Jak vybrat troubu s mikrovlnkou
- Potřebujete si pořídit klasickou pečící troubu i mikrovlnku? Nechce se vám ale investovat do obou těchto zařízení nebo na ně zkrátka nemáte dostatek prostoru? V tom případě pro vás existuje řešení v podobě trouby s mikrovlnkou.
- U trouby si všímejte v první řadě funkcí, které budete schopni využívat.
- Tyto trouby mohou mít objem od 40 – 70 litrů.
- Tento typ spotřebiče, kterým je trouba s mikrovlnkou, spadá nejčastěji do třídy A nebo dokonce A+.
- Troubu s mikrovlnkou můžete jednoduše vyčistit vodou a vhodným saponátem. V dnešní době jsou ale nové modely vybaveny funkcemi, které vám čištění velmi usnadní.
Trouba s mikrovlnkou - náš výběr





Samočistící trouby s mikrovlnkou





Trouby s mikrovlnkou s teleskopickým výsuvem





Mini trouby s mikrovlnkou





Trouby s mikrovlnkou Bosch





Jak vybrat troubu s mikrovlnkou
Funkce
Kombinované pečící a mikrovlnné trouby zvládnou nejen péct a zapékat jako v klasické troubě, ale umí také rozmrazovat a grilovat. Jedním z důvodů proč jsou trouby s mikrovlnkou k nezaplacení, jsou právě chvíle, kdy například zapomenete vytáhnout z mrazáku kuře, které má být za chvíli k večeři. Stačí ho vložit dovnitř. Nejprve ho trouba pomocí mikrovln rozmrazí a udělá doměkka, ale v závěru se přepne na horký vzduch, a ten maso dopeče dozlatova.
Víte, že…?
Pro pečící trouby s mikrovlnkou platí, že si můžete pořídit výrobky s automatickými funkcemi, u kterých si pouze vyberete v nabídce druh pokrmu a pustíte je. Zbytek funkcí, jako teplotu, volbu programů a délku přípravy, si trouby nastavují a hlídají samy. Až je pokrm hotový, pípnutím vás na to trouba upozorní.
Vnitřní objem
Objem trouby s mikrovlnkou se většinou pohybuje v rozmezí 40 – 70 litrů.
- V případě, že troubu budete využívat pouze jako jednotlivec, vystačíte si s objemem 40 – 45 litrů.
- Pro menší rodiny výrobci doporučují zvolit přístroj o objemu 40 – 60 litrů.
- Pokud je členů ve vaší domácnosti 4 a více, pak už jsou vhodné trouby o objemu 65 litrů a výš.
Energetická náročnost
Tento typ spotřebiče, kterým je trouba s mikrovlnkou, spadá nejčastěji do třídy A nebo dokonce A+. Platí zde, že čím lepší je třída, tím je trouba efektivnější a úspornější. Abyste zjistili, jakou má konkrétní trouba energetickou třídu, přečtěte si důkladně popis od výrobce nebo se podívejte na energetický štítek, kterým je každá trouba povinně označena.
Doplňkové vybavení
Trouby s mikrovlnkou mohou být vybaveny o mnoho užitných funkcí. Mnoho těchto funkcí nabídnou i mnohé elektrické trouby. Samozřejmě záleží na obnosu peněz, který chcete do spotřebiče investovat.
Vybavení | Popis |
---|---|
Termosonda | Slouží k tomu, aby kontrolovala vámi nastavenou teplotu uvnitř pokrmu. Stačí ji pouze vpíchnout do masa a nastavit teplotu, kterou požadujete. |
Časovač | Díky němu si můžete nastavit dobu pečení. Jakmile tento nastavený čas uplyne, trouba se sama vypne. |
Push knoflíky | Speciální designová i praktická vychytávka. Knoflíky s push úpravou jsou velmi pohodlné na ovládání a kromě toho také dodávají troubě elegantní vzhled, protože jakmile zamáčknete knoflíky, získáte tím hladký, rovný panel, který se snadno čistí. |
Ochlazovací systém dvířek | Jedná se o užitečný bezpečnostní prvek. Je složený ze dvou hlavních částí. Základem je vícevrstvé zpracování dvířek. Jednotlivé vrstvy totiž snadněji izolují teplo uvnitř trouby od zbytku domácnosti. Tím se zamezuje tepelným únikům a hodně se tím zvyšuje bezpečnost. Druhým prvkem je malý ventilátor, ten fouká mezi dvířky do prostoru vzduch, což opět napomáhá celkové izolaci. |
Teleskopické vysouvání plechu | Jedná se o užitečný bezpečnostní prvek. Je složený ze dvou hlavních částí. Základem je vícevrstvé zpracování dvířek. Jednotlivé vrstvy totiž snadněji izolují teplo uvnitř trouby od zbytku domácnosti. Tím se zamezuje tepelným únikům a hodně se tím zvyšuje bezpečnost. Druhým prvkem je malý ventilátor, ten fouká mezi dvířky do prostoru vzduch, což opět napomáhá celkové izolaci. |
Odnímatelné dveře | Jak vyplývá z názvu, umožňují vám dvířka zcela odejmout. Výhodou se tato funkce stává především při čištění trouby, kdy se můžete dostat i na obtížně přístupná místa a snadno je vyčistit. |
Čištění
Troubu s mikrovlnkou můžete jednoduše vyčistit vodou a vhodným saponátem. V dnešní době jsou ale nové modely vybaveny funkcemi, které vám čištění velmi usnadní. Mezi nejčastější samočistící funkce trouby s mikrovlnkou patří Pyrolýza a Aqua Clean.
Pyrolýza
Jakmile spustíte tento program, veškeré nečistoty spalovat pomocí vysoké teploty až 500°C. Potom nečistoty pouze lehce setřete bez použití čisticího prostředku.
Aqua Clean
Principem tohoto čištění je nalít do pekáče přibližně 0,5 litru vody a vložit jej do trouby. Následně zapnete požadovaný program a ten během půl hodiny uvolní veškeré nečistoty, a to pomocí horké páry. Jakmile program skončí, opět stačí troubu pouze otřít. Nutností Aqua Cleanu ale je, že jej musíte pravidelně používat.
Otázky a odpovědi
Kolik stojí trouba s mikrovlnkou?
Jakého výrobce zvolit?
Různé typy produktů porovnejte zde.