17 nejlepších hrazdiček pro miminko 2023

Hračka pro nejmenší.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Hrazdička baby s chrastítky na baterie pro miminko Světlo Zvuk plast

Jak vybrat hrazdičku pro miminko

  • Hrazdička je hračka, která přináší mnoho benefitů již velmi malým dětem.
  • Hrazdička může být součástí hrací deky, koupit ji můžete také samostatně stojící.
  • Výrobním materiálem hrazdiček je plast a dřevo.
  • Hrací deky a měkké hrazdičky je možné prát v pračce. Stejně tak by mělo být možné vyprat i látkové hračky, které jsou na hrazdičce zavěšené.

Hrazdička pro miminko - náš výběr

Dřevěné hrazdičky pro miminko

Bieco hrazdička slon dřevěná
přečíst recenzi
Výrobce: Bieco
Věk od: 0 let
Typ: zvířátka
Druh: didaktické hračky
Eva Kiedroňová hrazdička s doplňky
přečíst recenzi
Výrobce: Eva Kiedroňová
Určení: pro kluky a holky
Typ: hrazdičky
Druh: didaktické hračky
Goki hrazdička dřevěná nastavitelná Medvídek modrý
přečíst recenzi
Výrobce: Goki
Hmotnost: 1487 g
Typ: hrazdičky
Druh: didaktické hračky

Hrazdička pro miminko na postýlku

Legler hrazdička Létající zvířátka
přečíst recenzi
Výrobce: Legler
Určení: pro kluky a holky
Druh: didaktické hračky
Hmotnost: 320 g
Bright Starts Oball hrazdička
přečíst recenzi
Výrobce: Bright Starts
Určení: pro kluky a holky
Hmotnost: 1000 g
Druh: hračky na kočárek
Taf Toys Hrazdička Měsíček
přečíst recenzi
Výrobce: Taf Toys
Určení: pro kluky a holky
Hmotnost: 600 g
Druh: didaktické hračky

Hrazdičky pro miminko Little Dutch

Little Dutch hrazdička květiny a motýli
přečíst recenzi
Výrobce: Little Dutch
Určení: pro holky
Hmotnost: 1670 g
Typ: hrazdičky
Little Dutch dřevěná hrazdička námořnický záliv
přečíst recenzi
Výrobce: Little Dutch
Určení: pro kluky
Hmotnost: 1665 g
Druh: didaktické hračky
Little Dutch dřevěná hrazdička husa mint
přečíst recenzi
Výrobce: Little Dutch
Určení: pro holky
Druh: didaktické hračky
Věk od: 0 let
Zobrazit kompletní nabídku hrazdiček pro miminko

Jak vybrat hrazdičku pro miminko

Výhody

Mezi hlavní výhody dětské hrazdičky patří:

Výhody Popis
Stimuluje pohyb miminka Miminko se snaží na zavěšené hračky dosáhnout, rozhoupávat je, mačkat nebo kopat nožičkami.
Objevuje Miminko objevuje nové hračky, v případě zrcátka může pozorovat i samo sebe. Hračky na hrazdičce můžete měnit, takže bude pořád co zkoumat.
Správný motorický vývoj Miminko se učí brát věci do ručičky, zvuková hrací deka ho může motivovat k přetáčení.
Správný smyslový vývoj Miminko poznává různé tvary, materiály, barvy a zvuky
Poskytne zábavu Hrazdička je u dětí oblíbená a zabaví ho na delší dobu, může tedy na chvíli suplovat rodiče, kteří se tak mohou věnovat něčemu jinému než miminku.

Typy

Hrazdička se vyrábí v mnoha podobách, již jsme zmínili hrazdičku s hrací dekou, další možností je samostatná stojící hrazda. Menší provedení těchto hraček je možné nainstalovat na kočárek nebo autosedačku.

Hrazdička pro miminko
Hrazdička baby s chrastítky na baterie pro miminko Světlo Zvuk plast
  • Hrazdička s dekou – patří k nejoblíbenějším, deka slouží zároveň jako měkká podložka. Tato hrazdička může mít mnoho podob, nahradí i ohrádku, ze které se miminko nevykutálí.
  • Samostatná hrazdička – samostatná hrazdička je prvek, který obsahuje jen závěsné hračky. Tyto hrazdičky mohou být plastové nebo dřevěné. Důležitá je u nich především stabilita, aby se na miminko nepřevrátila v případě, že silněji zatahá za hračku.
  • Hrazdičky na kočárek nebo autosedačku

– Jedná se o menší hrazdičky, které je možné ke kočárku ukotvit pomocí různých klipsů. Díky nim se miminko zabaví i při pobytu venku. Některé hrazdičky je možné uchytit i na postýlku.

