Parafín

Prohřeje klouby i zbaví suché kůže či celulitidy.

 
 
 
 
 
 

Jak vybrat parafín

Parafín je bílá až nažloutlá surovina bez chuti a zápachu. Jeho využití je všestranné, Používá se pro výrobu svíček, kluzných vosků či krémů ve stavebnictví, na impregnaci dřeva, ale především v kosmetice a lázeňství. Mezi hlavní výhody parafínu patří jeho tvárnost a tavitelnost, voděodolnost a vodoodpudivost, a také energetická bohatost.

Parafín je hlavní přísadou jedu na hubení hlodavců, zajišťuje dokonalou impregnaci dřeva, chrání střelivo a jiné výbušné látky před vlhkostí.

Rozdělení

Parafíny se rozdělují do dvou hlavních skupin dle obsahu oleje.

Perličky
Pharma parafín 3 kg
  • Tekutý – je rafinovaný minerální olej, který je tekutý při běžné pokojové teplotě. Nemá žádnou barvu ani zápach.
  • Tuhý – tvrdý vosk, který se ve své vysoce čisté formě používá v kosmetice, ale i stavebnictví.

Využití v kosmetice a péči o zdraví

Parafín je vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Jeho účinky jsou především tepelné.

Prohříváním těla se uvolňují podkožní vrstvy, svalstvo, prohřívají se klouby, zvyšuje krevní oběh a otevírají póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické, má všeobecně prospěšné efekty na kůži. Prokrvuje pokožku, výrazně působí proti tvorbě vrásek.

Tekutý
Medistar 1000 ml

Parafínová ošetření jsou relaxační a účinný způsob, jak léčit a zklidnit suchou, hrubou nebo popraskanou kůži. Používá se jako pleťová maska, nebo zábal na krk, ruce a nohy. Parafínové zábaly zjemní ztvrdlou kůži na loktech, kolenech rukou a chodidlech. Zbavují pokožku šupinek a odumřelé kůže, odstraňují celulitidu.

Je také účinný v léčení bolestivých příznaků spojených s artritidou. Parafínová léčba se používá jako součást rehabilitační léčby u chronických revmatických onemocnění především drobných kloubů končetin, lze ji ale aplikovat na celé tělo. Snižuje bolest pohybového aparátu a aplikuje se u nejrůznějších onemocnění páteře nebo onemocnění s páteří související.

Terapeutický parafín obsahuje parafinový olej a je proto mnohem měkčí než jiné voskové přípravky používané v oblasti zdraví a v kosmetickém průmyslu. I když parafínová terapie může být použita na mnoha různých částech těla, léčí se zpravidla v oblasti rukou a nohou.

S vůní
Therabath Parafín rozmarýn, máta 2,7 kg

Poslední dobou se parafín stále více používá i v kosmetice, a to např. na regeneraci pokožky nebo při formování postavy.

Jak aplikovat

Parafínový zábal se nejčastěji aplikuje na ruce. Samotná aplikace pak vypadá tak, že opakovaně noříte ruce do roztátého parafínu v parafínové vaně. Následuje opět vrstva igelitu a na konec froté ručník. S takovýmto zábalem budete 20-30 minut relaxovat. Po proceduře se vrstvy oloupou z ošetřované části těla.

Parafínové zábaly můžete praktikovat v pohodlí domova. Potřebovat budete parafín, vaničku, olej a speciální návleky.

Tuhý
Italwax Parafín oliva 500 ml

Postup je následující:
1. Před terapií si ruce vydezinfikujte.
2. Ponořte ruce na pár sekund do roztaveného parafínu. Vyndejte je, nehýbejte prsty a nechte pár sekund ztuhnout. Tento bod opakujte minimálně 3krát.
3. Zabalte ruce do igelitu a nakonec do ručníku.
4. Nechte působit 20-30 minut.
5. Parafín z rukou sloupněte.

Parafínová maska

Parafín má schopnost omlazovat pokožku a vyhlazovat vrásky. Při aplikaci na obličej ho lehce zahřejte a naneste na obličej. Doba trvání takového postupu je pouze 10-15 minut. Po uplynutí této doby může být zmrazený parafín pečlivě odstraněn z obličeje. Po odstranění masky není potřeba obličej umýt, je ale vhodné aplikovat hydratační krém nebo sérum.

Než zahájíte terapie

Aplikaci parafínu vždy konzultujte s lékařem, vlivem nějakého zdravotního problému mohou parafínové zábaly spíše uškodit. Všeobecně se udává, že se parafín nesmí aplikovat na otevřené rány, při akutním onemocnění kůže, při horečce a také v těhotenství.

Fangoparafín
Schupp Schupp Fangoparafín 1 kg

Víte, že…?

Parafin je vyrobený z ropy. Při nadužívání může podporovat tvorbu vrásek a ucpávat póry, hromadit se v lymfatickém systému a ledvinách. V přírodní kosmetice se místo něj používá bambucké máslo nebo včelí vosk.

Přípravky s parafínem

Přípravků a výrobků s parafínem je mnoho, zakoupit můžete rukavice, lázeň, parafínový olej a mnoho jiného, podle toho, jak a kde chcete parafín použít.

Produkt Využití
Parafínové rukavice a návleky na nohy Rukavice a návleky na parafínový zábal pomáhají udržet déle požadovanou teplotu vosku, je možné zakoupit od 150 – 650 Kč
Parafínový zábal Tento kvalitní vosk je určený k zábalům, zakoupit ho lze v různých vůních a v různých velikostech. Ceny zábalů se pohybují od 110 – 800 Kč
Fangoparafín Je vhodný pro různé druhy tepelných terapií a jeho vysoká kvalita zůstává zachována i při opakovaném tání. Díky tomu je jeho výborná tvárnost zachována i při opakovaném ohřátí a použití. Po rozpuštění, které je velmi rychlé, se fangoparafín stává elastickým a velmi dobře tvárným. To umožňuje jeho aplikace na různé části těla rozmanitých tvarů, jako jsou například loket či koleno. Také při odběru teplého zábalu z těla zůstává materiál elastický a práce s ním je jednoduchá. Po použití lze fangoparafín velmi snadno očistit a opětovně roztavit. Lze ho koupit také jako jednorázovou fólii ve stylu trhacího bloku. Cena je kolem 2 000 Kč.
Parafínová vanička Je vhodná na rozehřívání parafínu na parafínový zábal na ruce, cena se pohybuje v rozmezí 900 – 3 000 Kč.
Jméno
Perličky
Tekutý
S vůní
Tuhý
Fangoparafín
Hypoalergenní
Image
Produkt
Pharma parafín 3 kg
Medistar 1000 ml
Therabath Parafín rozmarýn, máta 2,7 kg
Italwax Parafín oliva 500 ml
Schupp Schupp Fangoparafín 1 kg
Body Comfort kosmetický parafín 02 1 kg
Cena            
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena