25 nejlepších cestovních hrnků 2023

Každá maličkost pomáhá - šetřete přírodu i Vy.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Tefal Travel Mug cestovní hrnek 0,36l
96 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat cestovní hrnek

  • Cestovní hrnek udrží tekutinu bezpečně uvnitř nádoby.
  • Materiál použitý pro výrobu hrnku významně ovlivňuje teplotu tekutiny uvnitř. Měli byste si tedy ještě před koupí uvědomit, jak dlouhou dobu chcete mít teplý váš nápoj.
  • Důležitým parametrem, který ovlivní koupi vámi vybraného hrnku je teplota nápoje. V případě, že si chcete udělat kávu nebo čaj v pohodlí domova a vypít si to jen po cestě do práce (pokud zrovna nepracujete více jak 3 hodiny od domova), postačí vám hrnek, jenž udrží nápoj teplý po dobu 2 hodin.

Cestovní hrnek - náš výběr

Cestovni hrnky na kávu

Cestovní hrnky s objemem do 300 ml

Cestovní hrnky s objemem 300 – 315 ml

Cestovní hrnky 500 ml

Zobrazit kompletní nabídku cestovních hrnků

Jak vybrat cestovní hrnek

Typ hrnku

Cestovní hrnky jsou k dostání v několika provedeních. Je jen na vás, co si vyberete. Důležité je, aby vám vyhovoval a nebyl jen schovaný ve skříni. Nejčastěji se však setkáte s vyšším úzkým hrnkem s ouškem i bez ouška a šroubovatelným víčkem.

Zastánci, kterým vyhovuje tvar běžného kelímku, mohou jásat, jelikož lze zakoupit i takový hrnek včetně úzkého otvoru na pití. Ovšem nese to s sebou nevýhodu, a to zejména v případě těsnění. Pokud byste si totiž takový hrnek dali do batohu či kabelky, mokrý obsah byste měli zaručený.

Cestovní hrnek
Tefal Travel Mug cestovní hrnek 0,36l

Nemusíte se omezovat ani v barvě nebo si můžete zakoupit dokonce i hrnek s vlastním motivem či oblíbeným filmovým hrdinou.

Víte, že…?

Jestli chcete mít po vypití vašeho nápoje volné ruce, můžete svůj cestovní hrnek uložit do tašky. Abyste se však vyhnuli vytečení posledních pár kapek, doporučujeme hrnek obalit papírovým kapesníkem neb ho uložit do látkového obalu.

Materiál

Materiál použitý pro výrobu hrnku významně ovlivňuje teplotu tekutiny uvnitř. Měli byste si tedy ještě před koupí uvědomit, jak dlouhou dobu chcete mít teplý váš nápoj.

Cestovni hrnky na kávu
MadMax Sportovní/cestovní hrnek na kávu 350ml
Materiál Vlastnosti
Sklo Cestovní hrnek ze skla má na svém tělem umístěn silikonový návlek, abyste hrnek mohli bez problému nosit.
Plast Nejvíce rozšířenými hrnky jsou právě ty plastové. Jejich výhodou je minimální váha i cena. Ovšem není dobře termoregulační, proto neudrží nápoj dlouho teplý.
Nerez Ideální volbou na cesty je hrnek z odolného materiálu. Navíc ho můžete využít nejen do města, ale i na delší túru. Nemusíte se bát uložit ho do batohu, protože takový hrnek dobře těsní.
Keramika Keramické hrnky jsou doplněny silikonovým víčkem s dírkou na pití, a právě tyto se nejčastěji podobají klasickému hrnku z kavárny.

Teplota nápoje

Důležitým parametrem, který ovlivní koupi vámi vybraného hrnku je teplota nápoje. V případě, že si chcete udělat kávu nebo čaj v pohodlí domova a vypít si to jen po cestě do práce (pokud zrovna nepracujete více jak 3 hodiny od domova), postačí vám hrnek, jenž udrží nápoj teplý po dobu 2 hodin.