Materiál

Výrobním materiálem hrazdiček je plast a dřevo. V případě hracích dek je hrazdička vyrobená z bavlny, polyesteru, flanelu nebo kombinací těchto materiálů. U materiálů je důležitá jejich zdravotní nezávadnost a snadná údržba, protože miminka všechno ráda ochutnávají. U tvrdých materiálů, nesmí bát žádné ostré hrany nebo uštípnuté části, aby nedošlo k poranění dítěte.

Dřevěné hrazdičky pro miminko

Údržba

Hrací deky a měkké hrazdičky je možné prát v pračce. Stejně tak by mělo být možné vyprat i látkové hračky, které jsou na hrazdičce zavěšené. Plastová a dřevěné hrazdičky lze samozřejmě omýt vodou. Na tyto výrobky nepoužívejte žádné saponáty nebo chemii, postačí vám čistá voda.

Víte, že…?

Pokud vybíráte hrazdičku bez deky, je vhodné miminko položit na nějakou podobu pěnové podložky. Jejich výhodou je izolační funkce a využijete je i v případě starších dětí. Pěnové puzzle například nahradí klasický koberec.

Značka

Výrobců dětských hrazdiček je celá řada. Mezi nejznámější patří Baby Ono nebo Fisher Price. Tyto značky nabízí velké množství různě vyvedených hrazdiček. Další krásné výrobky jsou k dostání od značek jako Bayo, Little Dutch, Play To a dalších. Dřevěné hrazdičky vyrábí Vilac nebo Hess.

Hrazdička pro miminko na postýlku
Legler hrazdička Létající zvířátka

Cena

Dětské hrazdičky nejsou úplně levnou záležitostí, ale v tomto případě je důležitější kvalitní provedení a nezávadné materiály.

  • Od 500 – 1000 Kč – Nejlevnější hrazdičky vás vyjdou na necelých 400 Kč a jsou to typy, které je možné připevnit na kočárek, autosedačku nebo dětskou postýlku. Do 1000 Kč můžete koupit plastové hrazdičky bez hrací deky, ale i první menší modely s dekou.
  • Od 1000 – 2 000 Kč – v tomto cenovém rozpětí můžete vybírat z velkého množství různě provedených hrazdiček. K dispozice máte mnoho barev, velikostí. Hrací deky jsou často doplněny a mantinely, které zamezí odkulení miminka. K dostání jsou také některé dřevěné hrazdy.
  • Od 2 000 Kč – a více – za cenu převyšující 2 000 Kč můžete zakoupit další velikosti dřevěných hrazdiček, nastavitelné volně stojící hrazdičky. Dále jsou to hrací centra 3v1 nebo 5v1. Zde máte kromě hrazdičky s dekou k dispozice bazének nebo hnízdečko pro miminko.

Otázky a odpovědi

Co je hrazdička?

Hrazdička je velmi oblíbená pomůcka, na kterou je možné zavěsit různé hračky. Miminko se položí pod hrazdičku a náhodným pohybem ruky může hračky rozhoupávat, později je účelně chytá, mačká a ochutnává. Všechny tyto pohyby jsou zcela přirozené, nenásilné a pomáhají miminku ke správnému vývoji. Na hrazdičkách jsou často zavěšena různá zrcátka, měkké míčky nebo různé postavičky. Zavěsit na ni ale můžete prakticky cokoliv. Hrazdička se prodává samostatně nebo v kombinaci s hrací dekou. V tomto případě je i deky vybavena dalšími zvukovými prvky, například pískacími a šustícími květinami nebo zvířátky.

Od kdy je možné hrazdičku používat?

Mezi první hračky, na které miminko reaguje, jsou různá chrastítka a hračky s melodiemi. Miminko se za těmito hračkami otáčí a snaží se je chytit. Tato hra je pro správný vývoj dítěte důležitá. Ve většině případů je však po většinu dne s miminkem jen jedna osoba, především maminka. Ta má na starost celou domácnost a není tak v jejích silách trávit čas jen péčí o miminko. Ve chvílích, kdy je kojenec spokojený a nic ho netrápí, může mu při hře pomoci dětská hrazdička.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku hrazdiček pro miminko