Rozkládací konferenční stolek

Praktický stolek do Vašeho obyváku.

ca. 6 800 CZK
ca. 3 400 CZK
ca. 5 600 CZK
ca. 4 400 CZK
ca. 2 500 CZK

Jak vybrat rozkládací konferenční stolek?

Konferenční stolek by neměl chybět v žádném obývacím pokoji. Používá se k odkládání nejrůznějších nezbytností, které zrovna potřebujete mít po ruce. Jeho plocha slouží k rychlému pohoštění vašich návštěv, ale i jako prostor pro kávovou siestu po dobrém obědě. Je základním úložným prostorem pro vaše časopisy nebo dálková ovládání. Při výběru dbejte mimo jiné na to, aby ladil se stylem místnosti, nebo zohledněte způsob jeho užívání.

Typy

Z hlediska rozkládání konferenčního stolku můžete vybírat ze dvou variant:

  • Samostatný konferenční stolek s možností rozložení
  • Sada několika konferenčních stolků různých velikostí, které tvoří jeden celek
Futuristický
Casarredo Fabiola bílý rozkládací

Rozměry

U rozměrů stolku jsou důležité dva parametry a to jeho výška a plocha stolu.

Výška

Výšku konferenčního stolku určuje výška sedací soupravy, které by se měl přibližně rovnat, respektive rozdíl mezi sedací částí sedačky a deskou stolu by měl být opravdu minimální. Tím zajistíte, že odkládací část stolu budete mít stále po ruce, zároveň ale nebude překážet při konverzaci nebo sledování televize.
Běžně se výška těchto stolků pohybuje kolem 50 cm. Také existují modely zvedací, jejichž výšku si můžete podle potřeby poupravit.

Plocha stolu

Co se týká celkové velikosti, základní rozměr by neměl být ani velký, ani malý. Zpravidla je třeba ji přizpůsobit velikosti místnosti, tak aby nepřekážel, ale ani nezanikal v daném prostoru, Přizpůsobit ji můžete např. i velikosti sedačky. U rozkládacích stolků máte tu výhodu, že v případě potřeby plochu stolu zvětšíte, takže můžete volit i méně rozměrné varianty.

S LED světlem
Cassaredo Stacy bílý lesk

Víte, že…?

Rozkládací stolky a do sebe vkládané stolky se hodí zejména do malých místností. V základním tvaru nezabírají tolik místa, ale když vám přijde návštěva, kterou budete chtít pohostit, budete mít dostatek prostoru na odložení občerstvení.

Materiál

Jako u každého nábytku i zde máte na výběr z několika možností, přičemž jednotlivé materiály lze také různě kombinovat.

Materiál Popis
Masiv Jeden z nejoblíbenějších materiálů na výrobu nábytku; stolky mají nadčasový vzhled, který se hodí téměř do každého interiéru; disponuje vysokou životnosti za předpokladu pečlivé údržby
Sklo Skleněné desky lze kombinovat s dřevěnými nebo kovovými prvky; skleněné stolky působí elegantně, ale zejména pokud máte malé děti nebo mazlíčky je třeba brát v potaz bezpečnost; další nevýhodou je nutnost každodenní údržby
LTD, MDF Materiál, který směle konkuruje masivnímu dřevu; povrch může být matný nebo lakovaný v nejrůznějších barevných odstínech
Plast Plastové konferenční stolky jsou zpravidla vysoce moderní; stolky mohou být vyrobeny v celé škále barev a jejich odstínů; výhodou je snadná údržba
Kov Jeden ze základních materiálů na výrobu nožek stolů; zpravidla jsou jimi opatřeny moderní a designové stolky

Víte, že…?

Při výběru materiálu konferenčního stolku vycházejte ze stávajícího vybavení obývacího pokoje. Do rustikálního pokoje se zcela jistě bude nejlépe hodit stolek z masivního dřeva, v minimalistickém interiéru se uplatní stolky plastové, jako univerzální varianta jsou považovány stolky skleněné.

S úložným prostorem
Dřevona Rozkládací konferenční stolek Rea KS Rea 6 VICENZA

Design

Celkový vzhled konferenčního stolku by měl v každém případě korespondovat s vybavením daného interiéru. Tomu přizpůsobte nejen použitý materiál, ale i tvar nebo jeho barvu.

  • Tvar – z hlediska tvaru se prakticky fantazii meze nekladou. Volit můžete klasické tvary jako kruh, čtverec nebo obdélník, ale narazit můžete i na stoly oválné či v jiných atypických tvarech; při výběru můžete zohlednit např. tvar místnosti
  • Barva – barvu ideálně slaďte s jiným kusem nábytku, kterým je váš obývací pokoj vybaven, může se jednat nejen o ostatní nábytek, ale např. i sedačku nebo podlahu místnosti

Víte, že…?

Některé konferenční stolky i v rozkládací variantě mohou disponovat dalším úložným prostorem. Může sloužit např. k odkládání časopisů, knih nebo dálkového ovládání. Podoba odkládacích prostor je různá, jedná se např. o zásuvky nebo odkládací poličku.

Rozkládací a zvedací
Bradop Radim K36 olše

Údržba

O každý materiál a nábytek z něj vyrobený je nutné svým způsobem pečovat, ale některé materiály této péče vyžadují více než jiné. Z hlediska údržby jsou nejnáročnější stolky ze dřeva a skla.

  • Dřevěné stolky jsou náchylné na vlhkost, která může materiál deformovat nebo může vést ke vzniku plísní. U dřevěných stolků ověřte, zda jsou povrchově ošetřené. Stolky otírejte suchým nebo jen lehce navlhčeným hadříkem, vhodné je také používání přípravků na dřevo. Veškeré nečistoty odstraňte dřív, než zaschnou.
  • Sklo je náchylnější k poškrábání nebo prasknutí. I z tohoto důvodu na ně nikdy neodkládejte hrníčky s příliš horkým nápojem nebo příliš těžké předměty. Další nevýhodou je fakt, že je na nich vidět každá šmouha, nečistota atd. Vyžadují tedy častou údržbu zpravidla v podobě prostředku na sklo.

Výrobci a ceny

Samostatné konferenční stolky v rozkládací variantě se pohybují v cenové relaci od cca 2000 Kč do 17000 Kč. Ve spodní hranici najdete stolky jednoduchého zpracování zpravidla obdélníkového tvaru vyrobené z lamina. S rostoucí cenou se začínají objevovat i moderní designové kousky např. s LED podsvícením. Mezi dražší materiály patří zejména sklo, masivní dřevo nebo stolky v lesklém provedení. Mezi výrobce těchto stolků patří např. Maxi-Drew, Halmar nebo Kondela.

Moderní
Kondela Dron černý + bílý

Sady konferenčních stolečků koupíte v rozpětí od necelého 1000 Kč do 30000 Kč. Cenu opět udává nejen použitý materiál, ale i vzhled nebo konstrukční zpracování. Nejčastější tvar těchto stolků je kruh nebo čtverec. Vyrábí je např. Mørtens Furniture, Halmar nebo Signal.

Jméno
Futuristický
S LED světlem
S úložným prostorem
Rozkládací a zvedací
Moderní
Image
Produkt
Casarredo Fabiola bílý rozkládací
Cassaredo Stacy bílý lesk
Dřevona Rozkládací konferenční stolek Rea KS Rea 6 VICENZA
Bradop Radim K36 olše
Kondela Dron černý + bílý
Výrobce
Casarredo
Casarredo
Drevona
Bradop
Kondela
Výška
32 cm
45 cm
70 cm
40 cm
Cena ca. 6 800 CZK ca. 3 400 CZK ca. 5 600 CZK ca. 4 400 CZK ca. 2 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena