Nejlepší parafíny 2024 a jak vybrat

Prohřeje klouby i zbaví suché kůže či celulitidy.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
SKIVO parafín universal 40g
95 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat parafín

  • Parafín se používá pro výrobu svíček, kluzných vosků či krémů ve stavebnictví, na impregnaci dřeva, ale především v kosmetice a lázeňství.
  • Mezi hlavní výhody parafínu patří jeho tvárnost a tavitelnost, voděodolnost a vodoodpudivost, a také energetická bohatost.
  • Parafínový zábal se nejčastěji aplikuje na ruce.

Parafín - náš výběr

SKIVO parafín universal 40g
přečíst recenzi
Univerzální vosky: ano
Druh: skluzné
Hmotnost: 40 g
Zobrazit více
Parafín SKIVO Universal 40g slouží pro údržbu skluznice běžeckých a sjezdových lyží či snowboardů na různých typech sněhu a teplotách. Obsahuje 40g parafínu v balení a aplikuje se zažehlováním při teplotě 120-140°C. Vosk udržuje skluznici a prodlužuje trvanlivost voskování. EAN kód: 8594825009406.
Zobrazit méně
Pharma parafín na zábaly, perličky, 52°C, 1 kg
přečíst recenzi
Výrobce: Wellea
Značka: Eureko
Určení: unisex
Hmotnost: 0 g
Zobrazit více
Pharma Parafín je určen pro parafínové zábaly, má tvar perliček a bod tání 52°C. Používá se na ruce, nohy či lokální tělové zábaly a může být ředěn parafínovým olejem pro ideální směs. Aplikace probíhá v parafínových vaničkách nebo ohřevových přístrojích.
Zobrazit méně
Skivo Parafín universal 400 g
přečíst recenzi
Druh: skluzné
Hmotnost: 400 g
Zobrazit více
Skivo Parafín univerzál je parafínový vosk určený pro lyžařské a snowboardové skluznice všech typu sněhu a teplotách mezi -1°C a -6°C. Vhodný jako podkladový přípravek pro základní údržbu a konzervaci skluznic. Aplikace vosku vyžaduje žehlení při teplotě 120-140°C a následné škrabání a kartáčování.
Zobrazit méně
NANI kosmetický parafín 500 g - Orange & Peach
přečíst recenzi
Výrobce: NANI
Zobrazit více
Parafín NANI kosmetický 500 g - Orange & Peach je produkt pro péči o pokožku rukou a nohou. Obsahuje karoteny, které poskytují ochranu proti volným radikálům a přispívají k hydrataci, výživě a omlazení pokožky. Parafín se používá v parafínových vanách pro koupele a zábaly. Teplota předehřátého parafínu by měla být cca 50 ° C. Parafín má vůni pomerančů a broskví a váží 500 g. Vhodné pro profesionální použití. Vyrobeno ve Španělsku.
Zobrazit méně
NANI kosmetický parafín 500 g - White with Shea Butter
přečíst recenzi
Výrobce: NANI
Zobrazit více
NANI kosmetický parafín 500 g - Bílý se Šeovým máslem je vhodný pro ošetření pleti proti stárnutí a regulaci kožního mazu. Obsahuje bambucké máslo, které působí jako přírodní hydratant a změkčovadlo. Produkt je určen pro parafinové koupele a zábaly a je hořlavý. Použití: předehřát parafín na 50 °C a působit 10-20 minut.
Zobrazit méně

Parafíny na ruce

Pharma parafín na zábaly, perličky, 52°C, 1 kg
přečíst recenzi
Výrobce: Wellea
Značka: Eureko
Určení: unisex
Hmotnost: 0 g
Zobrazit více
Pharma Parafín je určen pro parafínové zábaly, má tvar perliček a bod tání 52°C. Používá se na ruce, nohy či lokální tělové zábaly a může být ředěn parafínovým olejem pro ideální směs. Aplikace probíhá v parafínových vaničkách nebo ohřevových přístrojích.
Zobrazit méně
Pharma parafín na zábaly, perličky, 52°C, 25 kg
Výrobce: Eureko
Značka: Eureko
Zobrazit více
Pharma parafín na zábaly se skládá z kvalitních perliček s teplotou tání 52 °C. Je vhodný pro použití v parafínových lázních typu PL 12, PL 55 a kombinovaných přístrojích COMBI 200. Parafín může být deraván do měkčí konzistence s parafínovým olejem v poměru 1:10. Parafín pomáhá uvolňovat svaly, klouby, zlepšuje krevní oběh a působí na nervovou soustavu.
Zobrazit méně
Bielenda studená parafínová maska ​​na ruce s bambuckým máslem 150 g
přečíst recenzi
Zobrazit více
Bielenda studená parafínová maska na ruce s bambuckým máslem 150 g je určena pro suchou a popraskanou kůži rukou náchylnou k podráždění. Obsahuje bambucké máslo, ceramidy, lanolin, vitamin A a E, které pomáhají obnovit hydrolipidový film pokožky, chránit ji před vysycháním a snížit drsnost. Aplikujte masku po peelingu, nechte 20 minut působit a odstraňte zbytky.
Zobrazit méně

Kosmetické parafíny

NANI kosmetický parafín 500 g - Chocolate
přečíst recenzi
Výrobce: NANI
Zobrazit více
Kosmetický parafín NANI o váze 500 g se využívá pro místní použití při léčbě celulitidy či povzbuzení pokožky rukou a chodidel. Použití za teploty 50°C a působení 10-20 minut. Je určen pro profesionální použití. Čokoládová vůně. Vysoce hořlavý. Vyráběno ve Španělsku.
Zobrazit méně
ItalWax kosmetický parafín citrón 500 ml
přečíst recenzi
Výrobce: ItalWax
Objem: 500 ml
Hmotnost: 650 g
Zobrazit více
ItalWax parafín citron 500 ml je speciální vosk z ropy vhodný pro zábalové aplikace. Rozehřívá se na 52-55 °C a působí na kůži, krevní oběh a klouby. Používá se pro pleťové masky, zábal na ruce a nohy nebo lokální léčbu chorob pohybového aparátu. Výrobek obsahuje parafín, mikrokrystalický vosk, Cl 47005 a parfem.
Zobrazit méně
Depilflax kosmetický parafín máta 500 g
Výrobce: Depilflax
Hmotnost: 500 g
Zobrazit více
Depilflax parafín (450g) s broskvovou vůní určený jako kosmetická péče o kůži rukou a nohou. Pomáhá při léčbě suché, změklé nebo poškozené kůže, promrzlých končetin a špatného krevního oběhu. Uplatňuje se rovněž v terapii proti bolesti či protirevmatických ošetřeních. Nepoužívat při zánětech nebo plísňových infekcích nehtů.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Parafín

Jak vybrat parafín

Rozdělení

Parafíny se rozdělují do dvou hlavních skupin dle obsahu oleje.

  • Tekutý – je rafinovaný minerální olej, který je tekutý při běžné pokojové teplotě. Nemá žádnou barvu ani zápach.
  • Tuhý – tvrdý vosk, který se ve své vysoce čisté formě používá v kosmetice, ale i stavebnictví.
Tuhé parafíny

Parafínem ošetříte i povrch lyží a snowboardů, iStock / Aleksey Romadov

Využití v kosmetice a péči o zdraví

Parafín je vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Jeho účinky jsou především tepelné.

  • Prohříváním těla se uvolňují podkožní vrstvy, svalstvo, prohřívají se klouby, zvyšuje krevní oběh a otevírají póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické, má všeobecně prospěšné efekty na kůži. Prokrvuje pokožku, výrazně působí proti tvorbě vrásek.
  • Parafínová ošetření jsou relaxační a účinný způsob, jak léčit a zklidnit suchou, hrubou nebo popraskanou kůži. Používá se jako pleťová maska, nebo zábal na krk, ruce a nohy. Parafínové zábaly zjemní ztvrdlou kůži na loktech, kolenech rukou a chodidlech. Zbavují pokožku šupinek a odumřelé kůže, odstraňují celulitidu.
  • Je také účinný v léčení bolestivých příznaků spojených s artritidou. Parafínová léčba se používá jako součást rehabilitační léčby u chronických revmatických onemocnění především drobných kloubů končetin, lze ji ale aplikovat na celé tělo. Snižuje bolest pohybového aparátu a aplikuje se u nejrůznějších onemocnění páteře nebo onemocnění s páteří související.
  • Terapeutický parafín obsahuje parafinový olej a je proto mnohem měkčí než jiné voskové přípravky používané v oblasti zdraví a v kosmetickém průmyslu. I když parafínová terapie může být použita na mnoha různých částech těla, léčí se zpravidla v oblasti rukou a nohou. Velmi oblíbené jsou parafínové vany.
  • Poslední dobou se parafín stále více používá i v kosmetice, a to např. na regeneraci pokožky nebo při formování postavy.

Jak aplikovat

Parafínový zábal se nejčastěji aplikuje na ruce. Samotná aplikace pak vypadá tak, že opakovaně noříte ruce do roztátého parafínu v parafínové vaně. Následuje opět vrstva igelitu a na konec froté ručník. S takovýmto zábalem budete 20-30 minut relaxovat. Po proceduře se vrstvy oloupou z ošetřované části těla.

