Silikonové hodinky

Ideální pro děti, vhodné i pro dospělé.

ca. 200 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 1 800 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat silikonové hodinky

 • Hodinky jsou pro mnohé z nás nezbytným doplňkem.
 • V dnešní době jsou čím dál více oblíbené silikonové hodinky. Nejen díky pohodlnému silikonovému materiálu, ale také kvůli jeho designu.
 • Díky široké škále funkcí, kterými disponují, je mohou využívat jak dospělí, tak i děti.

Ciferník

Ciferník u silikonových hodinek může být jako u každých jiných. Tudíž si můžete vybrat mezi klasickým analogovým nebo digitálním ciferníkem nebo můžete zvolit novodobou variantu, kterou jsou takzvané smartwatch. Pojďme si říct, jaký je mezi jednotlivými druhy rozdíl.

Klasický ciferník

Jedná se o běžný ciferník, který nám pouze ukazuje čas, a to jak pomocí hodinových ručiček, tak i prostřednictvím digitálních číslic. Pokud tedy chcete hodinky využívat pouze na základní funkce, kterými je čas a datum, klasický typ ciferníku vám naprosto postačí.

Dívčí
Shim Watch silikonové Plameňáci – růžové 190612173720P

Smartwatsch

Tento typ hodinek má ciferník, který můžeme spíše nazývat displejem. Ten nám totiž ukazuje nejen čas, ale prostřednictvím tohoto displeje můžete z hodinek i telefonovat, psát zprávy nebo si nastavovat funkce, které na hodinkách chcete používat.

Víte, že…?

Pokud si hlídáte postavu a chcete mít přehled o každém svém kroku, pořiďte si silikonové hodinky s krokoměrem. Díky němu máte přehled nejen o svém pohybu, ale změří vám i trasu, kterou jste za celý den ušli.

Design

Hodinky se silikonovým řemínkem mohou vypadat různě.

Levné
Magg Silikonové modré
 • Pokud se jedná o výrobek pro dospělé, většinou je řemínek jednobarevný nebo na něm může být vyobrazený nápis.
 • U dětských hodinek se setkáte i s různými pohádkovými nebo jinými motivy, které jsou oblíbené u dětí. Silikonové pásky totiž mohou být jak jednobarevné, tak na nich mohou být vyobrazena zvířata, pohádkové postavy a další motivy.

Víte, že…?

Jestli chcete mít přehled o tom, kde se vaše dítě právě nachází, pořiďte mu silikonové hodinky s GPS lokátorem. Díky němu tak budete moci sledovat, kde se vaše dítko právě pohybuje a zda je v bezpečí tam, kde má být.

Funkce

Silikonové hodinky mohou mít kromě klasických funkcí i spoustu dalších, které by se vám mohly hodit. Záleží na tom, co od hodinek očekáváte, tedy jaké jsou vaše požadavky. Níže uvádíme funkce, kterými by vaše hodinky mohly disponovat.

Dětské hodinky
JG silikonové Z3022 růžové
 • Počasí
 • Kalendář
 • Notifikace z mobilního telefonu – po propojení s mobilním telefonem se vám na hodinkách budou zobrazovat například příchozí SMS zprávy či hovory. Hovory tak můžete přijímat i odmítat
 • Měření srdečního tepu – hodinky vám měří váš tep, mohou být také kompatibilní s hrudním pásem
 • Tréninkové funkce – měření intenzity a doby, kterou trvá trénink v reálném čase
 • Vodotěsnost – tato funkce poslouží především těm plavcům, kteří vykonávají sportovní aktivitu pod vodou
 • Měření denní aktivity – konkrétně se jedná o krokoměr, spálené kalorie, dále pak máte možnost nastavit si cíle, kterými mohou být kroky nebo spálené kalorie, kterých chcete docílit apod.
 • Spánek – hodinky vám změří celkovou dobu vašeho spánku, nebo také kvalitu hloubky spánku, dobu usnutí či probuzení a také průměrný tep během toho, co spíte
 • Navigace – pomocník, který se vám jistě bude hodit na cestách
 • GPS lokátorGPS hodinky pro děti ocení zejména rodiče, kteří chtějí mít přehled o pohybu a bezpečnosti svých dětí

Cena

Hodnota, kterou zaplatíte za silikonové hodinky, se může velmi lišit. U tohoto produktu záleží především na tom, jakými funkcemi budou hodinky disponovat a od kterého výrobce je zvolíte. Pojďme se podívat, co momentálně trh nabízí.

Cena Popis
Do 1 000 Kč Do tisícikoruny koupíte hodinky, které budou plnit pouze svoji základní funkci a tou je ukazatel času. Můžou mít také krokoměr či kalendář. Více funkcí se zde ale nedočkáte.
1 000 – 3 000 Kč V této kategorii bez problémů seženete silikonové hodinky, které mohou být jak analogové s kvalitním strojkem od kvalitního výrobce, tak i digitální a smartwatch, které budou obsahovat velké množství funkcí. Také design hodinek můžete zvolit dle vašich představ.
Nad 3 000 Kč Pokud se rozhodnete investovat více než tři tisíce korun, můžete vybírat mezi těmi nejkvalitnějšími výrobci. Samozřejmostí je velký počet funkcí a perfektní design.

Dětské silikonové hodinky

Cenu silikonových hodinek pro děti můžeme rozdělit na dvě kategorie.
Do 1 000 Kč – za tuto částku pořídíte hodinky, které nebudou mít zabudované žádné funkce. Mohou být analogové i digitální.

Ovládání v češtině
WowME Senior Watch

1 000 – 3 000 Kč – Tato investovaná částka vám může zajistit hodinky pro dítě, které budou mít krokoměr nebo GPS lokátor. Jistotou je zde kvalitní výrobce.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat materiál?

Jak je již z názvu hodinek patrné, řemínek je vyroben ze silikonu. Pokud si zvolíte hodinky s kvalitním silikonem, řemínek bude nejen příjemný a pohodlný, ale také vysoce odolný. U některých typů hodinek může být řemínek i snadně vyměnitelný, takže jej podle libosti můžete obměnit.

Jak vybrat silikonové hodinky?

Silikonové hodinky můžete koupit dětem i dospělým. Při výběru hraje podstatnou roli to, komu jsou hodinky určeny. Poté se zaměřte na vzhled a množství funkcí.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Dívčí
Levné
Dětské hodinky
Ovládání v češtině
Univerzální ochranné pouzdro
Image
Produkt
Shim Watch silikonové Plameňáci – růžové 190612173720P
Magg Silikonové modré
JG silikonové Z3022 růžové
WowME Senior Watch
Uniq silikonové pouzdro Lino pro Apple Watch série 4/5 40 mm, černá UNIQ-40MM-LINOBLK
Výrobce
Shim
WOWME
UNIQ
Cena ca. 200 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK ca. 1 800 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.