Kukátko do dveří

Pro bezpečnost Vaší rodiny.

ca. 100 CZK
ca. 0 CZK
ca. 100 CZK
ca. 200 CZK

Jak vybrat kukátko do dveří

 • Kukátko je vybaveno objektivem, který se nazývá – rybí oko (širokoúhlý). Kukátka plní funkci především bezpečnostní. Modely se liší velikostí a rozsahem zobrazení.
 • Zvolit můžete standardní nebo digitální kukátko.
 • Širokoúhlé čočky v malém proudu kondenzují světlo, které je vedeno do oka pozorovatele.
 • Délka kukátka je většinou nastavitelná. Rozhoduje především tloušťka dveří, kde bude kukátko instalováno.
 • Před nákupem je třeba promyslet jaké zorné pole by kukátko mělo mít. Od toho se odvíjí, jak situaci za dveřmi uvidíte. V obchodech pořídíme kukátka se zorným polem od 160 až po 220.

Typy

Standardní kukátka

Tyto kukátka jsou obdarovány dvěma speciálními čočkami. Poskytují omezený rozsah zobrazení do 180 stupňů, které umožní mít dokonalý přehled o situaci před dveřmi. Délka klasického kukátka většinou odpovídá tloušťce běžných vchodových dveří (do 50 mm). Modely jsou většinou o průměru 12 mm.

Digitální kukátka

Digitální kukátka jsou stále více používaným sortimentem a slouží jako alternativa k běžným kukátkům. Obvykle se jedná o mini kameru snímající prostor před dveřmi. Pořizuje snímky, videa a ukládá je na paměťovou kartu. Může také odesílat data rovnou na váš chytrý telefon nebo e-mail. Díky svým schopnostem by mohly v budoucnu zcela nahradit běžné kukátka.

Zlaté
Kukátko do dveří 30 50 mm 200° zlaté TO-77920
Rozdělení digitálních kukátek podle vlastností Výhody Nevýhody
Diskrétní Diskrétní vzhled, Dlouhá výdrž z baterie, Zobrazení prostoru před dveřmi na obrazovce Chybí detekce pohybu, Bez nočního vidění, Bez vzdálené komunikace
Multifunkční Dlouhá výdrž z baterie, automatické pořizování fotek z detekce pohybu, Vidění v úplné tmě, Funkce zvonku, Zobrazení prostoru před dveřmi, Možnost vzdálené komunikace Vzhled budící pozornost
Speciální Zcela diskrétní vzhled, Nahrávání videa při detekci pohybu, Zobrazení prostoru před dveřmi, Vidění i v šeru, Možnost vzdálené komunikace, Aplikace pro smartphone, Bez nutnosti měnit baterie Musí být zapojeno do el. sítě, Vyšší cena

Čočky

Širokoúhlé čočky v malém proudu kondenzují světlo, které je vedeno do oka pozorovatele. Efekt je obrácen, pokud se díváte skrz kukátko zvenčí.

Konkávní čočka se používá k minimalizaci objektů a poskytuje širší pohled na objekt nebo prostor

Typy Výhody Nevýhody
Širokoúhlý prohlížeč Divák může být mnohem dále od dveří Obraz je obrácen (jako při pohledu do zrcadla) a vyžaduje dobrý zdroj světla
Standardní kukátka Levné a snadno se instalují Čočky se mohou snadno poškrábat

Víte, že…?

Kukátka jsou oblíbeným nástrojem pro zvýšení bezpečnosti – obzvláště pak v rodinách s malými dětmi nebo seniory.

Stříbrné
Kukátko do dveří 35 – 50 mm 200° stříbrné

Parametry

Délka kukátka

Je většinou nastavitelná. Rozhoduje především tloušťka dveří, kde bude kukátko instalováno.

Průměr kukátka

Průměr kukátka nám napoví, jak velký otvor bude třeba do dveří udělat. Máte-li už díru vyhotovenou – je důležité sledovat průměr kukátka. Tento údaj naleznete na kukátku při jeho koupi.

