15 nejlepších batohů na brusle 2023

Pro snadné přenášení bruslí.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
DIXI new batoh na kolečkové brusle stick

Jak vybrat batoh na brusle

  • Batoh na brusle výrazně zvyšuje komfort při bruslení, neboť máte vždy možnost brusle pohodlně uložit a přenášet.
  • U batohu na brusle volte vždy dostatečný objem tak, abyste do něj mohli své brusle a nejen je, umístit.
  • Důležité jsou i použité materiály a komfort nošení batohu, který je prázdný, ale také plný.

Batoh na brusle - náš výběr

Batohy na brusle Cadomotus

Batohy na brusle Tempish

Zobrazit kompletní nabídku batohů na brusle

Jak vybrat batoh na brusle

Proč mít batoh na brusle

Batoh na brusle může na první pohled vypadat jako takřka jakýkoliv jiný batoh, avšak je uzpůsoben tomu, aby zvládal přenášet brusle, typicky se jedná o in-line brusle, které potřebujete někam umístit, neboť samotnou jízdu na nich zpravidla nezahajujete na prahu vlastního domova. Existují různé batohy, v některých se brusle dávají přímo dovnitř, v jiných se upevňují zvenku. Myslet je třeba i na to, že společně s bruslemi budete chtít mít při sobě i další věci.

Objem

Pokud kupujete jakýkoliv batoh, vždy se vše točí kolem objemu, který je udáván v litrech. Nabízí se tedy přirovnání ke kufru ve vašem vozidle, kdy čím větším objem v litrech tím více zpravidla naložíte. Zcela stejné je to s batohem na brusle. Pokud vám nebude vadit mít brusle připevněné z vnější strany batohu, získáte celý objem na další věci, který byste měli rádi sbalené s sebou. Obvykle se jedná o objem kolem 20 litrů, který plně postačí na to, abyste s sebou mohli mít ručník, pití, tričko na převlečení a další drobnosti.

Batoh na brusle
DIXI new batoh na kolečkové brusle stick

Jiná situace panuje v případě, kdy chcete mít brusle uložené přímo v batohu, protože to by bylo 20 litrů poměrně málo. Takové batohy na brusle mívají objem přibližně 50 a více litrů. Často jde již spíše o taška či vaky na záda, neboť spíše neforemný tvar bruslí neumožňuje elegantnější uložení.

Objem batohu na brusle umístění bruslí další možnosti  
do 20 litrů z vnější části hlavní kapsa pro další věci  
kolem 50 litrů pohodlně dovnitř batohu méně místa na další věci

Řešení kapes

U batohu na brusle je obecně důležité, jak jsou řešeny jeho kapsy. Zpravidla bývá k dispozici jedna velká, avšak vždy se bude hodit, aby bylo kapes více. Batoh na brusle by tak měl mít ještě alespoň jednu kapsu na zip a další menší kapsu na zip uvnitř hlavní velké kapsy, kam můžete ukládat drobnosti, například klíče. Vhod přijde i uchycení dalších předmětů z vnější strany pomocí různých utahovatelných pásků.

Umístění bruslí

Batoh na brusle vybírejte také dle toho, jakým způsobem chcete své brusle přenášet. Obvykle jde o řešení, kdy je jeden pár bruslí připevněn k vnější straně batohu pomocí utahovatelných pásků. Výhodou tohoto řešení je, že brusle nezabírají místo v batohu, kam lze umístit další věci. Na druhou stranu nejsou brusle již nijak chráněné a pokud cestou domů zmoknete, budou mokré také brusle. Velikost in-line bruslí je odsuzuje k tomu, že budou-li umístěné uvnitř batohu, vyplní takřka celý prostor hlavní kapsy.

Batohy na brusle Cadomotus
Cadomotus Batoh na brusle Urban Flow, modrá

Materiál

V případě batohu na brusle je důležitý i materiál, který by měl být dostatečně odolný i vůči bruslím, které se při nošení a připevnění venku budou po látce batohu pohybovat. Kvalitnější použitý materiál pak obecně zajistí mnohem delší životnost batohu na brusle. Jistou zárukou kvality bývají moderní materiály jako je Cordura, která se pyšní vysokou odolností vůči oděru i nepromokavostí.

Zádový systém

Zádový systém batohů na brusle bývá flexibilně nastavitelný, a to pro co největší pohodlí při sportu. Lze totiž předpokládat, že jakmile si nasadíte brusle na nohy, budete mít batoh nadále na zádech. Batoh si díky různému nastavení můžete připevnit pevně, ale současně prodyšně na záda, aniž by vás při sportovní aktivitě omezoval.

Víte, že…?

Nový batoh na brusle zkoušejte ideálně alespoň s nějakou zátěží a finální úpravu popruhů provádějte až při nasazeném batohu na ramenou.

Batohy na brusle Tempish
TEMPISH LIKES BAG taška na brusle Barva: green, Velikost: M

Ceny

Batoh na brusle pro vás nemusí znamenat nijak velký finanční výdaj.

  • Pokud vám stačí základně velký 20litrový batoh s tím, že brusle budou připnuty z vnější strany, vyjde vás batoh na brusle na zhruba 600 Kč.
  • Při ceně lehce nad 1 000 Kč již můžete nalézt batohy na brusle, které jsou uzpůsobené nejen k přenášení bruslí, ale také ochranné helmy.
  • Existují také specifické batohy na brusle, které spíše připomínají vaky vytvarované dle bruslí, které lze pořídit již za několik set korun.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat batoh na brusle?

Batoh na brusle nemusí být nijak velký, pakliže vám nevadí umístění, respektive zavěšení bruslí na vnější povrch batohu. Máte je bezpečně při sobě, ale objem batohu zůstává volný na další věci.

Jaký vybrat materiál batohu na brusle?

Batoh na brusle by měl být připraven z odolného materiálu, který je ideálně nepromokavý a také odolává oděrům. Jen tak vám vydrží dostatečně dlouho.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku batohů na brusle