Plechová skříň

Vhodná do dílny i garáže.

ca. 12 000 CZK
ca. 11 500 CZK
ca. 9 400 CZK
ca. 5 300 CZK
ca. 8 000 CZK
ca. 7 300 CZK

Důležitou součástí každé dílny je pracovní a úložný prostor. Nábytek do dílny je zpravidla vyráběn tak, aby byl ve svém designu velmi jednoduchý, ale zároveň pevný, takže zvládne i velkou zátěž. Dílenská nebo také nástrojová skříň vám zajistí dostatek místa pro všechno potřebné, respektive vybírejte ji na základě toho, kolik věcí do ní potřebujete uložit.

Typy

Na našem trhu najdete celou škálu výrobků, které jsou označeny jako dílenská skříň. Můžete narazit např. na:

 • Dílenské zásuvkové skříně s přihrádkami – menší varianta ideálně do malých prostor nebo na ukládání menších předmětů
 • Skříně s děliči a organizéry – jedná se o klasickou variantu skříní s výškově nastavitelnými policemi
 • Dílenské skříně na nářadí a součástky
 • Dílenský vozík – alternativa skříní, snadná manipulace při jeho přesunování díky kolečkům, vše máte tedy hned při ruce
Plechová skříň A300 s posuvnými dveřmi
ca. 12 000 CZK
Aktuálni cena

Části

Dílenská skříň by měla ideálně pojmout co největší počet různého nářadí, náčiní, nástrojů a jiných důležitých menších či větších předmětů. Pro jejich přehlednost mohou být skříně rozděleny na jednotlivé části. Ty korespondují s typem skříně, ale vhodnější varianta je kombinace následujících:

 • Perforované panely – slouží k zavěšení nejrůznějšího nářadí pomocí tzv. závěsů; může být osazena zadní nebo boční část skříně, dveře
 • Zásuvky – lze dovybavit dělícím systémem, díky kterému získáte prostor pro uložení drobností (hřebíky, vruty, matky atd.)
 • Policový systém

Materiál

Základní materiál dílenského nábytku je kov. Většina skříní je vyrobena z ocelového plechu a svařované konstrukce, díky které je nábytek zároveň bezpečný. Kromě této varianty můžete v nabídkách narazit i na skříně z nerezové oceli.

Plechová skříň A42 se stavitelnými policemi
ca. 11 500 CZK
Aktuálni cena

Velikost

Plechové skříně se vyrábí v nejrůznějších velikostech od malých dílenských vozíků až po celé stěny. Její rozměr přizpůsobte velikosti vaší dílny. Úložný prostor je velmi důležitý, ale myslete i na to, že potřebujete mít dostatek místa na práci. Skříně je možné kombinovat s policovým systémem, který také poskytne dostatek místa na uložení věcí a nezabírá tolik místa jako právě skříně.

Víte, že…?

Některé značky nabízí tzv. modulový nábytek. Jedná se o díly, které lze různě kombinovat v souvislosti s prostorem. To znamená, že vše sestavíte přesně tak, jak vám bude nejlépe vyhovovat.

Nosnost

Nosnost skříní na pracovní nářadí je jeden z parametrů, na které je dobré se zaměřit. Tento typ by měl totiž rozhodně vydržet víc než klasické skříně či regály. Hodnota se může pohybovat kolem 30 kg, ale také jedné tuny.

Plechová skříň A204 s dveřmi se sítí a stavitelnými policemi
ca. 9 400 CZK
Aktuálni cena

Zamykání

Zamykání skříní je praktická záležitost. Může se jednat buď o klasický cylindrický zámek s klíčem určeným pro jednu, nebo více skříní. Druhou variantou jsou elektronické zámky napájené bateriemi. Ty mohou fungovat na základě číselného kódu nebo čipu.

Vlastnosti

Některé modely těchto skříní mohou disponovat také poměrně praktickými vlastnostmi.

 • Výškově nastavitelné patky – umožňují vyrovnat nerovnosti podlahy, na které skříň stojí
 • Elektrolišta – různé délky, různé druhy; možnost výběru zásuvek apod.
 • Informační štítek – madlo zásuvky může být opatřeno prostorem pro štítek
 • Blokace zásuvek – bezpečnostní prvek, který brání převrácení skříně; pokud je jedna zásuvka vysunutá, ostatní jsou zablokovány
 • Odnímatelný sokl – umožní manipulaci se skříní za pomoci např. vysokozdvižného vozíku
 • Posuvné dveře – šetří místo ve vaší dílně
Kovona Plechová policová skříň, 800 x 1200 x 400 mm, 1 police, antracit/červená
ca. 5 300 CZK
Aktuálni cena

Design

Dílenské skříně jsou vyráběny ve velmi jednoduchém designu. V podstatě máte na výběr pouze z různého barevného provedené. Zpravidla se jedná o kombinaci základní šedé a další vámi vybrané barvy. Dveře skříní mohou být také transparentní, tzn., jsou opatřeny průhledy nejčastěji z plexiskla.

Příslušenství

Aby byl ve vaší nové dílenské skříni opravdu pořádek a vše našlo své správné místo, můžete využít i poměrně širokou nabídku příslušenství. Skříň můžete např. dovybavit následujícím:

 • Různé děliče zásuvek
 • Přídavné police nebo zásuvky
 • Gumové rohože, výstelky, které brání sklouznutí nářadí
 • Lůžka pro různé typy nástrojů
 • Pojízdné podstavce atd.
Kovona Plechová policová skříň, 1950 x 1200 x 400 mm, 4 police, antracit/modrá
ca. 8 000 CZK
Aktuálni cena

Výrobci a ceny

Cenové rozpětí dílenských plechových skříní je velmi široké. Ceny se odvíjí především od velikosti nebo typu skříně. V tabulce níže najdete příklady několika výrobců s jejich cenovou nabídkou.

Firma Popis Ceny dílenských skříní
POLAK CZ Je společnost, která se věnuje výrobě dílenského nábytku už řadu let. Své místo si získala nejen na trhu tuzemském, ale také zahraničním. Oddělení vývoje této firmy se věnuje neustálým inovacím. Výrobky se vyznačují špičkovou kvalitou jak materiálu, tak samotným provedením. Nábytek je vysoce odolný s vysokou životností. Od 5000,- Kč do 17000,- Kč
AHProfi Plzeňská firma zaměřená mimo jiné také na dílenské vybavení. Sortiment zboží je určen jak pro profesionální využití, tak pro potřeby kutilů. Od 2500,- Kč do 71000,- Kč
Domator24 Tato společnost nabízí značku plechových skříní JAN NOWAK. Firma se věnuje nejen výrobě, ale také prodeji. Mezi produkty najdete především kancelářský, ale také dílenský nábytek, který se vyznačuje funkčností a odolností. Od 5000,- Kč do 13000,- Kč