Nejlepší skříňky na pračku 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Kondela Skříňka nad pračku, bílá, NATALI
81 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat skříňku na pračku

  • Skříňky na pračku nabízí kromě uložení samotného spotřebiče další úložné prostory, kterých v koupelně není nikdy dost. Z konstrukčního hlediska lze zvolit jednu ze dvou variant a to buď skříň otevřenou nebo uzavřenou.
  • Mezi základní parametry patří zejména rozměr skříně. Důležité jsou jak hodnoty vnitřního prostoru, tak celkový rozměr. Volba množství a typ úložného prostoru nad skříní záleží na množství a typu předmětů, které bude třeba ve skříni uložit.
  • V případě výrobního materiálu je třeba se zaměřit na kvalitu zpracování. Skříň musí být dostatečně pevná i odolná vůči vlhkosti.

Skříňka na pračku - náš výběr

Kondela Skříňka nad pračku, bílá, NATALI
přečíst recenzi
Výrobce: Kondela
Umístění: k postavení
Hmotnost: 29 kg
Zobrazit více
Skříňka NATALI, určená k umístění nad pračkou, poskytuje otevřené úložné prostory pro ručníky a uzavřené pro prací prostředky. Skříň disponuje čtyřmi policemi - dvě jsou skryty za dvířky. Je vyrobena z laminovaného DTD. Maximální rozměry pračky jsou 60x85 cm.
Zobrazit méně
TP Living Koupelnová skříňka nad pračku Hudson dub sonoma
Výrobce: TP Living
Umístění: nad pračku
Hmotnost: 17.2 kg
Zobrazit více
Skříňka Hudson je navržena pro umístění nad pračku. Je vyrobena v odstínu dubu sonoma a disponuje úložným prostorem pro koupelnové potřeby. Má jednu polici pro menší předměty. Je doporučeno vyhýbat se silným čistícím prostředkům a čistit povrch jemným hadříkem.
Zobrazit méně

Skříňky na pračku Ak furniture

Ak furniture nad pračku Fin dub sonoma/bílá
Výrobce: Ak furniture
Umístění: nad pračku
Hmotnost: 29 kg
Zobrazit více
Skříňka na pračku od Ak furniture se jmenuje Fin a je ve dvoubarevném provedení - dub sonoma a bílá. Je vyrobena z 16 mm laminované desky, doplněna o ABS hrany a dodává se s nastavitelnými věšáky a montážními držáky. Rozměry skříňky jsou 64 cm (šířka), 180 cm (výška) a 30 cm (hloubka).
Zobrazit méně
Ak furniture Koupelnová skříňka nad pračku Fin bílá/šedá
Výrobce: Ak furniture
Umístění: nad pračku
Hmotnost: 29 kg
Zobrazit více
Koupelnová skříňka nad pračku Ak furniture Fin je vyrobená z 16 mm laminované desky Kronospan. Uvnitř dvířek je 2 police a hrany jsou pokryté ABS. Má stříbrné kliky a je určena pro samostatnou montáž. Rozměry jsou 179,6 cm na výšku, 64,2 cm na šířku a 30,2 cm na hloubku.
Zobrazit méně
Ak furniture nad pračku Fin dub sonoma
přečíst recenzi
Výrobce: Ak furniture
Umístění: nad pračku
Hmotnost: 29 kg
Zobrazit více
Prostorově úsporná skříňka na prádelnu od výrobce Ak furniture, model Fin dub sonoma, je vyrobena z 16mm laminované desky, uzavřená s polici, ABS pokryté hrany. Rukojeti jsou barevne stříbrné. Barva skříňky je sonoma. Rozměry skříňky jsou 64 cm (šířka), 180 cm (výška), 30 cm (hloubka). Montáž potřebná.
Zobrazit méně
Ak furniture Koupelnová skříňka nad pračku Fin bílá/cappuccino lesk
Výrobce: Ak furniture
Umístění: nad pračku
Hmotnost: 29 kg
Zobrazit více
Skříňka "Ak furniture" za pračkou z laminované desky tloušťky 16 mm, u které jsou hrany opatřeny ABS hranami. Rozměry produku jsou 64 cm široká, 180 cm vysoká a 30 cm hluboká. Dvířka mají barvu cappuccino a lesklý povrch, ostatní části jsou matné a bílé.
Zobrazit méně

Skříňky na pračku Greatstore

Greatstore Skříňka nad pračku dub sonoma 64 x 25,5 x 190 cm dřevotříska
Výrobce: Shumee
Umístění: nástěnné
Zobrazit více
Skříňka SHUMEE je volně stojící model určený pro umístění nad pračky s předním plněním. Disponuje prostorem pro uskladnění pracích prostředků a dalších předmětů. Je vyrobena z dřevotřísky, povrchově upravena do matného vzhledu. Rozměry skříňky jsou 190 x 64 x 25,5 cm. Skříňka obsahuje dvířka pro snadný přístup.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Skříňka na pračku

Jak vybrat skříňku na pračku

Typy podle konstrukce

Z konstrukčního hlediska lze tyto skříně rozdělit do dvou základních kategorií a to na otevřenou nebo uzavřenou variantu. Většina těchto skříní nabízí v horní části úložný prostor. Existují ale i nízké varianty určené pouze k uložení pračky.

