Masážní přístroj na nohy

Ulevte svým unaveným nohám.

ca. 3 200 CZK
ca. 600 CZK
ca. 3 800 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 1 200 CZK

Jak vybrat masážní přístroj na nohy

  • Mezi nejoblíbenější typy masážních přístrojů patří vaničky s vodou.
  • Při výběru je nutné zohlednit velikost masážního přístroje, a to dle velikosti vašich nohou.
  • Dále se zaměřte na hlučnost přístroje a rovněž pohodlí při ovládání.

Druhy přístrojů

Masážní přístroj na nohy vám velmi snadno napomůže zregenerovat a obecně uvolnit vaše nohy a chodidla v pohodlí vašeho domova, kdy za relaxací nikam nemusíte a můžete být tam, kde to máte nejraději. Masážní vaničky, což je podoba pro masážní přístroje na nohy velmi typická, bývají připraveny nejen na suchou, ale i na mokrou variantu samotné masáže.

Masážní přístroje na nohy se mohou vyskytovat hned v několika podobách. Při výběru se proto vyplatí zorientovat se a vybrat takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Dokonalá masáž
Beurer FM 90

Masážní vanička

Lázeň na nohy je patrně nejběžnější a vůbec nejoblíbenější typ. Vanička může masírovat sama o sobě, nebo v kombinaci s napuštěnou vodou, kam svá chodidla ponoříte. Nabízí několik různých režimů a pohodlí v tom, že nohy jen vložíte do vaničky, zvolíte druh masáže a již jen sedíte a relaxujete.

Manuální přístroje

Manuální masážní přístroje jsou zpravidla určeny k tomu, abyste je měli stále ve vašich rukách. Jde například i o zcela manuální varianty bez nutnosti využívat elektrickou energii. Mohou být vyrobeny ze dřeva a masáž probíhá posouváním masážních bodů po vašem chodidlu. Výhodou je, že si vlastní silou určujete intenzitu masáže. Varianty na elektrickou energii pro svůj chod zpravidla využívají tužkové baterie, díky čemuž je můžete pohodlně brát i na cesty. Výhoda spočívá v tom, že snadnou výměnou nástavce takový typ využijete i na masáž dalších částí těla.

Masážní pantofle

Masážní pantofle svým vzhledem totiž skutečně připomíná domácí obuv. Samotná masáž se spoléhá na stlačování konkrétních akupunkturních bodů a výhoda spočívá v možnosti masáže ve chvílích, kdy nemůžete sedět. Při chůzi také zlepšují váš krevní oběh.

Perličková a vibrační
Medisana Perličková koupel nohou FS, 90 l

Podložky

Akumpresurní podložky jsou velmi jednouché, ale současně i účelné. Stačí chodila položit a oscilační pohyb zajistí úlevu i zlepšení krevní oběhu. Jelikož jsou pohyby poměrně rychlé, mohou být některé podložky o něco hlučnější. Některé typy jsou současně vybaveny též vyhříváním nebo infračerveným zářením.

Elektrické přístroje

Jde zpravidla o větší přístroje do zásuvky, kam zasunete větší část vaší nohy a masáž tak může probíhat nejen na chodidlech, ale rovněž na nártech a lýtkách. Poskytnou vám tak komplexnější péči.

Nafukovací návleky

Poslední možností, jak na masáž nohou, jsou lymfatické nafukovací návleky, které se nasadí na nohy. Návleky mají vzduchové komory, které se dokáží nafouknout, díky čemuž rozproudí lymfu v mízním řečišti.

Dokonalé prokrvení
Beurer FB 50

Parametry

Při výběru masážního přístroje na nohy je nutné dbát na zohlednění několika klíčových parametrů tak, abyste s pořízeným modelem byli spokojeni.

Velikost

Velikost je jedním z vůbec nejdůležitějších parametrů, protože vaše nohy se musí do například masážní vaničky pohodlně vejít. Délka chodidla je uváděna v centimetrech a zpravidla začíná na 28 centimetrech, což odpovídá velikosti obuvi číslo 43. Vždy je vhodné vybírat velikost vaničky dle toho, kdo vše bude masážní vaničku používat. Nutné je ji přizpůsobit uživateli s největší nohou.

Ovládání

Ovládání masážního přístroje na nohy musí být především jednoduché a je dobrou zprávou, že jde o výsadu takřka všech dnes běžně dostupných modelů. Vybírat můžete z manuálního ovládání, kdy jsou k dispozici běžná tlačítka, případně dotykového, kdy se na masážních přístrojích na nohy mohou nacházet i dotykové displeje.

Kompresní masáž
Masážní nohavice na žíly Sanitas SFM 90
Ovládání masážního přístroje na nohy Výhody Nevýhody  
manuální jednoduchá tlačítka zpravidla méně funkcí  
dotykové více funkcí, přehled na displeji nutnost displej sledovat

Hlučnost

Masážní přístroj na nohy, pokud jde o elektrický model, není neslyšitelný a je tak nutné počítat s jistým hlukem. Motorek starající se o masáž jednoduše uslyšíte, avšak každý model má jinou úroveň hlučnosti.

Víte, že…?

Pro maximální komfort při masáží doporučujeme vybírat masážní přístroje s dálkovým ovládáním kdy se můžete pohodlně usadit a intenzitu masáže ovládat tak, aniž byste se museli ohýbat k přístroji.

Ceny

Ceny masážních přístrojů na nohy začínají v řádech nižších stovek korun, avšak jde samozřejmě například o manuální dřevěné typy. Pakliže toužíte po pohodlí masážní vaničky, připravte si alespoň 800 Kč. Vaničky s cenou nad hranicí 1 000 Kč se mohou pochlubit více funkcemi, díky čemuž dokáží masírovat například nejen chodidla, ale také nárty a kotníky.

Masážní vanička
SFM 3720GR masáž nohou SENCOR (40032611) (40032611)

Otázky a odpovědi

Jak vybrat masážní přístroj na nohy?

Masážní přístroj na nohy vybírejte vždy dle vašich potřeb. Pokud jej využíváte doma, měl by být elektrický, na cestách akumulátorový, nebo manuální. Vždy se zaměřte na jeho velikost a v případě elektrické varianty i na hlučnost.

Co je Shiatsu masážní přístroj?

Shiatsu masážní přístroje na nohy jsou určené uživatelům, kteří hledají opravdu intenzivní masáž nohou, neboť fungují na principu tlakové masáže a zajišťují například i stimulaci krevního oběhu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Dokonalá masáž
Perličková a vibrační
Dokonalé prokrvení
Kompresní masáž
Masážní vanička
Image
Produkt
Beurer FM 90
Medisana Perličková koupel nohou FS, 90 l
Beurer FB 50
Masážní nohavice na žíly Sanitas SFM 90
SFM 3720GR masáž nohou SENCOR (40032611) (40032611)
Cena ca. 3 200 CZK ca. 600 CZK ca. 3 800 CZK ca. 1 000 CZK ca. 1 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.