18 nejlepších kosmetických lehátek 2023

Lehátko do každého salonu.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Activeshop Kosmetické elektrické lehátko azzurro 673A 1 motor black

Jak vybrat kosmetické lehátko

 • Lehátka se liší typem konstrukce. Oblíbená jsou lehátka skládací, stavitelná i s pevnou výškou.
 • Polohování lehátka je při různých kosmetických či masážních procedurách poměrně praktická záležitost.
 • Konstrukce lehátek bývá vyrobena buď ze dřeva, nebo kovu.
 • Velmi pečlivě vybírejte rozměr i nosnost.

Kosmetické lehátko - náš výběr

Skládací kosmetická lehátka

Vyhřívaná kosmetická lehátka

Přenosná kosmetická lehátka

Zobrazit kompletní nabídku kosmetických lehátek

Jak vybrat kosmetické lehátko

Typy

Výrobek s názvem kosmetické lehátko berte jen jako jednu z možností. Stejně tak dobře se pro vás může hodit lehátko masérské nebo vyšetřovací. Vždy záleží na tom, k jakým úkonům je využijete a také na tom, jakou představu máte o jeho vlastnostech a funkcích.
Obecně lze lehátka rozdělit na tři základní typy:

 • Skládací lehátka – jsou vhodná, pokud pracujete u klientů doma, lehátko tak můžete vzít s sebou
 • Lehátka s pevnou výškou – u tohoto typu nemůžete měnit výšku, ale disponují např. polohováním do sedu, krční opěrky, opěrky na nohy atd.
 • Lehátka stavitelná – jsou opatřena elektrickým, hydraulickým nebo manuálním pohonem, díky kterému můžete nastavit jeho výšku dle potřeby; další polohování je samozřejmostí
Kosmetické lehátko
Activeshop Kosmetické elektrické lehátko azzurro 673A 1 motor black

Víte, že…?

Jako jedna z možností je koupit pro začátek lehátko z bazaru, které bude určitě levnější. Zvlažte ale, jestli se taková investice opravdu vyplatí. Málokdo bude prodávat lehátko v opravdu dobrém stavu. Je pravděpodobné, že se mu bude loupat potah, nebude fungovat polohování nebo může mít třeba jinou závadu.

Polohování

Polohování lehátka je při různých kosmetických či masážních procedurách poměrně praktická záležitost. Umožní vám přizpůsobit polohu klienta tak, aby byla pro danou proceduru optimální a zároveň aby se klient cítil pohodlně. Pokud se rozhodnete pro výrobek, který tuto možnost nabízí, máte na výběr ze dvou možností:

 • Dvoudílné lehátko
 • Třídílné lehátko
Skládací kosmetická lehátka
Habys Skládací masážní stůl Mila Barva: béžová 33 Vinyl Flex 183 x 78 cm 16,1 kg 6 barev

Materiál

Konstrukce lehátek bývá vyrobena buď ze dřeva, nebo kovu. U dřevěných lehátek může dojít vlivem vlhka nebo teplotním výkyvům k jeho poškození. Z tohoto důvodu je není možné používat v blízkosti saun, bazénů, místností s párou apod. Co se týká odolnosti v běžných podmínkách, tak jsou oba typy srovnatelné, takže je jen na vás, která varianta se vám bude lépe hodit.
Polstrování lehátka bývá zpravidla vyrobeno z molitanu, několikavrstvé pěny nebo z jiného obdobného materiálu a je potaženo kůží.

Šířka

Šířka lehátka by měla být přímo úměrná vaší výšce, zvláště pokud se kromě kosmetiky věnujete také masážím. Pokud bude lehátko příliš široké, bude se vám masáž hůř provádět, protože budete mít klienta daleko od sebe. Jako optimální se uvádí šíře 70 cm, především pokud je vaše výška menší než 165 cm.

Výška

Výška lehátka je další důležitý parametr. Pokud budete provádět kosmetické úkony, je možné si k lehátku pořídit polohovatelnou židličku, na kterou si sednete a nastavíte dle potřeby. Pokud ale budete provádět masáž, musí být výška lehátka optimální k vaší výšce. Pokud jsou lehátka výškově polohovatelná, stůl jednoduše nastavíte. Pokud nejsou, existuje jednoduché pravidlo – Postavte se bokem k lehátku a připažte. Špičky prstů by se ho měly dotýkat. Pokud chcete u masáže využívat váhu svého těla, mělo by být lehátko ještě o něco níže.

Vyhřívaná kosmetická lehátka
Activeshop Kosmetické elektrické lehátko azzurro 708B EXCLUSIVE ,4motory,vyhřívané

Další parametry

Mezi další údaje, které je možné sledovat, jsou:

 • Nosnost – minimální nosnost lehátek se uvádí 200 kg, maximální hodnota může být i 350 kg; kromě váhy klienta je třeba zohlednit i to, že pokud budete provádět také masáže, budete při výkonu využívat i svou vlastní váhu
 • Délka – u tohoto parametru je lépe volit vyšší hodnoty (délka lehátka by měla být přímo úměrná výšce klienta), ideálně kolem 180 – 190 cm
 • Hmotnost – tento údaj pro vás bude důležitý ve chvíli, kdy budete kosmetické služby poskytovat u klientů doma a budete chtít brát lehátko s sebou; váha nejlehčích výrobků se pohybuje kolem 11 – 12 kg

Příslušenství

Některé příslušenství je možné dokoupit ke konkrétnímu výrobku, jiné může být univerzální pro více typů lehátek.

Přenosná kosmetická lehátka
Kosmetické masážní lehátko Sibel Lorenzo - skládací, přenosné, bílé (7309001)
 • Vyměnitelné polstrování
 • Podhlavníky
 • Polštářky tvaru podkova
 • Ochranné fólie na nožní část lehátka
 • Ochranný potah na celé lehátko
 • Jednorázové pokrývky otvoru lehátka

Ceny a výrobci

Ceny se samozřejmě liší s ohledem na daný výrobek. Rehabilitační lehátka, která oplývají celou řadou funkcí a možných poloh, budou zcela jistě dražší než jednoduchá varianta bez možnosti jakéhokoli nastavení. Polohování se pro kosmetické účely určitě hodí. Některé procedury je lépe dělat v sedě, jiné v leže. I pro vaše pohodlí je lepší, pokud lze měnit výšku lehátka.

Výrobci Popis Ceny
Weelko Úspěšný španělský výrobce profesionálních produktů nejen pro kosmetické salony, ale také např. wellness. Výrobky zaručují pohodlí nejen pro odborníky, ale hlavně pro jejich klienty. Od 10000 Kč do cca 40000 Kč
Tandem Nabízí širokou škálu masážních lehátek od výhodných modelů pro začátečníky až pro profi výrobky. Lehátka se vyznačují kvalitním zpracováním, stabilitou i dlouhou životností. Od 3000 Kč do 5500 Kč
Fabulo Nabízí profesionální a vysoce kvalitní potřeby pro oblast kosmetiky, wellnes, masáže a jiné podobné aktivity. Kolem 18000 Kč

Otázky a odpovědi

Kdo bude potřebovat kosmetické lehátko?

Služby jako kosmetika, pedikúra nebo masáže jsou v dnešní době velmi oblíbené. Pokud se i vy chystáte pustit do této podnikatelské oblasti, budete muset na počátku trochu zainvestovat. Základem je vhodný prostor a vybavení. Kosmetické lehátko bude jedna z nejdražších položek na vašem seznamu.

Jak vybrat kosmetické lehátko?

V první řadě vyberte správný typ, ten je závislý na tom, kde a jak budete lehátko používat. Velmi oblíbená je možnost polohování, konstrukce by měla být ideálně kovová.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku kosmetických lehátek