Držák na fén

Bezpečné uložení fénu.

ca. 600 CZK
ca. 0 CZK
ca. 200 CZK
ca. 600 CZK
ca. 1 500 CZK

Jak vybrat držák na fén

 • Možnosti uložení fénu a dalších pomůcek pro úpravu vlasů, existuje spousta, mezi oblíbené však patří hlavně speciální držáky.
 • Před výběrem je vhodné zaměřit se na materiál a možnost uchycení držáku.
 • Kutilové ocení domácí výrobu, kde se žádné meze nekladou. Držák si můžete vyrobit z čehokoliv, co vás napadne. Vždy je ale třeba dbát na bezpečnost

Typy

Existuje mnoho způsobů, jak uložit svůj fén či další pomůcky k úpravě vlasů. Mezi nejbezpečnější a nejpraktičtější patří speciální držáky na fény. Je třeba dbát především bezpečnosti. V koupelně se setkáte například s mokrou plochou, proto jsou nejvhodnější nástěnné držáky, kdy je kontakt s vodou nejméně pravděpodobný. Některé držáky jsou opatřeny také držáky na hřebeny a kartáče či náhradní hlavice k fénu.

Typy Výhody/nevýhody
Kovový nástěnný držák Snadná montáž, spolehlivý
Silikonový nástěnný držák Možnost výběru z více barevných variant
Úložný díl/box Levná varianta, nepraktické pro manipulaci
Plastový nástěnný držák Mnoho barevných variant, životnost může být různá

Materiál

Před výběrem je dobré zhodnotit, z jakého materiálu je držák vyroben. Mezi nejkvalitnější či nejspolehlivější je považován držák z nerezové oceli nikoliv z plastu. Můžete si jej pohodlně upevnit na zeď či existují varianty závěsných držáku pod koupelnovou skříňku na vnitřní stranu dveří. Nejméně vhodné jsou držáky na přísavky. Tady hrozí riziko pádu a následné poškození fénu.

Upevnění na stěnu
Eurostil držák na fén Tornádo 2

Vlastnosti

Mezi největší výhody držáku na fén patří především.

 • Bezpečnost – držák chrání před pádem fénu a kontaktem s vodou, kdy je velmi snížené riziko poškození fénu.
 • Dostupnost – držák je velice dostupné zboží, takže jej seženete většinou v každém obchodě s domácími potřebami či jej pohodlně seženete na internetových obchodech.
 • Pohodlí – velkou výhodou je taktéž rychlá manipulace. Fén máte vždy po ruce a vypadá designově.
 • Více prostoru – díky držáku nemusíte řešit, kam fén umístit. V domácnosti je mnoho úložných skříněk a prostorů, kam můžete fén uschovat. Nástěnný držák vám však šetří místo i čas.

Rozdíly

Držáky se liší především svým tvarem, velikostí a dalšími parametry. Mezi nejčastěji používané patří spirálové modely, které se hodí do každé koupelny. Rozměry si vyberete dle parametrů vašeho fénu. Existují modely pro profesionální fény, které jsou poměrně větší než pro domácí použití.

Ve tvaru zvířátka
Verk 15975 Nástěnný držák na fén ve tvaru zvířátka

Uchycení

Uchycení držáků může být různé.

 • Nejčastěji se setkáte s upevněním za pomoci speciálních šroubů. Jsou odolné vůči zatížení fénu.
 • Jestliže nechcete přidělávat držák přímo do obkladů, můžete využít upevnění za pomoci závěsného držáku na skříň či přísavky, které ale nejsou úplně tou nejspolehlivější variantou.
 • Některé držáky mohou být opatřeny různými háčky pro zavěšení gumiček či pro odkládání řetízku a dalších doplňků.

Design

Nejenže jsou držáky praktické, ale také vám mohou designově doplnit a zpestřit vaši koupelnu. Držáky z nerezové oceli jsou většinou v barvách chrom a bronz. Jestliže zvolíte variantu plastovou či silikonové, rozšiřují se vám možnosti barev.

Elegantní doplněk
WENKO Držák na fén, MILANO – chromovaná ocel

Materiál

Nejčastěji používané materiály.

 • Kov – Držák by měl být vyroben především z odolného materiálu vůči teplotám. V tomto případě je nejlepší variantou volit držák kovový.
 • Plast – V dnešní době je také plastový materiál spolehlivou alternativou, ale i přesto se může stát, že dojde k jeho dřívějšímu opotřebení než u kovového.
 • Silikon – Oblíbenými se staly držáky ze silikonu. Materiál velmi dobře snáší teplotní výkyvy a je udržitelný. Silikonové varianty vám rozšiřují obzor, co se barevnosti týče.

Víte, že…?

Je důležité zhodnotit, která barevná varianta se bude do vaší koupelny hodit. Silikonové držáky nabízejí sice velké rozmezí barev, ale za to kovové držáky vám budou ladit ve všech koupelnových prostorách.

Upevnění na stěnu
Eurostil držák na fén Tornádo 2

Domácí výroba

Někteří nadšenci a zapálení kutilové, jistě ocení možnost domácí výroby. Pro tuto výrobu můžete zvolit například rozdělovač trubek, který si dle vaší kreativnosti dotvoříte a sladíte s vašimi koupelnovými doplňky. Další možnou variantou je použití kancelářského organizéru, kde si pohodlně umístíte gumičky a další nezbytnosti pro úpravu vlasů. Použít můžete také staré dřevěné boxy, které si taktéž dle vaší představivosti designově přizpůsobíte vašim požadavkům.

Cena

Ceny se liší rozměry, velikostí a také výběrem materiálu. Na trhu naleznete držáky od těch jednoduchých variant, po ty náročnější. Ceny začínají většinou 100 Kč a více.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat držák na fén?

Nejdůležitějším parametrem je materiál, ze kterého je držák vyroben a následné rozměry. Volba rozměrů se odvíjí od velikosti vašeho fénu. Další nezbytností je sladit držák se zbytkem koupelnových doplňků. Variant je spoustu, záleží jen na vás a vašich požadavcích.

Jaká je montáž?

Držák si zvládne přimontovat úplně každý. Před montáží je však velice důležité zhodnotit, kde se nachází zásuvky a dle toho zvolit vhodné umístění. Nejlepší variantou je mít držák umístěn v dosahu zásuvky a zrcadla. Jestliže tuto možnost nemáte, zvolte závěsný držák, který pohodlně umístíte na jakoukoliv skříňku.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Upevnění na stěnu
Ve tvaru zvířátka
Elegantní doplněk
Upevnění na stěnu
Používání v pevné pozici
Image
Produkt
Eurostil držák na fén Tornádo 2
Verk 15975 Nástěnný držák na fén ve tvaru zvířátka
WENKO Držák na fén, MILANO – chromovaná ocel
Eurostil držák na fén Tornádo 2
IdealDog Držák na fén
Cena ca. 600 CZK ca. 0 CZK ca. 200 CZK ca. 600 CZK ca. 1 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena