Houpací síť s konstrukcí

Pro Vás i Vaše blízké.

ca. 16 392 200 CZK
ca. 7 600 CZK
ca. 1 800 CZK
ca. 2 400 CZK

Jak vybrat houpací síť s konstrukcí?

  • Houpací síť s konstrukcí je skvělým prostředkem k odpočinku a relaxaci, a to jak v domácím prostředí, tak i v přírodě.
  • Může sloužit pro 1 či více osob. Záleží především na hmotnosti samotné konstrukce.
  • Bývá často zaměňována s Hamakou, což je velmi podobný prostředek k relaxaci.
  • K houpací síti s konstrukcí můžete dokoupit také široký sortiment příslušenství, které vám poskytne v síti maximální pohodlní a komfort.

Velikost a nosnost

Před nákupem si promyslete, kdo bude houpací síť využívat, jestli děti nebo dospělí. Pro děti najdete na trhu sítě, které mohou sloužit i jako denní postýlka. Větší děti si v nich mohou pohodlně hrát. Pro dospělé je pak k dispozici výběr z několika velikostí, záleží, jestli se v síti budou houpat dva nebo jeden.

  • Hmotnost do 120 kg – stojan je určený na houpací sítě pro jednu osobu
Dětské lehátko
Amazonas Koala
  • Hmotnost do 160 kg – při tomto zatížení je již možné zavěsit síť, která je určená pro dvě osoby
  • Hmotnost do 200 kg – jsou vhodné i pro prostorné sítě určené celé rodině

Co se týče délky a šířky, standardní je délka 200 cm a šířka 120 cm. Máme na mysli plochu k ležení. Celkové délka sítě pak může přesahovat 300 cm.

Dřevěná konstrukce
Houpací síť s dřevěnou konstrukcí TREVISO. Beliani

Konstrukce

U ocelových konstrukcí bývá montáž velmi jednoduchá. Jednotlivé trubky se do sebe lehce zasunou a zajistí zacvaknutím. Celý proces trvá jen malou chvíli a zvládne ho opravdu každý. Důležité jsou také závěsné háčky, které jsou zpravidla umístěny na vrcholu konstrukce. Tento typ stojanů u některých modelů umožňuje nastavit několik výškových velikostí.
Dřevěná konstrukce se většinou zajišťuje šrouby, které by měly být součástí balení, stejně i další potřebné příslušenství k sestavení stojanu. Některé typy obsahují kovové komponenty, do kterých se jednotlivé díly zasunou. Při tomto typu montáže nepotřebujete žádné nářadí.

Síť vs. Hamaka

V dnešní době existují kromě klasických houpacích sítí také hamaky. Na první pohled vypadají stejně a člověk se téměř nerozezná. Rozdíl tu ale opravdu je.

Houpací síť

Základním rozdílem proti hamace je v použitém materiálu, sítě se vyrábí ze síťoviny, které nepatří k nejpohodlnějším

Dětská
AMAZONAS dětská houpací síť s konstrukci *Koala*

Hamaka

Jedná se o široké závěsné lehátko, které poskytuje vysoký komfort; vždy je vyrobena z pevné a husté tkaniny; velmi často se zaměňuje s klasickou houpací sítí.

Materiál

Jedná se o jeden z nejdůležitějších parametrů. Materiál totiž ovlivňuje životnost samotné houpací sítě, ale také pohodlí uživatele.

Houpací síť / hamaka

Co se týče samotné houpací sítě, bývá vyrobena ze síťoviny. Pokud ale zvolíte hamaku, ta je vyrobena z přírodních materiálů, jako je bavlna či len, popřípadě syntetika. Narazit můžete i na modely se speciálními membránami, které odolávají vlivu počasí.

Plážový set
Plážový set závěsné lůžko s konstrukcí Amazonas do 100 kg

Konstrukce

Konstrukce pro houpací sítě bývají vyrobeny ze dvou druhů materiálu, kterými jsou dřevo a ocel. Dřevěné stojany bývají často vyrobeny ze smrku, modřínu nebo bambusu. Mívají vysokou stabilitu a jsou vhodné na zahradu i do interiéru. Nevýhodou je ale obtížnější údržba. Ocelový materiál má zase vysokou životnost, manipulace s ním je snadná, protože má nižší hmotnost, a dokonce si ho můžete nastavit podle vaší výšky.
Pojďme si tyto informace stručně shrnout:

Materiál Popis
Dřevo – vyroben ze smrku, modřínu či bambusu
  – vyžaduje údržbu
  – má dobrou stabilitu
Ocel – dlouhá životnost
  – nižší hmotnost
  – snadná manipulace
  – nižší cena
  – nastavení výšky

Příslušenství

Většinou si pořídíte houpací síť se stojanem samostatně, protože se neprodávají s příslušenstvím. Pokud ale chcete pořídit pár drobností, které vám zpříjemní používání sítě, není to žádný problém. Vybírat můžete například pohodlnou matraci, dále pak polštářky, pro větší pohodlí, stanový přístřešek, který vaši houpací síť ochrání před vlivem nepříznivého počasí. Dále možná oceníte moskytiéru, která vám dopřeje klidný spánek bez komárů či jiného hmyzu.

Cena

Když budete vybírat houpací síť se stojanem, měli byste si promyslet, jestli ji budete využívat pouze sporadicky nebo naopak často, podle toho také vybírejte kvalitu materiálu. Nezapomeňte, že čím roste kvalita, tím také cena.

  • Do 2 000 Kč – Pokud nejste příliš nároční, postačí vám klasická houpací síť se stojanem, který je převážně z oceli. Za takovou částku ale pořídíte kvalitní síť, která jistě splní svůj účel.
  • Nad 2 000 Kč – Pokud investujete větší obnos, můžete mít i stojan z masivního dřeva. Pokud investujete více než 4 000 Kč, můžete mít kromě základního vybavení také některé doplňky, většinou jsou to moskytiéry nebo polštářky.

Otázky a odpovědi

Jak správně ležet v houpací síti?

V případě, že si pořídíte síť s tyčí, která mívá obvykle výztuž ze dřeva, můžete na ní ležet podélně. Hlavu i nohy tak máte na obou koncích sítě. Jestliže však máte síť bez této výztuže, a ta rovnou přechází v upevňovací systém, doporučuje se ležet v ní diagonálně, což znamená, že se při houpání nepohybujete do boků, ale dopředu a dozadu. Je to bezpečnější, protože se do sítě nemůžete zamotat.

Od kterého výrobce houpací síť s konstrukcí pořídit?

Rozhodně si dávejte pozor na to, aby byl výrobce kvalitní a osvědčený od zákazníků. Při samotném výběru berte v potaz především kvalitní materiál, a to jak sítě, tak stojanu. Pro příklad můžeme uvézt kvalitní značky, kterými jsou například La Siesta či Amazonas.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.