Srovnání mříží do auta 2023: Typy a rady

Bezpečná jízda pro čtyřnohé miláčky.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Červen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
MimSafe Mříž do auta 77-156 x 23-44 cm M
90 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat mříž do auta

  • Dělící mříže do auta zajistí bezpečnou jízdu jak vám, tak především vašemu čtyřnohému mazlíčkovi. Využívat je však můžete i pro přepravu jiného nákladu umístěného v kufru auta.
  • Vybírat můžete ze 3 typů mříží, jsou jimi malé, velké a univerzální.
  • Hlavním výrobním materiálem je ocel nebo hliník.
  • Velikost mříže závisí na zvoleném typu. Rozměry mohou být pevně daní nebo v případě univerzálních modelů můžete délku i šířku nastavit dle vaší potřeby.

Mříž do auta - náš výběr

Mříže do auta Trixie

Teleskopické mříže do auta

Mříže do auta na hlavové opěrky

Zobrazit kompletní nabídku mříží do auta

Jak vybrat mříž do auta

Typy

Mříže do auta můžeme rozdělit na 3 skupiny, a to podle jejich velikosti, které jsou vhodné pro různé typy aut.

Malé mříže

Jak napovídá název, jedná se o mříže menší velikosti. Tyto modely jsou vhodné pro malá a běžně velká auta typu kombi.

Mříž do auta
MimSafe Mříž do auta 77-156 x 23-44 cm M

Velké mříže

V nabídce najdete také mříže, které jsou vyrobeny pro velké automobily typu kombi, hatchback, SUV a také pro dodávky.

Univerzální mříže

Na trhu se momentálně pohybuje také možnost univerzálních modelů, které jsou vhodné a přizpůsobivé téměř pro každý automobil. Mají totiž možnost nastavitelné výšky i šířky.

Typ mříží Popis
Malé mříže Jak napovídá název, jedná se o mříže menší velikosti. Tyto modely jsou vhodné pro malá a běžně velká auta typu kombi.
Velké mříže V nabídce najdete také mříže, které jsou vyrobeny pro velké automobily typu kombi, hatchback, SUV a také pro dodávky.
Univerzální mříže Na trhu se momentálně pohybuje také možnost univerzálních modelů, které jsou vhodné a přizpůsobivé téměř pro každý automobil. Mají totiž možnost nastavitelné výšky i šířky.

Rozměry

Jistě vás zajímá, jakými rozměry mohou mříže disponovat.

Mříže do auta Trixie
Trixie ochranná mříž do auta 85-140 x 75 x 110 cm
  • Šířka – nejmenší velikost je okolo 90 cm, největší šířka pak bývá cca 170 cm.
  • Výška tohoto produktu může být v rozmezí 20 – 180 cm.

Při výběru rozměrů mříže záleží na konkrétním modelu vašeho auta. Proto jsou rozměry rozmanité. Velkou výhodou jsou dnes univerzální mříže do auta, jejichž šířka i výška se dá v rámci možností danému automobilu přizpůsobit.

Materiál

Aby mříž do auta plnila svůj účel na maximum, měla by být samozřejmě vyrobena z kvalitního a pevného materiálu. Většina těchto výrobků je vyrobena z kvalitní oceli nebo z hliníku. Ten oceníte především díky hmotnosti, protože hliník je sám o sobě lehký, přesto pevný materiál. Je třeba ale počítat s tím, že si za něj připlatíte.

Teleskopické mříže do auta
Lampa Mříž do auta teleskopická 86-150 x 85-128 cm

Hmotnost

Tento parametr je také při výběru důležitý, zvláště když máte univerzální model, který můžete přenášet z auta do auta. Hmotnost bohužel u většiny mříží výrobci neuvádí. Když už ale narazíte na produkt, kde je tento parametr uveden, váha se pohybuje okolo 4 – 5 kg.

Víte, že…?

Výhodou většiny dnešních mříží do auta je především snadná montáž. K jejímu usazení do automobilu nepotřebujete žádné nářadí.

Příslušenství

Součástí některých modelů může být i další užitečné příslušenství. Jedním z nich jsou například podložky, které slouží proti poškození stropu. Nemusíte mít tedy strach, že by došlo ve vašem automobilu k nějakému poničení interiéru. Dalším příslušenstvím, které oceníte, je úchyt. Díky úchytu na hlavové opěrky šetříte místo v zavazadlovém prostoru

Mříže do auta na hlavové opěrky
Nordrive Mříž do kufru auta na hlavové opěrky Premium-Guard typ 4 1110x 320 mm

Cena

Jistě vás zajímá, kolik peněz za takovou mříž do auta utratíte. Cena tohoto výrobku se pohybuje většinou v rozmezí 2 000 – 6 000 Kč. Záleží především na tom, jak velkou mříž potřebujete, do klasického pětidveřového automobilu budete potřebovat jinou velikost, než do SUV nebo dodávky. Svoji roli hraje také materiál. Mříže vyrobené k oceli budou levnější než ty hliníkové.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat mříž do auta?

Nejprve byste si měli zjistit, jaký typ mříže potřebujete právě do vašeho automobilu. Zda se jedná o malý, velký nebo raději univerzální typ. Následně si zvolte kvalitní materiál, se kterým budete spokojeni. Pokud mříž chcete využívat ve více vozech, zajímat by vás měla i její hmotnost. Zjistěte si, jestli výrobek nedisponuje ještě nějakým dalším příslušenstvím. Na závěr zvolte kvalitního výrobce a pro vás příznivou cenu.

Jakého výrobce při výběru mříže do auta zvolit?

Vždy dbejte na to, aby byl zvolený výrobce především kvalitní a mezi zákazníky osvědčený. Momentálně je mezi zákazníky oblíbená značka Kleinmetall. Další výrobci, se kterými chybu neuděláte, jsou například Trixie nebo Lampa.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku mříží do auta