Nejlepší parní inhalátory 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Vicks Stream V1300EU02 parní inhalátor který zmírňuje příznaky nachlazení chřipky a chřipky

Jak vybrat parní inhalátor

Při výběru parního inhalátoru byste měli zvážit následující kritéria:

  • Velikost a přenosnost: Zvolte inhalátor v závislosti na tom, zda ho budete používat doma, nebo s sebou potřebujete brát mimo domov.
  • Kapacita nádržky na vodu: Vyšší kapacita znamená delší dobu používání bez potřeby doplňování vody.
  • Regulace páry: Možnost nastavení intenzity výstupu páry přispívá k lepšímu přizpůsobení potřebám uživatele.
  • Dostupnost nástavců a příslušenství: Některé inhalátory nabízejí speciální nástavce pro obličej, nos a hrdlo pro cílenou aplikaci páry.
  • Snadnost čištění: Inhalátory s jednoduchým demontovatelným designem usnadňují čištění a údržbu.
  • Bezpečnostní prvky: Vlastnosti jako automatické vypnutí při nízké úrovni vody nebo přehřátí přístroje chrání uživatele i samotný přístroj.

Parní inhalátor - náš výběr

Vicks Stream V1300EU02 parní inhalátor který zmírňuje příznaky nachlazení chřipky a chřipky
Typ: parní
Zobrazit více
Inhalátor Vicks Steam V1300EU02 je určen pro zmírnění příznaků nachlazení a chřipky. Zařízení má velikost 13,5 x 10 x 10 cm a je dodáváno se dvěma mentolovými náplněmi VH7. Je navrženo pro jednoduché použití a údržbu, včetně možnosti mytí v myčce. Uživatel naplní inhalátor horkou vodou, přidá VapoPads® s esenciálními oleji a inhaluje výpary.
Zobrazit méně
Beurer SI 40
Výrobce: BEURER
Typ: parní
Nástavce: na ústa
Zobrazit více
Inhalátor Beurer SI 40 je vhodný pro odpařování solných roztoků a éterických olejů. Nabízí nastavitelnou úroveň páry, síťové připojení 220-240V~ a jednoduché ovládání jedním tlačítkem. K inhalátoru je přiložena univerzální maska pro ústa a nos. Rozměry zařízení jsou 265 x 260 x 96 mm.
Zobrazit méně
Norditalia Vapynord Parní inhalátor
Výrobce: Norditalia
Typ: parní
Zobrazit více
Parní inhalátor Norditalia Vapynord s objemem nádržky 0,5 l a anatomickým trychtýřem je určen pro léčbu dýchacích cest. Disponuje uzamykatelným systémem a zásobníkem na esenciální oleje. Materiál výrobku je netoxický. Rozměry balení jsou 15 x 23,1 x 15,1 cm, hmotnost 0,255 kg, záruka 24 měsíců.
Zobrazit méně
Wellife C64-FS004 inhalátor a obličejová sauna 2v1
Výrobce: Wellife
Typ: parní
Nástavce: na obličej
S regulací průtoku vzduchu: ano
Zobrazit více
Wellife C64-FS004 je kombinovaný přístroj pro péči o horní dýchací cesty a obličej. Inhalátor, vhodný pro celou rodinu, zajišťuje léčbu dýchacích potíží, zatímco obličejová sauna slouží kosmetické péči. Přístroj nabízí dva stupně výkonu, kapacitu vodní nádoby 50 ml a možnost přidání aromatických olejů či léčiv. Balení obsahuje základnu, masky a měřič.
Zobrazit méně
Medisana FSS88245 obličejová sauna
Výrobce: Medisana
Typ: parní
Nástavce: na obličej
Zobrazit více
Parní inhalátor Medisana FSS88245 je určen pro použití v kosmetické péči o obličej. Jeho funkcí je příprava pokožky pomocí vodní páry pro čištění, hydrataci a aplikaci kosmetických přípravků. Zařízení umožňuje otevírání pórů a podporu cirkulace krve. Je vybaveno možností přidání aromatických esencí pro relaxaci.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Parní inhalátor

Jak vybrat parní inhalátor

Jakým způsobem může parní inhalátor přispět k mému zdraví

Parní inhalátor může pomoci zvlhčit a uvolnit dýchací cesty při různých onemocněních, jako jsou nachlazení, chřipka, sinusitida či bronchitida. Zvlhčený teplý vzduch může zmírnit podráždění v krku, uvolnit hlen a usnadnit jeho vykašlávání. Kromě toho může inhalace páry působit uklidňujícím způsobem na podrážděné hrtanové a nosní sliznice. Používání parního inhalátoru také může poskytnout úlevu od suchosti v dýchacích cestách způsobené vytápěním nebo klimatizací.

Může být parní inhalátor použit pro děti a jak jej bezpečně používat

Parní inhalátor lze použít i pro děti, avšak je třeba dbát na zvýšenou opatrnost. Měli byste vždy přítomnost dospělé osoby, která dohlíží na celý proces inhalace a zajišťuje, aby nedošlo k popáleninám způsobenými horkou vodou nebo parou. Při používání inhalátoru s dětmi je rovněž důležité zvolit vhodné nastavení méně intenzivní páry a dbát na to, aby byl inhalátor stabilní a na bezpečném místě.

Jak často bych měl parní inhalátor čistit

Pro správnou funkci a hygienu je důležité parní inhalátor pravidelně čistit, ideálně po každém použití. Čištění zahrnuje vylití zbývající vody z nádržky, opláchnutí a osušení rozložitelných částí a nádržky. Nezapomeňte při čištění postupovat podle návodu výrobce, aby nedošlo k poškození přístroje. Obvykle je vhodné použít měkké utěrky a vyhýbat se abrazivním čističům, které by mohly poškrábat nebo poškodit povrch inhalátoru.

Je bezpečné přidávat do parního inhalátoru esenciální oleje nebo další přísady

Parní inhalátor
Vicks Stream V1300EU02 parní inhalátor který zmírňuje příznaky nachlazení chřipky a chřipky

Většina parních inhalátorů není navržena pro přidávání esenciálních olejů nebo léčivých přísad do vody, protože to může poškodit vnitřní komponenty nebo ovlivnit distribuci páry. Pokud však máte zájem o aromaterapii nebo specifické léčebné efekty, hledejte modely, které jsou pro tento účel speciálně vybaveny, nebo mají pro tyto přísady určené prostor. Před použitím jakýchkoliv přísad se ujistěte, že je to bezpečné a schválené výrobcem vašeho inhalátoru.

Jak dlouho a jak často parní inhalátor používat pro ty nejlepší výsledky

Optimální délka a frekvence inhalace se může lišit v závislosti na individuálních zdravotních potřebách a doporučení zdravotníka. Obecně se doporučuje inhalovat 5-15 minut, jeden až třikrát denně pro uvolnění dýchacích cest. V případě akutních respiračních potíží, jako je silná rýma nebo zánět hrdla, může být inhalace přínosnější, pokud se provádí častěji. Vždy dbejte na příznaky a reakce těla během inhalace, a pokud se objeví jakékoli nepříjemné pocity nebo zhoršení stavu, inhalaci ukončete a poraďte se s lékařem.

Zobrazit kompletní nabídku Parní inhalátor