Trouba s mikrovlnkou

Dva spotřebiče v jednom.

ca. 15 000 CZK
ca. 29 000 CZK
ca. 15 900 CZK
ca. 19 900 CZK
ca. 23 000 CZK

Jak vybrat troubu s mikrovlnkou

  • Potřebujete si pořídit klasickou pečící troubu i mikrovlnku? Nechce se vám ale investovat do obou těchto zařízení nebo na ně zkrátka nemáte dostatek prostoru? V tom případě pro vás existuje řešení v podobě trouby s mikrovlnkou.
  • U trouby si všímejte v první řadě funkcí, které budete schopni využívat.
  • Tyto trouby mohou mít objem od 40 – 70 litrů.
  • Tento typ spotřebiče, kterým je trouba s mikrovlnkou, spadá nejčastěji do třídy A nebo dokonce A+.
  • Troubu s mikrovlnkou můžete jednoduše vyčistit vodou a vhodným saponátem. V dnešní době jsou ale nové modely vybaveny funkcemi, které vám čištění velmi usnadní.

Funkce

Kombinované pečící a mikrovlnné trouby zvládnou nejen péct a zapékat jako v klasické troubě, ale umí také rozmrazovat a grilovat. Jedním z důvodů proč jsou trouby s mikrovlnkou k nezaplacení, jsou právě chvíle, kdy například zapomenete vytáhnout z mrazáku kuře, které má být za chvíli k večeři. Stačí ho vložit dovnitř. Nejprve ho trouba pomocí mikrovln rozmrazí a udělá doměkka, ale v závěru se přepne na horký vzduch, a ten maso dopeče dozlatova.

Víte, že…?

Pro pečící trouby s mikrovlnkou platí, že si můžete pořídit výrobky s automatickými funkcemi, u kterých si pouze vyberete v nabídce druh pokrmu a pustíte je. Zbytek funkcí, jako teplotu, volbu programů a délku přípravy, si trouby nastavují a hlídají samy. Až je pokrm hotový, pípnutím vás na to trouba upozorní.

Úspora místa
CONCEPT KTV-4444

Vnitřní objem

Objem trouby s mikrovlnkou se většinou pohybuje v rozmezí 40 – 70 litrů.

  • V případě, že troubu budete využívat pouze jako jednotlivec, vystačíte si s objemem 40 – 45 litrů.
  • Pro menší rodiny výrobci doporučují zvolit přístroj o objemu 40 – 60 litrů.
  • Pokud je členů ve vaší domácnosti 4 a více, pak už jsou vhodné trouby o objemu 65 litrů a výš.

Energetická náročnost

Tento typ spotřebiče, kterým je trouba s mikrovlnkou, spadá nejčastěji do třídy A nebo dokonce A+. Platí zde, že čím lepší je třída, tím je trouba efektivnější a úspornější. Abyste zjistili, jakou má konkrétní trouba energetickou třídu, přečtěte si důkladně popis od výrobce nebo se podívejte na energetický štítek, kterým je každá trouba povinně označena.

Úspora času
Siemens HM 633GNS1

Doplňkové vybavení

Trouby s mikrovlnkou mohou být vybaveny o mnoho užitných funkcí. Mnoho těchto funkcí nabídnou i mnohé elektrické trouby. Samozřejmě záleží na obnosu peněz, který chcete do spotřebiče investovat.

Vybavení Popis
Termosonda Slouží k tomu, aby kontrolovala vámi nastavenou teplotu uvnitř pokrmu. Stačí ji pouze vpíchnout do masa a nastavit teplotu, kterou požadujete.
Časovač Díky němu si můžete nastavit dobu pečení. Jakmile tento nastavený čas uplyne, trouba se sama vypne.
Push knoflíky Speciální designová i praktická vychytávka. Knoflíky s push úpravou jsou velmi pohodlné na ovládání a kromě toho také dodávají troubě elegantní vzhled, protože jakmile zamáčknete knoflíky, získáte tím hladký, rovný panel, který se snadno čistí.
Ochlazovací systém dvířek Jedná se o užitečný bezpečnostní prvek. Je složený ze dvou hlavních částí. Základem je vícevrstvé zpracování dvířek. Jednotlivé vrstvy totiž snadněji izolují teplo uvnitř trouby od zbytku domácnosti. Tím se zamezuje tepelným únikům a hodně se tím zvyšuje bezpečnost. Druhým prvkem je malý ventilátor, ten fouká mezi dvířky do prostoru vzduch, což opět napomáhá celkové izolaci.
Teleskopické vysouvání plechu Jedná se o užitečný bezpečnostní prvek. Je složený ze dvou hlavních částí. Základem je vícevrstvé zpracování dvířek. Jednotlivé vrstvy totiž snadněji izolují teplo uvnitř trouby od zbytku domácnosti. Tím se zamezuje tepelným únikům a hodně se tím zvyšuje bezpečnost. Druhým prvkem je malý ventilátor, ten fouká mezi dvířky do prostoru vzduch, což opět napomáhá celkové izolaci.
Odnímatelné dveře Jak vyplývá z názvu, umožňují vám dvířka zcela odejmout. Výhodou se tato funkce stává především při čištění trouby, kdy se můžete dostat i na obtížně přístupná místa a snadno je vyčistit.

Čištění

Troubu s mikrovlnkou můžete jednoduše vyčistit vodou a vhodným saponátem. V dnešní době jsou ale nové modely vybaveny funkcemi, které vám čištění velmi usnadní. Mezi nejčastější samočistící funkce trouby s mikrovlnkou patří Pyrolýza a Aqua Clean.

Pyrolýza

Jakmile spustíte tento program, veškeré nečistoty spalovat pomocí vysoké teploty až 500°C. Potom nečistoty pouze lehce setřete bez použití čisticího prostředku.

Výkonná
AEG KME721000M

Aqua Clean

Principem tohoto čištění je nalít do pekáče přibližně 0,5 litru vody a vložit jej do trouby. Následně zapnete požadovaný program a ten během půl hodiny uvolní veškeré nečistoty, a to pomocí horké páry. Jakmile program skončí, opět stačí troubu pouze otřít. Nutností Aqua Cleanu ale je, že jej musíte pravidelně používat.

Otázky a odpovědi

Kolik stojí trouba s mikrovlnkou?

Pořizovací cena trouby s mikrovlnkou se pohybuje v rozmezí 10 000– 40 000 Kč. Výška hodnoty tohoto elektrospotřebiče se samozřejmě se samozřejmě odráží zejména na tom, jakými funkcemi bude přístroj disponovat, na jeho objemu a také na tom, jakého si zvolíte výrobce.

Jakého výrobce zvolit?

Na trhu se pohybuje spousta kvalitních a ověřených výrobců, například můžete vybírat mezi troubami od značek Electrolux, Bosch, AEG, Siemens nebo Gorenje.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Úspora místa
Úspora času
Výkonná
Mikrovlnné vaření
Kompaktní
Image
Produkt
CONCEPT KTV-4444
Siemens HM 633GNS1
AEG KME721000M
Beko BCW 14500 BG
Bosch CMG 633BB1
Displej
Gril
Horký vzduch
Počet funkcí
13
14
2
11
14
Rozmrazování
Typ trouby
vestavné
vestavné
vestavné
vestavné
vestavné
Ventilátor
Cena ca. 15 000 CZK ca. 29 000 CZK ca. 15 900 CZK ca. 19 900 CZK ca. 23 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.