Sada na opravu čelního skla

Opraví drobné poškození.

ca. 200 CZK
ca. 100 CZK
ca. 400 CZK
ca. 500 CZK

Jak vybrat sadu na opravu čelního skla

  • Sadu na opravu skla využijete k drobným opravám všech typů autoskel.
  • V sadě najdete vše potřebné, řídit byste se vždy měli návodem výrobce.
  • Přestože je samotná oprava jednoduchá, měli byste pro svoji bezpečnost použít ochranné pomůcky, jako jsou brýle a rukavice.

Obsah sady

Ve většině běžně dostupných sad na opravu čelních sklad se nachází hned několik součástí. Nejdůležitější části je tuba s pryskyřicí, pomocí které se oprava provádí. Nechybí ani špendlík, pomocí kterého se mírně poškozené sklo očistí od zbytků střepů. Následně jsou k dispozici také přísavky pro zpevnění do doby, než aplikace pryskyřice zatvrdne.

Opatrnost

Před samotnou opravou čelního skla a použití sady pro opravu čelního skla je potřeba dbát pokynů výrobce a současně dodržet několik podmínek pro správnou a úspěšnou aplikaci.

Vyplní vzduchovou bublinu
Sada na opravu čelního skla Windshield repair kit
  • V prvé řadě je nutné opravu provádět na stinném místě, přímý sluneční svit je vyžadován až po aplikaci za účelem vytvrdnutí.
  • Při samotné opravě a použití sady pro opravu čelního skald je taktéž nutné, aby v okolí panovala přibližně pokojová teplota. Její hodnota by tak neměla klesnout pod 18 °C. V zimních měsících je tak nutné hledat vnitřní prostory. Naopak v horkých letních dnech se s opravou vyplatí počkat například na večer.

Ochranné prostředky

Velmi důležité je také využívat ochranné prostředky, které běžně můžete mít již doma. Jde alespoň o nějaké brýle, aby se vám nic nežádoucího nedostalo do očí, a dále také rukavice. Při nanesení pryskyřice je rovněž nutné dbát na to, aby se dostala jen na povrch čelního skla a nikoliv na okolní karoserii, kde by mohla poničit lakované části. Doporučuje se proto okolí čelního sklad něčím přikrýt a předejít tak případným nepříjemnostem.

Oprava

Nejprve si řekněme, k jakým druhům oprav se sada na opravu čelního skla hodí. Zpravidla je vhodná na odstranění spíše drobných poškození do průměru maximálně 3 centimetrů. Typicky se může jednat například o malý důlek od kamínku, který vytvořil hvězdicovitý útvar, případně malé oko. Naopak sada na opravu čelního skla se nehodí na delší praskliny, které můžete znát pod lidovým označením „pavouk“.

Na praskliny
ISO 11846 Sada na opravu čelního skla a autoskel
  • Pokud splníte všechny podmínky pro práci se sadou na opravu čelního skla, začíná vše vyčištěním poškozeného místa. K tomu slouží dodávaný špendlík, kterým vydlabete jamku od drobných střepů, které by komplikovala zacelení.
  • Následně je nutné místo opravy ohraničit dodávanými samolepkami. Tím se vymezí prostor, do kterého se následně nasměruje injektor. Jde o malé plastové zařízení s přísavkami, do kterého se následně vsouvá tuba s pryskyřicí. Její aplikace se dodává ve dvou fázích.

Víte, že…?

Opravná fáze zabere zhruba hodinu až hodinu a půl v závislosti na okolních světelných podmínkách.

Nízké náklady
Loctite 37613 sada na opravu čelního skla 4,8g
  • Celý proces opravy zabere zhruba hodinu a půl, a to i se započtením fáze tvrdnutí, která může trvat až 60 minut. Vše závisí na intenzitě okolního světla a proto se doporučuje umístění na slunce. Pakliže by i po dostatečném vytvrdnutí ve skle přeci jen zůstávala prasklinka, lze postup samozřejmě opakovat a docílit tak lepších výsledku opravy čelního skla.

Víte, že…?

Pokud se oprava po první aplikaci nepodaří zcela, lze celý proces od nanesení pryskyřice opakovat.

Cena

Sada na opravu čelního skla je vcelku běžným artiklem většiny obchodů zabývajících se prodejem doplňků a náhradních dílů pro automobily. Jelikož jde o poměrně lehkou sadu bez komplikovaných věcí, příjemně překvapí celková cenová dostupnost. Obyčejné sady na opravu čelného skla proto pořídíte již od hranice 300 Kč.

Spolehlivý
VERSACHEM 90110 Sada na opravu čelního skla

Ve většině obchodů jsou sady v zásadě téměř identické, liší se jen vzhled prodejního balení a nikoliv jeho obsah nebo způsob aplikace.

Otázky a odpovědi

Jak velké poškození je možné pomocí sady opravit?

Sadu na opravu čelního skla využijete k opravě menších trhlinek a průrazů od odlétávajících kamenů. Výrobci uvádějí, že je možné opravit poškození do délky 3 cm a to typu oko nebo hvězda. Pomocí sady však neopravíte praskliny typu pavouk.

Je možné sadu použít v jakémkoliv počasí?

Opravu pomocí sady byste měli provádět pokud možno za slunečného počasí, protože lepidlo potřebuje být ke správnému vytvrdnutí ozářeno slunečním zářením. Samotná oprava je velmi jednoduchá, rychlá a levná.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Vyplní vzduchovou bublinu
Na praskliny
Nízké náklady
Spolehlivý
Image
Produkt
Sada na opravu čelního skla Windshield repair kit
ISO 11846 Sada na opravu čelního skla a autoskel
Loctite 37613 sada na opravu čelního skla 4,8g
VERSACHEM 90110 Sada na opravu čelního skla
Cena ca. 200 CZK ca. 100 CZK ca. 400 CZK ca. 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.