Latexové rukavice

Chraňte své zdraví při práci i v domácnosti.

ca. 100 CZK
ca. 0 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat latexové rukavice

  • Latexové rukavice zajišťují nejlepší ochranu proti mikroorganismům.
  • Latexové rukavice umožňují dobrou citlivost hmatu.
  • Všechny typy latexových rukavic se prodávají buď uvnitř napudrované nebo bez pudru. Tento efekt je hlavně praktický a na další vlastnosti nemá vliv.
  • Alergická reakce na latexové proteiny se nejčastěji projevuje v podobě kontaktního zánětu pokožky.

Jednorázové rukavice

Jednorázové rukavice chrání při jakékoliv činnosti, kde je potřebné mít ruce čisté, případně potřebujeme chránit sebe sama před kontaminací nebo ušpiněním. Kromě špíny a chemikálií vás ochrání i před viry a infekcemi.

Při výrobě jednorázových pracovních rukavic se nejčastěji používá přírodní latex, nitril nebo vinyl. Jednotlivé materiály mají různé vlastnosti i výhody.

Certifikované
MAXTER GLOVE MANUFACTURING latexové U-R pudr. 100ks
Materiál Popis
Latexové rukavice Nejčastějším materiálem pro výrobu rukavic je přírodní latex. Latex je bílá kapalná surovina, která se získává z kaučukovníků na plantážích. Latexové rukavice jsou odolné i vůči některým chemikáliím a kyselinám. Latexové rukavice jsou nejpříjemnějším materiálem, ze kterého se rukavice vyrábí a dokonale se přizpůsobí rukám. Práce v nich je bezproblémová s velkou mírou citu v prstech. Latex přírodní materiál a rukavice jsou také biologicky odbouratelné. Při práci na zahradě je možné rukavice házet do kompostu.
Nitrilové jednorázové rukavice Nitril je syntetickým kaučukem, ale vzhledem k tomu, že chemická sloučenina neobsahuje latexové proteiny, nezpůsobuje alergické reakce. Jedná se o nejpevnější druh jednorázových rukavic a současně jsou chemicky nejodolnější a jsou tedy nejvhodnější při úklidu. Nitrilové rukavice se díky hladké vnitřní povrchové úpravě snadno používají jak v pudrované, tak nepudrované variantě.
Vinylové rukavice Jsou určené pro použití pro mechanicky nenáročnou práci a nedosahují vlastností rukavic latexových nebo nitrilových. Vinylové rukavice jsou vyrobeny z měkčeného PVC. Je třeba dávat si pozor na jejich používání v potravinářské výrobě, kde přichází do kontaktu s tuky, které na ně mohou působit jako rozpouštědla, aby nedošlo ke kontaminaci potravin. Proto jsou vinylové rukavice méně vhodné pro použití v potravinářské výrobě. Vinylové rukavice mají omezenou pružnost i odolnost vůči mechanickému namáhání, za vlhka jsou kluzké a poskytují méně jistý úchop.

Víte, že…?

Propustnost zjednodušeně udává, jestli a jak moc chemikálie nebo jiná látka umí projít materiálem nepoškozené rukavice. V tomto případě jsou latexové rukavice na prvním místě, těsně je následují rukavice nitrilové.

Pudrování

Všechny typy latexových rukavic se prodávají buď uvnitř napudrované nebo bez pudru. Tento efekt je hlavně praktický a na další vlastnosti nemá vliv.

  • Latexové rukavice bez pudru – výrazně snižují riziko infekcí. Mají snížený obsah latexových proteinů a jsou doporučeny pro ty, kdo ty, kteří mají sklon k alergiím a podrážděním.
Na úklid
Brilanz Rukavice úklidové latexové žluté 1 ks
  • Latexové rukavice s pudrem – snadněji se navlékají, zejména v podmínkách, kdy se kůže více či nadměrně potí.

 

Cena

Kvalitní latexové rukavice by měly být pevné, odolné proti oděru i propíchnutí a neměly by propouštět žádnou chemikálií.

Nepudrované
Espeon Latex Standard Jednorázové latexové rukavice bílé nepudrované 100 ks

I v tomto případě platí, že kvalitní ochranu vám poskytnou pouze kvalitní testované produkty značkových výrobců, které neobsahují zdraví škodlivé látky a jsou vyrobeny v souladu s moderními environmentálními standardy.
 
Jednorázové latexové rukavice jsou nejčastěji prodávané v baleních po 100 kusech v různých velikostech od S po XL. Jsou k dostání v pudrované i nepudrované variantě. Cena se v tomto případě pohybuje do 500 Kč a mezi značky patří rukavice Vileda, Mercator, LOON, Espeon, Dona a jiné.

Další možnost představují různé typy rukavic pro opakované použití. Mezi značky patří Vital, Eco, Hartmann, Vektex a jiné. Cena se pohybuje od 20 – 40 Kč.

Vileda – jsou vyrobeny z přírodního latexu, k dostání jsou v pohodlné bezešvé úpravě, lze je používat za sucha i mokra. Vileda nabízí několik typů latexových rukavic, jejichž cena se pohybuje v rozmezí 50
– 130 Kč.

Pudrované
Espeon Latex Fit latexové rukavice nepudrované bílé 100 ks

SPONTEX Feeling – jemné a pohodlné rukavice se sníženým obsahem alergenních látek. Rukavice jsou vhodné pro práci doma i na zahradě. Vnitřek rukavic je tvořen speciální směsí z bambusových a bavlněných vláken, které napomáhají absorbovat vlhkost a přitom umožňují pokožce volně dýchat. I v tomto případě můžete vybírat z více variant, přičemž cena se pohybuje kolem 50 Kč.

Alergie na latex

Alergická reakce na latexové proteiny se nejčastěji projevuje v podobě kontaktního zánětu pokožky.
Podle průběhu a povahy alergické reakce je možné dělit alergii na latex na dvě formy. Při první formě se potíže vyskytnou teprve několik hodin až dní po kontaktu s latexem. Nejčastějším projevem alergie je vznik kožního svědivého ekzému v místě kontaktu. Tento typ alergie je zpravidla vyvoláván ne samotným latexem, ale chemickými přísadami, které jsou používány k úpravě přírodního kaučuku.

Méně časté, ale o to nebezpečnější jsou časné alergické reakce u lidí, kteří vytvořili IgE protilátky proti  přírodnímu latexu. Minuty, maximálně však půl hodiny po kontaktu s předmětem nastanou potíže. Tak dojde například po navléknutí latexových rukavic k zrudnutí kůže s pocitem svědění a kopřivkou, nebo po nafouknutí balónku k otoku a svědění rtů.

Nesterilní
Ambulex latexové nesterilní pudrované 100 ks

Otázky a odpovědi

Jaké jsou výhody latexových rukavic?

Latexové rukavice zajišťují nejlepší ochranu proti mikroorganismům. Jsou velmi elastické, měkké a příjemné na nošení. Umožňují dobrou citlivost hmatu. Jsou odolné vůči mnoha kyselinám, mohou být ale propustné pro některé oleje a rozpouštědla. Jednorázové ochranné rukavice se hodí všude tam, kde z hygienických důvodů nepřipadá v úvahu opakované použití nebo jako levná alternativa k běžným pomůckám.

Jak vybrat latexové rukavice?

Při výběru latexových rukavic myslete zejména na možné alergické reakce. Jestliže patříte k těm, kdo mají k alergiím sklon, preferujte rukavice bez pudru.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Certifikované
Na úklid
Nepudrované
Pudrované
Nesterilní
Jednorázové
Image
Produkt
MAXTER GLOVE MANUFACTURING latexové U-R pudr. 100ks
Brilanz Rukavice úklidové latexové žluté 1 ks
Espeon Latex Standard Jednorázové latexové rukavice bílé nepudrované 100 ks
Espeon Latex Fit latexové rukavice nepudrované bílé 100 ks
Ambulex latexové nesterilní pudrované 100 ks
Unigloves Select jednorázové latexové rukavice Black 100 ks
Cena ca. 100 CZK ca. 0 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.