Nicméně chystáte-li se na celodenní výlet, pravděpodobně očekáváte výdrž alespoň 10 hodin. To vám zajistí jedině nerezový termohrnek. Ostatní materiály vydrží maximálně výše uvedené 2 hodiny.

Nejznámější značky

Právě proto, že cestovní hrnek dnes nosí mnoho lidí, seženete ho téměř kdekoliv. Od základního provedení až po opravdové designové kousky. V podstatě se stal moderním a mnohdy i nezbytným doplňkem.

Cestovní hrnky s objemem do 300 ml
ASTRADA Skládací cestovní kelímek Modrá 250 ml
  • Keepcup: Skleněné, barevné a hravé kelímky. Společnost pochází z Austrálie a vznikla roku 1998 právě z důvodu eliminace plastu.
  • rCup: Nejvíce ekologický výrobek je ten, na jehož výrobu byl použit recyklovaný materiál. Touto myšlenkou se řídili zakladatelé firmy z Velké Británie a své hrnky prodávají od roku 2016.
  • Lamart: Francouzská společnost pojmenovaná podle kuchařského profesionála nabízí mimo produktů na vaření i cestovní hrnky.

Cena

Pořídit si cestovní hrnek je ideální volbou, pokud chcete začít žít víc ekologicky a být ohleduplní k přírodě. Rozhodně se nemusíte bát, že bude trpět vaše peněženka, základní hrnek pořídíte za pár korun a investice do designových kousků necháme na vás.

Víte, že…?

Ještě lépe uděláte, když dáte přednost hrnku vyrobeného v České republice, než abyste ho zbytečně objednávali ze zahraničí, protože i tak produkujete zbytečný „odpad“.

Cestovní hrnky s objemem 300 – 315 ml
Nekupto Cestovní hrnek Nic není nemožné Neplastuj 300 ml

Cena do 100 Kč

Základní plastový termohrnek s ouškem i bez a šroubovatelným víčkem patří právem do této kategorie. Objem může být dokonce až 0,4 l. Bohužel však u takto levného cestovního hrnku počítejte s jeho horší těsností. Proto ho raději pořad noste v ruce, pokud nechcete mít v kabelce či batohu rybník.

Cena od 100 do 300 Kč

Na řadu přichází nerezové a keramické produkty. Objem hrnků se stejně jako v předchozí kategorii pohybuje do 0,4 l. Nemusíte se omezit ani na obyčejnou barvu, ale vybírat i z pestrobarevných a moderních vzorů.

Cena nad 300 Kč

Nejdražší, avšak z hlediska materiálu nejkřehčí cestovní hrnky se pohybují nad 300 Kč. Pamatujte hlavně, že u skleněných hrnků, by měl být korkový či silikonový proužek, abyste bez problémů mohli hrnek nosit v ruce a nepálil vás do ruky.

Cestovní hrnky 500 ml
Banquet Hrnek cestovní dvoustěnný GLITTERS světle bronzový 500 ml

Otázky a odpovědi

Proč mít cestovní hrnek?

Pokud cestujete ráno do práce či školy, jistě potkáte někoho, kdo si nese vlastní hrnek. Poslední dobou se stal oblíbeným, zejména u lidí, kterým není lhostejná ekologie. Jen si spočítejte, kolik kelímku se spotřebuje v kavárně, která nabízí „coffee to go“. Rozhodně jich není málo. Možná si říkáte: „Vždyť je to jen papír“. Ale i papír se musí vyrobit a z něho pak kelímek. A to nemluvíme o jeho recyklaci.

V jaké velikosti se cestovní hrnek prodává?

Opět můžete vybírat z velkého množství různých velikostí. Prozatím nejmenší hrnek má objem 200 ml. Menší by možná ani neměl smysl, protože jestliže máte rádi espresso, zvládnete ho vypít doma a nemusíte s sebou nic nosit. Z hlediska maximálního kapacity hrnky není problém sehnat takový, který má objem 0,5 litru. Cokoliv nad, klidně i 1 l už spadá do kategorie termosek a ty se hodí na delší cesty.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku cestovních hrnků