Spahovací pás

Pro dokonalou postavu.

ca. 400 CZK
ca. 300 CZK
ca. 300 CZK
ca. 300 CZK
ca. 400 CZK

Jak vybrat stahovací pás?

Stahovací prádlo jako takové má určitě v šatníku téměř každá žena, i když o tom možná nemluví. Také si možná myslíte, že stahovací prádlo/pásy jsou záležitostí pouze silnějších osob s většími velikostmi. To ale nemusí být vždy pravda. Stahovací pás má nejrůznější funkce od estetické, přes hubnoucí až po zdravotní, proto jsou vhodné prakticky pro každého bez ohledu na velikost nebo pohlaví.

Typy pásů

Některé stahovací pásy jsou určené jak pro ženy, tak pro muže, jiné pak pomáhají výhradně ženám. Jsou vyrobeny tak, abyste je mohli nosit pod oblečením a zároveň aby působily diskrétně.

Zeštíhlující

Tyto pásy v první řadě pomáhají při procesu hubnutí v oblasti břicha, boků, případně i zadečku (dáno šířkou pásu). Jsou vyrobeny z materiálů, které zahřívají tělo a díky tomu urychlují proces spalování tuků. Zároveň mohou pomáhat při bolestech v oblasti zad. Kromě tepla, které vytváří, fixují zádové svalstvo. V neposlední řadě je můžete využít i jako účinnou ochranu ledvin v chladném počasí a to nejen při sportu.
Tyto pásy jsou určené jak pro muže, tak pro ženy.

Oblíbený
Power System Waist Shaper tvarující a zeštíhlovací pás fialový

Tvarující

Tvarující stahovací pásy jsou určeny ženám, které potřebují vytvarovat postavu např. pod společenské šaty. Jedná se o typ spodního prádla, který může a nemusí být opatřen podvazky. Tyto pásy nejsou určeny k hubnutí, ale pouze, svým střihem a materiálem, docílí dokonalejší postavy. Také nejsou určeny k tomu, abyste je nosili každý den, ale jen pokud je to opravdu potřeba. V dnešní době jsou tvarující pásy estetickou záležitostí a podle toho i vypadají. Mohou být dokonale hladké, aby se nerýsovaly pod oblečením, ale najdete i takové, které jsou ušity z krajky.
Některé firmy nabízí tvarující prádlo i pro muže.

Poporodní

Poporodní pás může zároveň fungovat jako podpůrný těhotenský pás. Prvotně je ale určen k formování kůže po porodu – vyrovnává oblast břicha, redukuje strie. Dále poskytuje podporu především dolní části zad a tím zlepšuje držení těla. Zpravidla je mohou používat i ženy po císařském řezu.

Bederní

V tomto případě se jedná o zdravotní pomůcku, která je určena k úlevě při bolestech v oblasti zad, podpora po operaci nebo ochrana proti prochlazení. Není však výjimkou, že i tyto pásy je možné používat např. při sportu.
Tento typ pásů je opět určen jak ženám, tak mužům.

Praktický
HMS GR220 zeštíhlující neoprenový pás černý

Víte, že…?

Vlastnosti některých pásů se překrývají, takže např. pás, který bude označen, jako bederní, může být zároveň i hubnoucí. Tvarující pásy mohou plnit i funkci pásů bederních apod. Vždy záleží na konkrétním výrobci a na tom, jak pojme jejich zpracování.

Materiál

Jedná se o druhotné kritérium při výběru, protože pro různé typy stahovacích pásů se také používají různé typy materiálu. Většina pásů také využívá kombinaci materiálu, ale zpravidla jeden vždy převládá.
Nejčastěji se setkáte s těmito:

Neopren

Jedná se o unikátní tkaninu, díky které se tělo zahřívá, zvyšuje se pocení a to má za následek rychlejší hubnutí. Vnější vrstva zajištuje, že i přes pocení, zůstáváte v suchu. Tento materiál je pevný a odolný, ale zároveň elastický. Používá se pro výrobu zeštíhlujících pásů, ale můžete na něj narazit i u pásů bederních.

Speciální
Proskin speciální stahovací poporodní pás push up černá

Polyamid, polyester

Polyamid i polyester jsou syntetická vlákna, která se vyznačují svou pružností a odolností. Hojně se využívají v textilním průmyslu. Často bývají používány v kombinaci s jinými vlákny. Polyamid i polyester najdete ve složení např. tvarujících pásů nebo u stahovacích poporodních pásů.

Bavlna

Bavlna je přírodní vlákno, příjemné na dotek, tedy vhodné pro výrobu oblečení, které se přímo dotýká kůže. Je prodyšné a má dobré absorpční vlastnosti. Při výrobě pásů se používá jak 100% bavlna, tak s příměsí. Vhodná je především na poporodní nebo tvarující stahovací pásy.

Rozměry

Rozměr pásu by měl být dalším kritériem, na který byste se měli zaměřit. Rozměr se vždy uvádí v nenataženém stavu, takže je tu určitá rezerva. Výhodou je, pokud jsou pásy opatřeny suchým zipem. Ten umožňuje další rozšíření.
U poporodních nebo tvarujících stahovacích pásů se častěji, než samotné rozměry, uvádí klasická velikost oblečení. I tady je ale nakonec rozhodující samotný rozměr, protože různí výrobci mohou mít různé číslování velikostí. Nápomocná vám bude velikostní tabulka, ve které jsou uvedeny konkrétní míry. Tyto tabulky by měly být uvedeny u každého výrobce nebo prodejce.
Další skupinou jsou pásy natahovací, zde tedy chybí možnost rozepnutí. Tyto pásy bývají dostatečně pružné, aby je bylo možné navléknout. I zde by ale neměl chybět rozměr – ideálně v nenataženém stavu i maximální natažení.

Neoprenový
Agama Neoprenový pás Slim Shapers

Výrobci a ceny

Ceny stahovacích pásů se pohybují nejčastěji v rozmezí 90,- Kč až cca 2500,- Kč. V tabulce najdete přehled příkladů výrobců i cen pro jednotlivé typy pásů.

  Značka Cenové rozpětí
Zeštíhlující pásy Modom, TFY, Hot Shapers Od 90,- Kč do 700,- Kč
Tvarující pásy Mitex, Gatta Od 800,- Kč do 2000,- Kč
Poporodní pásy Carriwell, Nika Intima Od 400,- Kč do 2500,- Kč
Bederní pásy Sanomed, Medi Od 300,- Kč do 2500,- Kč
Jméno
Oblíbený
Praktický
Speciální
Neoprenový
Poporodní
Image
Produkt
Power System Waist Shaper tvarující a zeštíhlovací pás fialový
HMS GR220 zeštíhlující neoprenový pás černý
Proskin speciální stahovací poporodní pás push up černá
Agama Neoprenový pás Slim Shapers
BabyOno poporodní stahovací pás
Výrobce
Power System
HMS
Be MaaMaa
Agama
NEW BABY
Barva
černá
černá
černá
černá
bílá
Materiál
80 % neopren 20 % polyester
92% micropoliester, 8% elastan
stretch neopren
Cena ca. 400 CZK ca. 300 CZK ca. 300 CZK ca. 300 CZK ca. 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena