Nejlepší skleněná struhadlo 2024 a jak vybrat

Praktická pomůcka nejen pro maminky.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
ORION Skleněné struhadlo na zázvor, jablka, atd. 20 cm

Jak vybrat skleněné struhadlo

 • Skleněné struhadlo v podstatě kombinuje skleněnou misku s třecí plochou, na které lze strouhat ovoce či zeleninu.
 • Výhodou je, že nastrouhané potraviny již není třeba kamkoliv přendávat.
 • Skleněná struhadla lze bez obav snadno udržovat mytím v myčce na nádobí.

Skleněné struhadlo - náš výběr

Zobrazit kompletní nabídku Skleněné struhadlo

Jak vybrat skleněné struhadlo

 • Skleněné struhadlo v podstatě kombinuje skleněnou misku s třecí plochou, na které lze strouhat ovoce či zeleninu.
 • Výhodou je, že nastrouhané potraviny již není třeba kamkoliv přendávat.
 • Skleněná struhadla lze bez obav snadno udržovat mytím v myčce na nádobí.

Jak struhadlo vypadá

Na první pohled by vám skleněné struhadlo možní ani nepřipomnělo, že se jedná také o struhadlo. V zásadě jde totiž o misku, nebo hlubší tácek, na jehož dne je povrch výrazněji zdrsněný. Vzhled je zpravidla oválný či přímo kulatý, jednoduše tak, aby připomínal misku a bylo možné se skleněným struhadlem možné snadno manipulovat.

K čemu se hodí

Skleněné struhadlo slouží k rozmělnění, případně až lehkému nastrouhání základních potravin, kam spadá například zelenina nebo ovoce. Skleněné struhadlo však zvládne zpracovat také sýry.

 • Velmi často se suroviny nestrouhají, jako spíše rozmělňují a výsledkem je pyré.
 • Využití tak nachází například u maminek s malými dětmi, kdy lze velmi snadno a rychle vytvořit lahodné pyré například z oloupaných jablek.
 • Nehodí se však jen na strouhání potravin, které poté okamžitě zkonzumujete. Na jeho jemných a ostrých plochách lze velice snadno rozetřít například česnek, který následně má své využití při pečení masa či do omáček.
 • Totéž platí i o další zelenině jako je kupříkladu mrkev nebo petržel.
 • Skleněné struhadlo je tak nedocenitelným pomocníkem pro ty, kteří nemají rádi zeleninu ve větších kouscích.

Jak se používá

Používání skleněného struhadla je velice snadné a intuitivní. Netřeba se bát příliš ostrých nožů, neboť ty zde vůbec nejsou. Pouze různě zdrsněný povrch na dně, po kterém se tře surovina, kterou chcete zpravidla velmi najemno nastrouhat. Nasazení skla má svůj důvod, neboť je skleněné struhadlo přeci jen těžší a při strouhání nedochází k tak snadnému posouvání po kuchyňské lince.

Hlavní výhody

Skleněné struhadlo
ORION Skleněné struhadlo na zázvor, jablka, atd. 20 cm

Výhodou skleněného struhadla je, že nepotřebujete žádnou další nádobu. Ovoce či zeleninu nastrouháte rovnou skrze dno skleněného struhadla a následně můžete pokrm rovnou konzumovat. Někdy se uvádí, že takto připravené ovoce neztrácí tolik vitamínů, jako kdybyste jej nejprve nastrouhali a až posléze ještě přemístili do jiné nádoby.

Skleněné struhadlo – výhodySkleněné struhadlo – nevýhody  
Odolné skloNelze strouhat tvrdší věci  
Skládá se pouze z jedné částiNenabízí žádnou možnost úpravy  
Snadná strouháníPři pádu je sklo náchylné k rozbití  
Jednoduché umývání

Mytí struhadla

Materiálem skleněného struhadla je samozřejmě sklo, která je obecně vhodné umývat přímo v myčce na nádobí. Je pravda, že některým starším druhům skla agresivní mytí v myčce tolik nesvědčí, ale nových skleněných struhadel se to naštěstí netýká a jsou bez výjimky určeny k mytí v myčce. Opět zde vystupuje na povrch výhoda v tom, že se skleněné struhadlo skládá jen z jedné části, která se nijak nerozbírá. Po práci tak skleněné struhadlo jednoduše umístíte do myčky a o více se již nemusíte starat.

Víte, že…?

Skleněných struhadel můžete mít doma klidně i více, jedná se o skvělého pomocníka zejména v případě, že máte malé děti. Během několika málo minut jim totiž můžete připravit oblíbené jemně nastrouhané jablko a dokonce následně ani nepotřebujete další nádobí na to, aby bylo možné vzniklý pokrm konzumovat.

Ceny

Skleněné struhadlo
struhadlo skleněné ovál 21x14cm

Skleněné struhadlo je v podstatě jednoduchý nástroj připomínající nádobí, neboť kombinuje schopnosti struhadla a malé misky či tácku.

 • Menší typy s délkou přibližně kolem 20 centimetrů lze zakoupit již za ceny pohybující se kolem 100 Kč.
 • Neopatrně větší typy skleněných struhadel jsou dražší spíše jen kosmeticky, cena se vždy vměstná pod hranici 200 Kč a jde tak o velmi dostupného pomocníka do kuchyně, kterých si lze bez obav nakoupit více než pouze jeden kus.

Jelikož se jednotlivé kousky od sebe téměř neliší, vyplatí se mnohem více než kdy jindy sledovat nabídku různých obchodů, neboť se cena za tentýž produkt může lišit v řádu několika desítek korun, což je s ohledem na cenu skleněného struhadla poměrně zásadní rozdíl.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat skleněné struhadlo?

Skleněná struhadla se na současném trhu nabízí v několika málo tvarech, přičemž takřka vždy jde o ovál, nebo kruh. Vybírejte tak spíše dle objemu, jinými slovy toho, kolik se do struhadla vejde pokrmu. Zvažte také, zda jej skutečně využijete pro strouhání měkčích surovin, typicky pro menší děti.

Lze skleněné struhadlo mýt v myčce na nádobí?

Zatímco u jiných druhů struhadel je to vždy vcelku individuální, v případě skleněného struhadla se nemusíte ničeho obávat a vždy jej můžete nechat umýt v myčce na nádobí.
Zobrazit kompletní nabídku Skleněné struhadlo