Cestovní fén

Perfektní účes vždy a všude.

ca. 400 CZK
ca. 200 CZK
ca. 800 CZK
ca. 300 CZK
ca. 200 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat cestovní fén

 • Potřebujete fén do domácnosti, na cesty, nebo toužíte po profesionálním přístroji, který vám pomůže vytvořit složité účesy?
 • Vzhled není vše, zaměřte se na parametry.
 • Funkce fénu vybírejte podle typu vašich vlasů, nebojte se investovat do dražších přístrojů, které jsou vybaveny speciálními technologiemi pro pro péči o vlasy.
 • Existují i fény speciálně pro leváky.
 • Cestovní fén oceníte pro jeho skladnost a hmotnost.
 • Mnoho výrobků má sklopnou rukojeť, nebudou tedy zabírat mnoho místa a vejdou se i do malého zavazadla.

Cestovní fén pro každodenní použití

Přestože se tyto výrobky dočkaly modernizace, nenabízejí tolik možností jako klasické fény. Jejich výhodou je bezesporu nízká cena, která láká ke koupi a používání i v domácím prostředí. Jestliže fén používáte pouze občas, můžete si s cestovním vystačit i doma. Pokud svoje vlasy pomocí fénu upravujete často, zabere vám tato činnost malým cestovním fénem daleko více času.

Výhody Nevýhody
Nižší pořizovací cena Omezené funkce a horší ergonometrie
Nízká váha a lepší skladnost Delší úprava vlasů, nižší příkon
Sklopná rukojeť pro lepší uložení do zavazadla  

Délka přívodního kabelu a ovládání

Délka přívodního kabelu je parametr, který byste neměli podceňovat. Může být pro vás limitující v případě, kdy je zásuvka daleko od zrcadla. Cestovní fény mají kabel dlouhý v rozmezí 1,5 – 3 metry. V případě dlouhého kabelu nemusíte mít strach o celkovou skladnost fénu, protože kabel můžete snadno stočit a fén vám nezabere mnoho místa.

Kvalitní
Remington D 1500 On the Go

Co se týká ovládání, bývají cestovní fény ve většině případů vybaveny posuvnými tlačítky, která mají větší pevnost a tím i delší životnost.

Příkon

Také příkon je u cestovního fénu nižší, než je tomu u klasického modelu. Vlasy tedy budete upravovat delší dobu. Příkon se obvykle pohybuje v rozmezí mezi 850 – 2 200 W. Jestliže nechcete vysoušením vlasů strávit mnoho času, volte spotřebiče s co nejvyšším příkonem.

Možnosti

Jak již bylo řečeno, cestovní fén nemá tolik funkcí a možností jako klasický výrobek. Mezi základní funkce, které jistě oceníte, patří:

Skládací
Sencor SHD-6400V fén
 • Nastavení rychlosti foukání – cestovní fény mohou být vybaveny až třemi rychlostmi foukání. Právě regulace teploty vám zaručí, že vlasy budou vysoušeny tím nejšetrnějším způsobem. Jemné vlasy je nutné vysoušet při nižší teplotě, aby nedocházelo k jejich poškozování, lámání a podobně. V případě, že budete chtít tvarovat nějaký účes, využijete více možnost použít horký vzduch.
 • Ionizátor – negativně nabité ionty jsou částice, které pročišťují vzduch. V přírodě se vyskytují ve velkém množství při bouřce, kdy je vzduch čistší a revitalizující. Fény s ionizační funkcí mají generátor, který produkuje miliony očisťujících negativních iontů, což dodá vlasům dostatečnou vlhkost, díky které jsou hladké a lesklé. Vlasy budou rychleji vysušené a předejdete lámání konečků.
 • Funkce studeného vzduchu – slouží pro zafixování celého účesu. Vlasy působí pevněji a zachovají si hebkost.
S příslušenstvím
Kiepe Travel Kit Set Pure Rose Gold 8330
 • Nastavení Eco – použití vysoušeče nastaveného na střední teplotu ušetří více energie než použití při nastavení na vysokou teplotu.
 • COLORCARE – barvené vlasy mají tendenci se pod horkým vzduchem vysušovat a ztrácet lesk, fény se značkou COLORCARE chrání vlasy před ztrátou barvy, lesku, vysušením a udržuje je vitální po dlouhou dobu díky třem vlastnostem: tvorba negativních ionů pro hydrataci vlasů, lepší vysušení při nižší teplotě hlavně díky proudění vzduchu, což urychluje sušení i při nižší teplotě, přesné nastavení teploty.

Víte, že…?

Profesionální cestovní fény mohou obsahovat 24 karátové zlato, které zajišťuje rovnoměrné rozprostření tepla. Zlato v kombinaci s keramickými minerály zajistí dokonalý vodič tepla a dlouhotrvající čes.

Standardní
Remington D 5000 fén

Doplňky

I tyto výrobky vám nabízí možnost několika nástavců, které jsou nejvíce oblíbenými i u klasických fénů.

 • Koncentrátor – jedná se o tvarovací koncovku, která má tenký a široký nástavec, který při foukání vlasy nasměruje tam, kam chcete. Využijete ho při foukání přes kulatý nebo plochý kartáč.
 • Difuzér – dopomůže vám k vytvoření vlnitého účesu. Je vhodný k použití na přirozeně zvlněné vlasy, u rovných se postará pouze o jemné vlnky.
Jednoduchý
Sencor SHD 7120 fén

Údržba

Co se týká údržby, tento výrobek nevyžaduje žádnou složitou údržbu. Pouze v případě, že je přístroj vybaven některými odnímatelnými částmi, můžete je sejmout a také očistit. Také je možné v případě, že to fén umožňuje, vyjmout mřížku pro nasávání vzduchu a tento prostor vyčistit. Pro vaši bezpečnost provádějte jakoukoliv údržbu pouze v případě, že je přístroj odpojen od elektrické sítě.

Cena

Pořizovací cena je u jednotlivých modelů rozdílná. Velkou roli na tom mají především jednotlivé funkce a možnosti výrobků. Mezi přední výrobce patří Remington, Rowenta, Sencor, ETA, Philips a mnoho dalších.

Cena od 300 Kč – nejlevnější výrobky pořídíte již za tuto cenu. Tyto levné výrobky nejsou vybaveny žádnými funkcemi, ve většině případů se nejedná o kvalitní výrobky. Při koupi takového výrobku se zaměřte na provedení, ovládání, příkon a délku kabelu. Je lepší o něco málo připlatit a vybrat kvalitnější výrobek, který vám poslouží lépe.

Luxusní
BaByliss D212 fén

Od 300 – 1 000 Kč – zlatá střední cesta nabízí kvalitní výrobky osvědčených značek. Jednotlivé výrobky mají vyšší příkon, který vám umožní rychlejší úpravu účesu. Nabízí několik rychlostí foukání, případné doplňkové funkce i dostatečně dlouhý přívodní kabel.

Od 1 000 Kč a více – Nejvyšší cenová kategorie je určená nejnáročnějším zákazníkům. Důraz je kladen na originální vzhled, vysoký příkon až 2 200 W, nabízí ionizaci, snadnější manipulaci zaručuje ergonomická rukojeť.

Otázky a odpovědi

Co je ionizační fén?

Doporučujeme volit fény s odnímatelnou mřížkou v zadní části. Čistit fén byste měli alespoň jednou měsíčně. Vyčištěním přístroje i mřížky od vlasů a prachu, prodlužujete jeho životnost. Nedochází tak přehřívání fénu a snižování jeho výkonu.

Jak vybrat cestovní fén?

Cestovní fén je jednodušší a menší než fén klasický. I cestovní fény však mohou mít několik funkcí. Právě podle toho, které funkce u fénu využijete by mělo hrát při výběru nejdůležitější roli.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Kvalitní
Skládací
S příslušenstvím
Standardní
Jednoduchý
Luxusní
Image
Produkt
Remington D 1500 On the Go
Sencor SHD-6400V fén
Kiepe Travel Kit Set Pure Rose Gold 8330
Remington D 5000 fén
Sencor SHD 7120 fén
BaByliss D212 fén
Výrobce
Remington
Sencor
KIEPE
Remington
Sencor
Babyliss
Difuzér
Délka kabelu
1.8 m
1.7 m
1.65 m
1.8 m
1.7 m
1.8 m
Počet teplot
2
2
3
3
1
Příkon
2000 W
850 W
1000 W
1800 W
2000 W
2000 W
Ionizace
Počet rychlostí
2
2
2
2
2
Cena ca. 400 CZK ca. 200 CZK ca. 800 CZK ca. 300 CZK ca. 200 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.