Nejlepší skládací stoly 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Rojaplast Ema skládací T220R
88 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat skládací stůl

  • Skládací a rozkládací stoly mohou mít celou řadu podob a provedení. Jsou využívány pro různé příležitosti.
  • Nejčastějším materiálem na výrobu skládacích stolů je dřevo, kov a plast. Jeho výběr by měl být uzpůsoben zejména účelu použití stolu.
  • Z dalších parametrů stojí za zmínku tvar stolu. Důležitá je samozřejmě i velikost.

Skládací stůl - náš výběr

Rojaplast Ema skládací T220R
přečíst recenzi
Výrobce: Rojaplast
Druh materiálu: akácie
Šířka: 65 cm
Délka: 55 cm
Výška: 76 cm
Hmotnost: 6 kg
Garden King Zahradní skládací stolek FILO 60 x 72 x 60 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Garden King
Druh materiálu: kov
Šířka: 60 cm
Délka: 60 cm
Výška: 72 cm
Hmotnost: 5.6 kg
Zobrazit více
Skládací: ano
Zahradní skládací stolek Garden King FILO má rozměry 60 x 72 x 60 cm a složený měří 60 x 92 x 8 cm. Jeho hmotnost činí přibližně 5,6 kg a je vyroben z kovu s povrchovou úpravou práškovým lakem. Je bezúdržbový a dá se snadno složit pro účinné skladování.
Zobrazit méně
Skládací kempingový stolek Westfield Outdoors, Performance Aircolite 80 x 60 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Westfield Outdoors
Druh materiálu: hliník
Šířka: 80 cm
Campingové stolky: ano
Hmotnost: 5.9 kg
Skládací: ano

Skládací stoly Eurotrail

Eurotrail Cadiz M
přečíst recenzi
Výrobce: EuroTrail
Druh materiálu: ocel
Campingové stolky: ano
Hmotnost: 6.6 kg
Skládací: ano
Zobrazit více
Eurotrail Cadiz M je skládací kempingový stůl z oceli, opatřený vzpěrami pod stolem pro stabilitu. Nohy stolu mohou být nastaveny na určitou výšku pro vyrovnání nerovného terénu nebo pro dosažení požadované výšky podle potřeb uživatele. Rozměry stolu jsou 80 x 61 x 45-68 cm a jeho hmotnost je 6,6 kg.
Zobrazit méně
Eurotrail Campus
Výrobce: EuroTrail
Druh materiálu: hliník
Campingové stolky: ano
Hmotnost: 1.45 kg
Skládací: ano
Zobrazit více
Eurotrail Campus je produkt s dvojím účelem - stoličkou a odkládacím stolem. Tento kus nábytku je možné snadno a rychle uspořádat, přičemž má lehkou hliníkovou konstrukci, vážící 1,5 kg, a je schopna unést až 100 kg. Tato stolička je vybavena přídavnou odkládací deskou v základním balení.
Zobrazit méně
Kempingový stůl Eurotrail ORANGE S
Výrobce: EuroTrail
Druh materiálu: ocel
Campingové stolky: ano
Hmotnost: 2.8 kg
Rozkládácí: ano
Skládací: ano
Zobrazit více
Kempingový stůl Eurotrail ORANGE S má konstrukci z oceli a MFD desku odolnou vůči povětrnostním vlivům. Velikost je 60 x 40 x 50 cm, hmotnost 2,8 kg. Jeho tvar nohou je ve formě X a je snadné jej složit. Může sloužit jako dětský či odkládací stolek.
Zobrazit méně
Eurotrail kempinkový stůl Chambery Bamboo
Výrobce: EuroTrail
Druh materiálu: bambus
Campingové stolky: ano
Hmotnost: 7.3 kg
Skládací: ano
Zobrazit více
Eurotrail kempinkový stůl Chambery Bamboo má konstrukci z hliníku a deskou z bambusu. K stabilizaci slouží dodatečná tyč mezi nohami stolu. Bambusová deska odolává počasí. Stůl lze složit a uložit do vaku. Noha je výškově nastavitelná. Rozměry jsou 110 x 70 x 70cm a 106 x 18 x 18cm po složení. Hmotnost je 7,3kg a nosnost 50kg.
Zobrazit méně

Skládací stoly Outwell

Outwell Berland L
Výrobce: Outwell
Hmotnost: 5.6 kg
Zobrazit více
Stůl Outwell Berland L je prostorný, vhodný pro šest lidí. Jeho stabilní konstrukce je odolná proti teplu, UV záření a vodě. Stůl je vybaven teleskopickými nohami, které lze podle potřeby upravit.
Zobrazit méně
Kempingový skládací bambusový stolek Outwell Kamloops 72 x 100cm
přečíst recenzi
Výrobce: Outwell
Druh materiálu: hliník
Šířka: 100 cm
Délka: 100 cm
Výška: 70 cm
Campingové stolky: ano
Zobrazit více
Hmotnost: 8.5 kg
Rozkládácí: ano
Skládací: ano
Zobrazit méně
Outwell Hamilton kempingový stůl šedý
přečíst recenzi
Výrobce: Outwell
Druh materiálu: hliník
Campingové stolky: ano
Hmotnost: 8.4 kg
Skládací: ano
Zobrazit více
Outwell Hamilton je stůl pro kempování s laminovanou deskou a výškově nastavitelnými nohami na třech úrovních (43, 65, 70 cm). Deskou na něj lze položit váhu až 30 kg a jeho celkové rozměry jsou 150 x 80 cm. Jeho hliníková konstrukce váží 8,4 kg.
Zobrazit méně
Outwell Skládací stůl Coledale M
přečíst recenzi
Výrobce: Outwell
Druh materiálu: hliník
Campingové stolky: ano
Hmotnost: 6.2 kg
Rozkládácí: ano
Skládací: ano
Zobrazit více
Skládací stůl Outwell Coledale M je vyroben z hliníku a povrchové desky odolné proti UV záření a povětrnostním vlivům. Stůl je vybaven teleskopickými nohami pro snadné nastavení výšky a plochými pohyblivými nožičkami pro stabilitu na nerovném terénu. Bez potřeby montáže se stůl rychle rozloží a složí. Nosnost stolu je 30 kg.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Skládací stůl

Jak vybrat skládací stůl

Jaký typ vybrat

Skládacích stolů je na našem trhu poměrně široká nabídka. Vyrábí se v různých provedeních, která se hodí pro různé příležitosti. Nejčastěji se pak jedná o následující možnosti:

  • Rozkládací jídelní stoly – rozložením stolu se zvyšuje kapacita míst pro případné strávníky
  • Zahradní nábytek – díky možnosti složení stolu je možné nábytek snadněji uložit v případě mimosezonního nepoužívání
  • Malé sklápěcí stolky – řeší problém s nedostatkem místa v malých prostorech
  • Stoly a stolky pro komerční využití – nejčastěji se jedná o skládací nábytek určený pro větší veřejné akce, stoly určené pro gastronomické provozy apod.
Prostřený kempingový stůl

Systémem skládaní jsou vybaveny různé typy stolů, iStock / Valeriy_G

Z jakých materiálů se vyrábí

Skládací stoly se vyrábí z různých materiálů, případně v různých kombinacích. Mezi nejčastější pak patří dřevo kov nebo plast.

Dřevo

Dřevo je jakási klasika v případě nábytku a není tomu jinak ani u skládacích stolů. Jejich vzhled je zpravidla elegantní a proto se hodí prakticky pro každou příležitost. Své místo si najdou jak v běžných domácnostech, tak např. při různých firemních událostech nebo venkovních akcích. Dřevěné stoly jsou vždy těžší a proto také stabilní a odolné. Pro zvýšení odolnosti, zejména pokud jsou používané v exteriérech, je nutná vhodná povrchová úprava a také pravidelná údržba.

Kov

Skládací stůl
Rojaplast Ema skládací T220R

Kov je oblíbeným materiálem zejména na podnože stolů, ale existují i celokovové modely. Kovové podnože se nejčastěji kombinují s dřevěnou deskou. Materiál dodává stolům potřebnou stabilitu i odolnost. I v tomto případě je třeba počítat s vyšší váhou. Za pozitivum je pokládaná také velmi snadná údržba. S celokovovými skládacími stoly se lze nejčastěji setkat např. na balkonech nebo jako součást zahradního posezení. Díky svým vlastnostem se ale hodí i při veřejných akcích.

Skládací stůl

Skládací stůl je obvykle vyroben v kombinaci několika materiálů, iStock / Aneduard

Plast

Plastové skládací stoly jsou zpravidla nejlevnější ze všech uvedených. Výhodou je jejich nízká váha, takže jsou snadno přenositelné. Na druhou stranu je nutné počítat s menší stabilitou. Materiál je odolný vůči povětrnostním vlivům a snadno se udržuje. I z těchto důvodů jsou více než vhodné pro nejrůznější venkovní akce. Plastový nábytek jako takový ale není z hlediska vzhledu tak atraktivní jako předchozí varianty.

MateriálVýhodyNevýhody
DřevoAtraktivní design vhodný pro každou příležitostVyšší váha
 Odolný materiálVyšší pořizovací cena
 Stabilní nábytekNutná pravidelná údržba
Kov Stabilní nábytek s dostatečnou odolnostíVyšší váha
 Snadná údržba 
 Zejména v kombinaci se dřevem nabízí zajímavý design 
PlastNízká váha, snadná přenositelnostMenší stabilita
 Nižší pořizovací cenaMéně atraktivní vzhled
 Odolnost vůči vlivům počasí 
 Snadná údržba 
Skládací psací stůl

Skládací stoly nemusí být pouze obdélníkové, iStock / dmitriymoroz

Jaký zvolit tvar

Skládací stoly se zpravidla vyrábí ve všech základních tvarech, stejně jako klasické stoly.

  • Obdélník – nejtypičtější tvar pro tento druh nábytku; stoly tohoto tvaru nabízí vysokou flexibilitu při jejich uspořádání; velmi snadno se dají v případě potřeby spojovat a tím vytvořit jeden velký stůl s vysokou kapacitou míst k sezení
  • Kruh – kulaté stoly se hodí nejen do domácích jídelen, ale i pro nejrůznější společenské akce; nabízí lepší interakci mezi spolusedícími; tvar umožňuje lepší pohyb kolem stolu a zpravidla také nabízí lepší a větší prostor pro nohy
  • Půlkruh – tento typ stolu není pro běžné účely příliš častý, větší využití má např. při prezentacích nebo přednáškách, kde je důležité, aby se zúčastnění orientovali do jednoho bodu; využít je lze i jako doplňkové stoly ke klasickým obdélníkovým a kulatým stolům

Víte, že…?

Skládací stoly Eurotrail
Eurotrail Cadiz M

U skládacích stolů jde mnohdy o snadnou přenositelnost. Z tohoto pohledu je vhodné zvážit např. hmotnost stolů. Důležité je i např. to, kam se budou v případě nepoužívání ukládat a jak často je bude nutné skládat. V těchto případech je třeba se zaměřit např. na skládací mechanismus nebo možnost skládání stolů na sebe.

Volba velikosti

Velikost stolu se vždy odvíjí od očekávaného množství strávníků, ale také účelu použití stolu. U výběru velikosti stolu také mnohdy rozhodují prostorové možnosti. Malé skládací stolky pro dvě osoby se hodí např. na balkony nebo do zimních zahrad. Standardní velikost stolu pro běžné domácnosti by měla ať už v rozloženém nebo nerozloženém stavu pojmout alespoň 6 strávníků. To stejné platí i pro venkovní posezení. Stoly pro hromadné akce je možné volit ve větších rozměrech nebo je samozřejmě možné spojování více stolů, případně vytváření různých schémat posezení.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat skládací stůl?

Skládacích stolů existuje celá řada typů a jejich výběr souvisí s účelem použití. Ze základních parametrů stojí za zmínku výrobní materiál, velikost případně tvar.

Jakým způsobem se tyto stoly skládají?

I skládacích mechanismů je vícero. Některé stoly mají jednoduchý princip složení i rozložení. U jiných je třeba více kroků nebo dokonce nástrojů, aby bylo jejich složení možné. Výběr mechanismu je zpravidla otázkou osobní preference.
Zobrazit kompletní nabídku Skládací stůl