Teploměr na maso

Propečte maso dle svých představ.

ca. 500 CZK
ca. 100 CZK
ca. 1 900 CZK
ca. 100 CZK

Jak vybrat teploměr na maso

 • Teploměr na maso slouží k tomu, abychom mohli změřit teplotu uvnitř masa během pečení v troubě nebo grilování.
 • V současné době je na trhu tento výrobek zastoupeny 2 typy.
 • U teploměru na maso si ověřte teplotní rozsah měření.

Typy

Teploměr na maso slouží k tomu, abychom mohli změřit teplotu uvnitř masa během pečení v troubě nebo grilování. Kontrola teploty masa je nezbytně nutná pro zničení zdraví škodlivých bakterií. Měření vnitřní teploty masa je důležité také proto, že když maso příliš přepečeme, jeho ztráta může být až 20%. Doporučuje se používat zvláště u vepřového, telecího, skopového masa případně u divočiny. Většina teploměrů je vhodná jak do plynové, tak i do elektrické trouby, některé i do horkovzdušné.

Vpichové teploměry

Tento typ teploměrů měří teplotu masa pomocí vpichové jehlice. Jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Rozdělujeme dva druhy vpichových teploměrů:

Digitální
LEIFHEIT Digitální teploměr pro pečení a BBQ LEIFHEIT 03223
 • Digitální – aktuální teplota masa se vám zobrazí na displeji teploměru. Tento teploměr je vybaven měřící sondou z nerezové oceli, která je připojena k základně připojovacím, teplotně odolným kabelem. Výhodou je, že u některých digitálních teploměrů vám dosaženou teplotu masa oznamuje signální tón.
 • Analogové – teplotu masa vám ukazuje ručička. Na většině tohoto typu teploměrů bývají zobrazeny nejčastěji pečené druhy masa s doporučenými teplotami.

Bezdotykové teploměry

Tyto teploměry slouží k měření teploty masa bez nutnosti vpichování. Jsou vybaveny laserovým ukazovátkem, které přesně označí bod měření.

Dostupný
Xjet WT-1 Kuchyňský teploměr

Teplotní rozsah měření

U každého teploměru se tento teplotní rozsah může lišit. Je tedy zcela na vás, jaký si zvolíte. Většinou ale vpichové analogické teploměry mají rozsah menší, zpravidla je to od 0 – 120°C. Digitální i bezdotykové teploměry mají teplotní rozsah o mnoho větší. Obvykle se jedná o teplotu od -20 – 300°C.

Materiál

Co se týče materiálu, záleží na tom, jaký druh teploměru si pořídíte. Záleží na tom, jestli teploměr do masa vkládáte nebo ne.

Druh teploměru Materiál
Vpichový digitální základna – plast nebo ocel
  sonda – nerezová ocel
Vpichový analogový nerezová ocel
Bezdotykový plast

Víte, že…?

U vpichových teploměrů před prvním použitím a po použití vidlici čistěte houbou se saponátovým mycím prostředkem. Vidlici také nikdy nenechávejte zasunutou do potraviny po celou dobu tepelného zpracování. Slouží pouze k momentálnímu prověření teploty.

Praktický nabíjecí stojánek
TESLA Cook BBQ100 – bezdrátová teplotní sonda

Výrobci

 • Tescoma – patří k českým originálním výrobcům s dlouholetou tradicí. Společnost vyrání kuchyňské potřeby nejrůznějšího typu. Jejich výrobky dnes najdete po celém světě. Produkty tohoto výrobce mají zpravidla nadstandardní záruku a to 3 – 10 let.
 • Elektrolux – společnost, která je známá po celém světě. Byla založena ve Švédsku a na trhu se pohybuje už 100 let. Výroba se zaměřuje na domácí spotřebiče, kuchyňské výrobky apod.
 • Weis – další výrobce, který se zaměřuje na kvalitní produkty do kuchyně. Své produkty se vždy snaží inovovat a cizí jim není ani krásný design.
Měření nápojů
Verk TA-288 Teploměr se sondou bílý
 • Westmark – jedná se o společnost se sídlem v Německu. Zaměřuje se nejen na výrobu produktů do kuchyně, ale i celkově na výrobky, které jsou potřeba do každé domácnosti.

Ceny

Cena teploměrů na maso se odvíjí od toho, jaký si zvolíte typ teploměru a samozřejmě i výrobce.

 • Do 300 Kč – za tuhle částku jste schopni pořídit si velmi slušný analogový vpichový teploměr. Pokud nejste příliš nároční a nebudete trvat na známém výrobci, tak koupíte i digitální teploměr.
 • 300 – 900 Kč – cenové rozmezí, ve kterém s přehledem zakoupíte skvělý vpichový digitální teploměr na maso a to i od dražšího výrobce.
 • 900 – 3000 Kč – hodnota, za kterou si pořídíte jak kvalitní digitální vpichový teploměr, tak i ten bezdotykový.

Otázky a odpovědi

Proč mít teploměr na maso?

Každý správný kuchař by měl vědět, že teplota, při které se jídlo vaří, je nesmírně důležitá. U pečení nebo grilování to platí dvojnásob. Pokud si rádi vychutnáte libový steak nebo například krásně propečenou a šťavnatou panenku, tak jistě oceníte teploměr na maso. Ten vám zajistí, že maso bude propečené přesně podle vašich představ.

Jak se teploměr používá?

Práce s teploměrem na maso je poměrně jednoduchá. Ať už se jedná o vpichové teploměry nebo bezdotykové. U vpichových teploměrů stačí zapíchnout jehlici do masa v jeho nejsilnějším místě a alespoň tak do dvou třetin délky. U těch analogových vám ukazuje aktuální teplotu masa ručička na displeji a u digitálních teploměrů stačí mít nastavenou požadovanou teplotu masa, a jakmile této teploty maso dotáhne, spustí se alarm. Všechny digitální teploměry ale alarm mít nemusí, tím pádem se vám teplota masa ukazuje na displeji. U bezdotykových teploměrů stačí pouze přiblížit teploměr k masu, namířit na místo, které chceme změřit a stisknout tlačítko.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Digitální
Dostupný
Praktický nabíjecí stojánek
Měření nápojů
Image
Produkt
LEIFHEIT Digitální teploměr pro pečení a BBQ LEIFHEIT 03223
Xjet WT-1 Kuchyňský teploměr
TESLA Cook BBQ100 – bezdrátová teplotní sonda
Verk TA-288 Teploměr se sondou bílý
Určení
na maso
na maso
na maso
na maso
Výrobce
Leifheit
ISO
TESLA
Verk
Digitální
bezdrátový
Cena ca. 500 CZK ca. 100 CZK ca. 1 900 CZK ca. 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.