19 nejlepších dvd přehrávačů 2023

Sledujte svůj oblíbený film, kdykoliv se Vám zachce.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Panasonic DVD-S500
83 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat DVD přehrávač

  • DVD přehrávače vám umožní přehrávat filmové poklady, které jsou nahrané na DVD discích.
  • DVD přehrávače mají několik funkcí, které Vám přehrávání ještě více usnadní.
  • DVD přehrávače mohou přehrát originální DVD, avšak mnohé přehrávače podporují i jiné formáty.
  • Kromě stolních DVD přehrávačů, jsou k dostání přenosné DVD přehrávače, které jsou ideální na cesty.

DVD přehrávač - náš výběr

Panasonic DVD-S500
přečíst recenzi
Typ: přehrávače
Šířka: 310 mm
Výška: 39 mm
Hloubka: 204 mm
Panasonic DVD-S700
přečíst recenzi
Typ: přehrávače
Šířka: 310 mm
Výška: 39 mm
Hloubka: 204 mm
SONY DVP-SR760H
přečíst recenzi
Výrobce: Sony
Typ: přehrávače
Šířka: 270 mm
Výška: 38.5 mm
Philips TAEP200/12
přečíst recenzi
Výrobce: Philips
Typ: přehrávače
Šířka: 225 mm
Výška: 43 mm

DVD přehrávače do auta

Macrom M-DVD1023RV
přečíst recenzi
Výrobce: Macrom
Úhlopříčka displeje: 10 palců
Umístění: na strop
DVD přehrávač: ano
DSUS ds-x9d
přečíst recenzi
Výrobce: Stualarm
Úhlopříčka displeje: 9 palců
Umístění: na opěrky

Přenosné DVD přehrávače

SENCOR SPV 7926T
přečíst recenzi
Podporované disky: DVD
Úhlopříčka obrazovky: 9 palce
Rozlišení: 800 x 480
Šířka: 275 mm
Hyundai PDP 911
přečíst recenzi
Výrobce: Hyundai
Úhlopříčka obrazovky: 9 palce
Šířka: 265 mm
Hloubka: 105 mm
Sencor SPV 2920
přečíst recenzi
Podporované disky: DVD
Úhlopříčka obrazovky: 9 palce
Rozlišení: 800 x 480
Šířka: 216 mm
GoGEN PDX 1043
přečíst recenzi
Výrobce: GoGen
Úhlopříčka obrazovky: 10 palce
Šířka: 250 mm
Hloubka: 110 mm
Sencor SPV-2722
přečíst recenzi
Podporované disky: DVD
Úhlopříčka obrazovky: 7 palce
Rozlišení: 800 x 480
Šířka: 177 mm

DVD přehrávače s Českým menu

SONY DVP-SR760H
přečíst recenzi
Výrobce: Sony
Typ: přehrávače
Šířka: 270 mm
Výška: 38.5 mm
Panasonic DVD-S500
přečíst recenzi
Typ: přehrávače
Šířka: 310 mm
Výška: 39 mm
Hloubka: 204 mm
Hyundai DV-2-H 478 DU
přečíst recenzi
Výrobce: Hyundai
Typ: přehrávače
Šířka: 225 mm
Výška: 55 mm
SONY DVP-SR370
přečíst recenzi
Výrobce: Sony
Typ: přehrávače
Šířka: 270 mm
Výška: 38.5 mm
Sencor SDV 1204H
přečíst recenzi
Typ: přehrávače
Šířka: 225 mm
Výška: 40 mm
Hloubka: 200 mm
Zobrazit kompletní nabídku dvd přehrávačů

Jak vybrat DVD přehrávač

Funkce DVD přehrávače

Mimo běžného přehrávání disků ve vysoké kvalitě, disponuje toto malé šikovné zařízení dalšími funkcemi. Umožňuje zobrazení a titulek k filmu a přepínání mezi jednotlivými kapitolami. Dále můžete disk pozastavit, zrychlit nebo naopak zpomalit, pokud nestíháte číst již zmíněné titulky.

Dražší typy dokážou nahrát i pořad či film, který právě běží v televizi. Jenže komerční televize jsou plné reklam. Pokud se chcete zbavit nechtěných reklam, podívejte se po takovém zařízení, které dokáže upravit nahraný záznam pomocí střihu. Odstranění reklamy pak zabere jen pár vteřin. Velkou výhodou pro vás může také být možnost přehrávat si váš pořad, ale zároveň nahrávat další film.

DVD přehrávač
Panasonic DVD-S500

Víte, že…?

Jestliže plánujete nahraný disk přehrát i na jiném zařízené, nezapomeňte jej uzavřít. Získaný soubor pak přehraje i na jiném zařízení.

Přehrávané médium

Nebudeme se zde ohánět autorskými právy a rozebírat porušování zákona v případě okopírovaného CD či DVD nebo nelegálního stažení filmu. To je čistě na vašem uvážení, my vám pouze poskytneme návod, na co se zaměřit při koupi přehrávače.

S originálními disky si poradí každý přehrávač. Jenže na trhu jsou další druhy médií, proto je třeba sledovat podporované formáty, na které se nyní podíváme blíže.

DVD přehrávače do auta
OSUS DS-X101TD
  • DVD-R/+R: Je základním stavebním kamenem DVD disků. Lze na něj díky speciálnímu systému vypálit jakýkoliv formát. Nevýhodou je, že to lze udělat pouze jednou.
  • DVD-R/+R (DL): Má stejnou charakteristiku jako výše uvedený druh, nicméně disponuje větší kapacitou.
  • DVD-RW/+RW: Jelikož na ně můžete opakovaně vypalovat soubory, stal se jedním z nejvyhledávanějších.
  • DVD-RAM: V minulosti s ním většina přehrávačů měla problém a neuměla ho přehrát, ale dnes to pro ně není žádný oříšek.
  • DVD-Audio: Jedná se v podstatě o disk, na kterém je uložena hudba, nicméně v mnohem vyšší kvalitě. Díky svým výrobním vlastnostem dokáže přehrát audio disk prostorový zvuk, ale i stereo.
  • Super Audio CD: Postupně nahradil klasický originální CD disk. Oproti původnímu poskytuje vyšší kvalitu zvuku.

Formát souboru

Při výběru nezapomeňte sledovat, jaké formáty zařízení podporuje, abyste pak nebyli překvapený, že se nepřehraje váš oblíbený film. V parametrech přístroje bývá uvedeno několik zkratek, které se vám pokusíme jednoduše vysvětlit.
U videa se můžete setkat s označením – kontejner. Ten si lze představit jako složku, kde je uložené vše potřebné k přehrání filmu, tedy video, audio, a navíc mohou být i titulky. Nyní vám ukážeme nejčastěji používané kontejnery/formáty videí.

Kontejner Vlastnosti
AVI Audio Video Interlaced: V roce 1992 jej představil Microsoft. Je nejvíce rozšířen. Nevýhodou může být, že neumí přehrát některé titulky. Zároveň pro něj potřebujete více místa na disku. MKV Matroska Video Container: S tímto formátem se nejčastěji setkáte, pokud stahujete soubor z DVD disku do počítače. MP4 MPEG-4: Od roku 2003 je nerozšířenějším videem, zejména pro hudební videoklipy.

Jestliže si soubory vypalujete na počítači, jistě znáte formát DiVX. Výrobci nezůstali pozadu a nabízejí zařízení, které mají certifikaci DivX Ultra. S tímto formátem úzce souvisí další, kterými jsou TXT, SUB, SRT, SMI. Na ně narazíte hlavně u filmů s titulky. A právě u nich je důležité, aby si poradili s českými písmeny a nedělali z měkkých souhlásek různé tvary, např. kostičky.

Přenosné DVD přehrávače
SENCOR SPV 7926T

Má-li být váš přehrávač součástí repro-sestavy, která slouží k poslechu hudby, zkontrolujte i v tomto případě jeho vlastnosti. Zásadní je formát MP3, dokáže zmenšit zvukovou stopu a tím je možné umístit více záznamů na CD.
Již zmíněné fotografie bývají nejčastěji ve formátu JPG či PNG.

Vstupy a výstupy

Pojmem vstup a výstup se rozumí konektory, které jsou schopné propojit dvě různá zařízení. U starších typů se setkáte s propojením pomocí kabelu SCART. Postupně je však nahrazován HDMI kabelem. Ten je pro přenos rychlejší, ale i kvalitnější.

Víte, že…?

HDMI kabel nebývá součástí balení a je nutné ho dokoupit zvlášť. Nekupujte však nejlevnější typ, ale nechte si poradit od odborného personálu, protože i kabely disponují různými úrovněmi rychlosti a kvality obrazu.

DVD přehrávače s Českým menu
SONY DVP-SR760H

Kvalitní přehrávač by měl obsahovat vstup pro USB disk a čtečku paměťových karet, díky kterým můžete jednoduše přenášet soubory do televize. Všechny přehrávače mají vstup pro sluchátka, abyste nerušili ostatní členy rodiny.

Obraz a zvuk

Jestli jste si mysleli, že kvalitním DVD přehrávačem získáte dokonalý obraz, zklameme vás. Ačkoli budete mít sebelepší zařízení, které je schopné redukovat šum, odstranit kostičkování a zpracovat obraz technologií progressive scan, vždy záleží na druhu televize, který vlastníte a propojovacím kabelu, tedy již zmíněném HDMI.

Ani u zvuku tomu není jinak. Chcete-li si při hudbě či u sledování filmů dopřát ničím nerušený poslech, investujte do přístroje. Levné typy nemají zvukový výstup dostatečné čistě vyladěn. Skvělým pomocníkem pro kvalitní prostorový zvuk je vestavěný dekodér Dolby Digital.

DVD přehrávač
Panasonic DVD-S700

Ovládání přístroje

Všechna nabízená zařízení jsou vybavena dálkovým ovládání, což je samozřejmě příjemné, zejména když lenošíte na gauči či v posteli. Ale nezapomeňte si v prodejně či internetovém obchodě zkontrolovat, zda má přehrávač ovládací prvky i na přední části. Může totiž snáze dojít k nehodě, kdy vám ovladač nechtěně vypadne nebo se na něj převrhne hrnek se sladkým čajem a ovládání již nezprovozníte a nový také neseženete. Určitě můžete pořídit i univerzální ovladač, který ovšem stojí nemalé peníze.

Druhy přehrávačů

Prozatím jsme se věnovali stolním DVD přehrávačům, ale neměli bychom zapomenout ani na přenosné, které jsou ideální například pro zpříjemnění dlouhé cesty ve vlaku. Ty jsou naopak pořád vyhledávané a výrobci se je snaží neustále zdokonalovat.

Velikost

Nejběžnější velikost úhlopříček se pohybuje od 7 do 10 palců. Takové rozměry ideálně postačí, jestliže budete sledovat film na klíně, ale i pokud přehrávač odložíte na noční stolek a budete se dívat z větší dálky, nemáte-li zrovna video s titulky.

DVD přehrávače do auta
Macrom M-DVD1023RV

Rozlišení

Nyní se dostáváme k parametru, který jsme nemuseli sledovat u stolního typu DVD přehrávače je nyní důležitý. Obecně platí, že čím větší, tím je lepší obraz. To také úzce souvisí s šířkou úhlopříčky displeje. Rozlišení je různé, my vám však nabízíme minimální hodnoty, které zaručí kvalitní obraz a od nichž byste se měli při rozhodování odrazit. Nejnižší hodnota pro 7palcový displej je 480 x 234 px a pro 9palcový pak 800 x 480 px.

Příslušenství

Přenosné zařízení má tu výhodu, že má zabudovaný kvalitní nabíjecí akumulátor. Zařízení tak lze využít i bez soustavného připojení do sítě. Jenže aby nedošlo k vybití uprostřed sledovaného filmu, budete potřebovat adaptér, pro vzdálené přepínání jistě oceníte dálkový ovladač. Pokud často cestuje v hromadné dopravě, určitě naplno využijete sluchátka a abyste měli všechno kam uskladnit, jistě neprohloupíte, když si ještě pořídíte cestovní pouzdro, které váš přístroj navíc ochrání a bude s ním jednodušší manipulace.

Otázky výběru

Jestliže se stále rozhodujete, připravili jsme pro vás několik klíčových otázek, které vás nasměrují ke správnému typu přístroje:
Které formáty zařízení podporuje?
Přehraje formát DivX?
Dokáže správně zobrazit české titulky?
Poradí si s fotografiemi ve vysokém rozlišení?
Dokáže přehrávat hudbu a zároveň zobrazovat fotografie?
Podporuje ID3 tag? (Je schopen komprese MP3?)

Přenosné DVD přehrávače
Hyundai PDP 911

Nejznámější značky

Stolní DVD přehrávače mají pořád v nabídce přední výrobci, jako jsou Sony, LG nebo Panasonic, které existují na trhu již několik let. Mezi levnější značky pak můžeme zařadit Sencor či Hyundai. Největším zástupcem pro přenosné DVD přehrávače je Gogen.

Cena

Jak jsme vám již v úvodu naznačili, díky velkému rozmachu různých nejnovějších technologií, jsou stolní DVD přehrávače velmi levnou záležitostí. A právě díky nízké ceně je naleznete pouze v prvních dvou cenových kategoriích, v té poslední se budeme věnovat propracovaným přenosným zařízením.

Cena do 999 Kč

V obchodech s elektronikou lze sehnat značkové přístroje, které si bez problémů poradí s formáty WMA a MP3 a poskytují vstup pro USB disk. Pozor však na typy, které nemají v parametrech uvedené propojení HDMI kabelem.

DVD přehrávače s Českým menu
Hyundai DV-2-H 478 DU

Cena od 1000 Kč do 1 999 Kč

Dalo by se říci, že stropem v této cenové kategorii bude částka, které nepřesáhne hranici 2 000 Kč. Dražší přístroje podporují video formát XviD, poradí si s českými titulky a jsou schopné přehrát všechny typy DVD média. Umí nahrávat i upravovat získaný záznam. Díky vstupu pro USB a paměťové SD karty jednoduše přenesete filmy, hudbu i fotografie do vaší televizi.

Cena nad 2 000 Kč

Zde již chybí klasické stolní přehrávače, protože o sebevíce propracované zařízení není zájem. Plné zastoupení mají však přenosné typy, které jsou vybaveny navíc i anténou a je možně na nich sledovat televizní vysílání, které si dokonce můžete i nahrát. Šířka úhlopříčky je 9 palců a poradí si s formáty JPG, MP3, AVI, MPG, MP4, TS, MOV i VOB. Disponuje vstupem pro USB disk a čtečkou paměťových karet.

Otázky a odpovědi

Co je přenosný DVD přehrávač?

Jedná se o malý přehrávač, který svým vzhledem připomíná malý počítač. Jeho součástí je také obrazovka, díky tomu můžete přehrávač používat na cestách. Tento přehrávač je vybaven mnohými funkcemi, lze na něm sledovat také televizi, nebo poslouchat rádio.

Vyplatí se koupě DVD přehrávače?

Pro někoho mohou být DVD přehrávače zbytečným výdajem, zejména v případě, kdy je součástí domácnosti chytrá televize. Je však i mnoho uživatelů, kteří mohou vlastnit filmy na DVD discích, kteří ocení možnost přehrát si oblíbené filmy právě na těchto přístrojích.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku dvd přehrávačů