Parafín

Prohřeje klouby i zbaví suché kůže či celulitidy.

ca. 200 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 300 CZK
ca. 100 CZK

Jak vybrat parafín

  • Parafín se používá pro výrobu svíček, kluzných vosků či krémů ve stavebnictví, na impregnaci dřeva, ale především v kosmetice a lázeňství.
  • Mezi hlavní výhody parafínu patří jeho tvárnost a tavitelnost, voděodolnost a vodoodpudivost, a také energetická bohatost.
  • Parafínový zábal se nejčastěji aplikuje na ruce.

Rozdělení

Parafíny se rozdělují do dvou hlavních skupin dle obsahu oleje.

  • Tekutý – je rafinovaný minerální olej, který je tekutý při běžné pokojové teplotě. Nemá žádnou barvu ani zápach.
  • Tuhý – tvrdý vosk, který se ve své vysoce čisté formě používá v kosmetice, ale i stavebnictví.
Terapeutický parafín
Pharma parafín na zábaly, perličky, 52°C, 1 kg

Využití v kosmetice a péči o zdraví

Parafín je vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Jeho účinky jsou především tepelné.

  • Prohříváním těla se uvolňují podkožní vrstvy, svalstvo, prohřívají se klouby, zvyšuje krevní oběh a otevírají póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické, má všeobecně prospěšné efekty na kůži. Prokrvuje pokožku, výrazně působí proti tvorbě vrásek.
  • Parafínová ošetření jsou relaxační a účinný způsob, jak léčit a zklidnit suchou, hrubou nebo popraskanou kůži. Používá se jako pleťová maska, nebo zábal na krk, ruce a nohy. Parafínové zábaly zjemní ztvrdlou kůži na loktech, kolenech rukou a chodidlech. Zbavují pokožku šupinek a odumřelé kůže, odstraňují celulitidu.
Proti stárnutí
NANI kosmetický parafín 500 g – White with Shea Butter
  • Je také účinný v léčení bolestivých příznaků spojených s artritidou. Parafínová léčba se používá jako součást rehabilitační léčby u chronických revmatických onemocnění především drobných kloubů končetin, lze ji ale aplikovat na celé tělo. Snižuje bolest pohybového aparátu a aplikuje se u nejrůznějších onemocnění páteře nebo onemocnění s páteří související.
  • Terapeutický parafín obsahuje parafinový olej a je proto mnohem měkčí než jiné voskové přípravky používané v oblasti zdraví a v kosmetickém průmyslu. I když parafínová terapie může být použita na mnoha různých částech těla, léčí se zpravidla v oblasti rukou a nohou. Velmi oblíbené jsou parafínové vany.
  • Poslední dobou se parafín stále více používá i v kosmetice, a to např. na regeneraci pokožky nebo při formování postavy.
Lyžařský vosk
Skivo Parafín snowboard univerzál 40g

Jak aplikovat

Parafínový zábal se nejčastěji aplikuje na ruce. Samotná aplikace pak vypadá tak, že opakovaně noříte ruce do roztátého parafínu v parafínové vaně. Následuje opět vrstva igelitu a na konec froté ručník. S takovýmto zábalem budete 20-30 minut relaxovat. Po proceduře se vrstvy oloupou z ošetřované části těla.

Parafínové zábaly můžete praktikovat v pohodlí domova. Potřebovat budete parafín, vaničku, olej a speciální návleky.

Postup je následující:
1. Před terapií si ruce vydezinfikujte.
2. Ponořte ruce na pár sekund do roztaveného parafínu. Vyndejte je, nehýbejte prsty a nechte pár sekund ztuhnout. Tento bod opakujte minimálně 3krát.
3. Zabalte ruce do igelitu a nakonec do ručníku.
4. Nechte působit 20-30 minut.
5. Parafín z rukou sloupněte.

Hypoalergenní
Body Comfort kosmetický parafín 02 1 kg

Parafínová maska

Parafín má schopnost omlazovat pokožku a vyhlazovat vrásky. Při aplikaci na obličej ho lehce zahřejte a naneste na obličej. Doba trvání takového postupu je pouze 10-15 minut. Po uplynutí této doby může být zmrazený parafín pečlivě odstraněn z obličeje. Po odstranění masky není potřeba obličej umýt, je ale vhodné aplikovat hydratační krém nebo sérum.

Než zahájíte terapie

Aplikaci parafínu vždy konzultujte s lékařem, vlivem nějakého zdravotního problému mohou parafínové zábaly spíše uškodit. Všeobecně se udává, že se parafín nesmí aplikovat na otevřené rány, při akutním onemocnění kůže, při horečce a také v těhotenství.

Víte, že…?

Parafin je vyrobený z ropy. Při nadužívání může podporovat tvorbu vrásek a ucpávat póry, hromadit se v lymfatickém systému a ledvinách. V přírodní kosmetice se místo něj používá bambucké máslo nebo včelí vosk.

Péče o ruce a nohy
Isabellenails Parafín kosmetický Aloe 500 ml

Přípravky s parafínem

Přípravků a výrobků s parafínem je mnoho, zakoupit můžete rukavice, lázeň, parafínový olej a mnoho jiného, podle toho, jak a kde chcete parafín použít.

Produkt Využití
Parafínové rukavice a návleky na nohy Rukavice a návleky na parafínový zábal pomáhají udržet déle požadovanou teplotu vosku, je možné zakoupit od 150 – 650 Kč
Parafínový zábal Tento kvalitní vosk je určený k zábalům, zakoupit ho lze v různých vůních a v různých velikostech. Ceny zábalů se pohybují od 110 – 800 Kč
Fangoparafín Je vhodný pro různé druhy tepelných terapií a jeho vysoká kvalita zůstává zachována i při opakovaném tání. Díky tomu je jeho výborná tvárnost zachována i při opakovaném ohřátí a použití. Po rozpuštění, které je velmi rychlé, se fangoparafín stává elastickým a velmi dobře tvárným. To umožňuje jeho aplikace na různé části těla rozmanitých tvarů, jako jsou například loket či koleno. Také při odběru teplého zábalu z těla zůstává materiál elastický a práce s ním je jednoduchá. Po použití lze fangoparafín velmi snadno očistit a opětovně roztavit. Lze ho koupit také jako jednorázovou fólii ve stylu trhacího bloku. Cena je kolem 2 000 Kč.
Parafínová vanička Je vhodná na rozehřívání parafínu na parafínový zábal na ruce, cena se pohybuje v rozmezí 900 – 3 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat parafínovou vanu?

Parafínová vana je velmi jednoduché zařízení, které nedisponuje mnoha funkcemi. Jediné, co můžete nastavit je teplota. Další funkcí je časovač nebo automatický ohřev. Při výběru tak hraje hlavní roli velikost vany. Malá vana je levnější, ale využijete ji pouze k omlazení rukou. Do velké vany můžete vložit nohy, lokty nebo kolena.

Co je parafín?

Parafínový vosk je ropný produkt, který udržuje teplotu a tím zlepšuje krevní oběh. Póry pokožky se působením tepla otevřou a výživné látky se lépe vstřebávají. Obsahem parafínu je kolagen, bělící extrakt, vitamín E a různé rostlinné oleje, které působí blahodárně na pokožku. Pokožka je díky parafínu zjemněná a zvláčněná, což má za výsledek hydrataci a hebkost kůže.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Terapeutický parafín
Proti stárnutí
Lyžařský vosk
Hypoalergenní
Péče o ruce a nohy
Image
Produkt
Pharma parafín na zábaly, perličky, 52°C, 1 kg
NANI kosmetický parafín 500 g – White with Shea Butter
Skivo Parafín snowboard univerzál 40g
Body Comfort kosmetický parafín 02 1 kg
Isabellenails Parafín kosmetický Aloe 500 ml
Výrobce
Wellea
NANI
Druchema
Made in EU
Cena ca. 200 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK ca. 300 CZK ca. 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.