Nejlepší kukátka do dveří 2024 a jak vybrat

Pro bezpečnost Vaší rodiny.

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Secutek SKI-ID158IP2MPW2 Černé

Jak vybrat kukátko do dveří

 • Kukátko je vybaveno objektivem, který se nazývá – rybí oko (širokoúhlý). Kukátka plní funkci především bezpečnostní. Modely se liší velikostí a rozsahem zobrazení.
 • Zvolit můžete standardní nebo digitální kukátko.
 • Širokoúhlé čočky v malém proudu kondenzují světlo, které je vedeno do oka pozorovatele.
 • Délka kukátka je většinou nastavitelná. Rozhoduje především tloušťka dveří, kde bude kukátko instalováno.
 • Před nákupem je třeba promyslet jaké zorné pole by kukátko mělo mít. Od toho se odvíjí, jak situaci za dveřmi uvidíte. V obchodech pořídíme kukátka se zorným polem od 160 až po 220.

Kukátko do dveří - náš výběr

Secutek SKI-ID158IP2MPW2 Černé
Výrobce: Secutek
Druh: digitální
S detekcí pohybu: ano
S Wifi: ano
Zobrazit více
Dveřní kukátko Secutek SKI-ID158IP2MPW2 černé nabízí kameru s rozlišením Full HD, úhel záběru 150° a připojení pomocí WiFi. Detekuje pohyb a podporuje micro SD karty až do kapacity 64 GB. U tohoto kukátka je možné využít také funkci interkomu.
Zobrazit méně

Kukátka do dveří Wi-Fi

Secutek SKI-ID158IP2MPW2 Černé
Výrobce: Secutek
Druh: digitální
S detekcí pohybu: ano
S Wifi: ano
Zobrazit více
Dveřní kukátko Secutek SKI-ID158IP2MPW2 černé nabízí kameru s rozlišením Full HD, úhel záběru 150° a připojení pomocí WiFi. Detekuje pohyb a podporuje micro SD karty až do kapacity 64 GB. U tohoto kukátka je možné využít také funkci interkomu.
Zobrazit méně
Eques VEIUS31
Výrobce: Eques
Druh: digitální
S detekcí pohybu: ano
S Wifi: ano
Zobrazit více
Digitální kukátko VEIU S31 od EQUES nabízí moderní řešení zabezpečení bytu či domu. Disponuje Wi-Fi připojením, Full HD kamerou (1080p) s úhlem záběru 180° a PIR senzorem detekujícím pohyb. Zařízení má vlastní interní paměť o velikosti 4 GB a lithium-polymerový akumulátor s kapacitou 8 000 mAh.
Zobrazit méně
Tuya CEL-TEC DK500
Výrobce: CEL-TEC
Druh: digitální
S Wifi: ano
Zobrazit více
Zařízení CEL-TEC DK500 je digitální dveřní kukátko s IPS LCD displejem 4,3" (480x272) a 120° úhlem záběru. Nabízí video/foto záznam a Wi-Fi připojení s aplikací Tuya Smart. Vlastnosti zahrnují zvonek, PIR čidlo, noční přísvit a obousměrné audio. Napájení pomocí 3000 mAh baterie či adaptéru, podpora microSD karty až 128 GB.
Zobrazit méně

Kukátka do dveří se jmenovkou

Průhledítko se jmenovkou CR ROSTEX
Výrobce: Rostex
Zobrazit více
Toto průhledítko do dveří vyrobené z kombinace chromu a nerezové oceli umožňuje kontrolu prostoru před dveřmi v širokém úhlu. Výrobek disponuje jmenovkou pro lepší identifikaci obyvatel.
Zobrazit méně

