Nejlepší kosmetická lehátka 2024 a jak vybrat

Lehátko do každého salonu.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Greatstore Masážní a kosmetické křeslo / lehátko

Jak vybrat kosmetické lehátko

 • Lehátka se liší typem konstrukce. Oblíbená jsou lehátka skládací, stavitelná i s pevnou výškou.
 • Polohování lehátka je při různých kosmetických či masážních procedurách poměrně praktická záležitost.
 • Konstrukce lehátek bývá vyrobena buď ze dřeva, nebo kovu.
 • Velmi pečlivě vybírejte rozměr i nosnost.

Kosmetické lehátko - náš výběr

Greatstore Masážní a kosmetické křeslo / lehátko
Výrobce: vidaXL
Materiál: Polyester
Barva: bílé
Skládací: ano
Zobrazit více
Téma: Kosmetické lehátko Produkt: Greatstore Masážní a kosmetické křeslo/lehátko Produkt je určen pro oblasti kosmetiky či masáže. Disponuje nastavitelným opěradlem, které lze sklopit zcela dozadu, a podnožkou s nastavitelnou výškou. Lehátko se dá složit a umístit do přenosné tašky pro snadnou přepravu.
Zobrazit méně

Skládací kosmetická lehátka

Tandem Basic-2 skládací masážní lehátko krémová 195 x 70 cm 13,1 kg
přečíst recenzi
Výrobce: tandem
Druh: stoly
Materiál: dřevěné
Barva: krémové
Hmotnost: 13.1 kg
Nosnost: 250 kg
Zobrazit více
Skládací: ano
Tandem Basic-2 je skládací masážní lehátko o rozměrech 195 × 70 cm a hmotnosti 13,1 kg. Vyrobeno z bukového dřeva s dynamickou nosností 250 kg, šířkou rozšířitelnou na 95 cm pomocí bočních opěrek. Možnost nastavení výšky mezi 61,5-84 cm, certifikát CE, vyhovuje evropským normám.
Zobrazit méně
tectake 404371 skládací masážní lehátko sawsan 3 zóny 5cm černá
Výrobce: TecTake
Druh: stoly
Materiál: dřevěné
Barva: bílé
Zobrazit více
Masážní lehátko Tectake 404371 Sawsan nabízí 3 zóny a 5 cm čalounění z Oxford 600D materiálu. Celková délka je 195 cm bez a 230 cm s opěrkou hlavy, šířka je 70 cm bez a 104 cm s opěradly. Pracovní výška je nastavitelná mezi 62,5 a 86 cm. Lehátko je dodáváno s přenosnou taškou a má nosnost 250 kg.
Zobrazit méně
Tandem Skládací masážní lehátko Profi W2D DUO bílo-modrá 195 x 70 cm 15,5 kg
Výrobce: tandem
Výrobce: Tandem
Druh: stoly
Materiál: dřevěné
Barva: bílo-modré
Šířka: 95 cm
Zobrazit více
Délka: 223 cm
Hmotnost: 15.5 kg
Nosnost: 270 kg
Skládací: ano
Masážní lehátko Tandem Profi W2D DUO má konstrukci z lisovaného dřeva, hliníkový držák opěrky hlavy a protiskluzové nohy. Jeho rozměry jsou 195 x 70 cm a hmotnost 15,5 kg. Nabízí výškovou nastavitelnost od 61,5 cm do 84 cm, tloušťku sedáku 10 cm a maximální dynamickou nosnost 270 kg.
Zobrazit méně

