Nejlepší sportovní tašky na kolečkách 2024 a jak vybrat

Pro sportovce i na dovolenou.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
adidas Tiro League Trolley černá 130 l

Jak vybrat sportovní tašku na kolečkách

  • Sportovní taška na kolečkách by měla být vyrobena z odolných materiálů, aby byla odolná proti oděrům.
  • Měla by nabízet možnost využít nejen kolečka, ale například i popruhy.
  • Velikost sportovní tašky na kolečkách bývá občas i z části uživatelem měnitelná.

Sportovní taška na kolečkách - náš výběr

adidas Tiro League Trolley černá 130 l
Značka: adidas
Objem: 130 l
Určení: unisex
Barva: černá

Sportovní hokejové tašky na kolečkách

Winnwell Q9 Wheel Bag SR
přečíst recenzi
Výrobce: WinnWell
Tašky s kolečky: ano
Tašky s výsuvným madlem: ano
Určení: pro seniory
Zobrazit více
Tato sportovní taška na kolečkách se vyznačuje dostatečným úložným prostorem, snadným přístupem a pohodlným použitím. Nabízí kolečka pro jednoduchou přepravu, pevnou konstrukci a mnoho kapes pro organizaci. Rozměry, hmotnost a další technické parametry se mohou lišit v závislosti na konkrétním modelu a výrobci.
Zobrazit méně
Bauer Premium Carry Bag SR
Výrobce: Bauer
Tašky s kolečky: ano
Určení: pro seniory
Brankářské tašky: ano
Zobrazit více
Tato sportovní taška na kolečkách nabízí pohodlné přepravu sportovního vybavení, přičemž zohledňuje praktičnost a efektivitu. Disponuje kolečky a teleskopickou rukojetí pro snadný pohyb a zajišťuje dostatek prostoru díky svým prostorným komorám. Materiály a konstrukce jsou velmi důležité pro odolnosti a spolehlivost tašky.
Zobrazit méně
Winnwell Q9 Wheel Bag JR
Výrobce: WinnWell
Tašky s kolečky: ano
Tašky s výsuvným madlem: ano
Určení: pro juniory
Zobrazit více
Winnwell Q9 Wheel Bag JR je hokejová taška na kolečkách vyrobená z nylonu. Vybavena teleskopickou rukojetí, dvěma terénními kolečky a popruhy pro nošení v rukou. Obsahuje hlavní, boční a přední kapsy s velkými zipy. Taška má rozměry 36" x 18" x 16" (91 x 45 x 40 cm).
Zobrazit méně
Fischer DeLuxe SR
Výrobce: FISCHER
Tašky s kolečky: ano
Určení: pro seniory
Zobrazit kompletní nabídku Sportovní taška na kolečkách

Jak vybrat sportovní tašku na kolečkách

Jaká jsou přednosti sportovní tašky

Sportovní taška na kolečkách je pomyslnou a často praktičtější alternativou ke klasickému cestovnímu kufru. Sportovní taška vás potěší velkým objemem, kdy si zabalíte vše potřebné, například na sportovní soustředění. Výhodou je přítomnost koleček, kdy lze s taškou snadno cestovat, i když je hmotnost zavazadla poměrně vysoká. Výběr správné sportovní tašky na kolečkách se odvíjí od toho, jak často a na co přesně ji budete potřebovat.

Žena balí sportovní tašku

Sportovní taška se od cestovní zase tolik neliší, iStock /gpointstudio

Účel pořízení

Nejprve je nutné si ujasnit, za jakým účelem sportovní tašku na kolečkách sháníte. Velmi totiž záleží, zda bude sportovní taška na kolečkách využívána několikrát do roka, nebo bude naopak takřka v denní permanenci, kdy ji například potřebujete na sportovní tréninky. Pokud předem víte, že bude sportovní taška na kolečkách používána téměř každý den s tím, že bude běžně i zcela zaplněna, rozhodně se nevyplatí nijak extra šetřit a naopak zvolit odolné materiály. Materiál by měl být na omak pevný a robustní, který vydrží zátěž i například nějaké odření.

Velikost

Velikost sportovní tašky na kolečkách je stejně jako v případě kufrů či batohů uváděna v litrech.

  • Nejmenší sportovní tašky na kolečkách začínají na 30 litrech, což však náročnějším uživatelům, kteří přenáší více větší, rozhodně stačit nebude stačit.
  • Sportovci spíše ocení tašky na kolečkách s objemem kolem 50 litrů, kam už se například vejde nejen sportovní oblečení, ale i hygienické potřeby, náhradní věci na převlečení, případně i základní lékárnička.
Muž se sportovní taškou

Sportovní tašky mohou být malé i velké, iStock /gpointstudio

Funkčnost

Sportovní taška na kolečkách
adidas Tiro League Trolley černá 130 l

Výhodou některých sportovních tašek na kolečkách je, že je lze rozepnutím vnitřních zipů například o něco zvětšit, nebo naopak zmenšit. Pamatujte také na to, že se hodí, aby sportovní taška měla více než jen jednu hlavní kapsu. Do menších kapes lze umístit věci, které potřebujete mít rychleji při ruce.

Objem sportovní tašky na kolečkáchvyužití  
do 30 litrůobčasné sportování  
do 50 litrůna veškeré sportovní vybavení  
nad 50 litrůaktivní sportování a cestování

Kolečka

V případě sportovní tašky na kolečkách představují kolečka velmi důležitý prvek. V prvé řadě se liší materiál, kdy velmi levné sportovní tašky mají pouze plastová kolečka, která například na betonu či dlažebních kostkách extrémně trpí a mohou brzy upadnout. Vůbec se tak nehodí na každodenní používání. Je vhodnější zvolit kvalitnější kolečka, která bývají z poloviny zapuštěna do těla sportovní tašky.

Upright

Jedná se o základní typ se dvěma kolečky, kdy sportovní tašku jednoduše táhnete za sebou. Je potřeba myslet na to, že dvojice koleček není natolik stabilní a pokud dojde k poškození jednoho, nelze v tažení pokračovat a tašku budete muset vzít do ruky.

Spinner

Sportovní hokejové tašky na kolečkách
Winnwell Q9 Wheel Bag SR

Alternativu představují sportovní tašky se systémem koleček zvaným spinner, kdy jsou kolečka otočná o 360° a umožňují tak lepší ovladatelnost sportovní tašky. Myslet musíte pouze na to, že pokud tašku umístíte na kolečka na ne zcela rovné ploše, může vám samovolně ujet.

Prvky navíc

Při využívání sportovní tašky na kolečkách jistě oceníte i něco navíc. Tím může být například zámek. Ten se vám bude hodit, pokud například sportovně i více cestujete a potřebujete mít své věci co nejvíce v bezpečí. Vhod též přijde i dvojitý zip, který je další bezpečnostní zábranou před zloději, kteří se tak obtížně dostanou k obsahu tašky.

Víte, že…?

Výběr nové sportovní tašky na kolečkách neuspěchejte. Zejména potřebujete-li co nejkvalitnější typ na spolehlivé a dlouhodobé využívání. Při spěchu se jen zvyšuje šance, že sáhnete po méně kvalitním typu.

Ceny

  • Sportovní tašky na kolečkách mohou být cenově velmi dostupné a seženete je již přibližně od hranice 700 Kč, avšak jde o obyčejný typy s plastovými kolečky a menší velikostí.
  • Kvalitnější sportovní tašky na kolečkách pořídíte zhruba od 1 200 Kč, kdy například kolečka nejsou plastová a zvětší se také prostor pro vaše věci. V cenové hladině kolem 2 000 Kč se již můžete spolehnout na špičkové a odolné materiály a například i oválné zipy, které zajišťují lepší přístup k obsahu tašky.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat sportovní tašku na kolečkách?

Výběru sportovní tašky na kolečkách by měla předcházet úvaha nad tím, jak často a k jakému konkrétnímu účelu ji budete chtít využívat. Dle toho si zvolíte nejen materiál, ale především velikost tak, aby se do ní vešlo vše, co budete potřebovat.

Jsou kolečka na sportovní tašce výhodou?

Lze říci, že ano, neboť zejména těžké věci nemusíte tahat v rukách. Je však třeba dbát na kvalitu koleček, u nichž není dobrý výhradně plastový materiál. Taková kolečka se velmi brzy nevratně poškodí.
Zobrazit kompletní nabídku Sportovní taška na kolečkách