Dětská elektrická čtyřkolka

Správná volba pro malé motoristy.

ca. 2 200 CZK
ca. 21 000 CZK
ca. 7 500 CZK
ca. 6 500 CZK

Jak vybrat dětskou elektrickou čtyřkolku

  • Dětské elektrické čtyřkolky mohou mít různý výkon. Většinou nejnižší výkon čtyřkolek je 700 – 800w, pak mezi nejběžněji pořizované čtyřkolky patří ty o výkonu 900w, 1000w, 1200w nebo až 1 500w.
  • Elektrická čtyřkolka většinou na jedno nabití ujede 15 – 18 km.
  • Rychlost u elektrické čtyřkolky pro děti začíná na 8 km/h a bývá maximálně 35 km/h.

Výkon

Dětské elektrické čtyřkolky mohou mít různý výkon. Většinou nejnižší výkon čtyřkolek je 700 – 800w, pak mezi nejběžněji pořizované čtyřkolky patří ty o výkonu 900w, 1000w, 1200w nebo až 1 500w. Nemusíte se ale bát, že by čtyřkolka o výkonu 700w nevyjela větší kopec. Není problém, aby čtyřkolka uvezla i dospělého člověka. Doporučený věk dítěte pro používání čtyřkolky je většinou od 3 let. Výjimečně někteří výrobci uvádí i od 2 let. Věk dítěte vhodný pro používání čtyřkolky se odvíjí právě od výkonu stroje.
Doporučený výkon:

  • Děti od 3 let – výkon do 1 000 W
  • Děti od 6 let – výkon nad 1 000 W
Automatický brzdný systém
Dolu elektrická čtyřkolka Hasič s klaksonem 6V červená

Pohon

Jak jistě chápete, elektrická čtyřkolka jezdí na elektřinu. Většinou na jedno nabití ujede 15 – 18 km. Pak už musíte čtyřkolku nabít. Doba nabití bývá 6 – 8 hodin.

Elektřina nebo benzín

Čtyřkolka pro dítě může být nejen elektrická, ale i benzinová. Pojďme si říct výhody a nevýhody těchto dvou variant.

Pohon Výhody Nevýhody
Elektřina Velmi tichá Kratší doba jízdy – 6 – 8 hodin
  Omezovač rychlosti Čekání na dobití 6 – 8 hodin
  Zpátečka  
  Minimální údržba  
  Nižší cena  
Benzin Dálkové ovládání na vypínání a zapínání motoru Hodně hlučná
  Doba jízdy neomezená Náročnější údržba
  Nedobíjí se, pouze se nalije benzin Vyšší cena

Nosnost

Nemusíte se bát, že by vaše dítě ze čtyřkolky příliš brzy vyrostlo. Nejnižší váhové zatížení tohoto vozítka je 40 kg. Nosnost čtyřkolek bývá většinou 50, 70 nebo 90 kg. Pokud jsou sedadla větší a splníte váhové zatížení, můžou jet na čtyřkolce klidně dvě osoby.

Výkonná
Hecht dětská elektrická čtyřkolka 51060 červená

Rychlost

Rychlost u elektrické čtyřkolky pro děti začíná na 8 km/h a bývá maximálně 35 km/h. Výhodou je, že čtyřkolky zpravidla mívají alespoň tři stupně rychlosti. Můžete tak pořídit vozidlo, které bude mít rychlost buď 8, 20 nebo 35 km/h. Velkou výhodou pro rodiče je zamykatelný omezovač, díky němu svému dítěti můžete nastavit rychlost, jakou vy uznáte za vhodnou a nemusíte se bát, že by ji mohlo samo změnit.

Víte, že…?

Velikou výhodou elektrických čtyřkolek pro děti je právě tichý a ekologický elektromotor. Díky němu můžete jezdit s dítětem téměř kdekoliv, například jít na procházku do parku, kam byste s benzinovou čtyřkolkou jít nemohli.

Výrobci

Na trhu najdete spoustu kvalitních výrobců, kteří mají dlouholeté zkušenosti. Pokud byste se potřebovali něčím inspirovat nebo alespoň mít přehled o některých z nich, zde je pár příkladů výrobců, od kterých se nemusíte bát čtyřkolku pořídit:

Dálkové ovládání
Dea elektrická čtyřkolka Xmen maskáčová
Výrobce Popis
Ultimate Motors Vzniklo v roce 2003. Působí na Českém i Slovenském trhu. Zabývají se výrobou i prodejem kvalitních ATV, dětských čtyřkolek, motokoloběžek, bugin, pitbike a dalších strojů a příslušenství. Naleznete zde široký sortiment zboží a služeb za velmi příznivé ceny.
Hecht Jedná se o českou společnost, která se na trhu pohybuje už víc než 25 let. Dnes jsou největším distributorem zahradní techniky v České a Slovenské republice. Svoji budoucnost vidí především ve vývoji elektrokol, nebo čtyřkolek a skútrů, proto jim věnují velké úsilí. Tento výrobce dodává zaručenou kvalitu.
Nitro motors další výrobce, který se specializuje přímo na dětské čtyřkolky, minibike, minicross a další. Tady se také nemusíte bát, že byste nepořídili kvalitní čtyřkolku.

Cena

Cena dětské elektrické čtyřkolky se odvíjí především od výrobce. Dále se cena odvíjí od výkonu. Ostatní aspekty nehrají v ceně až tak velkou roli.

  • 9 000 – 15 000 Kč – Nejlevnější elektrické čtyřkolky pro děti se pohybují okolo 9 000 korun. Musíte počítat s tím, že za tuto nejnižší cenu koupíte čtyřkolku o výkonu většinou kolem 800w a určitě to nebude od výrobce té nejvyšší kvality. Pokud nebudete trvat na nejnižší ceně v tomto cenovém rozmezí, tak pořídíte i stroj o větším výkonu, až 1000w a najdou se zde i známější výrobci.
  • 15 000 – 25 000 Kč – V této kategorii pořídíte elektrickou čtyřkolku o výkonu až 1 300w. A narazíte i na výrobci, jejichž jméno jste určitě už několikrát zaslechli. V této hodnotě opravdu pořídíte už stroj, který bude vysoké kvality.

Otázky a odpovědi

Jakou čtyřkolku vybrat?

Malé akumulátorové čtyřkolky mají výkon okolo 800 W, tyto čtyřkolky jsou určeny nejmenším dětem. Čtyřkolky mají obvykle 3 rychlosti. Malé benzínové čtyřkolky mají 49cc, čtyřkolky mají konstantní výkon a čtyřkolku je možné použít v terénu. Nevýhodou je vyšší hlučnost a nutnost čistit karburátor. Větším dětem jsou určeny střední čtyřkolky s kubaturou 125 cc.

Co očekávat od sportovní čtyřkolky?

Tyto čtyřkolky jsou určeny starším dětem, mají náhon na zadní kole. Jejich výhodou je nižší hmotnost a výborné jízdní vlastnosti. Sportovní čtyřkolky jsou určeny pro rychlou jízdu, avšak lze je využít spíše na zpevněnou komunikaci. Nejsou příliš vhodné na jízdu terénem.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Automatický brzdný systém
Výkonná
Dálkové ovládání
Pohodlná
Image
Produkt
Dolu elektrická čtyřkolka Hasič s klaksonem 6V červená
Hecht dětská elektrická čtyřkolka 51060 červená
Dea elektrická čtyřkolka Xmen maskáčová
Peg-Pérego elektrická čtyřkolka CORRAL T-REX oranžová
Výrobce
Dolu
Hecht
Dea
Peg-Pérego
Hmotnost
8.62 kg
57 kg
25 kg
15.3 kg
Nosnost
35 kg
70 kg
50 kg
40 kg
Maximální rychlost
3.5 km/h
35 km/h
8 km/h
3.2 km/h
Cena ca. 2 200 CZK ca. 21 000 CZK ca. 7 500 CZK ca. 6 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena