Stahovací pás

Pro dokonalou postavu.

Autor: Cenovyradar | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
BabyOno poporodní stahovací pás
95 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat stahovací pás

  • Stahovací prádlo jako takové má určitě v šatníku téměř každá žena, i když o tom možná nemluví.
  • Stahovací pás má nejrůznější funkce od estetické, přes hubnoucí až po zdravotní, proto jsou vhodné prakticky pro každého bez ohledu na velikost nebo pohlaví.
  • Stahovacích pásů je několik typů, důležitým parametrem je při jejich výběru velikost.

Stahovací pás - náš výběr

Pánské stahovací pásy

Dámské stahovací pásy

BabyOno poporodní stahovací pás
přečíst recenzi
Značka: BabyOno
Barva: bílá
Druh prádla: pásy
Materiál: 49% polyester 23% polyamid 28% latex
Miss Belt pás na hubnutí
přečíst recenzi
Barva: černá
Druh prádla: pásy
Materiál: 100 % polyester
Zeštíhlující: ano
Korzetový stahovací pás tělový
přečíst recenzi
Značka: XBRA
Druh prádla: pásy
Materiál: 70 % polyester 30 % elastan
Efekt: stahovací
Chicco Stahující pás po porodu
přečíst recenzi
Značka: Chicco
Barva: bílá
Druh prádla: pásy

Poporodní stahovací pásy

Zobrazit kompletní nabídku Stahovací pás

Jak vybrat stahovací pás

Typy pásů

Některé stahovací pásy jsou určené jak pro ženy, tak pro muže, jiné pak pomáhají výhradně ženám. Jsou vyrobeny tak, abyste je mohli nosit pod oblečením a zároveň aby působily diskrétně.

Zeštíhlující

Tyto pásy v první řadě pomáhají při procesu hubnutí v oblasti břicha, boků, případně i zadečku (dáno šířkou pásu). Pás na hubnutí se vyrábí z materiálů, které zahřívají tělo a díky tomu urychlují proces spalování tuků. Zároveň mohou pomáhat při bolestech v oblasti zad. Kromě tepla, které vytváří, fixují zádové svalstvo. V neposlední řadě je můžete využít i jako účinnou ochranu ledvin v chladném počasí a to nejen při sportu.
Tyto pásy jsou určené jak pro muže, tak pro ženy.

Stahovací pás
BabyOno poporodní stahovací pás

Tvarující

Tvarující stahovací pásy jsou určeny ženám, které potřebují vytvarovat postavu např. pod společenské šaty. Jedná se o typ spodního prádla, který může a nemusí být opatřen podvazky. Tyto pásy nejsou určeny k hubnutí, ale pouze, svým střihem a materiálem, docílí dokonalejší postavy. Také nejsou určeny k tomu, abyste je nosili každý den, ale jen pokud je to opravdu potřeba. V dnešní době jsou tvarující pásy estetickou záležitostí a podle toho i vypadají. Mohou být dokonale hladké, aby se nerýsovaly pod oblečením, ale najdete i takové, které jsou ušity z krajky.
Některé firmy nabízí tvarující prádlo i pro muže.

Poporodní

Poporodní pás může zároveň fungovat jako podpůrný těhotenský pás. Prvotně je ale určen k formování kůže po porodu – vyrovnává oblast břicha, redukuje strie. Dále poskytuje podporu především dolní části zad a tím zlepšuje držení těla. Zpravidla je mohou používat i ženy po císařském řezu.

Bederní

V tomto případě se jedná o zdravotní pomůcku, která je určena k úlevě při bolestech v oblasti zad, podpora po operaci nebo ochrana proti prochlazení. Není však výjimkou, že i tyto pásy je možné používat např. při sportu.
Tento typ pásů je opět určen jak ženám, tak mužům.

Pánské stahovací pásy
FarmaCell pánský zeštíhlující pás na břicho z mikrovlákna Bílá

Víte, že…?

Vlastnosti některých pásů se překrývají, takže např. pás, který bude označen, jako bederní, může být zároveň i hubnoucí. Tvarující pásy mohou plnit i funkci pásů bederních apod. Vždy záleží na konkrétním výrobci a na tom, jak pojme jejich zpracování.

Materiál

Jedná se o druhotné kritérium při výběru, protože pro různé typy stahovacích pásů se také používají různé typy materiálu. Většina pásů také využívá kombinaci materiálu, ale zpravidla jeden vždy převládá.
Nejčastěji se setkáte s těmito:

Neopren

Jedná se o unikátní tkaninu, díky které se tělo zahřívá, zvyšuje se pocení a to má za následek rychlejší hubnutí. Vnější vrstva zajištuje, že i přes pocení, zůstáváte v suchu. Tento materiál je pevný a odolný, ale zároveň elastický. Používá se pro výrobu zeštíhlujících pásů, ale můžete na něj narazit i u pásů bederních.

Dámské stahovací pásy
Miss Belt pás na hubnutí

Polyamid, polyester

Polyamid i polyester jsou syntetická vlákna, která se vyznačují svou pružností a odolností. Hojně se využívají v textilním průmyslu. Často bývají používány v kombinaci s jinými vlákny. Polyamid i polyester najdete ve složení např. tvarujících pásů nebo u stahovacích poporodních pásů.

Bavlna

Bavlna je přírodní vlákno, příjemné na dotek, tedy vhodné pro výrobu oblečení, které se přímo dotýká kůže. Je prodyšné a má dobré absorpční vlastnosti. Při výrobě pásů se používá jak 100% bavlna, tak s příměsí. Vhodná je především na poporodní nebo tvarující stahovací pásy.

Rozměry

Rozměr pásu by měl být dalším kritériem, na který byste se měli zaměřit. Rozměr se vždy uvádí v nenataženém stavu, takže je tu určitá rezerva. Výhodou je, pokud jsou pásy opatřeny suchým zipem. Ten umožňuje další rozšíření.

Poporodní stahovací pásy
Chicco Mammy Post-Partum Support Belt stahovací poporodní pásy velikost S
  • U poporodních nebo tvarujících stahovacích pásů se častěji, než samotné rozměry, uvádí klasická velikost oblečení. I tady je ale nakonec rozhodující samotný rozměr, protože různí výrobci mohou mít různé číslování velikostí. Nápomocná vám bude velikostní tabulka, ve které jsou uvedeny konkrétní míry. Tyto tabulky by měly být uvedeny u každého výrobce nebo prodejce.
  • Další skupinou jsou pásy natahovací, zde tedy chybí možnost rozepnutí. Tyto pásy bývají dostatečně pružné, aby je bylo možné navléknout. I zde by ale neměl chybět rozměr – ideálně v nenataženém stavu i maximální natažení.

Výrobci a ceny

Ceny stahovacích pásů se pohybují nejčastěji v rozmezí 90,- Kč až cca 2500,- Kč. V tabulce najdete přehled příkladů výrobců i cen pro jednotlivé typy pásů.

  Značka Cenové rozpětí
Zeštíhlující pásy Modom, TFY, Hot Shapers Od 90,- Kč do 700,- Kč
Tvarující pásy Mitex, Gatta Od 800,- Kč do 2000,- Kč
Poporodní pásy Carriwell, Nika Intima Od 400,- Kč do 2500,- Kč
Bederní pásy Sanomed, Medi Od 300,- Kč do 2500,- Kč

Otázky a odpovědi

Jak vybrat stahovací pás na břicho?

Při výběru stahovací pásu nebuďte přehnaně posedlí touhou po dokonalé postavě. V prádle byste se měli cítit dostatečně komfortně, jelikož v něm budete muset strávit několik hodin nebo dokonce celý večer.

Jaký je nejlepší poporodní pás?

Na trhu je v současnosti velké množství podpůrných poporodních pásů. Vybrat jeden model, který by bylo možné označit za ten nejlepší je prakticky nemožné. Při výběru tak pročtěte uživatelské recenze, které vám hodně napoví. Mezi oblíbené značky nicméně patří New Baby, Baby Ono nebo Farlin.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku Stahovací pás