Hodiny s projekcí

S laserovým ukazatelem.

ca. 1 200 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 800 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 600 CZK

Jak vybrat hodiny s projekcí

  • Hodiny s projekcí mívají obvykle nespočet funkcí, mezi které patří datum, budík nebo počasí
  • Projekce probíhá zpravidla pomocí laseru a výsledek je nejen působivý, ale často také praktický.
  • Hodiny s projekcí mohou být napájená bateriemi, nebo také ze sítě.

V čem jsou výjimečné

Hodiny s projekcí bývají velmi často nazývaný jako budíky, neboť se zpravidla jedná o sofistikovanější zařízení s více funkcemi. Zařízení se tak zdaleka neomezuje jen na zobrazení aktuálního času. Hodiny s projekcí vás dokáží informovat také o současném datu, dokáží vás vzbudit a rovněž zobrazit mnohdy i podrobné informace o počasí a v krajním případě fungovat i jako meteostanice pro méně náročné.

Odlišujícím prvkem hodin či budíku s projekcí je právě ona projekce. Ta probíhá větší za pomoci laseru, a to buď na jedno místo, nebo na uživatelem zvolené místo. Záleží, kam nasměrujete malý projektor.

Rádiem řízený
TFA 60.5016.01

Napájení

Napájení hodin s projekcí je zpravidla řešeno dvěma možnými způsoby. Jak správně tušíte, může jít o baterie, případně o připojení k elektrické síti.

Baterie

Zřejmě vůbec nejčastější druh napájení je svěřen do rukou zpravidla dvou tužkových baterií, které v hodinách s projekcí mohou dle kondice vydržet i více než jeden rok.

Ze sítě

Napájení ze sítě má samozřejmě jasnou výhodu v tom, že nemusíte řešit, že je čas od času nutné baterie vyměnit. Na druhou stranu jsou hodiny s projekcí limitováni tím, kde máte zásuvku elektrické sítě a také délkou přívodního kabelu, pokud odhlédneme od nepříliš praktické a líbivé možnosti v případě řešení prodlužovacím kabelem.

Radiobudík
TFA 60.5014.01
Napájení hodin s projekcí výhody nevýhody  
bateriemi žádné kabely baterie je nutné měnit  
z elektrické sítě nepřetržitý provoz bez nutnosti cokoliv měnit nutnost vést kabel k zásuvce  

Funkce

Hodiny s projekcí se rozhodně nemusí omezovat pouze na zobrazení času.

  • Samozřejmostí bývá datum, možnost buzení, případně počasí.
  • Hodiny s projekcí mohou být vybaveny také příjmem rádiového signálu, díky čemuž získáte zcela přesný čas.
  • Některé typy mají také vestavěný teploměr, díky čemuž máte na očích teplotu v místnosti umístění hodin s projekcí.
  • Opomenout nelze ani fakt, že hodiny s projektorem získávají i některé moderní funkce, které bychom ještě před několika lety ani neočekávali. Řeč je například o Bluetooth, díky kterému je možné hodiny s projekcí spárovat s vaším mobilním telefonem a pouštět skrze ně hudbu. Podmínkou je samozřejmě přítomnost reproduktoru na těle hodin s projekcí.
Digitální budík
Oregon Scientific RM330W

Displej

Důležitou součástí hodin s projekcí je displej, který bývá digitální. Může jít o běžná černobílý digitální panel s, ale i bez podsvícení. V oblibě jsou však také modely mající jednotlivé digitální znaky podsvícené, což přispívá k lepší čitelnosti. Ačkoliv dokáže zařízení většinou zobrazit nejen čas, ale i další informace, vše je řešeno pomocí digitálních čísel, jednoduchých znaků či piktogramů.

Projekce

Na hodinách s projekcí vás bude nejvíce zajímat samotná projekce. Ta probíhá zpravidla za pomocí laseru a nejlépe je vidět na zdi či světlých površích. Působivého výsledku dosáhnete především večer či obecně za tmy. Většinou je možné laserový proud s projekcí regulovat, a to v několik stupních, kdy můžete se samotným projektorem otáčet a nasměrovat jej přesně do míst, kde projekci potřebujete a nepůsobí rušivým dojmem. U některých hodin s projekcí jde otočným kolečkem regulovat tak velikost projekce hodin.

Víte, že…?

Některé hodiny s projekcí jsou vybaveny funkcí příjmu rádiového signálu, díky čemuž zobrazují vždy zcela přesný čas a vy dokonce nemusíte řešit ani změny času z letního na zimní a naopak. O vše se automaticky postarají hodiny s projekcí.

Bílé LED číslice
TFA 60.5015.02

Ceny

Hodiny s projekcí bývají zpravidla kombinovány minimálně s budíkem.

  • Tyto modely bývají cenově velice dostupné a například typy od značky Hyundai seženete již pod hranicí 500 Kč.
  • Pokud kromě projekce oceníte i funkce data a počasí, stačí se podívat po modelech značek Technoline nebo Sencor, které vychází zhruba na 800 Kč.
  • Ani nadšenci do počasí nepřijdou zkrátka a kombinace se základní meteo stanicí nemusí znamenat hluboký zásad do vašich financí. Slušné typy hodin s projekcí kombinovaných s meteo stanicí lze pořídit za zhruba 1 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat hodiny s projekcí?

Při výběru nových hodin s projekcí se musíte rozhodnout, zda chcete napájení bateriemi, nebo ze sítě. Následně také zvažte, zda oceníte funkce navíc, nebo vám jde skutečně jen o zobrazení aktuálního času.

Jak je u hodin s projekcí důležitý displej?

Na displeji uvidíte vše potřebné. Displej by proto měl být dostatečně velký a také čitelný. Nelze se vždy spoléhat jen na projekci. Současně platí, že velký displej by měl být v případech, kdy hodiny mají mnoho doplňkových funkcí a vy byste se rádi vše potřebné dozvěděli jedním pohledem na displej hodin s projekcí.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Rádiem řízený
Radiobudík
Digitální budík
Bílé LED číslice
Techno Line
Image
Produkt
TFA 60.5016.01
TFA 60.5014.01
Oregon Scientific RM330W
TFA 60.5015.02
JVD RB93
Techno Line WT 538
Cena ca. 1 200 CZK ca. 1 200 CZK ca. 800 CZK ca. 1 200 CZK ca. 1 200 CZK ca. 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.