Kukátka do dveří s kamerou

Ezviz DP2
Výrobce: Ezviz
Zobrazit více
Kukátko do dveří je nástroj, který poskytuje prvotřídní bezpečnost. Umožňuje uživateli vidět, kdo je za dveřmi, aniž by musel dveře otevřít. Jeho vlastnosti zahrnují snadnou instalaci a univerzální použitelnost. Skládá se z kovových součástek a odolného skla pro dlouhou životnost.
Zobrazit méně
ORNO OR-WIZ-1101
přečíst recenzi
Výrobce: Orno
Typ: elektronický
Barva: zlaté
Zobrazit více
Kukátko do dveří - ORNO OR-WIZ-1101 s kamerou nabízí jednoduché řešení pro uchovávání fotek (640x480) a nahrávání videa (640x360). Jeho pozorovací úhel je 100°. Na 2,8" TFT LCD monitoru lze sledovat dění před dveřmi a přehrávat záznamy. Menu je dostupné v čtyřech jazycích. Potřebné baterie 3x AA a SD karta nejsou součástí balení.
Zobrazit méně
Richter RVW.DIGITAL.1.N
přečíst recenzi
Výrobce: Richter
Druh: digitální
Zobrazit více
Richter RVW.DIGITAL.1.N je digitální kukátko s kamerou pro sledování prostoru před dveřmi. Má integrovaný 2,6" LCD s 76 800 pixely a kamera disponuje pozorovacím úhlem 100° a rozlišením 0,3 MP. Obrazovka se aktivuje tlačítkem na vnitřní straně. Po 10 sekundách se automaticky vypíná. Vhodné pro tloušťku dveří 38 - 110 mm. Součástí balení jsou 2ks AAA baterií a oboustranná lepící páska. Rozměry jsou 110 x 59 x 14 mm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Kukátko do dveří

Jak vybrat kukátko do dveří

Typy

Standardní kukátka

Tyto kukátka jsou obdarovány dvěma speciálními čočkami. Poskytují omezený rozsah zobrazení do 180 stupňů, které umožní mít dokonalý přehled o situaci před dveřmi. Délka klasického kukátka většinou odpovídá tloušťce běžných vchodových dveří (do 50 mm). Modely jsou většinou o průměru 12 mm.

Digitální kukátka

Digitální kukátka jsou stále více používaným sortimentem a slouží jako alternativa k běžným kukátkům. Obvykle se jedná o mini kameru snímající prostor před dveřmi. Pořizuje snímky, videa a ukládá je na paměťovou kartu. Může také odesílat data rovnou na váš chytrý telefon nebo e-mail. Díky svým schopnostem by mohly v budoucnu zcela nahradit běžné kukátka.

Rozdělení digitálních kukátek podle vlastnostíVýhodyNevýhody
DiskrétníDiskrétní vzhled, Dlouhá výdrž z baterie, Zobrazení prostoru před dveřmi na obrazovceChybí detekce pohybu, Bez nočního vidění, Bez vzdálené komunikace
MultifunkčníDlouhá výdrž z baterie, automatické pořizování fotek z detekce pohybu, Vidění v úplné tmě, Funkce zvonku, Zobrazení prostoru před dveřmi, Možnost vzdálené komunikaceVzhled budící pozornostSpeciálníZcela diskrétní vzhled, Nahrávání videa při detekci pohybu, Zobrazení prostoru před dveřmi, Vidění i v šeru, Možnost vzdálené komunikace, Aplikace pro smartphone, Bez nutnosti měnit baterieMusí být zapojeno do el. sítě, Vyšší cena
Pohled do kukátka

Díky kukátku budete vědět, co se děje za dvěřmi, iStock / John Hecker

Čočky

Širokoúhlé čočky v malém proudu kondenzují světlo, které je vedeno do oka pozorovatele. Efekt je obrácen, pokud se díváte skrz kukátko zvenčí.

Kukátko do dveří
Secutek SKI-ID158IP2MPW2 Černé

Konkávní čočka se používá k minimalizaci objektů a poskytuje širší pohled na objekt nebo prostor

TypyVýhodyNevýhody
Širokoúhlý prohlížečDivák může být mnohem dále od dveříObraz je obrácen (jako při pohledu do zrcadla) a vyžaduje dobrý zdroj světla
Standardní kukátkaLevné a snadno se instalujíČočky se mohou snadno poškrábat

Víte, že…?

Kukátka jsou oblíbeným nástrojem pro zvýšení bezpečnosti – obzvláště pak v rodinách s malými dětmi nebo seniory.

Parametry

Délka kukátka

Je většinou nastavitelná. Rozhoduje především tloušťka dveří, kde bude kukátko instalováno.

Průměr kukátka

Kukátka do dveří Wi-Fi
EZVIZ chytrý dveřní videotelefon DP2/ Wi-Fi/ kamera 1080p/ kukátko/ zvonek/ IR do 5 m/ PIR/ LCD 4,3"

Průměr kukátka nám napoví, jak velký otvor bude třeba do dveří udělat. Máte-li už díru vyhotovenou – je důležité sledovat průměr kukátka. Tento údaj naleznete na kukátku při jeho koupi.

Viditelnost v kukátku

Před nákupem je třeba promyslet jaké zorné pole by kukátko mělo mít. Od toho se odvíjí, jak situaci za dveřmi uvidíte. V obchodech pořídíme kukátka se zorným polem od 160 až po 220.

Barevná provedení kukátka

Je třeba se také zamyslet na designem. Určitě chcete aby vaše nové kukátko ladilo barevně i s dveřmi

Instalace standardního kukátka

Kukátka do dveří se jmenovkou
Průhledítko se jmenovkou CR ROSTEX

Instalace trvá méně než 15 minut, ať už jsou vaše dveře dřevěné, ocelové, ze skleněných vláken nebo z kompozitního materiálu.

Vyvrtejte otvor ve dveřích, zasuňte čočku zevnitř a pouzdro zvenčí.
Sešroubujte je tak, aby se vytvořilo kukátko.

Instalace digitálního (elektrického) kukátka

 • Z vnější strany dveří – objektiv kukátka zvenčí vložte do otvoru ve dveřích.

Tlačítko zvonku dejte do pozice “6 hodin”

 • Z vnitřní strany dveří – vedení prostrčte magnetickou základnou a těsněním
 • Upevnění šroubků – přesvědčte se, zda jsou těsnění i magnetická základna dobře upevněny a poté je sešroubujte.
 • Připojení kabelu – plochý kontakt připojte k disku. Bílý trojúhelník nesmí být kontaktem překryt
 • Složení kabelu – opatrně složte kabel mezi disk a magnetickou základnu. Disk poté zasuňte do základny tak, aby bílý trojúhelník mířil směrem nahoru.
 • Umístění LCD na základnu – LCD displej přiložte na magnetickou desku
 • Dokončení – otestujte zařízení
Montáž dveřního kukátka

Kukátko lze namontovat do jakýchkoliv dveří, iStock / Kurgu128

Údržba

Kukátka do dveří s kamerou
Ezviz DP2

Vnitřní stranu otvoru vyčistěte vatovým tamponem namočeným v prostředku určeném pro sklo. Na vnější stranu kukátka použijte opět prostředek na sklo a papírový ručník. Koukněte skrz kukátko a ověřte, zda jsou čočky čisté

Výrobci

Mezi nejznámější výrobce standardních kukátek patří Richter Czech, Secutek, Abus. Na české trhu však můžete najít spoustu dalších výrobců.

Cena

Cena standardních kukátek se pohybuje v rozmezí od 135 Kč do cca 300 Kč. Cena digitálních kukátek je závislá na parametrech. Můžeme pořídit od 1200 Kč. Za ty nejvýkonnější například s Wi-Fi připojením můžeme dát až 15 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jaké jsou výhody digitálních kukátek?

Digitální kukátka patří k technologicky pokročilé alternativě klasických dveřních kukátek. Jejich velká výhoda spočívá především v jejich bezbariérovém přístupu k uživatelům. Zatímco při využití běžných kukátek přikládáte oko přímo k optice zařízení, digitální zařízení ukazuje obraz na LCD displeji. Díky tomu se hodí pro seniory s pohybovým omezením nebo pro osoby s růstovými poruchami. Digitální kukátka zároveň disponují pokročilými funkcemi jako Wi-Fi připojení nebo záznam obrazu.

Z čeho jsou kukátka vyrobena?

Standardní kukátka se vyrábí z nerezu, titanu, chromu nebo zamaku. Čočka je vyrobena z velmi odolného skla, které zaručuje vysokou životnost.
Zobrazit kompletní nabídku Kukátko do dveří