Ekologické tablety do myčky

Šetřme přírodu - ona nám to vrátí.

ca. 500 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK

Jak vybrat ekologické tablety do myčky

  • Ekologie. V poslední době velmi diskutované slovo spojované s globálním oteplováním.
  • Ekologické tablety do myčky jsou výjimečné svým složením, které tolik nezatěžuje životní prostředí.
  • Kvalitní ttablety by měly mít ekologické certifikáty.

Složení ekologických tablet

V některých příspěvcích na internetu se dočtete, že ekologické tablety neobsahují sůl ani leštidlo. Ale to bohužel není pravda. Tablety s minimálně 3 složkami jsou běžně dostupné. Ale zpět k jejich složení. Zapomeňte na chemii, jako jsou fosfáty, syntetická barviva a zbytečné aroma. Ekologické tablety jsou vyráběny ze složek, jenž mají rostlinný a minerální původ a jsou biologicky odbouratelné.

Ekologické certifikáty

Právě proto, že se dnes o ekologii hodně mluví, zaplnily se v obchodech regály se „zelenými“ produkty. Ale pozor, obal může klamat, proto se vždy podívejte na složení. Zárukou eko kvality jsou certifikáty garantující ekologický produkt a výrobek, který nebyl testován na zvířatech, např:

Velké balení
Ecozone 5v1
Certifikát Popis
EU Ecolabel Ekologický certifikát vydávaný Evropskou unií
EPD Certifikát dokládající šetrnost k životním prostředí.
Cruelty-Free International Cruelty-Free International – Organizace, která vydává certifikát o netestování produktu na zvířatech.

Čistota nádobí

Možná si říkáte, že pokud nepoužijete chemii, nemůže být nádobí dokonale čisté. Částečně můžete mít pravdu, ale pokud dodržíte základní principy, lze toho dosáhnout i s ekologickými tabletami:

  • Měli byste znát tvrdost vody. Pokud nevíte, použijte testovací prášek a případně použijte změkčovač vody.
  • Pravidelně, nejlépe po každém mytí, čistěte filtr.
  • Zkontrolujte, zda je v myčce dostatek soli či leštidla, máte-li obyčejné tablety.

Víte, že…?

Silně znečištěné nádobí vyžaduje vyšší teplotu a delší program. To už však není tak ekologické a všechna snaha přijde nazmar, zamyslete se tedy, zda nádobí může odmočit.

Bez vůně
Attitude bez fosfátů

Víte, že…?

Jestliže chcete být ještě víc „eko“, vyplatí se nakoupit produkty u výrobců v České republice. Přeci jen budou mít menší uhlíkovou stopu než produkty dovážené ze zahraničí.

Cena

Používání ekologických tablet vyžaduje větší finanční investici, nicméně to není nijak závratná částka, který by mohla významně narušit váš rozpočet. Navíc pocit, že děláte něco pro přírodu, je k nezaplacení.

Cena do 200 Kč

Balení nejlevnějších ekologických tablet do myčky většinou obsahuje maximálně 25 ks. Nejedná se však o produkty 3v1. Musíte proto pořídit ještě ekologickou sůl a leštidlo.

Eko-bio
Almacabio

Cena od 200 Kč do 500 Kč

Vyšší cena již nabízí tablety do myčky, které nesou označení all in one. Není třeba kupovat žádné další přípravky a nádobí bude čisté a lesklé. Kartonové a recyklovatelné balení obsahuje až 72 ks.

Cena nad 500 Kč

S cenou úměrně roste i velikost balení. Chcete-li opravdu nakupovat s rozumem, kupte jednou za čas velké ekologické balení, před častým nakupováním menších kusů. Ušetříte a navíc budete mít jen jednu krabici namísto několika dalších.

Otázky a odpovědi

Kdo vyrábí ekologické tablety?

Pokud navštívíte e-shop či kamenné prodejny, kterým není ekologie cizí, setkáte se například se značkami Ecozone, Sonnet či Yellow&Blue, které vlastní několik certifikátů.

Jak vybrat ekologické tablety do myčky?

Tyto tablety budete vybírat podle kvalitních značek, kterým nechybí potřebné certifikáty.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Velké balení
Bez vůně
Eko-bio
Evropská výroba
Citrusové
Držitel dvou ekocertifikátů
Image
Produkt
Ecozone 5v1
Attitude bez fosfátů
Almacabio
Claro eco 2020
Madel 349 Tabs Lavastoviglie
Sonnet
Počet tablet
50 ks
26 ks
25 ks
30 ks
25 ks
25 ks
Výrobce
Ecozone
Gut & Günstig
Madel
Natures Care
Cena ca. 500 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Johana Malá

About the Author

About the Author

Po vystudování žurnalistiky se věnuji redaktorské práci. Během studií jsem získala řadu zkušeností s psaním textů na různá témata. Specializuji se na produktové články z oblasti kuchyně, protože vaření je další mojí vášní. Zajímám se i o běžnou oblast úklidu, domácnosti, potřeby pro děti, ale s chutí se pustím i do produktů pro dílnu a zahradu. Vše beru jako výzvu, dozvědět se něco nového a o svoje zkušenosti se prostřednictvím psaní produktových textů ráda podělím.