Nejlepší přípravky na nádobí 2024 a jak vybrat

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Jar prostředek na nádobí Lemon 2 × 1,35 l
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat přípravek na nádobí

Při výběru přípravku na nádobí je důležité zvažovat několik kritérií, aby byl výsledek mytí co nejlepší a zároveň aby přípravek odpovídal individuálním potřebám:

  • Typ přípravku: Rozhodněte se, zda dáváte přednost gelu, prášku, tabletám nebo tekutině.
  • Účinnost: Přípravek by měl být schopen účinně odstranit mastnotu a zbytky jídla, aniž by bylo třeba nádobí umývat opakovaně.
  • Složení: Zkontrolujte, zda přípravek obsahuje spíše ekologické složky nebo chemikálie, které mohou být pro někoho nevhodné.
  • Vůně: Vyberte si přípravek podle preferované vůně nebo zvolte bezvonnou variantu.
  • Cena: Porovnejte ceny a najděte nejlepší poměr ceny a kvality.
  • Ekologická šetrnost: Pokud je pro vás důležité ochraňovat životní prostředí, hledejte přípravky s biologicky rozložitelnými složkami.

Přípravek na nádobí - náš výběr

Jar prostředek na nádobí Lemon 2 × 1,35 l
přečíst recenzi
Výrobce: PROCTER & GAMBLE
Značka: Jar
Objem: 2700 ml
Zobrazit více
Jar Lemon je tekutý prostředek na ruční mytí nádobí bez chloru s celkovým objemem 2,7 litrů, rozděleným do dvou balení po 1,35 litru. Je určen k odstranění mastnoty a dalších nečistot.
Zobrazit méně
Nuk mycí prostředek na láhve a savičky 500 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Mapa Spontex Volf
Značka: NUK
Objem: 500 ml
Hmotnost: 700 g
Zobrazit více
Tekutý prostředek Nuk o objemu 500 ml je určen pro čištění láhví a saviček. Formulace vyvinutá na základě přírodních složek nezahrnuje alergenní parfémy ani barviva. Specializuje se na odstraňování mléčných skvrn a zbytků potravin. Produkt je snadno splachovatelný, pH-neutrální a obsahuje biologicky odbouratelné složky.
Zobrazit méně
Frosch EKO Baby mycí prostředek na dětské potřeby 500 ml
přečíst recenzi
Výrobce: FROSCH
Objem: 0.5 l
Zobrazit více
Frosch EKO Baby je čistící prostředek určený k mytí dětských potřeb o objemu 500 ml. Rozpustí se 4 ml produktu ve 5 litrech vody. Prostředek je vhodný k odstranění zbytků mléka či šťávy.
Zobrazit méně
Pur Secrets of Care Aloe Vera prostředek na mytí nádobí 750 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Henkel
Značka: Pur
Objem: 750 ml
Hmotnost: 830 g
Zobrazit více
Preparát Pur Secrets of Care Aloe Vera je určen pro ruční mytí nádobí s objemem 750 ml. Obsahuje složky odstraňující mastnoty a oleje a je formulován tak, aby byl šetrný k pokožce rukou. Produkt má neutrální pH a je doporučován pro osoby trpící alergiemi. Obal je 100% recyklovatelný.
Zobrazit méně
Palmolive Original gel na mytí nádobí 750 ml
přečíst recenzi
Výrobce: COLGATE - PALMOLIVE
Značka: Palmolive
Objem: 750 ml
Druh: gely
Zobrazit více
Gel Palmolive Original na mytí nádobí o objemu 750 ml obsahuje mandlové mléko, je určený k dosažení lesku nádobí. Jako koncentrát, 4 ml stačí na přípravu 5 l mycího roztoku. Výrobek je navržen tak, aby byl šetrný k přírodě, má neutrální pH a je dermatologicky testovaný, čímž minimalizuje riziko podráždění pokožky.
Zobrazit méně

Přípravky na nádobí do myčky

Jar Platinum + kapsle Lemon 116 ks
přečíst recenzi
Výrobce: PROCTER & GAMBLE
Značka: Jar
Druh: tablety
Počet tablet: 116 ks
Zobrazit více
Kapsle Jar Platinum Plus, určené do automatických myček nádobí, integrují čisticí a předmycí funkce. Jsou navrženy tak, aby odstraňovaly nečistoty i zašedlost, čímž napomáhají obnovit lesk nádobí. V balení je 116 kapslí, které obsahují i sůl a oplachový prostředek. Kapsle jsou kompatibilní s krátkými mycími cykly.
Zobrazit méně
Finish Quantum All in 1 kapsle do myčky nádobí Lemon Sparkle 120 ks
přečíst recenzi
Výrobce: Reckitt Benckiser
Značka: Finish
Druh: tablety
Počet kusů: 120 ks
Hmotnost: 1.4 kg
Zobrazit více
Finish Quantum All in 1 jsou kapsle do myčky nádobí s jižním aroma Lemon Sparkle, počet kusů 120. Kapsle mají tříkomorovou strukturu a jsou určeny pro odstranění zbytků jídla a dosažení lesku nádobí. Obal kapslí je rozpustný ve vodě a balení lze recyklovat. Obsahují neiontové povrchově aktivní látky, enzymy a jsou parfémovány.
Zobrazit méně
Sanytol 4v1 tablety do myčky nádobí 40 ks
přečíst recenzi
Výrobce: Sanytol
Značka: Sanytol
Druh: tablety
Počet kusů: 40 ks
Hmotnost: 0.8 kg
Zobrazit více
Sanytol 4v1 tablety do myčky nádobí poskytují dezinfekci, mytí, lesk a sůl v jednom výrobku. Odstraňují 99,9 % bakterií, virů a mikrobů podle norem EN1276 a EN 14476. Jsou vhodné pro myčky s programy ECO nebo Standard a krátkými cykly. Obsahuje Uhličitan sodný, směs s perxidem vodíku, subtilisin a alfa-amylasa.
Zobrazit méně
Glanz Meister tablety do myčky Alles in 1 90 ks
přečíst recenzi
Výrobce: Glanz Meister
Druh: tablety
Počet kusů: 90 ks
Hmotnost: 0.5 kg
Zobrazit více
Glanz Meister tablety do myčky Alles in 1 obsahují 14 funkcí pro efektivní čištění nádobí. Již pracují při 35°C, chrání sklo a příbory díky obsahu zinku a obsahují biologicky odbouratelné složky. Přesto je třeba dodržovat opatření, neboť mohou způsobit podráždění kůže a očí. Vyrobeno v Německu.
Zobrazit méně
Somat All in One Extra tablety do myčky 76 ks
přečíst recenzi
Výrobce: Henkel
Značka: Somat
Druh: tablety
Hmotnost: 1.42 kg
Zobrazit více
Somat All in One Extra jsou tablety do myčky, balení obsahuje 76 ks. Tabletka obsahuje funkci soli a leštidla a je určena pro odstranění zaschlých zbytků jídla a skvrn od kávy a čaje již při 40°C. Produkt také chrání sklo před korozí. Obsahuje látky dráždivé oči.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Přípravek na nádobí

Jak vybrat přípravek na nádobí

Jaký je rozdíl mezi gelovým, práškovým a tabletovým přípravkem na nádobí

  • Gelové přípravky na nádobí se obvykle rychle rozpouštějí a jsou účinné na odstraňování mastnoty.
  • Práškové přípravky jsou často ekonomické a dobře se hodí pro odstranění usazených nečistot.
  • Tablety pro myčky představují pohodlné a přesně dávkované řešení, často obsahují několik funkcí v jednom (např. mytí, leštění a ochrana skla).

Výběr správného formátu závisí na vašich preferencích a typu mytí, ke kterému má přípravek sloužit.

Jak vybrat přípravek na nádobí pro citlivou pokožku

Pokud máte citlivou pokožku, měli byste se vyhnout přípravkům na nádobí s agresivními chemikáliemi a hledat produkty, které jsou označené jako hypoalergenní nebo speciálně formulované pro citlivou pokožku. Zvažte také přípravky na nádobí s přírodními složkami a bez vůní, které jsou obvykle šetrnější k pokožce.

Jak přípravek na nádobí ovlivňuje životní prostředí a co znamená, že je ekologicky šetrný

Přípravky na nádobí mohou mít negativní dopad na životní prostředí, pokud obsahují fosfáty či jiné škodlivé chemikálie, které se dostávají do vodního cyklu. Ekologicky šetrné přípravky jsou formulovány tak, aby minimalizovaly negativní vliv na přírodu, často obsahují biologicky rozložitelné složky a neobsahují fosfáty. Při jejich výrobě se také dbá na to, aby byl co nejnižší uhlíkový otisk celého procesu.

Je možné použít přípravek na nádobí i pro ruční mytí

Přípravek na nádobí
Jar prostředek na nádobí Lemon 2 × 1,35 l

Ano, některé přípravky na nádobí jsou formulované tak, aby byly vhodné pro ruční mytí nádobí. Tyto přípravky jsou většinou šetrné k pokožce rukou a účinně rozpouštějí mastnotu a odstraňují nečistoty. Při výběru přípravku pro ruční mytí je důležité dávat pozor na složení, aby bylo bezpečné pro přímý kontakt s pokožkou.

Jaký vliv má vůně přípravku na nádobí na jeho účinnost

Vůně přípravku na nádobí nemá přímý vliv na jeho účinnost v odstraňování nečistot a mastnoty. Vůně jsou přidávány především pro zlepšení uživatelského zážitku. Někteří uživatelé mohou preferovat přípravky s příjemnou vůní, zatímco jiní dávají přednost bezvonným variantám z důvodů alergií nebo citlivosti na určité aromatické složky.

Zobrazit kompletní nabídku Přípravek na nádobí