Bazénová fólie

Pořiďte si i Vy vysněný bazén.

ca. 2 300 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 1 700 CZK
ca. 2 100 CZK

Bazénová fólie

Bazény již několik let tvoří nedílnou součást řady zahrad. Přemýšlíte, zda konečně také pořídit svůj vlastní, nebo vám už několik let dobře slouží a řešíte “obnošený vzhled”? Ať už je to jakkoliv, bazénová fólie patří k nejoblíbenějším materiálům.

Proč zvolit fólii

Těžké bazénové fólie se řadí k nejoblíbenějším materiálům. Ptáte se proč? Máme pro vás 3 hlavní důvody:

  • nejsou příliš nákladné -> šetří vaši peněženku
  • možnost výběru designu -> bazén podle vašich představ
  • snadná údržba a výměna
Mozaika
MARIMEX 10301010 Náhradní fólie do bazénu Orlando 3,66×0,91 m mozaika
ca. 2 300 CZK
Aktuálni cena

Kam se hodí

Na klasický kulatý zahradní bazén jsou fólie využívány snad vždy. Tím však jejich využití nekončí. Hodí se do členitého terénu. Zkrátka všude tam, kde chcete mít změny úrovní, zakřivené okraje, mělčiny, nebo schodiště.

Jsou ideálním řešením při realizacích venkovních bazénů s vodními atrakcemi.

Pokud jste vlastníky starého betonového bazénu, PVC fólie mu dodá nový “živý” vzhled. Stejně dobře ji využijete i při rekonstrukci dříve obkládaného bazénu, jehož plastový skelet už moc dobře netěsní.

Antibakteriální
DLW Delifol NG Azur, 2m metráž
ca. 1 500 CZK
Aktuálni cena

Vlastnosti bazénové fólie

Vlastnosti těžké bazénové fólie budou první, co budete řešit při výběru. Jaké by měly být, a podle čeho se tedy orientovat? Základní parametry najdete v tabulce:

Vlastnost Detaily
Materiál PVC nebo TPO
Tloušťka 1,5 mm až 2 mm (platí čím silnější, tím odolnější)
Další UV stabilní, zdravotně nezávadná, odolná chlorované vodě do teploty až 32 °C

V ideálním případě vybírejte takovou fólii, která bude ošetřena speciálním lakem zvyšujícím odolnost a chránícím proti opotřebení.

Výhody a nevýhody

Jako všechno, i těžké bazénové fólie mají svá pro a proti.

Tekutá
DLW Delifol tekutá PVC fólie , 1 kg
ca. 1 300 CZK
Aktuálni cena
Výhody Nevýhody
– tvar a vzhled na přání – životnost kolem 7 let podle míry údržby
– výběr ze široké škály barev a vzorů – nutnost dodržovat správnou údržbu
– odolnost proti UV záření – některé fólie mají švy, které můžete při pohybu cítít
– odolnost proti plísním a řasám  

Tip: Pokud je to jen trochu možné doporučujeme vybírat bezešvé bazénové fólie, které jsou vysoce odolné proti mechanickému poškození a mnohem odolnější proti plísním a bakteriím.

Montáž bazénové fólie

Podklad pro položení bazénové fólie musí být rovný a hladký bez ostrých hran a výstupků. Toho docílíte podložením takzvanou geotextilií, v případě velkých nerovností se tuto nepříjemnost vyřeší např. extrudovaný polystyren nebo vystěrkování. Vnitřní povrch bazénu je vyvařen PVC fólií volitelné barvy, která plní funkci izolace proti bazénové vodě. Jedná se o velice kvalitní PVC fólii s vnitřním vyztužením speciální tkaninou.

Při výměně fólie si musíte odpovědět na otázku, zda instalaci zvládnete sami, nebo váš bazén svěříte do rukou profesionálům. Výměna není nic těžkého, přesto doporučujeme zadat úkol odborníkům. Ti vymění folii zhruba za 2 hodinky. Vše tak proběhne rychle a plně k vaší spokojenosti.

