Nejlepší adventní kalendáře s kosmetikou 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
NIVEA Adventní kalendář s kosmetikou 2022
97 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat adventní kalendář s kosmetikou

 • Adventní kalendář je vděčný dárek, který zpravidla nosí Mikuláš dětem. Současná nabídka se neomezuje pouze na variantu s cukrovinkami, ale k dostání jsou adventní kalendáře např. s kosmetickými přípravky. Tyto mohou být zaměřeny na děti, ženy i muže.
 • Adventní kalendáře s kosmetikou zpravidla vydávají konkrétní značky. Jejich volba by měla přihlédnout k preferencích obdarované osoby.
 • Kalendáře nejčastěji obsahují výrobky pro péči o tělo a obličej, dekorativní kosmetiku a vůně. Jejich součástí ale mohou být ale i nekosmetické přípravky.

Adventní kalendář s kosmetikou - náš výběr

NIVEA Adventní kalendář s kosmetikou 2022
přečíst recenzi
Výrobce: Nivea
Zobrazit více
Adventní kalendář NIVEA 2022 nabízí každý den v předvánočním období otevření okénka, za kterým se skrývá kosmetický produkt. Obsahuje různé produkty pro péči o pleť. Cílem je obohacení vaší současné kosmetické sady. Obsah každého okénka je překvapení.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Adventní kalendář s kosmetikou

Jak vybrat adventní kalendář s kosmetikou

Žena rozbaluje adventní kalendář

Adventní kalendáře potěší děti i dospělé, iStock / Ekaterina Rekina

Pro koho je adventní kalendář určený

Adventní kalendáře sestávají z 24 okének, které se postupně otevírají den po dni, a to až do Štědrého dne. Vyrábí se v různých variantách a zdaleka se nemusí jednat pouze o sladkosti a jiné pochutiny. Adventní kalendáře s kosmetikou jsou nejčastěji cíleny na ženy, nicméně existují i varianty pro muže a děti.

 • Pro ženy – kosmetické přípravky ocení zejména ženy a to každého věku; před nákupem je vhodné si ověřit jaké kosmetické značky má budoucí obdarovaná oblíbené a které používá
 • Pro muže – tento typ kalendáře je vhodný i pro muže; i zde je důležité si ověřit preferované značky
 • Pro děti – v tomto případě se jedná o kalendáře především pro malé slečny; důležité je zejména věkové určení přípravků, které kalendář obsahuje; vhodné je si také ověřit jestli jsou výrobky dermatologicky testované; kalendáře jsou vzhledově často zaměřené na oblíbené pohádkové postavy

Víte, že…?

Adventní kalendáře není problém vyrobit svépomocí. V drogeriích jsou běžně k dostání kosmetické přípravky v mini velikostech, které se pro tyto účely výborně hodí. Ty pak stačí nápaditě zabalit, opatřit příslušnými číslicemi a adventní kalendář je hotový.

Jakou značku kalendáře zvolit

Adventní kalendáře, které obsahují kosmetiku, zpravidla vydávají výrobci konkrétních značek. Tomu odpovídají i samotné výrobky, které obsahuje. Ověřit vhodnost konkrétní značky se vyplatí zejména, pokud bude obdarovaná žena. Někomu např. nemusí vyhovovat baličky s dekorativní kosmetikou, nevhodně zvolenou značkou v péči o pleť apod. Muži v tomto ohledu bývají vybíravý méně, ostatně v nabídkách je i méně kosmetických kalendářů jim určených. Totéž se týká i dětské varianty. Mezi značky, které pravidelně vydávají adventní kalendáře, patří např.:

 • Douglas
 • L´Occitane
 • Accentra
 • Biotherm
 • Sephora
 • Avon a další

Co může obsahovat

Adventní kalendář s kosmetikou
NIVEA Adventní kalendář s kosmetikou 2022

Adventní kalendáře s kosmetikou nemusí obsahovat pouze kosmetické přípravky jako takové, ale i další pomůcky pro péči o tělo.

Adventní kalendář

Některé kalendáře můžete používat opakovaně, iStock / bernhardlux

Kosmetické přípravky

Kosmetické adventní kalendáře jsou zpravidla zaměřeny na konkrétní typy výrobků s ohledem na značku, která kalendáře vydává. V případě kalendářů pro ženy se nejčastěji jedná o tělovou kosmetiku, parfémy a vůně a dekorativní kosmetiku. Kalendáře určené mužům bývají vybaveny přípravky v péči o tělo. Kalendáře malých slečen nejčastěji obsahují dětskou dekorativní kosmetiku.

Typ kalendářeCo vše může obsahovat
Péče o tělo a pleťDenní a noční krémy různého typu, rozjasňující séra
 Oční krémy, masky na obličej
 Tělová mléka
 Sprchové gely, mýdla, šampóny
 Krémy na ruce
 Mýdla na vousy, krémy po holení
Vůně– Antiperspiranty, deodoranty
 Parfémované vody a parfémy
Dekorativní kosmetikaPodkladové báze, makeup, rozjasňovač, pudr
 Tužky na obočí, oči, oční stíny
 Rtěnky, lesky a konturovací tužky na rty
 Laky na nehty podkladové, pečující i barevné
 Vyživující oleje na nehty, odlakovače

Vzhledem k tomu, že většina značek se nezaměřuje pouze na jeden konkrétní produkt, bývají kalendáře často kombinované. To znamená, že obsahují jak přípravky v péči o tělo a pleť, tak vůně i dekorativní kosmetiku.

Další doplňky

Další doplňky, které může kalendář obsahovat, většinou vychází z typu kosmetických přípravků. Jejich součástí tak nejčastěji bývají např.:

 • Hřebeny
 • Malé nůžky na nehty a pilníky
 • Pemzy
 • Mycí houby
 • Štětce na oční stíny
 • Aplikátory a houbičky na makeup
 • Zrcátka
 • Dětská bižuterie
 • Masky na spaní apod.

Víte, že…?

Některé značky vydávají i tzv. povánoční kalendáře s kosmetickými přípravky. Tyto prodlužují radost z dárku až do nového roku. Na rozdíl od adventních kalendářů obsahují pouze 7 okének.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat adventní kalendář s kosmetikou?

Při výběru je nutné respektovat cílovou skupinu, tedy zda se jedná o výrobky pro ženy, muže nebo děti. Dobré je vybírat z oblíbených značek obdarovaného. Volbu lze přizpůsobit i konkrétnímu obsahu adventního kalendáře.

Co může obsahovat kosmetický kalendář pro děti?

Tyto kalendáře cílí na malé slečny. Doporučený věk je cca 3 roky a více. Kalendář může obsahovat jak přípravky pro péči o tělo, tak dětskou dekorativní kosmetiku. Součástí může být také vlasové doplňky a dětská bižuterie.
Zobrazit kompletní nabídku Adventní kalendář s kosmetikou