Nejlepší parafínová vana 2024 a jak vybrat

Heboučké ruce - sen každé ženy.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
APT AG37 Parafínová vana s příslušenstvím
20 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat parafínovou vanu

  • Parafínová vana je zařízení, s jehož pomocí si můžete v domácím prostředí aplikovat léčebné zábaly.
  • Díky parafínu bude vaše pokožka hydratovaná a hebká. Parafín je možné aplikovat na ruce, nohy a další části těla.
  • Tyto zařízení jsou vybaveny časovačem, regulací teploty a automatickým dohříváním parafínové lázně.

Parafínová vana - náš výběr

Parafínové vany s příslušenstvím

Parafínové vany s termostatem

Zobrazit kompletní nabídku parafínových van

Jak vybrat parafínovou vanu

  • Parafínová vana je zařízení, s jehož pomocí si můžete v domácím prostředí aplikovat léčebné zábaly.
  • Díky parafínu bude vaše pokožka hydratovaná a hebká. Parafín je možné aplikovat na ruce, nohy a další části těla.
  • Tyto zařízení jsou vybaveny časovačem, regulací teploty a automatickým dohříváním parafínové lázně.

Co je parafín

Parafínový vosk je ropný produkt, který udržuje teplotu a tím zlepšuje krevní oběh. Póry pokožky se působením tepla otevřou a výživné látky se lépe vstřebávají. Obsahem parafínu je kolagen, bělící extrakt, vitamín E a různé rostlinné oleje, které působí blahodárně na pokožku. Pokožka je díky parafínu zjemněná a zvláčněná, což má za výsledek hydrataci a hebkost kůže.

Parafín je také výborný k relaxaci, bojuje proti stresu a zabraňuje tvorbě vrásek. Pravidelnými zábaly rukou se docílí krásných a pevných nehtů, omlazení, uvolní se drobné klouby i ztuhlé zápěstí. Parafínová lázeň se používá také při různých onemocněních, jako je artróza či revmatizmus. Není tedy určen jen pro kosmetiku a relaxaci, ale také k léčebných účelům.

Po proceduře okamžitě ucítíte, že je pokožka mnohem jemnější, hebčí a měkčí. Parafínový zábal totiž funguje jako taková malá lokální sauna, kdy se za pomoci vašeho vlastního tělesného tepla krásně otevřou a pročistí všechny póry – stejně, jako byste vyšly ze sauny.

Víte, že…?

Parafínová vana
APT AG37 Parafínová vana s příslušenstvím

Parafínové zábaly je nevhodné používat při otevřených ranách, na místech s porušeným krevním oběhem a při zhoubných nádorech.

Použití vany

Použití parafínové vany je velice snadné a jednoduché:

KrokPopis
1.Parafínovou vanu umístěte na rovnou a pevnou plochu a poté do přístroje vložte parafínový vosk.
2.Nasaďte víčko, které udržuje teplo. Takto nechte vosk rozpustit. Parafinový vosk se ve vaničce nahřeje na teplotu kolem 55 °C.
3.Když je vosk zcela rozpuštěný, otevřete vaničku a vložte do ní část těla, kterou si přejete zrelaxovat. Parafínový vosk během terapie velmi dobře udržuje teplotu a díky tomu dochází ke zlepšování krevního oběhu. Působením tepla se otevřou póry pokožky a výživné látky se tak mnohem lépe vstřebávají a pokožka udrží déle svou hydrataci. Pokožka po zábalu působí mnohem zdravějším dojmem, a to na rukou i na nohou.
Ženská ruka v parafínové vaně

Parafínový zábal si můžete dopřát i v pohodlí domova, iStock / Voyagerix

Typy

K dostání jsou dva typy těchto přístrojů. Levnější modely jsou bez termostatu, dražší jsou pak termostatem vybaveny. Termostat má funkci zahřívání parafínu na určitou teplotu a také schopnost nastavit požadovanou teplotu. Máte tedy jistotu, že se parafín zahřál na tu správnou teplotu.

Parafínové vany s příslušenstvím
Parafínová vana s příslušenstvím

Nejdražší typy mohou mít termostaty dva, ovládací termostat automaticky zahřívá a udržuje parafín na 55°C s odchylkou ±3°C. Mezní termostat odpojí přístroj od sítě v případě selhání ovládacího termostatu.

Rychlost nahřívání

Kvalitní lázně by měly být připraveny k použití během několika desítek minut a na konec nahřívání vás upozorní zvukovým signálem.

Další možnosti

Největší výhodou parafínové lázně je udržování parafínu v nádobce na požadované teplotě. Dále je možné koupit multifunkční přístroje, které lze použít také k ohřevu kamenů pro kamennou terapii.
Speciální tvar okrajů vany vnitřní nádoby chrání před náhodným rozlitím parafínu.

Čištění a údržba

Parafínové vany s termostatem
Italwax Vanička parafínová 2300 ml fialovobílá

Parafínovou vanu je nutné čas od času vyčistit. Jakmile uvidíte, že se na dně vany hromadí nečistoty, je třeba parafín odstranit a vanu umýt. Abyste mohly parafín odstranit, je třeba vanu zapnout a počkat, dokud se parafín nezačne roztékat a boky nepovolí. Poté zatlačte na jeden konec, aby se parafín zvedl a vyndejte ho ven. Přístroj vypněte a vytřete například vlhčeným ubrouskem. Po vyčištění naplňte nádobu novým parafínem.

Údržba

Před každým použitím zkontrolujte, jestli je hladina parafínu mezi ryskami označujícími minimální a maximální hodnotu. Klesne-li hladina pod tuto rysku, doplňte parafín a po roztavení a kontrole teploty můžete dále pokračovat v terapiích.

Bez parafínu lázeň nezapínejte. Do parafínu nedávejte žádné jiné produkty, neboť se tím může změnit teplota tání a dojít k ovlivnění řídicí a kontrolní funkce přístroje.

Parafínová vana
Therabath THERABATH PRO®, Parafínová vana TB7, lázeň

Do parafínové lázně nelijte vodu ani ji neponořujte do vody. Mohlo by dojít k nenapravitelnému poškození. Ujistěte se, že přístroj je umístěn na suchém a stabilním povrchu. Parafínovou lázeň používejte vždy v dobře větraných prostorách. Nepoužíváte-li přístroj, vždy nádržku zakryjte víkem.

Cena

Podle toho, jak často si budete parafínový zábal dělat, zvažte investici, kterou do parafínové vany hodláte investovat. Levnější modely seženete do tisícikoruny, za ty dražší pak zaplatíte i více než dvojnásobek. Samotné parafíny lze pak sehnat v různém cenovém rozpětí, záleží na tom, zda zvolíte čistý či s vůní a vitaminy. Obvykle ale za půl kilogramu zaplatíte kolem 130 korun.

Parafínové vany jsou také často prodávány se sadou příslušenství, která může obsahovat několik různých typů parafínu, speciální návleky na ruce a nohy nebo rukavice, štětec, mřížku a jiné.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat parafínovou vanu?

Parafínová vana je velmi jednoduché zařízení, které nedisponuje mnoha funkcemi. Jediné, co můžete nastavit je teplota. Další funkcí je časovač nebo automatický ohřev. Při výběru tak hraje hlavní roli velikost vany. Malá vana je levnější, ale využijete ji pouze k omlazení rukou. Do velké vany můžete vložit nohy, lokty nebo kolena.

Jaké příslušenství se může hodit?

Parafínovou vanu můžete koupit samostatně nebo s příslušenstvím. Běžně se prodávají vany s parafínem, návleky na ruce a nohy. Běžná je i ochranná mřížka nebo speciální kartáček. S jeho pomocí můžete nanášet teplý parafín na různé části těla a obličej.
Zobrazit kompletní nabídku parafínových van