Protiskluzová
DLW Delifol NGP , 1,65m metráž, protiskluz
ca. 1 700 CZK
Aktuálni cena

Pokud si věříte, že výměnu zvládnete sami, doporučujeme si vyhradit celé odpoledne. Než začnete fólii vyměňovat, sjednejte si na přesnou hodinu dovoz cisterny s vodou.

Pomocí ponorného čerpadla musíte vypustit zbytky vody z bazénu a následně rozebrat lišty z nosné konstrukce. Pak se teprve můžete pustit o odstranění staré fólie.

Než začnete s instalací, měli byste zkontrolovat stav geotextilie, která se nachází na dně. Pokud je poničená, je nutné ji také vyměnit. Zkontrolujte i stav konstrukce – při známkách koroze odborníci doporučují takové místo očistit ocelovým kartáčem a natřít barvou.

Mramor
VÁGNER POOL Fólie pro vyvařování bazénů- DLW NGD – modrá mramor, 2 m metráž
ca. 2 100 CZK
Aktuálni cena

Fólii rozprostřete rovnoměrně, aby jste ji mohli upevňovat na strany bazénu. Za sucha se vám to nepovede úplně dokonale. Prostor se vyrovná tlakem napuštěné vody. Po napuštění cca 10 centimetrů pokračujte v rovnání a upínání. Nakonec nainstalujte lišty a bazén dopusťte.

Údržba

Výrobci doporučují bazény minimálně jednou do roka vypustit a vyčistit. Plochy by se měly zamést jemným koštětem a v rozích, v okolí vpustí a trysek a u hladiny umýt například jarovou vodou. Při používání chemie se vždy řiďte pokyny výrobce. Použitím v nesprávném poměru můžete fólii poškodit.

Tip: Pro větší bezpečnost volte minimálně na schody bazénu protiskluzovou fólii.

Nákup fólie

Nákup bazénové fólie nepatří mezi činnosti, které by vám zabrali příliš času. Parametry výběru jsou poměrně snadné, stačí znát rozměry a vybrat design produktu. Volte prověřené výrobce Bestway, Hecht, Marimex, Elbe, Albixon a další, kteří garantují záruku až do 20 let při správném používání.

Cena bazénové fólie se liší v závislosti na tvaru a velikosti bazénu.

  • Cena do 1 500 Kč: Nejlevnější PVC fólie seženete do 1 000 Kč. Jedná se o klasický modrý vzhled. Hodí se pro malé bazény. Šíře fólie se pohybuje cca kolem 1,65 m, tloušťka 1,6 mm. Pro menší, zejména kulaté bazény v této kategorii najdete i mozaikový vzhled různých barev.
  • Cena od 1 500 do 15 000 Kč: Široké rozpětí koresponduje s různorodostí ve velikostech bazénů. V této kategorii si vybere opravdu každý. Vzhled fólie může být jednobarevný, mozaikový, nebo mramorový. Nejčastějšími barvami jsou odstíny modré, antracitová, ale také písková
  • Cena nad 15 000 Kč: Majitelé velkých členitých bazénů budou muset při výměně fólie sáhnout hlouběji do kapsy. Čím větší a silnější fólie bude, tím více zaplatíte.
Jméno
Mozaika
Antibakteriální
Tekutá
Protiskluzová
Mramor
Image
Produkt
MARIMEX 10301010 Náhradní fólie do bazénu Orlando 3,66×0,91 m mozaika
DLW Delifol NG Azur, 2m metráž
DLW Delifol tekutá PVC fólie , 1 kg
DLW Delifol NGP , 1,65m metráž, protiskluz
VÁGNER POOL Fólie pro vyvařování bazénů- DLW NGD – modrá mramor, 2 m metráž
Cena ca. 2 300 CZK ca. 1 500 CZK ca. 1 300 CZK ca. 1 700 CZK ca. 2 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena