Masážní křeslo

Nechte se hýčkat po náročném dni v pohodlí domova. Vyberte si masážní křeslo.

ca. 6 400 CZK
ca. 12 500 CZK
ca. 6 900 CZK
ca. 65 000 CZK
ca. 50 000 CZK
ca. 150 000 CZK

Jak vybrat masážní křeslo

 • Masážní křeslo má mnoho blahodárných dopadů na Vaše zdraví.
 • Než začnete vybírat, je důležité se rozhodnout, co od křesla očekáváte. Nejde tak ani o to, jaké funkce by mělo splňovat, spíše o intenzitu používání.
 • Křeslo je poměrně velké a jen tak ho neschováte. Je proto dobré zvážit, kde bude umístěno.
 • Moderní stroje vám provedou masáž hlavy, zad, rukou, lýtek, sedacích partií a chodidel.

Zdraví

Je pochopitelné, že při koupi vám půjde především o to, abyste ulevili bolesti zad. Ale masážní křeslo umí mnohem víc. Dnešní doba je velmi náročná na pracovní výkon. To s sebou přináší neustálé stresy a únavu.
Co všechno nabízí po zdravotní stránce:

 • hlubokou relaxaci, snížení stresu a únavy,
 • zmírnění svalového napětí a ztuhlost,
 • lepší oběh krve,
 • snížení krevního tlaku,
 • masáž celého těla,
 • bodovou masáž (masáž určité část zad),
 • různé masážní techniky (shiatsu, hnětení a jiné).
Speciální tvar
Halmar Pulsar

z praktického hlediska:

 • masáž v pohodlí domova,
 • využití pro celou rodinu a přátele,
 • relaxace kdykoliv bez časového omezení,
 • masáž na míru.

Způsob použití

Než začnete vybírat, je důležité se rozhodnout, co od křesla očekáváte. Nejde tak ani o to, jaké funkce by mělo splňovat, spíše o intenzitu používání.
Vybírat můžete mezi:

Polohovatelné i masážní
Relaxační polohovací křeslo
 • Masážní křesla pro domácí využití: Křesla pro domácí využití jsou buďto v základní verzi, ale můžete si pořídit i profesionálního maséra. Hlavní rozdíl je ve velikosti, funkcích a pochopitelně ceně.
 • Masážní křesla pro komerční využití: S těmito typy se setkáte především na letišti, v nákupních centrech, hotelích a dalších veřejných prostorách. Předností je jeho vysoká odolnost, funkčnost a použitelnost. Nabízí základní funkce s minimálním příslušenstvím. Nenabízí masáž chodidel a lymfatickou masáž rukou, z důvodu snadného opotřebení těchto částí. Křeslo pracuje bez obsluhy a nepotřebuje speciální údržbu.
 • SPA:Tyto výrobky jsou určeny výhradně do kosmetických salonů. Na rozdíl od jiných typů nabízí i vodní masáž nohou.
Individuální nastavení
Halmar Relaxační PULSAR 2 masáž, šedá látka

Umístění v domácnosti

Křeslo je poměrně velké a jen tak ho neschováte. Je proto dobré zvážit, kde bude umístěno. Přesné rozměry jednotlivých typů najdete v popisu u každého výrobku.

Jako alternativa ke klasickým křeslům jsou nabízeny i méně robustní modely. Ty nezabírají tolik místa, ale nejsou vybaveny tolika funkcemi a nenajdete zde ani opěrky nohou a rukou. Pokud chcete křeslo běžných rozměrů a zároveň ušetřit, zvolte křeslo s funkcí Zero Space. Tyto křesla se při přechodu do horizontální polohy posunují směrem vpřed. Stačí tedy, pokud je umístíte 10 cm od zdi. Křeslo se při změně polohy vysune dopředu a ušetří prostor, který by musel být ponechán za ním.

Velký důraz je kladen i na celkový vzhled. Vybírejte proto křeslo, které se bude hodit k vašemu interiéru a stylu bydlení.

Masážní křeslo Shiatsu
NAIPO MGC-A350 Masážní křeslo

Masážní technologie

Moderní stroje vám provedou masáž hlavy, zad, rukou, lýtek, sedacích partií a chodidel. Mechanismus nabízí tři varianty řešení.

 • 2D masáž – masážní hlavice se pohybují dvěma směry, nahoru – dolů a do stran. Jedná se o základní mechanismus, který najdete u levnějších typů.
 • 3D masáž – kromě již zmíněných pohybů nabízí i masírování směrem do zad a od zad. Tato metoda nahradí účinky klasické masáže. Masážní hlavice jsou schopny podpořit krevní oběh a dodat vitalitu celému tělu. Tak působí proti nežádoucímu ochabování svalů. Pomocí 3D systému lze velmi dobře namasírovat trapézové a krční svalstvo.
 • 4D masáž – vylepšená verze 3D masáže, která přesně kopíruje páteř i během pojezdu masážních hlavic.

Materiál

Výběr čalounění určitě nepodceňujte. V křesle budete trávit hodně času, je proto důležité zvážit kvalitu a výdrž materiálu. Je důležité se cítit co nejpohodlněji a povrch by měl tedy být hladký a jemný. Důležitá je také snadná údržba. Čalounění můžete zvolit buď v pravé kůži, syntetické kůži nebo mikrovlákna.

Masáž celého těla
Naipo MGCHR-RK2106C Shiatsu
Materiál Výhody Nevýhody
Pravá kůže Luxusní vzhled Vysoká cena Obtížná údržba Rychlejší opotřebení
Syntetická kůže Vysoká odolnost Snadné čištění Nižší cena  
Mikrovlákno Snadné čištění Nižší cena Laciný vzhled

Nejoblíbenějším materiálem je syntetická kůže, kterou na první pohled nerozeznáte od kůže pravé. Je velmi odolná a dobře se udržuje. Je používána pro křesla střední a vyšší třídy.

Opěrky a polohování

Masážní křesla se skládá z několika částí, které tvoří celek.

 • Základem je sedák, jehož velikost se nejčastěji pohybuje mezi 51 – 56 cm. Na sedák je napojena zádová opěrka, další jsou opěrky rukou. Toto nabízí i ty nejzákladnější modely.
RSROYAL Masážní křeslo 4D – RS-1310/W relaxační masážní křeslo pro regenerační masáž těla
 • Pokud očekáváte více, budete volit mezi výrobky nabízející i nožní opěrky a dále pak podstavec na chodidla, který je často označován jako podnožka. Počet a funkce opěrek závisí na výběru jednotlivých modelů.
 • Základem každého křesla jsou polohovací zádové opěrky. Dalším prvkem je nožní opěrka.

Polohování

Polohovací mechanismus vám umožní změnit klasickou polohu křesla do jiné. To je výhodné pro některé typy masáží.

Velká spousta modelů nabízí polohu nulové gravitace, se kterou přišla vesmírná agentura NASA. Je označovaná pojmem Zero Gravity. Jde o takové nastavení, při kterém jsou nohy o 20 cm výše než hlava. V tomto případě se jedná o polohu na zádech s pokrčenými koleny. Velkým přínosem je co nejlépe rozložená váha těla a tím se nejméně zatěžuje páteř. Není-li páteř nikde příliš zatížená, má nejlepší podmínky k odpočinku a regeneraci.

 • Ruční polohování: ke změně polohy dochází za pomoci pneumaticky řízených prvků. Jedná se o levnější variantu, je nabízena u křesel nižší a střední třídy.
 • Automatické polohování: ke změně polohy dochází stisknutím tlačítka. Nejlepší modely umožňují polohování zádové i nožní části. Masážní funkce se dají ovládat pomocí drátového nebo bezdrátového ovládání. Spadá do vyšší cenové skupiny.

Funkce

Na trhu najdete křesla, která se liší poskytovanými funkcemi. Každá z těchto funkcí je jiná, liší se délkou i vhodností pro určitou část těla. Další kritérium je zdravotní problém, který si přejete potlačit.

Funkce Proces Účel
Vzduchová masáž Jemná masáž prostřednictvím airbagů Rozproudění krve v rukou, pažích, nohách a chodidlech
Vyhřívání Infračervené záření o teplotě 40 – 50 °C Uvolnění svalů, zregenerování, úleva od bolesti
Stav beztíže Záklon s posunutím nohou nad úroveň srdce Snížení otoků, uvolnění křečových žil
Vibrace Nejjemnější masáž povrchových svalů Stimulace krevního oběhu při únavě
3D masáž Hluboká a intenzivní stimulace namáhaných svalů Uvolnění nejproblémovějších partií
Automatické měření postavy Rozpozná velikost postavy Efektivní masírování těch správných částí těla
Intenzita a vibrace Mění rychlost masírování nebo vibrací Pocit uvolnění, zlepšení průběhu masáže

Ovládání

Křeslo můžete ovládat pomocí ovladače. Vybírat můžete mezi drátovým a bezdrátovým ovládáním.

 • Častější variantou bývá drátové, kdy je ovladač součástí křesla a je k němu připojen pomocí kabelu. Je to verze u většiny levnějších modelů.
 • Bezdrátové ovládání najdete u dražších přístrojů. U některých modelů můžete pro ovládání zvolit i svůj telefon. Za příplatek lze získat ovládací panel s LCD displejem. Zde uvidíte probíhající masáž, zjistíte informace o zbývajícím čase masáže a můžete nastavit další funkce včetně grafického zobrazení.

Motory

V oblasti motorů se setkáte se dvěma různými názory na řízení.

 • První je ten, že výrobek, který má více motorů pro ovládání jednotlivých funkcí je lepší. Použitím více motorů se prodlužuje životnost každého motoru a tím i křesla.
 • Druhý názor upřednostňuje použití co nejmenšího počtu motorů. V případě menšího počtu musí být motor výkonnější a silnější. Zároveň se sníží počet komponentů, se kterými by mohl být problém.

Díky moderním technologiím se pro řízení začaly používat desky s plošnými spoji. Pokud se objeví problém s elektrikou, jedná se o poruchu řídící desky ne samotných motorů.

Cena

Cenové rozpětí je velké, cena se odvíjí od kvality provedení a počtu funkcí. Není zde ale pravidlo, čím dražší, tím lepší. Je dobré se řídit konkrétními parametry. Nákup doporučujeme u prověřených prodejců jako je Hanscraft, MADdiamont, inSPORTline. Vyhněte se hypermarketovým výrobkům.

 • do 15 000 Kč – cena nejlevnějších výrobků může být už 5000 Kč. Vzhledově připomínají klasické křeslo. Umí lehce masírovat záda, ale nemá žádné polohování. Pří ceně nad 10 000 Kč můžete mít model se 3 programy a dvěma rychlostmi.
 • od 15 000 – 40 000 Kč – jste v kategorii, kde můžete čekat výrobky s hlavovými a nožními opěrkami. Nabízí vyšší počet programů, včetně uvolňující a vzduchové masáže. Mezi vybavení patří 25 – 30 masážních airbagů, kolečka pro snadnější přemísťování, nastavitelná výška a polohování.
 • od 40 000 – 70 000 Kč – zboží pro náročné zákazníky, nabízí největší luxus. Lze je využít i v rámci komerčních účelů. Jsou vybaveny 3D vibrací, vyhřívanou podložkou. Mají magnety pro magnetoterapii a stovku masážních airbagů.
 • nad 70 000 Kč – obsahují nejmodernější technologie jako je 4D masáž, ovládání pomocí telefonu a další. Bývají vybavením ve SPA centrech.

Víte, že…?

Nyní si představíme několik masáží, které může křeslo nabídnout.- Klasická relaxační masáž – nejzákladnější, není nijak náročná, odbourává bolesti v těle. Dochází při ní k uvolňování svalstva.- Regenerační masáž – přinese krátkodobé uvolnění, ale také dlouhodobé zlepšení fyzických problémů. Zlepší náladu, zvýší imunitu.- Shiatsu masáž – kombinuje výše popsané masáže. Vychází z léty prověřených thajských masáží. Hlavní úkol je sebe-uzdravení a vylepšení celkové energetické rovnováhy těla.- Lymfatická masáž rukou – postará se o rychlejší odtok lymfy z podkoží a zlepší kvalitu lymfatického oběhu.

Otázky a odpovědi

Co je SPA křeslo?

Tyto křesla se využívají k kosmetických salonech. Tyto křesla jsou robustnější a většinou je jejich součástí i vana, která umožňuje během masáže využít i možnost pedikúry. Tyto křesla je tedy možné využít i pro vodní masáže.

Jak důležitá je možnost ZERO GRAVITY?

Tuto funkci najdete u dražších křesel, využijete je k polohování celého těla. Toto polohování se postará o ideální rozložení váhy a přinese Vám opravdový odpočinek.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Nomination
Speciální tvar
Polohovatelné i masážní
Individuální nastavení
Masážní křeslo Shiatsu
Masáž celého těla
Image
Product
Halmar Pulsar
Relaxační polohovací křeslo
Halmar Relaxační PULSAR 2 masáž, šedá látka
NAIPO MGC-A350 Masážní křeslo
Naipo MGCHR-RK2106C Shiatsu
RSROYAL Masážní křeslo 4D – RS-1310/W relaxační masážní křeslo pro regenerační masáž těla
Výrobce
Halmar
Halmar
Naipo
Naipo
RSROYAL
Materiál
koženka
látková
Cena ca. 6 400 CZK ca. 12 500 CZK ca. 6 900 CZK ca. 65 000 CZK ca. 50 000 CZK ca. 150 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.