Dvoudřez

Do velké kuchyně.

ca. 4 900 CZK
ca. 8 400 CZK
ca. 4 100 CZK
ca. 22 400 CZK
ca. 5 000 CZK

Jak vybrat dvoudřez

  • Jsou určeny zejména pro větší rodiny nebo náročné kuchaře.
  • Jsou složeny z 2 dřezů, kdy jeden z nich bývá menší a je určený například na mytí či odkapávání zeleniny a ovoce.
  • Můžete vybírat z několika druhů materiálů, kterými jsou nerez, granit, tectonit a keramika.
  • Velikost volte vždy podle velikosti vaší kuchyňské linky a vaší postavy.
  • Máte k dispozici 3 možnosti osazení, je na vás vybrat si tu, která vám bude nejlépe vyhovovat.

Materiál

Klíčovým krokem při volbě dvoudřezu, je zvolit ten správný materiál. Ten ovlivní i finální cenu produktu. Pojďme si říci, jaké možnosti se vám nabízejí.

Nerezový dvoudřez

Patří stále mezi nejprodávanější a nejrozšířenější typy. Velmi dobře ale zvažte jejich výběr. Nízká cena totiž odpovídá nízké kvalitě. Skvělou variantou je 18/10 chromniklová potravinářská ocel, která je odolná vůči korozi. Svoji roli hraje také tloušťka nerezu. Ideální hodnotou je 1,2 mm.

Granitový
Alveus ATROX 50 černá

Granitový dvoudřez

Skládají se z 80 % z drcené žuly, 15 % akrylátové pojivo a 5 % barvivo. Jsou vysoce kvalitní a vydrží i náročné podmínky. Výhodou je možnost mnoha barevných provedení. Granitový dřez je ideálním spojením elegance, kvality a odolnosti. Další výhodou je jejich odolnost vůči vysokým teplotám, kdy dřez vydrží až 1 000 °C.

Dvoudřez z tectonitu

Jedná se o levnější variantu granitového dřezu, ale i přesto si svoje místo na trhu rozhodně zaslouží. Jedná se o speciální materiál, který je vyrobený ze SMC (Sheet Molding Compound). Jedná se o směs polyesterových pryskyřic a dalších komponentů vyztužených skelnými vlákny. Velkou nevýhodou je však světlý vnitřek dřezu, na kterém jsou vidět rýhy.

Keramický dvoudřez

Vyznačují se pevnou strukturou, odolností a kvalitou. Jsou oblíbené také proto, že neztrácí barvu ani po několika letech a zachovávají si přirozenou krásu a lesk. Pozitivem je také vysoká odolnost. Jistě oceníte také jejich snadnou údržbu.
Pro lepší přehlednost výběru materiálu si prohlédněte následující tabulku.

S příslušenstvím
Blanco Zia 9 antracit
Materiál Pozitiva Negativa
Nerez Cenově dostupný Nízká odolnost proti odřeninám a rýhám
  Odolný vůči korozi a mechanickým vlivům  
  Snadná údržba  
  Univerzální řešení  
Granit Velký výběr barevných variant Nízká odolnost proti chemickým látkám
  Zachytávání nečistot  
  Odolný vůči barevným skvrnám  
  Odolný vůči vysokým teplotám  
Tectonit Atraktivní vzhled Viditelné rýhy
  Odolný vůči vysokým teplotám a chemickým prostředkům  
  Odolný vůči poškrábání  
  Vyrobený ze 100 % recyklovatelného materiálu  
Keramika Dlouhá životnost  
  Odolnost vůči poškrábání a vysokým i nízkým teplotám  
  Atraktivní přírodní vzhled  

Velikost

Velikost dvoudřezu závisí především na tom, jak velký pro něj máte na své kuchyňské lince prostor. Důležitou roli hraje šířka dřezu, která by měla být kompatibilní se skříňkou, do které je možné bez dalších zásahů dřez namontovat. U dvoudřezů bývá běžná šířka mezi 50 až 80 cm. Dále se zaměřte také na hloubku. Ta bývá u všech typů dřezů podobná, pohybuje se v rozmezí 15 – 20 cm. Velké hrnce se vám určitě budou lépe umývat v hloubce 18 – 20 cm. Berte ale také ohled na výšku vaší postavy. Může nastat situace, kdy se nad dřezem budete hrbit.

Víte, že…?

Jestliže máte na kuchyňské lince dostatek místa, můžete si také pořídit dvoudřez s odkapávačem. Vybírat můžete z různých velikostí.

Osazení

Doudřez můžete osadit do kuchyňské linky různými způsoby. Pojďme si říci, jaké to jsou.

Odolný proti poškrábání
Laveo BARBADOS SBB 720T černá

Horní osazení

Používá se nejčastěji. Dřez je usazen do menšího prostoru, než je jeho velikost a okraje tak vystupují na pracovní desku. K důkladnému upevnění se pak ještě používá silikon.

Spodní osazení

Dřez je uchycený na spodní straně pracovní linky a i tady ideálně splývá s pracovní deskou. Pokud zvolíte tento typ osazení, předejdete tak náročnému čištění nečistot, které se mohou pod okraji usazovat.

Zasazení do roviny

Tato instalace je náročnější, protože je potřeba umístit dřez do drážek. Jedná se totiž o způsob, kdy dřez ideálně splyne s pracovní deskou.

S přepadem
Villeroy & Boch Omnia pro Dvojdřez 795x220x500 mm,s přepadem bílá alpin ceramicPlus

Cena

Jistě vás zajímá cena, za kterou dvoudřez pořídíte. Mezi nejlevnější variantu patří rozhodně nerezový dřez. Jeho pořizovací cena se pohybuje už okolo 1 500 Kč. Dražší variantou jsou granitové a tectonitové dvoudřezy, jejichž hodnota je od 4 000 Kč. Nejdražší možností jsou dřezy z keramiky. Částka, kterou za ně utratíte, bude výrazně převyšovat 10 000 Kč.

Otázky a odpovědi

V jaké výšce by měl být dvoudřez umístěn?

To se odvíjí od výšky kuchyňského linky, ale i velikosti postavy. Pamatujte na to, že u dřezu byste se neměli hrbit a dosáhnout na dno byste měli s nataženými dlaněmi.

Je nutné ke dřezu dokoupit další vybavení?

Některé dřezy jsou k dostání se sifonem, některé ne, takže jej budete muset pořídit. Kromě sifonu se také neobejdete bez kuchyňské baterie.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Granitový
S příslušenstvím
Odolný proti poškrábání
S přepadem
S vaničkou
Image
Produkt
Alveus ATROX 50 černá
Blanco Zia 9 antracit
Laveo BARBADOS SBB 720T černá
Villeroy & Boch Omnia pro Dvojdřez 795x220x500 mm,s přepadem bílá alpin ceramicPlus
NOVASERVIS DRGM3/48/79HA
Výrobce
Alveus
BLANCO
Laveo
Villeroy-Boch
Novaservis
Cena ca. 4 900 CZK ca. 8 400 CZK ca. 4 100 CZK ca. 22 400 CZK ca. 5 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.