Terénní kočárek

Pro pohodlí Vašeho dítěte na vycházkách do přírody i při sportu.

 
ca. 10 300 CZK
ca. 17 200 CZK
 
ca. 4 300 CZK
ca. 7 400 CZK
ca. 5 000 CZK
ca. 20 000 CZK

Jak vybrat terénní kočárek

Chodíte rádi do přírody a nechcete si tuto zálibu odepřít ani s miminkem? Nebo máte potomka, kterého všechno ruší, a vy nemáte jinou možnost, než podnikat túry po polních cestách a lesích? Ať už je to jak chce, pro procházky v přírodě je ideální, pokud vlastníte některý z množství typů terénních kočárků.

V čem je jiný

Kočárky do terénu mají odlišnou konstrukci od těch, které jsou vyráběny hlavně do města. Odlišnosti nemusíte vidět na první pohled, oceníte je však právě na nerovných cestách, kdy musíte často popojíždět po výmolech a kamenech. Kočárky mohou umožňovat nastavení pružení, můžete volit pevný podvozek, houpací nebo odpružený.

Terénní kočárky mají pevný a robustní rám, aby vydržely extrémní podmínky a velkou zátěž. Podvozek a klouby dostávají na kamenitých cestách a výmolech pořádně zabrat, a proto jsou kočárky do terénu stavěny na velmi dlouhou životnost. Nevýhodou je, že jsou těžší, vybírejte tedy takový, který pohodlně složíte.

Vysoká nosnost
TFK Joggster Sport 2 Tango

Další odlišností jsou velká kola, které pomohou zdolávat špatně sjízdné cesty. Obvykle mají 3 velká kola, jejich pneumatiky jsou plněny vzduchem, případně mají 4 gelová kola. Hrboly na cestě vaše miminko rozhodně neprobudí.

Pohodlí a bezpečnost

V terénu se dítěti uvnitř kočárku jede jinak, než kdybyste s ním vyrazili na rovné městské cesty. Důležité je tak nejenom pohodlí, ale také bezpečnost. Kočárek vhodný do terénu musí splňovat:

  • Perfektní stabilita s 5 bodovým systémem připásání
  • Jednoduchá manipulace s kočárkem
  • Pevná a robustní konstrukce
  • Minimum nýtových a plastových spojů
  • Klouby na podvozku musí být kovové a ne plastové, protože budou extrémně namáhané
  • Musí mít možnost zaaretovat přední kola
  • Měkké odpružení – pérování
  • Velký úložný prostor
  • Velká kola
Čtyřkolka
X-lander Sport X-PULSE Lunar
ca. 10 300 CZK
Aktuálni cena

Bezpečnost dítěte je vždy na prvním místě, proto je nutné, aby měl kočárek spolehlivé 5 bodové pásy. Tyto pásy zaručí, že dítě z kočárku nevypadne ani v případě, že by se kočárek převrátil.

Některé kočárky umožňují přetáčet rukojeť a dítě tak může sedět jak po směru, tak proti směru jízdy. Větší pohodlí dále umožňuje několik nastavitelných poloh sezení kočárku, dále pak nastavitelná opěrka hlavy a nastavitelná opěrka na nohy.

Otočné přední kolo při aretaci

U těchto kočárků je potřeba mít možnost dobře manévrovat. S kočárkem byste si měli snadno poradit malým tlakem ruky. Jestliže s ním budete běhat, oceníte možnost zaaretovat přední kolo. Tuto funkci ale splňuje většina všech kočárků, ne jen těch, vhodných do terénu.

Kompaktní
Thule Urban Glide 2
ca. 17 200 CZK
Aktuálni cena

Brzda na rukojeti

Ruční brzda na rukojeti je výborný pomocník, kdy je potřeba kočárek dobrzďovat při jízdě z kopce. Tato brzda vám umožní přibržďovat průběžně a tím pádem nebudete veškerou váhu tahat sami. Ulevíte tak rukám i zádům.

Další výbavou je pak nožní brzda. V případě terénního kočárku by měla být dobře postavená a lehce dostupná.

Úložný prostor navíc a možné příslušenství

Také úložný prostor je u těchto kočárků jiný. Protože budete venku trávit více času, oceníte velký úložný prostor, který vám umožní pohodlně vozit všechny potřebné věci, které tak nebudete muset nosit v batohu na zádech.

Do náročného terénu
Britax BOB Revolution PRO

Mezi příslušenství s kterým jsou kočárky dodávány, patří pláštěnka, nákupní košík, držák na slunečník, síťka proti hmyzu a adaptéry pro připojení autosedačky.

Cena a výrobce

Cena kočárků se šplhá od 10 000 a více. Cena by v tomto případě neměla hrát hlavní roli. V první řadě myslete na bezpečí dítěte, snadné použití a dlouhou životnost. Kočárek se venku snadno ušpiní, a proto vybírejte takový, který má snímatelný potah, který je možné prát v pračce. Terénní kočárek by měl být vyroben z látky, která je odolná vůči vodě a promoknutí.

Terénní kočárky jsou určeny pro děti od 6 měsíců, v případě, že uvažujete o koupi kombinovaného kočárku, bude vám sloužit od narození miminka až do věku 3 – 4 let. Všechny tyto parametry splňují především ověření výrobci, mezi které patří Maxi- Cosi Nova, Britax, Joie Crosster, Moon, TFK Joggster Adventure a mnoho dalších.

Lehký
Hauck Runner
ca. 4 300 CZK
Aktuálni cena
Cena Využití
Do 10 000 Kč Nabízí mnoho kvalitních kočárků různého designu a provedení. Vybírat můžete mezi klasickým vzhledem kočárku, který vypadá jako z dřívějších dob, až po moderní design, který nabízejí různé trojkolky. Všechny kočárky jsou vybaveny 5 bodovým pásem, robustní konstrukcí a snadnou manipulací.
Od 10 000 – 20 000 Kč V této cenové kategorii najdete nejvíce kočárků. Vybírat můžete mezi mnoha modely a provedeními. Mezi vybavením můžete mít například otočnou ruční brzdu, ergonomickou rukojeť s nastavitelnou výškou, reflexní prvky a mnoho dalšího.
Od 20 000 Kč a více Ceny kočárků se mohou vyšplhat až nad 20 000 Kč. V této kategorii lze koupit především kombinované kočárky vhodné pro děti od narození do 3 let. Kočárky jsou dodávány s mnoha doplňky, nechybí hluboká korbička, nánožník, sportovní sedák, madlo, pláštěnka na všechny kombinace. V této kategorii najdete také sourozenecké kočárky pro děti odlišného věku a samozřejmě kočárky pro dvojčata.

Víte, že…?

Luxusní kočárky mohou nabízet prodyšnou matraci do hluboké korbičky, která podporuje dýchání díky systému CIRC-AIR. Matrace má bodově elastické jádro z pěny vyráběné za studena s optimální tvrdostí pro hlavičku a páteř. Je vhodná i pro alergiky.

Jméno
Vysoká nosnost
Čtyřkolka
Kompaktní
Do náročného terénu
Lehký
Od narození
Pro dvojčata
Houpací podvozek
Image
Produkt
TFK Joggster Sport 2 Tango
X-lander Sport X-PULSE Lunar
Thule Urban Glide 2
Britax BOB Revolution PRO
Hauck Runner
Bomimi BASTIEN AIR Sport
Joie Sport Aire Twin
Inglesina Sofia Duo Ergo Bike
Výrobce
TFK
X-lander
Thule
Britax Römer
Hauck
Bomimi
Joie
Inglesina
Barva
červené
černé
modré
černé
černé
šedé
černé
modré
Odpružení
Počet kol
čtyřkolové
tříkolové
tříkolové
čtyřkolové
čtyřkolové
Hmotnost
11.9 kg
11.4 kg
12.8 kg
10.75 kg
12.9 kg
Cena   ca. 10 300 CZK ca. 17 200 CZK   ca. 4 300 CZK ca. 7 400 CZK ca. 5 000 CZK ca. 20 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena