Trouba s mikrovlnkou

Dva spotřebiče v jednom.

ca. 13 300 CZK
ca. 27 000 CZK
ca. 6 500 CZK
ca. 14 800 CZK
ca. 19 500 CZK
ca. 20 000 CZK

Potřebujete si pořídit klasickou pečící troubu i mikrovlnku? Nechce se vám ale investovat do obou těchto zařízení nebo na ně zkrátka nemáte dostatek prostoru? V tom případě pro vás existuje řešení v podobě trouby s mikrovlnkou. Toto multifunkční zařízení jistě oceníte. Následující článek vám poskytne všechny potřebné informace k tomu, jak vybrat tu správnou troubu s mikrovlnkou.

Funkce

Kombinované pečící a mikrovlnné trouby zvládnou nejen péct a zapékat jako v klasické troubě, ale umí také rozmrazovat a grilovat. Jedním z důvodů proč jsou trouby s mikrovlnkou k nezaplacení, jsou právě chvíle, kdy například zapomenete vytáhnout z mrazáku kuře, které má být za chvíli k večeři. Stačí ho vložit dovnitř. Nejprve ho trouba pomocí mikrovln rozmrazí a udělá doměkka, ale v závěru se přepne na horký vzduch, a ten maso dopeče dozlatova.

Víte, že…?

Pro pečící trouby s mikrovlnkou platí, že si můžete pořídit výrobky s automatickými funkcemi, u kterých si pouze vyberete v nabídce druh pokrmu a pustíte je. Zbytek funkcí, jako teplotu, volbu programů a délku přípravy, si trouby nastavují a hlídají samy. Až je pokrm hotový, pípnutím vás na to trouba upozorní.

Úspora místa
CONCEPT KTV-4444
ca. 13 300 CZK
Aktuálni cena

Vnitřní objem

Objem trouby s mikrovlnkou se většinou pohybuje v rozmezí 40 – 70 litrů. V případě, že troubu budete využívat pouze jako jednotlivec, vystačíte si s objemem 40 – 45 litrů. Pro menší rodiny výrobci doporučují zvolit přístroj o objemu 40 – 60 litrů. Pokud je členů ve vaší domácnosti 4 a více, pak už jsou vhodné trouby o objemu 65 litrů a výš.

Energetická náročnost

Tento typ spotřebiče, kterým je trouba s mikrovlnkou, spadá nejčastěji do třídy A nebo dokonce A+. Platí zde, že čím lepší je třída, tím je trouba efektivnější a úspornější. Abyste zjistili, jakou má konkrétní trouba energetickou třídu, přečtěte si důkladně popis od výrobce nebo se podívejte na energetický štítek, kterým je každá trouba povinně označena.

Doplňkové vybavení

Trouby s mikrovlnkou mohou být vybaveny o mnoho užitných funkcí. Samozřejmě záleží na obnosu peněz, který chcete do spotřebiče investovat.

Úspora času
Siemens HM 633GNS1
ca. 27 000 CZK
Aktuálni cena
Vybavení Popis
Termosonda Slouží k tomu, aby kontrolovala vámi nastavenou teplotu uvnitř pokrmu. Stačí ji pouze vpíchnout do masa a nastavit teplotu, kterou požadujete.
Časovač Díky němu si můžete nastavit dobu pečení. Jakmile tento nastavený čas uplyne, trouba se sama vypne.
Push knoflíky Speciální designová i praktická vychytávka. Knoflíky s push úpravou jsou velmi pohodlné na ovládání a kromě toho také dodávají troubě elegantní vzhled, protože jakmile zamáčknete knoflíky, získáte tím hladký, rovný panel, který se snadno čistí.
Ochlazovací systém dvířek Jedná se o užitečný bezpečnostní prvek. Je složený ze dvou hlavních částí. Základem je vícevrstvé zpracování dvířek. Jednotlivé vrstvy totiž snadněji izolují teplo uvnitř trouby od zbytku domácnosti. Tím se zamezuje tepelným únikům a hodně se tím zvyšuje bezpečnost. Druhým prvkem je malý ventilátor, ten fouká mezi dvířky do prostoru vzduch, což opět napomáhá celkové izolaci.
Teleskopické vysouvání plechu Jedná se o užitečný bezpečnostní prvek. Je složený ze dvou hlavních částí. Základem je vícevrstvé zpracování dvířek. Jednotlivé vrstvy totiž snadněji izolují teplo uvnitř trouby od zbytku domácnosti. Tím se zamezuje tepelným únikům a hodně se tím zvyšuje bezpečnost. Druhým prvkem je malý ventilátor, ten fouká mezi dvířky do prostoru vzduch, což opět napomáhá celkové izolaci.
Odnímatelné dveře Jak vyplývá z názvu, umožňují vám dvířka zcela odejmout. Výhodou se tato funkce stává především při čištění trouby, kdy se můžete dostat i na obtížně přístupná místa a snadno je vyčistit.

Čištění

Troubu s mikrovlnkou můžete jednoduše vyčistit vodou a vhodným saponátem. V dnešní době jsou ale nové modely vybaveny funkcemi, které vám čištění velmi usnadní. Mezi nejčastější samočistící funkce trouby s mikrovlnkou patří Pyrolýza a Aqua Clean.

Pyrolýza

Jakmile spustíte tento program, veškeré nečistoty spalovat pomocí vysoké teploty až 500°C. Potom nečistoty pouze lehce setřete bez použití čisticího prostředku.

Aqua Clean

Principem tohoto čištění je nalít do pekáče přibližně 0,5 litru vody a vložit jej do trouby. Následně zapnete požadovaný program a ten během půl hodiny uvolní veškeré nečistoty, a to pomocí horké páry. Jakmile program skončí, opět stačí troubu pouze otřít. Nutností Aqua Cleanu ale je, že jej musíte pravidelně používat.

5 úrovní pečení
Gorenje BO 635 E11X
ca. 6 500 CZK
Aktuálni cena

Značky a cena

Pořizovací cena trouby s mikrovlnkou se pohybuje v rozmezí 10 000– 40 000 Kč. Výška hodnoty tohoto elektrospotřebiče se samozřejmě se samozřejmě odráží zejména na tom, jakými funkcemi bude přístroj disponovat, na jeho objemu a také na tom, jakého si zvolíte výrobce. Na trhu se pohybuje spousta kvalitních a ověřených výrobců, například můžete vybírat mezi troubami od značek Electrolux, Bosch, AEG, Siemens nebo Gorenje.

Jméno
Úspora místa
Úspora času
5 úrovní pečení
Výkonná
Mikrovlnné vaření
Kompaktní
Image
Produkt
CONCEPT KTV-4444
Siemens HM 633GNS1
Gorenje BO 635 E11X
AEG KME721000M
Beko BCW 14500 BG
Bosch CMG 633BB1
Displej
Gril
Horký vzduch
Počet funkcí
13
14
9
2
11
14
Rozmrazování
Typ trouby
vestavné
vestavné
vestavné
vestavné
vestavné
vestavné
Ventilátor
Cena ca. 13 300 CZK ca. 27 000 CZK ca. 6 500 CZK ca. 14 800 CZK ca. 19 500 CZK ca. 20 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena