Nejlepší dětské elektrické čtyřkolky 2024 a jak vybrat

Správná volba pro malé motoristy.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Mamido elektrická čtyřkolka XMX607 černá

Jak vybrat dětskou elektrickou čtyřkolku

  • Dětské elektrické čtyřkolky mohou mít různý výkon. Většinou nejnižší výkon čtyřkolek je 700 – 800w, pak mezi nejběžněji pořizované čtyřkolky patří ty o výkonu 900w, 1000w, 1200w nebo až 1 500w.
  • Elektrická čtyřkolka většinou na jedno nabití ujede 15 – 18 km.
  • Rychlost u elektrické čtyřkolky pro děti začíná na 8 km/h a bývá maximálně 35 km/h.

Dětská elektrická čtyřkolka - náš výběr

Mamido elektrická čtyřkolka XMX607 černá
Výrobce: Mamido
Maximální nosnost: 50 kg
Výkon: 180 W
Věk od: 3 let
Hmotnost: 25 kg
Určení: pro holky
Zobrazit více
Typ vozítka: čtyřkolky
Barva: černá
Model dětské elektrické čtyřkolky Mamido XMX607 černá: Konstrukce splňuje přísné EU normy konkretizované CE certifikátem. Je určena pro děti od 3 let. Pohyb a zastavení čtyřkolky je intuitivní - stačí sešlápnout plynový pedál či z něj stáhnout nohu. Vlastnosti a další informace najdete v popisu produktu.
Zobrazit méně
Daimex elektrická čtyřkolka X Max 607 s 2.4G ovladačem a odpružením zadní nápravy červená
přečíst recenzi
Výrobce: DAIMEX
Věk od: 3 let
Hmotnost: 26 kg
Typ vozítka: čtyřkolky
Barva: červená
S pohonem 4x4: ano
Zobrazit více
Značka autíčka: Lada
Elektrická čtyřkolka pro děti Daimex X Max 607 je určena pro děti ve věku 3-8 let. Je vybavena čtyřmi motory 12V / 45W pro pohon všech kol, klíčky pro zapnutí a vypnutí a koly z EVA materiálu. Má zadní nápravu s odpružením a sedák s měkkým polstrováním. Funguje na dvě baterie 12V / 7Ah spojené do 12V / 14Ah a doba provozu je až 90 minut. Toto vozidlo má nosnost až 50 kg a je vybaveno předními a zadními LED světly. Přichází s 2.4G bluetooth ovladačem.
Zobrazit méně
Daimex elektrická čtyřkolka HL578 bílá
Výrobce: DAIMEX
Typ vozítka: čtyřkolky
Barva: bílá
Zobrazit více
Dětská elektrická čtyřkolka Daimex HL578 má rozměry 83 x 53 x 55,5 cm, hmotnost 11 kg a nosnost do 25 kg. Je vybavena dvěma motory s výkonem 70 W, LED světly a zvukovými efekty. Rychlost čtyřkolky dosahuje až 4 km/h. Připojení k hudbě je možné přes Bluetooth, SD kartu, AUX nebo USB. Součástí je dálkové ovládání a baterie 12V/7Ah, s možností použití silnější baterie 12V/14Ah pro delší dojezd.
Zobrazit méně
mamido Dětská elektrická čtyřkolka Superme bílá
Výrobce: Mamido
Maximální nosnost: 25 kg
Výkon: 90 W
Věk od: 3 let
Hmotnost: 9 kg
Určení: pro holky
Zobrazit více
Typ vozítka: čtyřkolky
Barva: bílá
Dětská elektrická čtyřkolka mamido Superme bílá je vybavena dvěmi motory s výkonem 45W každý a 12V 4,5Ah baterií. Poskytuje jízdu vpřed a vzad s maximální rychlostí 3,5 km/h a nosností do 25 kg. Je doplněna LED světlomety, hudebním panelem s MP3 a USB vstupy. Hmotnost čtyřkolky je 9 kg.
Zobrazit méně

