Dětská elektrická čtyřkolka

Správná volba pro malé motoristy.

ca. 4 000 CZK
ca. 2 400 CZK
ca. 7 600 CZK
ca. 4 400 CZK
ca. 7 300 CZK

Jak vybrat dětskou elektrickou čtyřkolku

  • Dětské elektrické čtyřkolky mohou mít různý výkon. Většinou nejnižší výkon čtyřkolek je 700 – 800w, pak mezi nejběžněji pořizované čtyřkolky patří ty o výkonu 900w, 1000w, 1200w nebo až 1 500w.
  • Elektrická čtyřkolka většinou na jedno nabití ujede 15 – 18 km.
  • Rychlost u elektrické čtyřkolky pro děti začíná na 8 km/h a bývá maximálně 35 km/h.

Výkon

Dětské elektrické čtyřkolky mohou mít různý výkon. Většinou nejnižší výkon čtyřkolek je 700 – 800W, pak mezi nejběžněji pořizované čtyřkolky patří ty o výkonu 900W, 1000W, 1200W nebo až 1 500W. Nemusíte se ale bát, že by čtyřkolka o výkonu 700W nevyjela větší kopec. Není problém, aby čtyřkolka uvezla i dospělého člověka. Doporučený věk dítěte pro používání čtyřkolky je většinou od 3 let. Výjimečně někteří výrobci uvádí i od 2 let. Věk dítěte vhodný pro používání čtyřkolky se odvíjí právě od výkonu stroje.
Doporučený výkon:

  • Děti od 3 let – výkon do 1 000 W
  • Děti od 6 let – výkon nad 1 000 W
Oblíbená
Dětská elektrická čtyřkolka zelená

Pohon

Jak jistě chápete, elektrická čtyřkolka jezdí na elektřinu. Většinou na jedno nabití ujede 15 – 18 km. Pak už musíte čtyřkolku nabít. Doba nabití bývá 6 – 8 hodin.

Elektřina nebo benzín

Čtyřkolka pro dítě může být nejen elektrická, ale i benzinová. Pojďme si říct výhody a nevýhody těchto dvou variant.

Pohon Výhody Nevýhody
Elektřina Velmi tichá Kratší doba jízdy – 6 – 8 hodin
  Omezovač rychlosti Čekání na dobití 6 – 8 hodin
  Zpátečka  
  Minimální údržba  
  Nižší cena  
Benzin Dálkové ovládání na vypínání a zapínání motoru Hodně hlučná
  Doba jízdy neomezená Náročnější údržba
  Nedobíjí se, pouze se nalije benzin Vyšší cena

Nosnost

Nemusíte se bát, že by vaše dítě ze čtyřkolky příliš brzy vyrostlo. Nejnižší váhové zatížení tohoto vozítka je 40 kg. Nosnost čtyřkolek bývá většinou 50, 70 nebo 90 kg. Pokud jsou sedadla větší a splníte váhové zatížení, můžou jet na čtyřkolce klidně dvě osoby.

Pro holky
mamido Dětská elektrická čtyřkolka Honda 250X TRX růžová

Rychlost

Rychlost u elektrické čtyřkolky pro děti začíná na 8 km/h a bývá maximálně 35 km/h. Výhodou je, že čtyřkolky zpravidla mívají alespoň 3 stupně rychlosti. Můžete tak pořídit vozidlo, které bude mít rychlost buď 8, 20 nebo 35 km/h. Velkou výhodou pro rodiče je zamykatelný omezovač, díky němu svému dítěti můžete nastavit rychlost, jakou vy uznáte za vhodnou a nemusíte se bát, že by ji mohlo samo změnit.

Víte, že…?

Velikou výhodou elektrických čtyřkolek pro děti je právě tichý a ekologický elektromotor. Díky němu můžete jezdit s dítětem téměř kdekoliv, například jít na procházku do parku, kam byste s benzinovou čtyřkolkou jít nemohli. Kromě čtyřkolek můžete koupit i další varianty dětských vozítek. Oblíbené jsou například traktory.

Výrobci

Na trhu najdete spoustu kvalitních výrobců, kteří mají dlouholeté zkušenosti. Pokud byste se potřebovali něčím inspirovat nebo alespoň mít přehled o některých z nich, zde je pár příkladů výrobců, od kterých se nemusíte bát čtyřkolku pořídit:

Výrobce Popis
Ultimate Motors Vzniklo v roce 2003. Působí na Českém i Slovenském trhu. Zabývají se výrobou i prodejem kvalitních ATV, dětských čtyřkolek, motokoloběžek, bugin, pitbike a dalších strojů a příslušenství. Naleznete zde široký sortiment zboží a služeb za velmi příznivé ceny.
Hecht Jedná se o českou společnost, která se na trhu pohybuje už víc než 25 let. Dnes jsou největším distributorem zahradní techniky v České a Slovenské republice. Svoji budoucnost vidí především ve vývoji elektrokol, nebo čtyřkolek a skútrů, proto jim věnují velké úsilí. Tento výrobce dodává zaručenou kvalitu.
Nitro motors další výrobce, který se specializuje přímo na dětské čtyřkolky, minibike, minicross a další. Tady se také nemusíte bát, že byste nepořídili kvalitní čtyřkolku.

Cena

Cena dětské elektrické čtyřkolky se odvíjí především od výrobce. Dále se cena odvíjí od výkonu. Ostatní aspekty nehrají v ceně až tak velkou roli.

4 motory
Mamido dětská elektrická čtyřkolka Terrain Spider 4×4 lakovaná modrá
  • 9 000 – 15 000 Kč – Nejlevnější elektrické čtyřkolky pro děti se pohybují okolo 9 000 korun. Musíte počítat s tím, že za tuto nejnižší cenu koupíte čtyřkolku o výkonu většinou kolem 800w a určitě to nebude od výrobce té nejvyšší kvality. Pokud nebudete trvat na nejnižší ceně v tomto cenovém rozmezí, tak pořídíte i stroj o větším výkonu, až 1000w a najdou se zde i známější výrobci.
  • 15 000 – 25 000 Kč – V této kategorii pořídíte elektrickou čtyřkolku o výkonu až 1 300w. A narazíte i na výrobci, jejichž jméno jste určitě už několikrát zaslechli. V této hodnotě opravdu pořídíte už stroj, který bude vysoké kvality.

Otázky a odpovědi

Jakou čtyřkolku vybrat?

Malé akumulátorové čtyřkolky mají výkon okolo 800 W, tyto čtyřkolky jsou určeny nejmenším dětem. Čtyřkolky mají obvykle 3 rychlosti. Malé benzínové čtyřkolky mají 49cc, čtyřkolky mají konstantní výkon a čtyřkolku je možné použít v terénu. Nevýhodou je vyšší hlučnost a nutnost čistit karburátor. Větším dětem jsou určeny střední čtyřkolky s kubaturou 125 cc.

Co očekávat od sportovní čtyřkolky?

Tyto čtyřkolky jsou určeny starším dětem, mají náhon na zadní kole. Jejich výhodou je nižší hmotnost a výborné jízdní vlastnosti. Sportovní čtyřkolky jsou určeny pro rychlou jízdu, avšak lze je využít spíše na zpevněnou komunikaci. Nejsou příliš vhodné na jízdu terénem.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Oblíbená
Pro holky
4 motory
Sportovní čtyřkolka
Elektrická čtyřkolka
Image
Produkt
Dětská elektrická čtyřkolka zelená
mamido Dětská elektrická čtyřkolka Honda 250X TRX růžová
Mamido dětská elektrická čtyřkolka Terrain Spider 4×4 lakovaná modrá
Daimex elektrická čtyřkolka FD Sport na velikých kolech 4 rychlosti zvukové efekty 2xmotor 12V červená
HračkyZaDobréKačky dětská elektrická čtyřkolka X Max 607 červená PA.XMX-607.BIA
Výrobce
Mamido
Mamido
DAIMEX
Hmotnost
5 kg
4.6 kg
18.9 kg
23 kg
23 kg
Maximální nosnost
20 kg
25 kg
30 kg
30 kg
Cena ca. 4 000 CZK ca. 2 400 CZK ca. 7 600 CZK ca. 4 400 CZK ca. 7 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.