Nejlepší termostaty pro oběhová čerpadla 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
SALUS TC 11
60 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat termostat pro oběhové čerpadlo

Při výběru termostatu pro oběhové čerpadlo je důležité vzít v úvahu několik klíčových faktorů:

  • Kompatibilita: Ujistěte se, že termostat je kompatibilní s vaším oběhovým čerpadlem.
  • Rozsah teplot: Zkontrolujte, zda termostat pokrývá potřebný rozsah teplot pro vaši aplikaci.
  • Napájecí napětí: Termostat by měl být vhodný pro napětí, které používá vaše systém.
  • Funkce a možnosti programování: Zvažte, zda potřebujete jednoduché nastavení teploty nebo pokročilé programovatelné funkce.
  • Snadnost instalace a použití: Vyhledávejte termostat s jednoduchou instalací a intuitivním ovládáním.
  • Cena: Rozhodněte se, kolik jste ochotni investovat do termostatu a hledejte nejlepší poměr ceny a kvality.

Termostat pro oběhové čerpadlo - náš výběr

SALUS TC 11
přečíst recenzi
Výrobce: Thermo control
Druh: příložné
Zobrazit více
Termostat SALUS TC 11 je zařízení s rozsahem řízení teploty 5-90°C, hystereze 5°C, jeho napájení je 230V AC. Vybaven jedním příložným čidlem o délce 1,5m pro kontrolu teploty v otopných systémech. Dvě LED diody indikují stav čerpadla, které termostat ovládá s max. proudem 3A AC.
Zobrazit méně
Thermo-Control Salus PC12HW
přečíst recenzi
Druh: příložné
Zobrazit více
Termostat Salus PC12HW řídí čerpání v systémech ÚT+TÚV. Má funkci ANTISTOP proti zatuhnutí čerpadla. Rozsah měření je 0-99°C, s nastavitelnými rozsahy 5-80°C a 20-80°C. Napájení přístroje je 230V/50Hz a maximální zátěž činí 6A. Délka čidla je 1,2m, pracuje v teplotách -10-50°C.
Zobrazit méně
TC 11C+
Výrobce: Thermo control
Zobrazit více
TC 11C+ je elektronický termostat určený pro řízení oběhového čerpadla s napájecím napětím 230V a rozsahem řízení teploty od 5 do 95°C. Jeho měřicí přesnost je +/- 2,5°C. Vybaven je systémem ANTI-STOP k zabránění zatuhnutí čerpadla a 1,5m příložným čidlem. Obsahuje LED indikaci a umožňuje spínání do zátěže 3A.
Zobrazit méně
Euroster 11EK
Výrobce: Euroster
Zobrazit více
Euroster 11EK je termostat určený pro řízení topného systému s jedním oběhovým čerpadlem. Umožňuje výběr mezi dvěma pracovními režimy: režimem pro vytápění a režimem pro dohřívání teplé užitkové vody.
Zobrazit méně
Salus TC 11Z
Druh: příložné
Zobrazit více
Regulátor Salus TC 11Z slouží k řízení čerpadel pro kotle a nabíjení bojlerů. Umožňuje nastavení teploty zapnutí kotle, žádané teploty bojleru a teplotní diference. Disponuje LCD displejem a systémem Antistop. Součástí jsou čidla pro kotel a bojler.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Termostat pro oběhové čerpadlo

Jak vybrat termostat pro oběhové čerpadlo

Jak termostat pro oběhové čerpadlo přispívá k energetické efektivitě

Termostat pro oběhové čerpadlo umožňuje regulovat jeho provoz tak, aby odpovídal aktuálním potřebám teploty vody v systému. Tím, že se čerpadlo nezapíná nepřetržitě, ale pouze ve chvílích, kdy je to nutné udržet požadovanou teplotu, dochází k výrazné úspoře energie. Energetická efektivita je tak zlepšena, protože čerpadlo pracuje efektivněji a celková spotřeba energie je snížena.

Co bych měl vědět o napájení a instalaci termostatu pro oběhové čerpadlo

Pro správnou funkci termostatu je klíčová kompatibility s napájecím systémem oběhového čerpadla. Většina termostatů bývá navržena pro běžné napěťové rozsahy, avšak vždy je nutné ověřit, zda termostat odpovídá napětí, které vaše čerpadlo používá. Instalace by měla být provedena odborníkem, který je seznámen s elektrickými systémy a požadavky daného čerpadla a termostatu, aby se předešlo poškození zařízení nebo nebezpečné situaci.

Jaké jsou výhody programovatelného termostatu pro oběhové čerpadlo

Programovatelný termostat nabízí flexibilní řízení nad teplotními poměry v závislosti na čase a požadavcích uživatele. Uživatel může nastavit různé teplotní režimy pro různé části dne nebo týdne, což umožňuje automatizaci a optimalizaci vytápění podle jeho skutečné potřeby. To přináší nejen pohodlí, ale také může vést k další úspoře energie a tím i k nižším nákladům za vytápění.

Lze termostat pro oběhové čerpadlo integrovat do inteligentní domácnosti

Termostat pro oběhové čerpadlo
SALUS TC 11

V případě, že termostat podporuje funkce chytré domácnosti a je kompatibilní se systémem, který používáte, je možné jej integrovat do vašeho inteligentního systému domácí automatizace. To vám umožní regulovat a monitorovat teplotu dálkově přes aplikaci ve vašem smartphonu či tabletu. Díky tomu můžete zvýšit pohodlí a kontrolovat vytápění ještě efektivněji.

Jaká je životnost termostatu pro oběhové čerpadlo a jaké má nároky na údržbu

Obecně platí, že termostaty pro oběhové čerpadlo jsou navrženy tak, aby vydržely dlouhou dobu a vyžadovaly minimální údržbu. Je však důležité pravidelně kontrolovat a zajistit, že vše funguje správně, zejména u modelů s bateriovým napájením, u kterých je třeba sledovat stav a včas měnit baterie. Pokud termostat zahrnuje čidla, je třeba zajistit, aby nebyly zakryté prachem nebo jinými materiály, které by mohly narušit jejich správnou funkci.

Zobrazit kompletní nabídku Termostat pro oběhové čerpadlo