Struhadlo na korejskou mrkev

Ruční nebo elektrické.

ca. 300 CZK
ca. 400 CZK
ca. 600 CZK
ca. 200 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK

Jak vybrat struhadlo na korejskou mrkev

  • Struhadlo na korejskou mrkev dokáže velmi výrazně usnadnit strouhání exotické zeleniny.
  • Struhadlo na mrkev může být vybaveno i prostorem pro nastrouhanou část, což řeší případný nepořádek při strouhání v kuchyní.
  • Podoba struhadla na mrkev může být zaměnitelná, ale i specifická.

Jak připravit korejskou mrkev

Příprava korejské mrkve probíhá v kombinaci smíchání chutí krve, česneku, cibule a dalších ingrediencí. Klíčové je mrkev na jistou dobu namočit do studené vody. Pro potřeby přípravy korejské mrkve je potřeba též struhadlo na korejskou mrkev, které dokáže vytvářet klíčové nudličky dlouhého a ideálně tenkého tvaru.

Druhy

U struhadel na korejskou mrkev je nutné dbát na to, aby měla správný vzor a vznikly tak tenké nudličky mrkve. I přesto lze na trhu najít různá struhadla, tudíž máte možnost volby a vybere si tak takřka každý, kdo si rád připraví korejskou mrkev.

Jednoduché a praktické
Metaltex Kráječ na zeleninu multifunkční struhadlo Mandolína

Ploché struhadlo

Typickým zástupce struhadla na korejskou mrkev je ploché struhadlo s patřičnou strouhací plochou. Dané struhadlo je jednouché na údržbu i držení. Změkčená mrkev po namočení po něm dobře klouže a strouhání není nijak dlouhé. Snadno jej také uskladníte i omyjete. Plochá struhadla na korejskou mrkev bývají plastová s nerezovým ostřím na strouhání.

Struhadlo se zásobníkem

Nadále jde o ploché struhadlo na korejskou mrkev s patřičnou strouhací plochou, avšak tentokrát je struhadlo v horizontální poloze, neboť má pod sebou zásobník pro nastrouhanou část mrkve. Výhodou je, že máte nastrouhanou mrkev bezpečně připravenou a například i uloženou pro pozdější zpracování. Nevýhoda je v rozměrech, kdy na uložení takovéhoto typu struhadla potřebujete více místa.

Rotační struhadlo

Alternativu dnes představuje i rotační struhadlo na korejskou mrkev, které již může mít také požadovanou strouhací plochu a mrkev lze do struhadla zasouvat. Následně už se vše ovládá točením klikou, kdy dochází ke strouhání mrkve a jejímu vypadávání před struhadlo.

Multifunkční
Verk 15779 Multifunkční struhadlo a kráječ na ovoce a zeleninu Zelená

Struhadlo s nástavcem

Poslední ze základních možností se velmi podobá plochému struhadlo, ale přidává krycí nástavec, do kterého uchytíte mrkev a strouháte. Výhoda je samozřejmě nasnadě. Můžete strouhat mrkev a nebát se případného nechtěného zranění, protože nástavec chrání vaší ruku i prsty při strouhání.

Druhy struhadel na mrkev Vlastnosti    
Ploché struhadlo na korejskou mrkev Odolné materiály, cenová dostupnost, snadno uskladnitelné    
Rotační struhadla na korejskou mrkev Rychlejší strouhání, bezpečnější    
Struhadlo na korejskou mrkev se zásobníkem Mrkev padá do zásobníku, přehled o nastrouhaném množství  

Mytí

Stejně jako jakýkoliv jiný druh nádobí, i struhadlo na korejskou mrkev je nutné umývat. Pro maximální pohodlí je vhodné, aby struhadla bylo možné mýt v myčce. Nerezové materiály s tím většinou nemají problém, zaměřte se proto na plasty, kde to již samozřejmé není. Vyloučeny z mytí v myčce na nádobí jsou pak struhadla na korejskou mrkev s dřevěnými prvky.

Víte, že…?

Struhadla na korejskou mrkev jsou velmi často vybavena zásobníkem, který lze od struhadla samozřejmě oddělit a uzavřít. Mrkev si tak můžete nastrouhat předem a následně bez další práce snadno uskladnit v ledničce. Další výhodou je také takřka žádný nepořádek po strouhání.

Mandolína
Kráječ na zeleninu, struhadlo a mandolina

Ceny

Struhadla na korejskou mrkev jsou běžně k dostání v širokém spektru obchodů s domácími potřebami. Zakoupení struhadla na korejskou mrkev proto nečiní žádný problém.

  • Pokud si vystačíte s klasickým plochým a jednoduchým struhadlem, počítejte s cenou kolem 130 Kč za kus.
  • O něco dražší bývají struhadla na korejskou mrkev se zásobníkem na nastrouhané nudličky, kdy hovoříme zhruba o ceně kolem 250 Kč.
  • Cenově výše jsou pak rotační struhadla na korejskou mrkev, kdy je nutné počítat s částkou přesahující 500 Kč. Odměnou vám však jsou širší možnosti využití a také snadnější ovládání, které oceníte především ve chvíli, kdy vás čeká strouhání více mrkví.
  • Alternativu představují i elektrické modely, které se správným nástavcem umožňují totéž, ale v praxi počítejte s vysokou investicí do kuchyňského robota, případně alespoň do nových strouhacích kotoučů.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo na korejskou mrkev?

Struhadlo na korejskou mrkev vybírejte dle četnosti využívání. Pokud strouháte mrkev pouze příležitostně, postačí vám i klasické ploché struhadlo s jednou strouhací plochou. Naopak pokud mrkev strouháte pravidelně, oceníte struhadlo se zásobníkem a ideálně také možností vyměnit strouhací část.

K čemu jeho struhadlo na korejskou mrkev?

Jedná se o specifický pokrm z mrkve, který je specificky dochucený a současně jinak strouhaný. Proto je nutné vybírat vhodné struhadlo a nelze využít zcela jakékoliv. Takové struhadlo na korejskou mrkev vytváří dlouhé a tenké nudličky.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Jednoduché a praktické
Multifunkční
Mandolína
Multifunkční kráječ
Ruční
Spirálový kráječ
Image
Produkt
Metaltex Kráječ na zeleninu multifunkční struhadlo Mandolína
Verk 15779 Multifunkční struhadlo a kráječ na ovoce a zeleninu Zelená
Kráječ na zeleninu, struhadlo a mandolina
Kitchen&home C-010 Multifunkční kráječ na zeleninu, struhadlo na zeleninu
Kmt Style 5403846 Ploché struhadlo na zeleninu, 25x6cm
Pronett XA104 Spirálový kráječ na zeleninu Julienne
Cena ca. 300 CZK ca. 400 CZK ca. 600 CZK ca. 200 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena