Klávesnice k mobilu

Vhodná i k dotykovému telefonu.

ca. 700 CZK
ca. 100 CZK
ca. 0 CZK
ca. 100 CZK

Jak vybrat klávesnici k mobilu

  • Jestliže si pořídíte klávesnici k mobilu a budete psát zprávy na dotykovém telefonu s radostí.
  • Pro mobilní telefony se většinou používají typy klávesnic, které jsou určené i pro tablety.
  • Klávesnice k mobilnímu telefonu jsou velmi lehké, takže je s sebou můžete snadno kamkoliv přenášet například v kabelce, aktovky či batohu.
  • Klávesnice k mobilnímu telefonu jsou bezdrátové, takže výhodou je, že nepotřebujete zásuvku.

Velikost

Pro mobilní telefony se většinou používají typy klávesnic, které jsou určené i pro tablety. Průměrně se šířka klávesnice pohybuje okolo 25 centimetrů. Pro mobilní telefony jsou ale k dostání i takzvané mini klávesnice. Jejich velikost je přibližně kolem 12 centimetrů.

Design

Pokud máte rádi hezké věci a chcete, aby klávesnice skvěle pasovala do vaší domácnosti, máte možnost vybírat z různých variant. Design se moc neřeší u mini klávesnic, které jsou většinou malé a černé. U větších klávesnic si ale můžete vybrat podle svého gusta. Zvolit můžete například barvu, k dostání jsou stříbrné, černé, bílé a dokonce i růžové nebo modré klávesnice. Pokud jde o tlačítka, mohou být klasicky hranatá, zaoblená nebo i kulatá.

Bezdrátová klávesnice
Klávesnice I-Star Mini Bluetooth

Hmotnost

Klávesnice k mobilnímu telefonu jsou velmi lehké, takže je s sebou můžete snadno kamkoliv přenášet například v kabelce, aktovky či batohu, díky tomu, že jsou tenké, vám nezaberou v tašce moc místa. Hmotnost větších typů klávesnic se pohybuje okolo 200 – 400 gramů. Mini klávesnice váží většinou 50 – 80 gramů.

Víte, že…?

Některé klávesnice k mobilu jsou odolné proti mechanickému poškození nebo pádu. Jejich výhodou je také odolnost proti polití vodou a zamezení vnikání drobných nečistot pod klávesy.

Napájení

Klávesnice k mobilnímu telefonu jsou bezdrátové, takže výhodou je, že nepotřebujete zásuvku. Většina klávesnic má v sobě integrovanou baterii, která se nabíjí přes USB. Jedny z nejlepších baterií dokážou na jedno nabití vydržet až 3 měsíce. Druhý způsob napájení jsou baterie typu AAA nebo AA. Někteří výrobci zaručují, že při koupi kvalitních baterií je budete v klávesnici měnit jen jednou za 24 měsíců.

Originální náhradní díl
Klávesnica Apple iPhone 7 Plus Home tlačítko

Operační systém

Před tím, než si pořídíte klávesnici k mobilu, měli byste si ověřit, zda bude kompatibilní s operačním systémem ve vašem telefonu. Některé typy klávesnic jsou například kompatibilní pouze pro operační systém ios, takže pokud nemáte Apple iphone, tak je vám klávesnice k ničemu. Proto je důležité, zjistit si tyto věci předem.

Víte, že…?

Klávesnici jednoduše připojíte přes bluetooth k mobilnímu telefonu a pak už můžete psát jakýkoliv text a dokonce i částečně ovládat váš mobilní telefon.

Značky

Kvalitních výrobců, kteří se zabývají klávesnicemi k mobilu, není mnoho. To ale neznamená, že není z čeho vybírat. Pojďme si představit ty nejznámější a nejdostupnější značky, které se na trhu pohybují.

Home Button
Klávesnice Apple iPhone 7 Plus tlačítko home
Výrobce Popis
Logitech Jedná se o švýcarskou společnost, která se specializuje na inovace a kvalitu, jejich cílem je vyvíjet produkty a služby, které mají své důležité místo v lidských životech. Tato značka vznikla v roce 1981 a od té doby spojuje životy lidí prostřednictvím inovativních počítačových přídavných zařízení. Tato značka prodává své výrobky po celém světě.
Apple Velmi známá americká společnost, která je jednou z nejznámějších na trhu. Vznikla před více jak 40 lety a je známá po celém světě. Specializuje se na výrobu počítačů, telefonů, přehrávačů a podobně. Kvalita jejich výrobků je opravdu vysoká, nicméně počítejte s tím, že si za tuto kvalitu také hodně připlatíte.
Microsoft Další velmi známý a kvalitní výrobce, tentokrát se jedná o nadnárodní společnost původem z Ameriky. Na trhu se pohybuje od roku 1975. Zabývá se především výrobou, vývoje a licencováním široké škály produktů a služeb, které souvisejí především s počítači.
Dell Produkty od výrobce Dell jsou na trhu už více jak 35 let. Svojí technologií přispívají k rozvoji digitálního prostředí po celém světě. Výhodou je, že i při vysoké kvalitě těchto výrobků nezaplatíte moc vysokou cenu.

Cena

Když si budete pořizovat klávesnici k mobilu, vůbec se nemusíte bát, že byste za ni utratili majlant. Cenu, za kterou tento typ klávesnice pořídíte, můžeme rozdělit do několika kategorií.

  • 500 – 1 000 Kč – Za tuto hodnotu jste schopni pořídit si velmi slušnou mini klávesnici k mobilu nebo větší klávesnici, která ale nebude jedna z těch nejkvalitnějších. Klávesnice jsou většinou na měnitelné baterie, a pokud mají integrovanou baterii, její výdrž není tak velká.
  • 1 000 – 3 000 Kč – Pokud se rozhodnete investovat do klávesnice toto cenové rozmezí, můžete vybírat mezi těmi nejkvalitnějšími výrobci. Počítat můžete i s integrovanou baterií, která vydrží na jedno nabití i několik měsíců.
Pro Nokia 6300
Klávesnice Nokia 6300

Otázky a odpovědi

Proč mít klávesnici k mobilu?

Každý z nás to zná. Potřebujete napsat na telefonu dlouhou zprávu či nějaký text a stále se překlikáváte. Neustále musíte mazat znaky, protože jste na začátku slova zadali špatný znak. Naštěstí pro vás existuje řešení, díky kterému můžete hodit tyto problémy za hlavu jednou pro vždy. Stačí, když si pořídíte klávesnici k mobilu a budete psát zprávy na dotykovém telefonu s radostí.

Jak vybrat klávesnici k mobilu?

Klávesnice k mobilu nejsou na trhu zastoupeny ve velkém množství. Při výběru klávesnice se zaměřte především na kvalitní výrobce.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Bezdrátová klávesnice
Originální náhradní díl
Home Button
Pro Nokia 6300
Image
Produkt
Klávesnice I-Star Mini Bluetooth
Klávesnica Apple iPhone 7 Plus Home tlačítko
Klávesnice Apple iPhone 7 Plus tlačítko home
Klávesnice Nokia 6300
Cena ca. 700 CZK ca. 100 CZK ca. 0 CZK ca. 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.