Dětský stan s míčky

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Září 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Tectake Hrací stan domeček s míčky růžový

Jak vybrat dětský stan s míčky

  • Stan s míčky představuje atraktivní zábavu pro děti. Jeho alternativou pak může být suchý bazének.
  • Na trhu převažují stany vyrobené z polyesteru. Ty pak nabízí nejrůznější designové zpracování.
  • Důležitou součástí stanu jsou také balonky. Ty se u jednotlivých modelů liší počtem, velikostí i barevností. Balonky lze samozřejmě i dokoupit zvlášť.

Dětský stan s míčky - náš výběr

Dětské stany s míčky domeček

Tectake Hrací stan domeček s míčky růžový
Výrobce: TecTake
Druh: stany
Materiál: textilní
Šířka: 105 cm
Výška: 105 cm
Hloubka: 83 cm
Zobrazit více Zobrazit méně
Hmotnost: 1 kg
Barva: vínové
tectake Dětský domeček stan s 200 míčky
Výrobce: TecTake
Šířka: 84 cm
Výška: 86 cm
Hloubka: 102 cm
Určení: pro kluky a holky
Zobrazit kompletní nabídku Dětský stan s míčky

Jak vybrat dětský stan s míčky

  • Stan s míčky představuje atraktivní zábavu pro děti. Jeho alternativou pak může být suchý bazének.
  • Na trhu převažují stany vyrobené z polyesteru. Ty pak nabízí nejrůznější designové zpracování.
  • Důležitou součástí stanu jsou také balonky. Ty se u jednotlivých modelů liší počtem, velikostí i barevností. Balonky lze samozřejmě i dokoupit zvlášť.

Stan s míčky versus suchý bazén

Zábava v baloncích je oblíbená aktivita dětí zejména v různých herních centrech nebo dětských koutcích. V menší podobě ji lze zprostředkovat i v domácím prostředí a to formou suchých bazénů nebo herních stanů.

Stan s míčky

Stany s míčky nabízí atraktivní zábavu zejména pro děti, které se již samostatně pohybují. Mají různá provedení od jednoduchých stanů klasického tvaru až po herní centra, jejichž součástí je např. tunel, druhý stan nebo bazének. Výběr samozřejmě i v tomto případě souvisí s velikostí prostoru, kde bude stan umístěný. Malou nevýhodu může představovat vchod do stanu. Zde bývá snížený okraj, aby se dětem lépe vcházelo dovnitř, ale díky tomu mohou balonky ze stanu vypadávat. Z tohoto důvodu ani není možné dát jich do stanu větší množství, pokud tedy není vybavený také bazénem nebo tunelem.

Dítě leží ve skákacím hradu s míčky

Míčky můžete používat ve stanu, bazénu i hracím centru, iStock /BrianAJackson

Suchý bazén

Suché bazénky se od sebe liší tvarem, velikostí, výrobním materiálem i celkovým designovým zpracováním. Bazénky mohou mít kulatý, čtvercový i obdélníkový tvar. Výběr velikosti zpravidla vychází z prostorových možností dětského pokoje. Jejich hlavní výhodou jsou vyvýšené okraje po celém jeho obvodu či okraji, takže se balonky samovolně nesypou z bazénu ven. Tato varianta je vhodná zejména pro nejmenší děti, které mají radost jen z toho, že jsou obklopeni kuličkami.

Typ výrobkuVýhodyNevýhody
StanZejména herní centra sestavená z více prvků nabízí větší možnosti využitíMenší kapacita, co se míčků týká
 Na výběr pestrá škála provedeníDíky sníženému okraji ve vchodu mohou balonky vypadávat ven
Díky sníženému okraji ve vchodu mohou balonky vypadávat venVětšinou méně náročný na místo oproti stanuPro větší děti nemusí být příliš atraktivní
 Vyvýšené okraje podél celého bazénu brání vypadávání míčků ven 

Víte, že…?

Dětský stan s míčky
Tectake Hrací stan domeček s míčky růžový

Vzhledem k tomu, že balonky lze dokoupit i samostatně, může stejný účel splnit také běžný stan, nafukovací bazének, ohrádka pro děti, cestovní postýlka apod. De facto není třeba kupovat speciální stan nebo bazén, ale lze využít to, co je doma zrovna k dispozici.

Z jakých materiálů se vyrábí

Hrací stany, které jsou dodávány společně s míčky, jsou téměř výhradně vyráběné z polyesteru. Materiál je pevný a voděodolný. Díky tomu je vhodný jak pro používání v interiéru, tak exteriéru. Výhodou je také snadná údržba. Na druhou stranu je nutné zmínit, že materiál jako takový je poměrně tenký a celkově je stan méně stabilní. Pokud budou děti uvnitř příliš aktivní, může dojít i k jeho převrácení. V menším zastoupení lze koupit stany z pevné textilie typu teepee nebo nafukovací herní centra vyrobená z PVC. Součástí stanů je také konstrukce nejčastěji vyrobená z kovu nebo dřeva. Ta zajišťuje, aby stany držely svůj tvar.

Volba designu

Stany vyrobené z polyesteru nabízí širokou škálu různých zpracování od klasických tvarů až po tematicky zaměřené stany, které mohou mít podobu domečků, hradů, autíček, zvířátek atd. Pro stany jsou dále typické pestré barvy. Stany mohou být jednobarevné ale také v různých barevných kombinacích. Výjimkou není ani speciální potisk, který se používá zejména u tematických modelů. Stany mohou být také svým designem určené primárně dívkám nebo chlapcům.

Víte, že…?

Dětské stany s míčky domeček
Greatstore Dětský stan na hraní s 250 míčky růžový 301 x 120 x 128 cm

Při volbě velikosti je vždy nutné vycházet z prostorových možností, případně počtu dětí, které budou stan s míčky pravidelně používat.

Miminko leží v míčcích

Děti barevné míčky prostě milují, iStock /chrisbrignell

Balonky

Stany se prodávají s balonky o různém počtu, nejčastěji pak 100, 200 nebo 250 a jsou vyrobeny z PVC. Balonky lze samozřejmě koupit i samostatně a doplnit tak stávající počet. Při koupi náhradních balonků se může jednat o balení po 50, ale i 1000 kusech. Lišit se mohou průměrem, který se pohybuje od cca 5,5 cm až po 7 cm. Tato velikost je dostatečná i pro nejmenší děti, aniž by hrozilo jejich spolknutí.

Barevnost balónků většinou vychází z barevného zpracování stanu. Pestrobarevný stan má tedy balonky v různých nejčastěji sytých barvách. Dívčí růžové stany bývají doplněny o balonky v růžových tónech v kombinaci s bílou, šedou apod. Totéž platí i pro stany v chlapecké verzi.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat dětský stan s míčky?

Při výběru stanu s míčky zpravidla vyhrává designové zpracování, případně velikost stanu. Zohlednit lze také počet míčků, které mohou být součástí stanu.

Kdy je lepší zvolit bazén místo stanu?

Bazénky jsou podstatně lepší volbou zejména pro nejmenší děti, které ještě nechodí. Stany i díky horší stabilitě jsou vhodnější spíše pro starší děti.
Zobrazit kompletní nabídku Dětský stan s míčky