Vyhřívaná kosmetická lehátka

Vyhřívané masážní lehátko Master Massage Del Ray Therma-Top 186 x 71 cm 14,5 kg písková
Výrobce: MasterMassage
Druh: stoly
Materiál: dřevěné
Barva: pískové
Šířka: 71 cm
Délka: 186 cm
Zobrazit více
Hmotnost: 14.5 kg
Nosnost: 340 kg
Masážní lehátko Master Massage Del Ray Therma-Top, o rozměrech 186 x 71 cm a váze 14,5 kg, je vyrobeno z kvalitního, bez chemikálií zpracovaného dřeva. Lehátko je vybaveno nastavitelnou hlavovou a loketní opěrkou, 7 cm molitanem a čalouněním odolným vůči vodě a olejům. Disponuje také patentovaným vestavěným systémem pro vytápění.
Zobrazit méně
Activeshop masérské lehátko Azzurro 815B bílé
Výrobce: Active
Značka: Active
Druh: stoly
Barva: bílé
Zobrazit více
Activeshop masérské lehátko Azzurro 815B bílé nabízí elektrické nastavení výšky v rozsahu 58-85 cm a sklon opěradla až k 80 stupňům. Opěradlo je vybaveno dvěma vyměnitelnými vložkami s otvorem pro obličej. Lehátko je opatřeno podsvícením a jeho rozměry jsou 200 x 76 cm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Kosmetické lehátko

Jak vybrat kosmetické lehátko

Typy

Výrobek s názvem kosmetické lehátko berte jen jako jednu z možností. Stejně tak dobře se pro vás může hodit lehátko masérské nebo vyšetřovací. Vždy záleží na tom, k jakým úkonům je využijete a také na tom, jakou představu máte o jeho vlastnostech a funkcích.
Obecně lze lehátka rozdělit na tři základní typy:

 • Skládací lehátka – jsou vhodná, pokud pracujete u klientů doma, lehátko tak můžete vzít s sebou
 • Lehátka s pevnou výškou – u tohoto typu nemůžete měnit výšku, ale disponují např. polohováním do sedu, krční opěrky, opěrky na nohy atd.
 • Lehátka stavitelná – jsou opatřena elektrickým, hydraulickým nebo manuálním pohonem, díky kterému můžete nastavit jeho výšku dle potřeby; další polohování je samozřejmostí

Víte, že…?

Jako jedna z možností je koupit pro začátek lehátko z bazaru, které bude určitě levnější. Zvlažte ale, jestli se taková investice opravdu vyplatí. Málokdo bude prodávat lehátko v opravdu dobrém stavu. Je pravděpodobné, že se mu bude loupat potah, nebude fungovat polohování nebo může mít třeba jinou závadu.

Polohování

Polohování lehátka je při různých kosmetických či masážních procedurách poměrně praktická záležitost. Umožní vám přizpůsobit polohu klienta tak, aby byla pro danou proceduru optimální a zároveň aby se klient cítil pohodlně. Pokud se rozhodnete pro výrobek, který tuto možnost nabízí, máte na výběr ze dvou možností:

 • Dvoudílné lehátko
 • Třídílné lehátko

Materiál

Kosmetické lehátko
Greatstore Masážní a kosmetické křeslo / lehátko

Konstrukce lehátek bývá vyrobena buď ze dřeva, nebo kovu. U dřevěných lehátek může dojít vlivem vlhka nebo teplotním výkyvům k jeho poškození. Z tohoto důvodu je není možné používat v blízkosti saun, bazénů, místností s párou apod. Co se týká odolnosti v běžných podmínkách, tak jsou oba typy srovnatelné, takže je jen na vás, která varianta se vám bude lépe hodit.
Polstrování lehátka bývá zpravidla vyrobeno z molitanu, několikavrstvé pěny nebo z jiného obdobného materiálu a je potaženo kůží.

Kosmetička dělá trvalé obočí

Díky pohodlnému lehátku budou veškeré procedury bezbolestné a příjemné, iStock / puhhha

Šířka

Šířka lehátka by měla být přímo úměrná vaší výšce, zvláště pokud se kromě kosmetiky věnujete také masážím. Pokud bude lehátko příliš široké, bude se vám masáž hůř provádět, protože budete mít klienta daleko od sebe. Jako optimální se uvádí šíře 70 cm, především pokud je vaše výška menší než 165 cm.

Výška

Výška lehátka je další důležitý parametr. Pokud budete provádět kosmetické úkony, je možné si k lehátku pořídit polohovatelnou židličku, na kterou si sednete a nastavíte dle potřeby. Pokud ale budete provádět masáž, musí být výška lehátka optimální k vaší výšce. Pokud jsou lehátka výškově polohovatelná, stůl jednoduše nastavíte. Pokud nejsou, existuje jednoduché pravidlo – Postavte se bokem k lehátku a připažte. Špičky prstů by se ho měly dotýkat. Pokud chcete u masáže využívat váhu svého těla, mělo by být lehátko ještě o něco níže.

Prázdné kosmetické lehátko v salonu

Kosmetické lehátko by mělo být výškově nastavitelné, iStock / SergeyKlopotov

Další parametry

Skládací kosmetická lehátka
Tandem Basic-2 skládací masážní lehátko krémová 195 x 70 cm 13,1 kg

Mezi další údaje, které je možné sledovat, jsou:

 • Nosnost – minimální nosnost lehátek se uvádí 200 kg, maximální hodnota může být i 350 kg; kromě váhy klienta je třeba zohlednit i to, že pokud budete provádět také masáže, budete při výkonu využívat i svou vlastní váhu
 • Délka – u tohoto parametru je lépe volit vyšší hodnoty (délka lehátka by měla být přímo úměrná výšce klienta), ideálně kolem 180 – 190 cm
 • Hmotnost – tento údaj pro vás bude důležitý ve chvíli, kdy budete kosmetické služby poskytovat u klientů doma a budete chtít brát lehátko s sebou; váha nejlehčích výrobků se pohybuje kolem 11 – 12 kg

Příslušenství

Některé příslušenství je možné dokoupit ke konkrétnímu výrobku, jiné může být univerzální pro více typů lehátek.

 • Vyměnitelné polstrování
 • Podhlavníky
 • Polštářky tvaru podkova
 • Ochranné fólie na nožní část lehátka
 • Ochranný potah na celé lehátko
 • Jednorázové pokrývky otvoru lehátka
Kosmetické lehátko v salonu

Kosmetické lehátko můžete vybavit řadou prvků, iStock / ninelutsk

Ceny a výrobci

Ceny se samozřejmě liší s ohledem na daný výrobek. Rehabilitační lehátka, která oplývají celou řadou funkcí a možných poloh, budou zcela jistě dražší než jednoduchá varianta bez možnosti jakéhokoli nastavení. Polohování se pro kosmetické účely určitě hodí. Některé procedury je lépe dělat v sedě, jiné v leže. I pro vaše pohodlí je lepší, pokud lze měnit výšku lehátka.

VýrobciPopisCeny
WeelkoÚspěšný španělský výrobce profesionálních produktů nejen pro kosmetické salony, ale také např. wellness. Výrobky zaručují pohodlí nejen pro odborníky, ale hlavně pro jejich klienty.Od 10000 Kč do cca 40000 Kč
TandemNabízí širokou škálu masážních lehátek od výhodných modelů pro začátečníky až pro profi výrobky. Lehátka se vyznačují kvalitním zpracováním, stabilitou i dlouhou životností.Od 3000 Kč do 5500 Kč
FabuloNabízí profesionální a vysoce kvalitní potřeby pro oblast kosmetiky, wellnes, masáže a jiné podobné aktivity.Kolem 18000 Kč

Otázky a odpovědi

Kdo bude potřebovat kosmetické lehátko?

Služby jako kosmetika, pedikúra nebo masáže jsou v dnešní době velmi oblíbené. Pokud se i vy chystáte pustit do této podnikatelské oblasti, budete muset na počátku trochu zainvestovat. Základem je vhodný prostor a vybavení. Kosmetické lehátko bude jedna z nejdražších položek na vašem seznamu.

Jak vybrat kosmetické lehátko?

V první řadě vyberte správný typ, ten je závislý na tom, kde a jak budete lehátko používat. Velmi oblíbená je možnost polohování, konstrukce by měla být ideálně kovová.
Zobrazit kompletní nabídku Kosmetické lehátko