejího používání.

Lze jeřábové váhy použít i v extémních podmínkách a jakými vlastnostmi by měly disponovat

Jeřábové váhy lze použít i v extémních podmínkách, avšak je nutné, aby byly speciálně navrženy pro takové prostředí. Váhy by měly mít odolnou konstrukci vůči faktorům, jako jsou prašnost, vlhkost, teplotní extrémy a vibrace. Kromě robustního těla, často vybudovaného z nerez oceli nebo jiných odolných materiálů, by měly mít i vodě a prachu odolné komponenty a pečlivě utesněné elektrické obvody. Dále je výhodné, pokud váha disponuje jasným displejem s dobrou čitelností i za přímého slunečního světla a baterií s dobrou výdrží.

Zobrazit kompletní nabídku Jeřábová váha