20 nejlepších vodních skluzavek 2023

Zábava nejen pro děti.

Autor: Cenovyradar | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
KidLand 3253330 Vodní skluzavka 6,15 m

Jak vybrat vodní skluzavku

 • Existuje mnoho typů skluzavek
 • Důležitou roli hraje věk dítěte
 • Můžete si vybrat z určitých typů rozměrů

Vodní skluzavka - náš výběr

Nafukovací vodní skluzavky

Vodní skluzavky hrací centrum

Intex 57161 Hrací centrum Jungle Adventure 244 x 198 x 71 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Intex
Materiál: vinyl
Barva: vícebarevné
Rozměry: 203.7 x 182.3 x 71.2 cm
Intex 57135 Dinoland 333 x 229 x 112 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Intex
Materiál: vinylové
Barva: vícebarevné
Rozměry: 333 x 229 x 112 cm
Intex 57154 My Garden 290x180x104 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Intex
Materiál: vinyl
Barva: vícebarevné
Rozměry: 290 x 180 x 104 cm
Bestway 53301 Turbo splash 365 x 320 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Bestway
Materiál: PVC
Barva: vícebarevné
Tvar bazénu: kulaté

Vodní skluzavka s vlhčením

Zobrazit kompletní nabídku vodních skluzavek

Jak vybrat vodní skluzavku

Typy

Existuje nespočet typů skluzavek, můžete pořídit dětskou menší skluzavku do pokoje nebo pro skvělé letní hrátky vodní skluzavku. Existují tři typy skluzavek venkovní, vnitřní a vodní.

Venkovní

Venkovní skluzavky se od ostatních liší především jeho materiálem a navrhují se v mnoha podobách. K dostání je samostatná skluzavka, kterou poté upevníte na dřevěnou či kovovou konstrukci. Mezi další možnost patří schůdky, které tvoří samostatný prvek, v tom případě jej lze umístit kamkoliv. Tyhle skluzavky se vyrábějí především celoplastové a tím pádem se řadí mezi ty nejlehčí. Materiálem může být ovšem i kovová skluzavka.

Vodní skluzavka
KidLand 3253330 Vodní skluzavka 6,15 m

Vnitřní

Do vnitřních prostor lze umístit jakékoliv skluzavky s přístavnými schůdky. Tyto vnitřní skluzavky se využívají především v dětských zábavních centrech nebo si můžete vybrat skluzavku menších rozměrů, která se vejde do dětského pokoje.

Vodní

Tento typ skluzavek ocení každý, který má rád v letních parných dnech osvěžení. Vybrat si můžete mezi vodní skluzavkou, kterou můžete umístit k bazénu. Skluzavky nafukovací mají pak širší využití. Můžete pořídit nafukovací vodní hrad se skluzavkou, kterou ocení především menší děti. Jestliže chcete pořídit vodní skluzavku větším dětem, jistě ocení vodní dráhu a další možnosti. Tento systém se napojí k vodovodní hadici a ta se postará o stále mokrý a kluzký povrch. Vodní dráhu může používat více osob na jednou.

Příslušenství a funkce

Skluzavky se především liší také příslušenstvím, funkcemi a dalšími.

Nafukovací vodní skluzavky
Intex 57167 Skluzavka nafukovací s vozítky 561 x 119 x 76 cm
 • Skluzavky k bazénu – instalují se k bazénu, vodní hladina slouží jako dopadová plocha, je to takzvaná alternativa tobogánu
 • Skluzavka na hřiště – upevňuje se k nosné konstrukci, například k dětskému domku či jinému druhu prolézaček nebo se dá umístit samostatně
 • Skluzavka s vlhčením – jsou opatřeny systémem otvorů, které ústí na kluznou plochu, ke svému provozu potřebují přístup vody ze zahradní hadice
 • Nafukovací skluzavky – můžou být s vlhčením nebo bez něj, a především se hodí ke skákacím hradům nebo k nafukovacím domkům
 • Vodní skluzavky – nebo mohou být označovány jako skluzné dráhy, které jsou umístěny přímo na zem, mají systém vlhčení, rozběh a nafukovací podložka zajišťuje funkci vodní dráhy

Materiál

Skluzavky se vyrábí z mnoha materiálů. Neznámějším materiálem je plast, ale stále se vyrábí skluzavky kovové či dřevěné.

Plast

Skluzavky vyrobeny z plastu, jsou pevné a odolné. Materiál tohoto typu nevyžaduje žádnou údržbu. Výhodou je nízká pořizovací cena a hmotnost. Plastová skluzavka musí být upevněna stabilně, aby nehrozilo žádné nebezpečí převrhnutí skluzavky. Vyrábí se v mnoha barevných variantách

Vodní skluzavky hrací centrum
Intex 57161 Hrací centrum Jungle Adventure 244 x 198 x 71 cm

Víte, že…?

Nafukovací skluzavky jsou vyráběný z kvalitního vinylu, což je také typ plášťů. Vinyl také vyniká svojí velkou odolností a dlouho životností. Jestliže však dojde k jeho poškození, lze jej jednoduše opravit záplatou.

Kov

Kovové skluzavky se vyráběly dříve, dnes není tolik žádaná, i když někteří ji stále ocení. Kovové skluzavky mají velkou nevýhodu v letních parných dnech, kdy se kov rozehřeje natolik, že by dokázal udělat i ošklivé popálení kůže. Je nutné ji dále ošetřovat vůči korozi. Na trhu lze sehnat i nerezovou skluzavku, jejíž rám je vyroben z akátového dřeva. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena.

Dřevo

Především jde o ekologický typ materiálu, který ovšem vyžaduje pravidelnou péči. Jsou stejně jako kovové skluzavky ojedinělé. Výhoda těchto skluzavek je jejich stabilita. Plastovou skluzavko dítě snadno převrhne či posune, dřevěná je pevná. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena.

Vodní skluzavka s vlhčením
Smoby 310261 Toboggan XL s dvojitou vlnou a vodou 2,3 m

Rozměr

Rozměr se odvíjí především od velikosti a věku dítěte.

Rozměr Parametry
Do 100 cm Jsou určeny pro 1–3 leté děti
  Jsou součástí vodních center nebo menších bazénů
Od 120–150 cm Plastové skluzavky se schůdky
  K dostání také samostatné nafukovací skluzavky
Od 150 cm Nutné umístit na pevnou konstrukci
  Některé disponují vodní přípojkou
  Délka vodní dráhy se pohybuje kolem pěti metrů

Cena

 • Do 500 Kč – seženete skluzavky menších rozměrů
 • Do 1 000 Kč – lze koupit větší vodní dráhu
 • Od 1 000 Kč – jednoduché větší skluzavky o nosnosti 50 kg
 • Od 9 000 Kč – velká vodní skluzavka s bazénem a skákací hrad

Otázky a odpovědi

Jak vybrat vodní skluzavku?

Především závisí na umístění skluzavky, zda ji budete používat k bazénu či jako vodní kluzkou dráhu. Dívejte se především na kvalitu výrobku, sledujte, z jakého materiálu je vyrobena.

Jaká je nosnost vodních skluzavek?

Nosnost se pohybuje v rozmezí od 20–100 kg. Záleží, jak velkou skluzavku zvolíte. Díky vyšší nosnosti si letní radovánky užije opravdu celá rodina.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku vodních skluzavek