Parafín

Prohřeje klouby i zbaví suché kůže či celulitidy.

ca. 500 CZK
ca. 100 CZK
ca. 700 CZK
ca. 100 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat parafín

Parafín je bílá až nažloutlá surovina bez chuti a zápachu. Jeho využití je všestranné, Používá se pro výrobu svíček, kluzných vosků či krémů ve stavebnictví, na impregnaci dřeva, ale především v kosmetice a lázeňství. Mezi hlavní výhody parafínu patří jeho tvárnost a tavitelnost, voděodolnost a vodoodpudivost, a také energetická bohatost.

Parafín je hlavní přísadou jedu na hubení hlodavců, zajišťuje dokonalou impregnaci dřeva, chrání střelivo a jiné výbušné látky před vlhkostí.

Rozdělení

Parafíny se rozdělují do dvou hlavních skupin dle obsahu oleje.

Perličky
Pharma parafín na zábaly, perličky, 52°C, 3 kg
ca. 500 CZK
Aktuálni cena
  • Tekutý – je rafinovaný minerální olej, který je tekutý při běžné pokojové teplotě. Nemá žádnou barvu ani zápach.
  • Tuhý – tvrdý vosk, který se ve své vysoce čisté formě používá v kosmetice, ale i stavebnictví.

Využití v kosmetice a péči o zdraví

Parafín je vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Jeho účinky jsou především tepelné.

Prohříváním těla se uvolňují podkožní vrstvy, svalstvo, prohřívají se klouby, zvyšuje krevní oběh a otevírají póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické, má všeobecně prospěšné efekty na kůži. Prokrvuje pokožku, výrazně působí proti tvorbě vrásek.

Tekutý
Medistar tekutý parafín 1000 ml
ca. 100 CZK
Aktuálni cena

Parafínová ošetření jsou relaxační a účinný způsob, jak léčit a zklidnit suchou, hrubou nebo popraskanou kůži. Používá se jako pleťová maska, nebo zábal na krk, ruce a nohy. Parafínové zábaly zjemní ztvrdlou kůži na loktech, kolenech rukou a chodidlech. Zbavují pokožku šupinek a odumřelé kůže, odstraňují celulitidu.

Je také účinný v léčení bolestivých příznaků spojených s artritidou. Parafínová léčba se používá jako součást rehabilitační léčby u chronických revmatických onemocnění především drobných kloubů končetin, lze ji ale aplikovat na celé tělo. Snižuje bolest pohybového aparátu a aplikuje se u nejrůznějších onemocnění páteře nebo onemocnění s páteří související.

Terapeutický parafín obsahuje parafinový olej a je proto mnohem měkčí než jiné voskové přípravky používané v oblasti zdraví a v kosmetickém průmyslu. I když parafínová terapie může být použita na mnoha různých částech těla, léčí se zpravidla v oblasti rukou a nohou.

S vůní
Therabath Parafín rozmarýn, máta 2,7 kg
ca. 700 CZK
Aktuálni cena

Poslední dobou se parafín stále více používá i v kosmetice, a to např. na regeneraci pokožky nebo při formování postavy.

Jak aplikovat

Parafínový zábal se nejčastěji aplikuje na ruce. Samotná aplikace pak vypadá tak, že opakovaně noříte ruce do roztátého parafínu v parafínové vaně. Následuje opět vrstva igelitu a na konec froté ručník. S takovýmto zábalem budete 20-30 minut relaxovat. Po proceduře se vrstvy oloupou z ošetřované části těla.

Parafínové zábaly můžete praktikovat v pohodlí domova. Potřebovat budete parafín, vaničku, olej a speciální návleky.

Tuhý
Italwax Parafín oliva 500 ml
ca. 100 CZK
Aktuálni cena

Postup je následující:
1. Před terapií si ruce vydezinfikujte.
2. Ponořte ruce na pár sekund do roztaveného parafínu. Vyndejte je, nehýbejte prsty a nechte pár sekund ztuhnout. Tento bod opakujte minimálně 3krát.
3. Zabalte ruce do igelitu a nakonec do ručníku.
4. Nechte působit 20-30 minut.
5. Parafín z rukou sloupněte.

Parafínová maska

Parafín má schopnost omlazovat pokožku a vyhlazovat vrásky. Při aplikaci na obličej ho lehce zahřejte a naneste na obličej. Doba trvání takového postupu je pouze 10-15 minut. Po uplynutí této doby může být zmrazený parafín pečlivě odstraněn z obličeje. Po odstranění masky není potřeba obličej umýt, je ale vhodné aplikovat hydratační krém nebo sérum.

Než zahájíte terapie

Aplikaci parafínu vždy konzultujte s lékařem, vlivem nějakého zdravotního problému mohou parafínové zábaly spíše uškodit. Všeobecně se udává, že se parafín nesmí aplikovat na otevřené rány, při akutním onemocnění kůže, při horečce a také v těhotenství.

Hypoalergenní
Body Comfort kosmetický parafín 02 1 kg
ca. 300 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Parafin je vyrobený z ropy. Při nadužívání může podporovat tvorbu vrásek a ucpávat póry, hromadit se v lymfatickém systému a ledvinách. V přírodní kosmetice se místo něj používá bambucké máslo nebo včelí vosk.

Přípravky s parafínem

Přípravků a výrobků s parafínem je mnoho, zakoupit můžete rukavice, lázeň, parafínový olej a mnoho jiného, podle toho, jak a kde chcete parafín použít.

Produkt Využití
Parafínové rukavice a návleky na nohy Rukavice a návleky na parafínový zábal pomáhají udržet déle požadovanou teplotu vosku, je možné zakoupit od 150 – 650 Kč
Parafínový zábal Tento kvalitní vosk je určený k zábalům, zakoupit ho lze v různých vůních a v různých velikostech. Ceny zábalů se pohybují od 110 – 800 Kč
Fangoparafín Je vhodný pro různé druhy tepelných terapií a jeho vysoká kvalita zůstává zachována i při opakovaném tání. Díky tomu je jeho výborná tvárnost zachována i při opakovaném ohřátí a použití. Po rozpuštění, které je velmi rychlé, se fangoparafín stává elastickým a velmi dobře tvárným. To umožňuje jeho aplikace na různé části těla rozmanitých tvarů, jako jsou například loket či koleno. Také při odběru teplého zábalu z těla zůstává materiál elastický a práce s ním je jednoduchá. Po použití lze fangoparafín velmi snadno očistit a opětovně roztavit. Lze ho koupit také jako jednorázovou fólii ve stylu trhacího bloku. Cena je kolem 2 000 Kč.
Parafínová vanička Je vhodná na rozehřívání parafínu na parafínový zábal na ruce, cena se pohybuje v rozmezí 900 – 3 000 Kč.
Jméno
Perličky
Tekutý
S vůní
Tuhý
Hypoalergenní
Image
Produkt
Pharma parafín na zábaly, perličky, 52°C, 3 kg
Medistar tekutý parafín 1000 ml
Therabath Parafín rozmarýn, máta 2,7 kg
Italwax Parafín oliva 500 ml
Body Comfort kosmetický parafín 02 1 kg
Cena ca. 500 CZK ca. 100 CZK ca. 700 CZK ca. 100 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena