Mříž do auta

Bezpečná jízda pro čtyřnohé miláčky.

ca. 15 542 100 CZK
ca. 4 700 CZK
ca. 4 800 CZK
ca. 2 300 CZK

Jak vybrat mříž do auta

  • Dělící mříže do auta zajistí bezpečnou jízdu jak vám, tak především vašemu čtyřnohému mazlíčkovi. Využívat je však můžete i pro přepravu jiného nákladu umístěného v kufru auta.
  • Vybírat můžete ze 3 typů mříží, jsou jimi malé, velké a univerzální.
  • Hlavním výrobním materiálem je ocel nebo hliník.
  • Velikost mříže závisí na zvoleném typu. Rozměry mohou být pevně daní nebo v případě univerzálních modelů můžete délku i šířku nastavit dle vaší potřeby.

Typy

Mříže do auta můžeme rozdělit na 3 skupiny, a to podle jejich velikosti, které jsou vhodné pro různé typy aut.

Malé mříže

Jak napovídá název, jedná se o mříže menší velikosti. Tyto modely jsou vhodné pro malá a běžně velká auta typu kombi.

Oblíbená značka
Trixie Mříž do nákladního prostoru auta 3díly 96-163 x 34-48 cm

Velké mříže

V nabídce najdete také mříže, které jsou vyrobeny pro velké automobily typu kombi, hatchback, SUV a také pro dodávky.

Univerzální mříže

Na trhu se momentálně pohybuje také možnost univerzálních modelů, které jsou vhodné a přizpůsobivé téměř pro každý automobil. Mají totiž možnost nastavitelné výšky i šířky.

Typ mříží Popis
Malé mříže Jak napovídá název, jedná se o mříže menší velikosti. Tyto modely jsou vhodné pro malá a běžně velká auta typu kombi.
Velké mříže V nabídce najdete také mříže, které jsou vyrobeny pro velké automobily typu kombi, hatchback, SUV a také pro dodávky.
Univerzální mříže Na trhu se momentálně pohybuje také možnost univerzálních modelů, které jsou vhodné a přizpůsobivé téměř pro každý automobil. Mají totiž možnost nastavitelné výšky i šířky.

Rozměry

Jistě vás zajímá, jakými rozměry mohou mříže disponovat.

Bezpečná
MimSafe Mříž do auta 77-156 x 23-44 cm M
  • Šířka – nejmenší velikost je okolo 90 cm, největší šířka pak bývá cca 170 cm.
  • Výška tohoto produktu může být v rozmezí 20 – 180 cm.

Při výběru rozměrů mříže záleží na konkrétním modelu vašeho auta. Proto jsou rozměry rozmanité. Velkou výhodou jsou dnes univerzální mříže do auta, jejichž šířka i výška se dá v rámci možností danému automobilu přizpůsobit.

Materiál

Aby mříž do auta plnila svůj účel na maximum, měla by být samozřejmě vyrobena z kvalitního a pevného materiálu. Většina těchto výrobků je vyrobena z kvalitní oceli nebo z hliníku. Ten oceníte především díky hmotnosti, protože hliník je sám o sobě lehký, přesto pevný materiál. Je třeba ale počítat s tím, že si za něj připlatíte.

Universální
Trixie Friends on Tour univerzální mříž do auta 94-114 x 69 cm

Hmotnost

Tento parametr je také při výběru důležitý, zvláště když máte univerzální model, který můžete přenášet z auta do auta. Hmotnost bohužel u většiny mříží výrobci neuvádí. Když už ale narazíte na produkt, kde je tento parametr uveden, váha se pohybuje okolo 4 – 5 kg.

Víte, že…?

Výhodou většiny dnešních mříží do auta je především snadná montáž. K jejímu usazení do automobilu nepotřebujete žádné nářadí.

Příslušenství

Součástí některých modelů může být i další užitečné příslušenství. Jedním z nich jsou například podložky, které slouží proti poškození stropu. Nemusíte mít tedy strach, že by došlo ve vašem automobilu k nějakému poničení interiéru. Dalším příslušenstvím, které oceníte, je úchyt. Díky úchytu na hlavové opěrky šetříte místo v zavazadlovém prostoru

Jednoduchá
Nordrive Mříž do kufru auta na hlavové opěrky Premium-Guard typ 2 990 x 240 mm

Cena

Jistě vás zajímá, kolik peněz za takovou mříž do auta utratíte. Cena tohoto výrobku se pohybuje většinou v rozmezí 2 000 – 6 000 Kč. Záleží především na tom, jak velkou mříž potřebujete, do klasického pětidveřového automobilu budete potřebovat jinou velikost, než do SUV nebo dodávky. Svoji roli hraje také materiál. Mříže vyrobené k oceli budou levnější než ty hliníkové.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat mříž do auta?

Nejprve byste si měli zjistit, jaký typ mříže potřebujete právě do vašeho automobilu. Zda se jedná o malý, velký nebo raději univerzální typ. Následně si zvolte kvalitní materiál, se kterým budete spokojeni. Pokud mříž chcete využívat ve více vozech, zajímat by vás měla i její hmotnost. Zjistěte si, jestli výrobek nedisponuje ještě nějakým dalším příslušenstvím. Na závěr zvolte kvalitního výrobce a pro vás příznivou cenu.

Jakého výrobce při výběru mříže do auta zvolit?

Vždy dbejte na to, aby byl zvolený výrobce především kvalitní a mezi zákazníky osvědčený. Momentálně je mezi zákazníky oblíbená značka Kleinmetall. Další výrobci, se kterými chybu neuděláte, jsou například Trixie nebo Lampa.

Různé typy produktů porovnejte zde.