Viditelnost v kukátku

Před nákupem je třeba promyslet jaké zorné pole by kukátko mělo mít. Od toho se odvíjí, jak situaci za dveřmi uvidíte. V obchodech pořídíme kukátka se zorným polem od 160 až po 220.

Černé
Kukátko do dveří BNL – Černý nikl

Barevná provedení kukátka

Je třeba se také zamyslet na designem. Určitě chcete aby vaše nové kukátko ladilo barevně i s dveřmi

Instalace standardního kukátka

Instalace trvá méně než 15 minut, ať už jsou vaše dveře dřevěné, ocelové, ze skleněných vláken nebo z kompozitního materiálu.

Vyvrtejte otvor ve dveřích, zasuňte čočku zevnitř a pouzdro zvenčí.
Sešroubujte je tak, aby se vytvořilo kukátko.

Niklové
Kukátko do dveří Nikl

Instalace digitálního (elektrického) kukátka

 • Z vnější strany dveří – objektiv kukátka zvenčí vložte do otvoru ve dveřích.

Tlačítko zvonku dejte do pozice “6 hodin”

 • Z vnitřní strany dveří – vedení prostrčte magnetickou základnou a těsněním
 • Upevnění šroubků – přesvědčte se, zda jsou těsnění i magnetická základna dobře upevněny a poté je sešroubujte.
 • Připojení kabelu – plochý kontakt připojte k disku. Bílý trojúhelník nesmí být kontaktem překryt
 • Složení kabelu – opatrně složte kabel mezi disk a magnetickou základnu. Disk poté zasuňte do základny tak, aby bílý trojúhelník mířil směrem nahoru.
 • Umístění LCD na základnu – LCD displej přiložte na magnetickou desku
 • Dokončení – otestujte zařízení

Údržba

Vnitřní stranu otvoru vyčistěte vatovým tamponem namočeným v prostředku určeném pro sklo. Na vnější stranu kukátka použijte opět prostředek na sklo a papírový ručník. Koukněte skrz kukátko a ověřte, zda jsou čočky čisté

Výrobci

Mezi nejznámější výrobce standardních kukátek patří Richter Czech, Secutek, Abus. Na české trhu však můžete najít spoustu dalších výrobců.

Cena

Cena standardních kukátek se pohybuje v rozmezí od 135 Kč do cca 300 Kč. Cena digitálních kukátek je závislá na parametrech. Můžeme pořídit od 1200 Kč. Za ty nejvýkonnější například s Wi-Fi připojením můžeme dát až 15 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jaké jsou výhody digitálních kukátek?

Digitální kukátka patří k technologicky pokročilé alternativě klasických dveřních kukátek. Jejich velká výhoda spočívá především v jejich bezbariérovém přístupu k uživatelům. Zatímco při využití běžných kukátek přikládáte oko přímo k optice zařízení, digitální zařízení ukazuje obraz na LCD displeji. Díky tomu se hodí pro seniory s pohybovým omezením nebo pro osoby s růstovými poruchami. Digitální kukátka zároveň disponují pokročilými funkcemi jako Wi-Fi připojení nebo záznam obrazu.

Z čeho jsou kukátka vyrobena?

Standardní kukátka se vyrábí z nerezu, titanu, chromu nebo zamaku. Čočka je vyrobena z velmi odolného skla, které zaručuje vysokou životnost.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Hana Kratochvílová

About the Author

About the Author

Velmi se zajímám o zdraví životní styl, mou vášní je sport a ráda vyhledávám novinky v oblasti péče o tělo. Díky tomu, že pracuji v odvětví fitness a absolvovala jsem i kurz výživového poradentství, mám k těmto tématům velmi blízko i v profesním životě. Právě touha podělit se o svoje poznatky s ostatními, mě přivedla k psaní různých tematických článků, které jsem nejprve zveřejňovala pouze pomocí sociálních sítí. Odtud byl ke copywritingu už jen malý krok.