Nejlepší sady na opravu čelního skla 2024 a jak vybrat

Opraví drobné poškození.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
ISO 11846 Sada na opravu čelního skla a autoskel
70 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat sadu na opravu čelního skla

 • Sadu na opravu skla využijete k drobným opravám všech typů autoskel.
 • V sadě najdete vše potřebné, řídit byste se vždy měli návodem výrobce.
 • Přestože je samotná oprava jednoduchá, měli byste pro svoji bezpečnost použít ochranné pomůcky, jako jsou brýle a rukavice.

Sada na opravu čelního skla - náš výběr

Zobrazit kompletní nabídku Sada na opravu čelního skla

Jak vybrat sadu na opravu čelního skla

 • Sadu na opravu skla využijete k drobným opravám všech typů autoskel.
 • V sadě najdete vše potřebné, řídit byste se vždy měli návodem výrobce.
 • Přestože je samotná oprava jednoduchá, měli byste pro svoji bezpečnost použít ochranné pomůcky, jako jsou brýle a rukavice.

Obsah sady

Ve většině běžně dostupných sad na opravu čelních sklad se nachází hned několik součástí. Nejdůležitější části je tuba s pryskyřicí, pomocí které se oprava provádí. Nechybí ani špendlík, pomocí kterého se mírně poškozené sklo očistí od zbytků střepů. Následně jsou k dispozici také přísavky pro zpevnění do doby, než aplikace pryskyřice zatvrdne.

Muž kontroluje prasklinu na skle vozu

Pomocí opravné sady opravíte pouze drobné praskliny, iStock / stocktributor

Opatrnost

Před samotnou opravou čelního skla a použití sady pro opravu čelního skla je potřeba dbát pokynů výrobce a současně dodržet několik podmínek pro správnou a úspěšnou aplikaci.

 • V prvé řadě je nutné opravu provádět na stinném místě, přímý sluneční svit je vyžadován až po aplikaci za účelem vytvrdnutí.
 • Při samotné opravě a použití sady pro opravu čelního skald je taktéž nutné, aby v okolí panovala přibližně pokojová teplota. Její hodnota by tak neměla klesnout pod 18 °C. V zimních měsících je tak nutné hledat vnitřní prostory. Naopak v horkých letních dnech se s opravou vyplatí počkat například na večer.
Muž opravuje prasklinu předního skla

Aplikace lepidla není složitá, iStock / Mumemories

Ochranné prostředky

Velmi důležité je také využívat ochranné prostředky, které běžně můžete mít již doma. Jde alespoň o nějaké brýle, aby se vám nic nežádoucího nedostalo do očí, a dále také rukavice. Při nanesení pryskyřice je rovněž nutné dbát na to, aby se dostala jen na povrch čelního skla a nikoliv na okolní karoserii, kde by mohla poničit lakované části. Doporučuje se proto okolí čelního sklad něčím přikrýt a předejít tak případným nepříjemnostem.

Oprava

Sada na opravu čelního skla
ISO 11846 Sada na opravu čelního skla a autoskel

Nejprve si řekněme, k jakým druhům oprav se sada na opravu čelního skla hodí. Zpravidla je vhodná na odstranění spíše drobných poškození do průměru maximálně 3 centimetrů. Typicky se může jednat například o malý důlek od kamínku, který vytvořil hvězdicovitý útvar, případně malé oko. Naopak sada na opravu čelního skla se nehodí na delší praskliny, které můžete znát pod lidovým označením „pavouk“.

 • Pokud splníte všechny podmínky pro práci se sadou na opravu čelního skla, začíná vše vyčištěním poškozeného místa. K tomu slouží dodávaný špendlík, kterým vydlabete jamku od drobných střepů, které by komplikovala zacelení.
 • Následně je nutné místo opravy ohraničit dodávanými samolepkami. Tím se vymezí prostor, do kterého se následně nasměruje injektor. Jde o malé plastové zařízení s přísavkami, do kterého se následně vsouvá tuba s pryskyřicí. Její aplikace se dodává ve dvou fázích.

Víte, že…?

Opravná fáze zabere zhruba hodinu až hodinu a půl v závislosti na okolních světelných podmínkách.

 • Celý proces opravy zabere zhruba hodinu a půl, a to i se započtením fáze tvrdnutí, která může trvat až 60 minut. Vše závisí na intenzitě okolního světla a proto se doporučuje umístění na slunce. Pakliže by i po dostatečném vytvrdnutí ve skle přeci jen zůstávala prasklinka, lze postup samozřejmě opakovat a docílit tak lepších výsledku opravy čelního skla.

Víte, že…?

Pokud se oprava po první aplikaci nepodaří zcela, lze celý proces od nanesení pryskyřice opakovat.

Cena

Sada na opravu čelního skla
Loctite 37613 sada na opravu čelního skla 4,8g

Sada na opravu čelního skla je vcelku běžným artiklem většiny obchodů zabývajících se prodejem doplňků a náhradních dílů pro automobily. Jelikož jde o poměrně lehkou sadu bez komplikovaných věcí, příjemně překvapí celková cenová dostupnost. Obyčejné sady na opravu čelného skla proto pořídíte již od hranice 300 Kč.

Ve většině obchodů jsou sady v zásadě téměř identické, liší se jen vzhled prodejního balení a nikoliv jeho obsah nebo způsob aplikace.

Otázky a odpovědi

Jak velké poškození je možné pomocí sady opravit?

Sadu na opravu čelního skla využijete k opravě menších trhlinek a průrazů od odlétávajících kamenů. Výrobci uvádějí, že je možné opravit poškození do délky 3 cm a to typu oko nebo hvězda. Pomocí sady však neopravíte praskliny typu pavouk.

Je možné sadu použít v jakémkoliv počasí?

Opravu pomocí sady byste měli provádět pokud možno za slunečného počasí, protože lepidlo potřebuje být ke správnému vytvrdnutí ozářeno slunečním zářením. Samotná oprava je velmi jednoduchá, rychlá a levná.
Zobrazit kompletní nabídku Sada na opravu čelního skla