Dětské elektrické čtyřkolky 4 x 4

Dea elektrická čtyřkolka Xmen maskáčová
přečíst recenzi
Výrobce: Dea
Maximální nosnost: 50 kg
Hmotnost: 26 kg
Maximální rychlost: 8 km/h
Typ vozítka: čtyřkolky
Barva: zelená
Zobrazit více
S pohonem 4x4: ano
Dětská elektrická čtyřkolka Xmen má maskáčové provedení, je vybavena 2,4G Bluetooth dálkovým ovládáním, dvěma motory o výkonu 45W/12V a třemi rychlostmi. Disponuje EVA koly, zadním odpružením, digitálním MP3 přehrávačem s USB, SD a AUX vstupy a LED osvětlením. Nabízí funkci brzdy při uvolněném pedálu a prioritní zastavení tlačítkem na dálkovém ovladači.
Zobrazit méně
Mamido elektrická čtyřkolka Sport Run 4x4 modrá
Výrobce: Mamido
Maximální nosnost: 35 kg
Výkon: 180 W
Věk od: 3 let
Hmotnost: 24.5 kg
Určení: pro kluky
Zobrazit více
Typ vozítka: čtyřkolky
S pohonem 4x4: ano
Barva: modrá
Elektrická čtyřkolka Mamido Sport Run 4x4 modrá je vybavena čtyřmi 45W motorama a 12V/10Ah akumulátorem umožňující rychlost 2,5–6 km/h. Kapacita zátěže je 35 kg, s pěnovými EVA koly of 35,5 cm průmeru. Nabízí jízdu vpřed i vzad, audio panel s USB, SD, FM rádio a Bluetooth a LED osvětlení.
Zobrazit méně
Ramiz elektrická čtyřkolka Sport Run 4x4 2.4GHz S2888.CR
Maximální nosnost: 35 kg
Věk od: 3 let
Hmotnost: 29.1 kg
Určení: pro kluky a holky
Typ vozítka: čtyřkolky
Barva: červená
Zobrazit více
S pohonem 4x4: ano
Elektrická čtyřkolka Ramiz Sport Run 4x4 S2888.CR je vybavená čtyřmi 12V motory po 45W, disponuje jednou 12V 10AH baterií a dosahuje rychlosti 2,5-6 km/h s dojezdem 1-2 hodiny. Maximální nosnost je 35 kg. Výbava zahrnuje LED světla, FM rádio, Bluetooth a EVA kola o průměru 35,5 cm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Dětská elektrická čtyřkolka

Jak vybrat dětskou elektrickou čtyřkolku

Výkon

Dětské elektrické čtyřkolky mohou mít různý výkon. Většinou nejnižší výkon čtyřkolek je 700 – 800W, pak mezi nejběžněji pořizované čtyřkolky patří ty o výkonu 900W, 1000W, 1200W nebo až 1 500W. Nemusíte se ale bát, že by čtyřkolka o výkonu 700W nevyjela větší kopec. Není problém, aby čtyřkolka uvezla i dospělého člověka. Doporučený věk dítěte pro používání čtyřkolky je většinou od 3 let. Výjimečně někteří výrobci uvádí i od 2 let. Věk dítěte vhodný pro používání čtyřkolky se odvíjí právě od výkonu stroje.
Doporučený výkon:

  • Děti od 3 let – výkon do 1 000 W
  • Děti od 6 let – výkon nad 1 000 W
Chlapec jede na čtyřkolce po lesní cestě

Dětskou elektrickou čtyřkolku můžete koupit už 3 letým dětem, iStock / LumineImages

Pohon

Jak jistě chápete, elektrická čtyřkolka jezdí na elektřinu. Většinou na jedno nabití ujede 15 – 18 km. Pak už musíte čtyřkolku nabít. Doba nabití bývá 6 – 8 hodin.

Elektřina nebo benzín

Čtyřkolka pro dítě může být nejen elektrická, ale i benzinová. Pojďme si říct výhody a nevýhody těchto dvou variant.

PohonVýhodyNevýhody
ElektřinaVelmi ticháKratší doba jízdy – 6 – 8 hodin
 Omezovač rychlostiČekání na dobití 6 – 8 hodin
 Zpátečka 
 Minimální údržba 
 Nižší cena 
BenzinDálkové ovládání na vypínání a zapínání motoruHodně hlučná
 Doba jízdy neomezenáNáročnější údržba
 Nedobíjí se, pouze se nalije benzinVyšší cena
Červená elektrická čtyřkolka

Elektrická čtyřklka je tichá a méně náročná na údržbu, iStock / Sergey Badalov

Nosnost

Dětská elektrická čtyřkolka
Mamido elektrická čtyřkolka XMX607 černá

Nemusíte se bát, že by vaše dítě ze čtyřkolky příliš brzy vyrostlo. Nejnižší váhové zatížení tohoto vozítka je 40 kg. Nosnost čtyřkolek bývá většinou 50, 70 nebo 90 kg. Pokud jsou sedadla větší a splníte váhové zatížení, můžou jet na čtyřkolce klidně dvě osoby.

Rychlost

Rychlost u elektrické čtyřkolky pro děti začíná na 8 km/h a bývá maximálně 35 km/h. Výhodou je, že čtyřkolky zpravidla mívají alespoň 3 stupně rychlosti. Můžete tak pořídit vozidlo, které bude mít rychlost buď 8, 20 nebo 35 km/h. Velkou výhodou pro rodiče je zamykatelný omezovač, díky němu svému dítěti můžete nastavit rychlost, jakou vy uznáte za vhodnou a nemusíte se bát, že by ji mohlo samo změnit.

Víte, že…?

Velikou výhodou elektrických čtyřkolek pro děti je právě tichý a ekologický elektromotor. Díky němu můžete jezdit s dítětem téměř kdekoliv, například jít na procházku do parku, kam byste s benzinovou čtyřkolkou jít nemohli. Kromě čtyřkolek můžete koupit i další varianty dětských vozítek. Oblíbené jsou například traktory.

Holčička jede na čtyřkolce

Elektrické čtyřkolky jsou oblíbené i pro svůj ekologický chod, iStock /

Výrobci

Dětské elektrické čtyřkolky 4 x 4
Dea elektrická čtyřkolka Xmen maskáčová

Na trhu najdete spoustu kvalitních výrobců, kteří mají dlouholeté zkušenosti. Pokud byste se potřebovali něčím inspirovat nebo alespoň mít přehled o některých z nich, zde je pár příkladů výrobců, od kterých se nemusíte bát čtyřkolku pořídit:

VýrobcePopis
Ultimate MotorsVzniklo v roce 2003. Působí na Českém i Slovenském trhu. Zabývají se výrobou i prodejem kvalitních ATV, dětských čtyřkolek, motokoloběžek, bugin, pitbike a dalších strojů a příslušenství. Naleznete zde široký sortiment zboží a služeb za velmi příznivé ceny.
HechtJedná se o českou společnost, která se na trhu pohybuje už víc než 25 let. Dnes jsou největším distributorem zahradní techniky v České a Slovenské republice. Svoji budoucnost vidí především ve vývoji elektrokol, nebo čtyřkolek a skútrů, proto jim věnují velké úsilí. Tento výrobce dodává zaručenou kvalitu.
Nitro motorsdalší výrobce, který se specializuje přímo na dětské čtyřkolky, minibike, minicross a další. Tady se také nemusíte bát, že byste nepořídili kvalitní čtyřkolku.

Cena

Cena dětské elektrické čtyřkolky se odvíjí především od výrobce. Dále se cena odvíjí od výkonu. Ostatní aspekty nehrají v ceně až tak velkou roli.

  • 9 000 – 15 000 Kč – Nejlevnější elektrické čtyřkolky pro děti se pohybují okolo 9 000 korun. Musíte počítat s tím, že za tuto nejnižší cenu koupíte čtyřkolku o výkonu většinou kolem 800w a určitě to nebude od výrobce té nejvyšší kvality. Pokud nebudete trvat na nejnižší ceně v tomto cenovém rozmezí, tak pořídíte i stroj o větším výkonu, až 1000w a najdou se zde i známější výrobci.
  • 15 000 – 25 000 Kč – V této kategorii pořídíte elektrickou čtyřkolku o výkonu až 1 300w. A narazíte i na výrobci, jejichž jméno jste určitě už několikrát zaslechli. V této hodnotě opravdu pořídíte už stroj, který bude vysoké kvality.

Otázky a odpovědi

Jakou čtyřkolku vybrat?

Malé akumulátorové čtyřkolky mají výkon okolo 800 W, tyto čtyřkolky jsou určeny nejmenším dětem. Čtyřkolky mají obvykle 3 rychlosti. Malé benzínové čtyřkolky mají 49cc, čtyřkolky mají konstantní výkon a čtyřkolku je možné použít v terénu. Nevýhodou je vyšší hlučnost a nutnost čistit karburátor. Větším dětem jsou určeny střední čtyřkolky s kubaturou 125 cc.

Co očekávat od sportovní čtyřkolky?

Tyto čtyřkolky jsou určeny starším dětem, mají náhon na zadní kole. Jejich výhodou je nižší hmotnost a výborné jízdní vlastnosti. Sportovní čtyřkolky jsou určeny pro rychlou jízdu, avšak lze je využít spíše na zpevněnou komunikaci. Nejsou příliš vhodné na jízdu terénem.
Zobrazit kompletní nabídku Dětská elektrická čtyřkolka