Proces parafínové ošetření ženských rukou

Parafínový zábal si můžete udělat i doma, iStock / Lester120


Parafínové zábaly můžete praktikovat v pohodlí domova. Potřebovat budete parafín, vaničku, olej a speciální návleky.

Parafín
SKIVO parafín universal 40g

Postup je následující:
1. Před terapií si ruce vydezinfikujte.
2. Ponořte ruce na pár sekund do roztaveného parafínu. Vyndejte je, nehýbejte prsty a nechte pár sekund ztuhnout. Tento bod opakujte minimálně 3krát.
3. Zabalte ruce do igelitu a nakonec do ručníku.
4. Nechte působit 20-30 minut.
5. Parafín z rukou sloupněte.

Parafínová maska

Parafín má schopnost omlazovat pokožku a vyhlazovat vrásky. Při aplikaci na obličej ho lehce zahřejte a naneste na obličej. Doba trvání takového postupu je pouze 10-15 minut. Po uplynutí této doby může být zmrazený parafín pečlivě odstraněn z obličeje. Po odstranění masky není potřeba obličej umýt, je ale vhodné aplikovat hydratační krém nebo sérum.

Než zahájíte terapie

Aplikaci parafínu vždy konzultujte s lékařem, vlivem nějakého zdravotního problému mohou parafínové zábaly spíše uškodit. Všeobecně se udává, že se parafín nesmí aplikovat na otevřené rány, při akutním onemocnění kůže, při horečce a také v těhotenství.

Víte, že…?

Parafíny na ruce
Pharma parafín na zábaly, perličky, 52°C, 1 kg

Parafin je vyrobený z ropy. Při nadužívání může podporovat tvorbu vrásek a ucpávat póry, hromadit se v lymfatickém systému a ledvinách. V přírodní kosmetice se místo něj používá bambucké máslo nebo včelí vosk.

Svíčky vyrobené z parafínu

Parafín se používá na výrobu svíček, iStock / photosvit

Přípravky s parafínem

Přípravků a výrobků s parafínem je mnoho, zakoupit můžete rukavice, lázeň, parafínový olej a mnoho jiného, podle toho, jak a kde chcete parafín použít.

ProduktVyužití
Parafínové rukavice a návleky na nohyRukavice a návleky na parafínový zábal pomáhají udržet déle požadovanou teplotu vosku, je možné zakoupit od 150 – 650 Kč
Parafínový zábalTento kvalitní vosk je určený k zábalům, zakoupit ho lze v různých vůních a v různých velikostech. Ceny zábalů se pohybují od 110 – 800 Kč
FangoparafínJe vhodný pro různé druhy tepelných terapií a jeho vysoká kvalita zůstává zachována i při opakovaném tání. Díky tomu je jeho výborná tvárnost zachována i při opakovaném ohřátí a použití. Po rozpuštění, které je velmi rychlé, se fangoparafín stává elastickým a velmi dobře tvárným. To umožňuje jeho aplikace na různé části těla rozmanitých tvarů, jako jsou například loket či koleno. Také při odběru teplého zábalu z těla zůstává materiál elastický a práce s ním je jednoduchá. Po použití lze fangoparafín velmi snadno očistit a opětovně roztavit. Lze ho koupit také jako jednorázovou fólii ve stylu trhacího bloku. Cena je kolem 2 000 Kč.
Parafínová vaničkaJe vhodná na rozehřívání parafínu na parafínový zábal na ruce, cena se pohybuje v rozmezí 900 – 3 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat parafínovou vanu?

Parafínová vana je velmi jednoduché zařízení, které nedisponuje mnoha funkcemi. Jediné, co můžete nastavit je teplota. Další funkcí je časovač nebo automatický ohřev. Při výběru tak hraje hlavní roli velikost vany. Malá vana je levnější, ale využijete ji pouze k omlazení rukou. Do velké vany můžete vložit nohy, lokty nebo kolena.

Co je parafín?

Parafínový vosk je ropný produkt, který udržuje teplotu a tím zlepšuje krevní oběh. Póry pokožky se působením tepla otevřou a výživné látky se lépe vstřebávají. Obsahem parafínu je kolagen, bělící extrakt, vitamín E a různé rostlinné oleje, které působí blahodárně na pokožku. Pokožka je díky parafínu zjemněná a zvláčněná, což má za výsledek hydrataci a hebkost kůže.
Zobrazit kompletní nabídku Parafín