Nájezdy pod auto

Jednoduchá údržba Vašeho plechového miláčka.

ca. 4 700 CZK
ca. 4 200 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 600 CZK
ca. 3 400 CZK

Patříte mezi lidi, kteří se rádi starají o svůj automobil nebo se ho dokonce pokoušejí opravit? V tom případě vám bude velmi užitečný nájezd, díky kterému se u vašeho vozu dostanete všude tam, kam potřebujete. Díky nájezdu si můžete udělat běžnou údržbu auta nebo opravit, co je potřeba. V dnešní době existuje spousta produktů, ze kterých můžete vybírat. V následujícím článku vám poskytneme potřebné informace k tomu, abyste si zvolili ten správný nájezd.

Typy

Když se rozhodnete pořídit si nájezdy pod auto, setkáte se se třemi možnými typy tohoto výrobku. Můžete pořídit rovné, sklopné nebo prohnuté nájezdy. Záleží na tom, které provedení vám bude vyhovovat.

Rovné nájezdy

Tento typ nájezdů je vhodný pro stroje s vyšší světlostí. Mezi stroje s vyšší světlostí patří například čtyřkolky. Výhodou rovných nájezdů je, že jejich cena je nižší.

EXPOINT Nájezd pod auto pozink nebo lak Název: NAJ1Z provedení lak
ca. 4 700 CZK
Aktuálni cena

Sklopné nájezdy

Jak už napovídá název, sklopné nájezdy jsou výhodné v tom, že je můžete sklopit. Jejich velkým pozitivem je především to, že jakmile je sklopíte, zmenší svou délku a polovinu a můžete je tak lépe uskladnit.

Prohnuté nájezdy

Tyto nájezdy jsou vhodné zejména pro stroje s nízkou světlostí. Mezi takové stroje řadíme sekačky nebo zahradní traktůrky.

Víte, že…?

Než se pustíte do nakupování nájezdu pod auto, zjistěte si nejdříve, jaká by měla být výška nájezdu. Tu určíte podle nájezdové výšky pro vozidlo.

EXPOINT Nájezd / rampa pod auto nosnost 800 Kg
ca. 4 200 CZK
Aktuálni cena

Sklon

Měli byste také vědět, jaký sklon je potřeba pro vozidlo, pro které budete nájezd pořizovat. Přesný sklon zjistíte jednoduše, najdete jej v technické dokumentaci k vozidlu. Obecně se u osobních vozidel pohybuje sklon v rozmezí 10 – 30 %, u zemědělských strojů je to 25 – 30 %. Pokud se stane, že velikost sklonu nebudete moci zjistit, v tom případě platí, že sklon nájezdu může být maximálně 30 %.

Délka

Důležitým parametrem pro správný výběr nájezdové rampy je její délka. Aby délka byla správná, jednoduše si ji můžete spočítat, a to podle následujícího vzorce.
Délka nájezdu = výška nájezdu * 100 / sklon v %

Šířka

Další podstatná věc při výběru správného nájezdu je jeho šířka. V ideálním případě by měla být šířka pneumatiky nebo pásu automobilu zhruba o 5 centimetrů menší, než šířka nájezdu. V případě, že by byl pás nebo pneumatika příliš úzká, může mít nájezd nižší nosnost.

Nájezdy nosnost 2t – BR2001G – 2 ks (Sada páru nájezdů pod auto o nosnosti 2 t/pár, šířka v základně 310 mm. Hmotnost nájezdové rampy 5,2 kg/ks. Pro pneu max. šířky 205 mm.)
ca. 1 600 CZK
Aktuálni cena

Nosnost

Samozřejmostí je vybrat vhodnou nosnost nájezdu podle toho, jaká je hmotnost vašeho vozu, který bude na nájezdech umístěn. Nosnost, která je u nájezdů vždy uvedena, je bodová, to znamená, že je na středu nájezdu. Ve skutečnosti však můžete použít nájezd i pro větší hmotnost vozidla nebo stroje, než je součet nosnosti nájezdu.

Materiál

Nájezdové rampy pod auto mohou být vyrobeny z několika druhů materiálů. Jsou jimi hliník, plast, ocel a železo. Více informací ke každému druhu materiálu se dozvíte v následující tabulce.

Materiál Informace
Hliník Pokud jsou nájezdy vyrobeny z hliníku, mají vyšší tuhost při nižší váze. Nájezdy z tohoto materiálu jsou určeny zejména pro nákladní čtyřkolky, zahraní techniku nebo případně pro invalidní vozík.
Plast Plastový materiál v tomto případě disponuje vysokou nosností. Další výhodou je i nízká cena.
Ocel Pokud zvolíte nájezdy z kvalitní oceli, budete je moci využít nejen pro domácí potřebu, ale své uplatnění mají i v profesionálních provozech.
Železo Nájezdy vyrobené z železa mají nižší tuhost při nižší váze.

Značky

Kvalita je důležitá i u nájezdové rampy pod auto. Proto si při výběru dávejte pozor na to, jestli je výrobek od kvalitního výrobce. Pro inspiraci můžeme uvést několik výrobců, kteří jsou osvědčení. Patří mezi ně například české značky Car Point, Cappa nebo AHProfi. Ze zahraničních firem je to například Aroso nebo Shumee.

Vyrovnávací nájezdy Fiamma Level Up
ca. 600 CZK
Aktuálni cena

Cena

Jistě vás zajímá, jak vychází nájezdy pod auto cenově. Může to být otázka několika set korun nebo také několika tisíc korun. Důležité je materiál, který vyberete, velikost, nosnost a také výrobce, kterého zvolíte.

  • 500 – 1 500 Kč – Za tuto částku můžete pořídit nájezdy vyrobené z plastového materiálu, jejich nosnost je maximálně do 2 tun.
  • 1 500 – 3 000 Kč – Tady už zakoupíte slušnou nájezdovou rampu ze všech typů materiálů. Pokud vyberete rampu plastovou či kovovou, jejich nosnost může být 3 tuny. U hliníkových nebo železných ramp za tuto částku je nosnost většinou do 2 t.
  • 3 000 – 5 000 Kč – V této cenové kategorii se pohybují rampy z jakéhokoliv materiálu, jejich nosnost může být v některých případech i 10 tun. V ceně 5 000 Kč a výše už se pohybují rampy pro stroje těžší než 10 t, které jsou vyrobené většinou z hliníku, kovu nebo železa.