Pohled na pračku a sušičku ve skříni

Pračku i sušičku můžete ukrýt do uzavřené skříně, iStock / in4mal

Otevřená skříň na pračku

Tato skříň je tvořena pouze konstrukcí, do které se pračka zasune v její spodní částí. Horní část je pak určena na ukládání potřebných věcí. Úložný prostor v horní části je pak řešený různým způsobem. Může se jednat o policový systém nebo uzavřenou skříňkou, případně kombinace obou možností. Otevřené skříně nabízí rychlý a jednoduchý přístup k pračce a jejímu ovládání. Zpravidla u tohoto typu skříní se jeví jako hlavní negativum právě to, že je pračka viditelná.

Uzavřená skříň na pračku

Hlavní výhodou této varianty je to, že veškeré uložené věci včetně pračky jsou kompletně skryté. Skříň se opět skládá ze dvou částí. Spodní část je vyhrazena na pračku, horní opět nabízí úložný prostor. Obě části jsou pak opatřeny dvířky. Uzavřené skříně vypadají v interiéru lépe. Prostor koupelny působí čistě, především pokud je s touto skříní sladěný i ostatní koupelnový nábytek.

Typ skříně na pračkuKladyZápory
OtevřenáNabízí rychlý přístup k pračce i uloženým věcemPračka je viditelná
 Nabízí poměrně velkorysí úložný prostor 
 Na výběr jsou různá řešení části s úložným prostorem 
UzavřenáVšechny uložené věci včetně pračky jsou kompletně krytéZejména v malých koupelnách mohou dvířka znesnadňovat přístup k pračce
 I zde je dostatečný úložný prostor pro vše potřebné 

Víte, že…?

Skříňka na pračku
Kondela Skříňka nad pračku, bílá, NATALI

Do těchto skříněk je možné uložit také sušičku. V případě prostorných koupelen, kdy je možné oba spotřebiče umístit vedle sebe, je možné použít dvě skříně. Existuje ale i varianta pro oba spotřebiče, kdy je sušička umístěna na pračce. V této skříni pak ale nezbývá žádné místo pro úložný prostor.

Jaké zvolit rozměry

Výběr správných rozměrů je prakticky nejdůležitější parametr. Skříň je třeba vybírat nejen s ohledem na rozměry pračky, ale také konkrétního místa, kde bude stát. Důležité jsou všechny rozměry:

  • Šířka – vnitřní prostor skříně vychází ze šířky pračky; vzhledem k prostoru je nutné připočítat ještě tloušťku samotného materiálu
  • Výška – nejčastěji se pohybuje do 190 cm; je vhodné ji volit podle toho, co bude v horních patrech uložené; horní police mohou být hůře dostupné
  • Hloubka – pokud bude skříň příliš hluboká, budou se do pračky hůře dávkovat prací prostředky; u uzavřené varianty musí být hluboká tak, aby bylo možné zavřít dvířka; otevřené varianty mívají i menší hloubku než je samotná pračka
Pračka a sušička v koupelně

Díky skříňce získáte potřebné úložné prostory, iStock / whyframestudio

Množství úložného prostoru

Dalším důležitým kritériem je to, kolik věcí bude možné do skříně uložit. Potřeba úložných míst je individuální záležitostí. Např. na ukládání ručníků mohou být dostačující méně hluboké poličky, na uložení pracích prostředků budou zapotřebí police vyšší, hlubší. V druhém případě je také vhodné, aby byl úložný prostor uzavřený. Nejčastěji se pak jedná o otevřený policový systém, skříňky s dvířky a vnitřním dělením, případně kombinace obou.

Volba materiálu

Skříňky na pračku Ak furniture
Ak furniture nad pračku Fin dub sonoma/bílá

V případě skříní na pračku je základním požadavkem na materiál vysoká kvalita. Je třeba si uvědomit, že pračka vytváří vibrace, které mohou mít vliv na životnost skříně. Tak musí být pevná, odolná. Koupelna pak vytváří ne příliš příznivé klima, takže je nasnadě také odolnost vůči vlhkosti. V neposlední řadě je vhodné zmínit také design. Ideálně by skříň měla ladit i s ostatním koupelnovým nábytkem, jak z hlediska materiálu, tak např. barevnosti. U tohoto typu nábytku se lze nejčastěji setkat s bílou barvou nebo dekorem dřeva.
Tyto skříně se pak nejčastěji vyrábí z laminovaných dřevotřískových desek. Zajímavě pak vypadá např. v kombinaci s kovem, který se používá na konstrukci.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat skříňku na pračku?

Prvotní je výběr vhodné konstrukce tedy jestli se bude jednat o variantu otevřenou nebo uzavřenou. Výška pak určuje množství úložného prostoru, který může být řešen různými způsoby. Stěžejní jsou pak samotné rozměry. V potaz je nutné vzít nejen velikost pračky, ale také místa, kde bude skříň stát.

Jaké jsou výhody skříńky na pračku?

Hlavním benefitem je rozhodně množství úložného prostoru, který nabízí. Toto ocení zejména majitelé malých koupelen. V případě uzavřených skříní je možné počítat také s jistou zvukovou izolací, respektive praní může být méně hlučné.
Zobrazit kompletní nabídku Skříňka na pračku