Srovnání masážních přístrojů na nohy 2023: Typy a rady

Ulevte svým unaveným nohám.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Červen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Nanolab Angelli P00412
90 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat masážní přístroj na nohy

  • Mezi nejoblíbenější typy masážních přístrojů patří vaničky s vodou.
  • Při výběru je nutné zohlednit velikost masážního přístroje, a to dle velikosti vašich nohou.
  • Dále se zaměřte na hlučnost přístroje a rovněž pohodlí při ovládání.

Masážní přístroj na nohy - náš výběr

Masážní přístroje na nohy Sanitas

Shiatsu masážní přístroje na nohy

Masážní přístroje na nohy Naipo

Masážní přístroje na nohy Homedisc

Homedics FM-TS9
přečíst recenzi
Výrobce: Homedisc
Použití: na nohy
Hmotnost: 1000 g
Homedics FS150
přečíst recenzi
Výrobce: Homedisc
Použití: na nohy
Typ: podložky
Hmotnost: 1000 g
Homedics FS250
přečíst recenzi
Výrobce: Homedisc
Použití: na nohy
Typ: podložky
Homedics FB-350
přečíst recenzi
Výrobce: Homedisc
Použití: na nohy
Typ: lázně
Hmotnost: 1000 g
Příkon: 30 W
Homedics Vaku
Výrobce: Homedisc
Použití: na nohy
Zobrazit kompletní nabídku masážních přístrojů na nohy

Jak vybrat masážní přístroj na nohy

Druhy přístrojů

Masážní přístroj na nohy vám velmi snadno napomůže zregenerovat a obecně uvolnit vaše nohy a chodidla v pohodlí vašeho domova, kdy za relaxací nikam nemusíte a můžete být tam, kde to máte nejraději. Masážní vaničky, což je podoba pro masážní přístroje na nohy velmi typická, bývají připraveny nejen na suchou, ale i na mokrou variantu samotné masáže.

Masážní přístroje na nohy se mohou vyskytovat hned v několika podobách. Při výběru se proto vyplatí zorientovat se a vybrat takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Masážní přístroj na nohy
Nanolab Angelli P00412

Masážní vanička

Lázeň na nohy je patrně nejběžnější a vůbec nejoblíbenější typ. Vanička může masírovat sama o sobě, nebo v kombinaci s napuštěnou vodou, kam svá chodidla ponoříte. Nabízí několik různých režimů a pohodlí v tom, že nohy jen vložíte do vaničky, zvolíte druh masáže a již jen sedíte a relaxujete.

Masážní vanička na nohy

Oblíbenou variantou masážních přístrojů jsou lázně na nohy, iStock / Stas_V

Manuální přístroje

Manuální masážní přístroje jsou zpravidla určeny k tomu, abyste je měli stále ve vašich rukách. Jde například i o zcela manuální varianty bez nutnosti využívat elektrickou energii. Mohou být vyrobeny ze dřeva a masáž probíhá posouváním masážních bodů po vašem chodidlu. Výhodou je, že si vlastní silou určujete intenzitu masáže. Varianty na elektrickou energii pro svůj chod zpravidla využívají tužkové baterie, díky čemuž je můžete pohodlně brát i na cesty. Výhoda spočívá v tom, že snadnou výměnou nástavce takový typ využijete i na masáž dalších částí těla.

Masážní pantofle

Masážní pantofle svým vzhledem totiž skutečně připomíná domácí obuv. Samotná masáž se spoléhá na stlačování konkrétních akupunkturních bodů a výhoda spočívá v možnosti masáže ve chvílích, kdy nemůžete sedět. Při chůzi také zlepšují váš krevní oběh.

Masážní přístroje na nohy Sanitas
Masážní nohavice na žíly Sanitas SFM 90

Podložky

Akumpresurní podložky jsou velmi jednouché, ale současně i účelné. Stačí chodila položit a oscilační pohyb zajistí úlevu i zlepšení krevní oběhu. Jelikož jsou pohyby poměrně rychlé, mohou být některé podložky o něco hlučnější. Některé typy jsou současně vybaveny též vyhříváním nebo infračerveným zářením.

Pohled na nohy na elektrické masážní podložce

Masážní podložky mohou být akumpresurní i elektrické, iStock / Alexander Shapovalov

Elektrické přístroje

Jde zpravidla o větší přístroje do zásuvky, kam zasunete větší část vaší nohy a masáž tak může probíhat nejen na chodidlech, ale rovněž na nártech a lýtkách. Poskytnou vám tak komplexnější péči.

Nafukovací návleky

Poslední možností, jak na masáž nohou, jsou lymfatické nafukovací návleky, které se nasadí na nohy. Návleky mají vzduchové komory, které se dokáží nafouknout, díky čemuž rozproudí lymfu v mízním řečišti.

Shiatsu masážní přístroje na nohy
MaxKare XKAM-SPA18 Masáž chodidel

Parametry

Při výběru masážního přístroje na nohy je nutné dbát na zohlednění několika klíčových parametrů tak, abyste s pořízeným modelem byli spokojeni.

Velikost

Velikost je jedním z vůbec nejdůležitějších parametrů, protože vaše nohy se musí do například masážní vaničky pohodlně vejít. Délka chodidla je uváděna v centimetrech a zpravidla začíná na 28 centimetrech, což odpovídá velikosti obuvi číslo 43. Vždy je vhodné vybírat velikost vaničky dle toho, kdo vše bude masážní vaničku používat. Nutné je ji přizpůsobit uživateli s největší nohou.

Ovládání

Ovládání masážního přístroje na nohy musí být především jednoduché a je dobrou zprávou, že jde o výsadu takřka všech dnes běžně dostupných modelů. Vybírat můžete z manuálního ovládání, kdy jsou k dispozici běžná tlačítka, případně dotykového, kdy se na masážních přístrojích na nohy mohou nacházet i dotykové displeje.

Masážní přístroje na nohy Naipo
Naipo MGF-3600
Ovládání masážního přístroje na nohy Výhody Nevýhody  
manuální jednoduchá tlačítka zpravidla méně funkcí  
dotykové více funkcí, přehled na displeji nutnost displej sledovat
Masážní přístroj zblízka

Ovládání přístroje by němělo být složité, iStock / Oksana Samoilenko

Hlučnost

Masážní přístroj na nohy, pokud jde o elektrický model, není neslyšitelný a je tak nutné počítat s jistým hlukem. Motorek starající se o masáž jednoduše uslyšíte, avšak každý model má jinou úroveň hlučnosti.

Víte, že…?

Pro maximální komfort při masáží doporučujeme vybírat masážní přístroje s dálkovým ovládáním kdy se můžete pohodlně usadit a intenzitu masáže ovládat tak, aniž byste se museli ohýbat k přístroji.

Masážní přístroje na nohy Homedisc
Homedics FM-TS9

Ceny

Ceny masážních přístrojů na nohy začínají v řádech nižších stovek korun, avšak jde samozřejmě například o manuální dřevěné typy. Pakliže toužíte po pohodlí masážní vaničky, připravte si alespoň 800 Kč. Vaničky s cenou nad hranicí 1 000 Kč se mohou pochlubit více funkcemi, díky čemuž dokáží masírovat například nejen chodidla, ale také nárty a kotníky.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat masážní přístroj na nohy?

Masážní přístroj na nohy vybírejte vždy dle vašich potřeb. Pokud jej využíváte doma, měl by být elektrický, na cestách akumulátorový, nebo manuální. Vždy se zaměřte na jeho velikost a v případě elektrické varianty i na hlučnost.

Co je Shiatsu masážní přístroj?

Shiatsu masážní přístroje na nohy jsou určené uživatelům, kteří hledají opravdu intenzivní masáž nohou, neboť fungují na principu tlakové masáže a zajišťují například i stimulaci krevního oběhu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku masážních přístrojů na nohy