Suchý bazén

Oblíbená a bezpečná zábava pro nejmenší.

ca. 1 300 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 300 CZK
ca. 400 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat suchý bazén

 • Suchý bazén je velmi oblíbenou a především bezpečnou zábavou pro miminka a batolata.
 • K dispozici máte několik druhů materiálu. Nejčastěji se jedná o polyuretanovou pěnu či polyester.
 • Vybírat můžete mezi kulatými, čtvercovými nebo například rohovými modely. Ideálně tak zapadnou do vaší domácnosti.
 • Existují malé, střední nebo velké bazény.
 • K suchému bazénu je možné dokoupit další příslušenství.
 • Výrobci uvádějí pestrou nabídku designů, ze kterých jistě vašemu dítěti uděláte radost.

Materiál

Na výběr máte několik typů materiálu. Vždy ale dbejte na to, aby byl materiál vhodný a bezpečný pro vaše dítě.

 • Asi nejrozšířenější a nejoblíbenější variantou jsou suché bazénky vyrobené z polyuretanové pěny. Kromě toho, že tento materiál je pro dítě bezpečný, často se stává, že součástí je i látkový potah možný vyprat, což jistě uvítá každý rodič.
 • Další možností jsou bazény z polyesteru. Ovšem je třeba počítat s tím, že jejich životnost bude kratší, než u předchozího materiálu.
 • V neposlední řadě můžete pořídit také nafukovací suchý bazének. Jeho hlavní výhodou je multifunkčnost – můžete jej kromě suchého bazénu využívat i jako klasický bazének s vodou.
Nejoblíbenější
ELIS DESIGN suchý bazén šedý 90×40 cm + 200 míčků

Tvar

Nejbezpečnější pro děti jsou bazénky, které mají kulatý tvar. Nejsou v nich rohy, takže se nemusíte ničeho obávat. Existují taky modely, které mohou mít tvar čtverce, šestiúhelníku nebo se můžete setkat s rohovými modely. Ty jsou vhodné především tam, kde je třeba šetřit místem. Vždy si ale dávejte pozor na to, aby rohy bazénu byly vyrobené tak, aby neohrožovaly bezpečí dítěte.

Víte, že…?

Výrobci uvádějí, že suchý bazén je vhodný pro děti od 1 roku nebo od doby, kdy začne dítě samo sedět. Vždy, když si dítě bude hrát v suchém bazénu, by ale mělo být pod dohledem rodičů.

Velikost

K dispozici máte několik velikostí, ze kterých můžete vybírat.

Polyuretanová pěna
Aga 990 Suchý bazén s míčky 90 x 40 cm
 • Jestliže potřebujete šetřit místem, bude pro vás lepší malá velikost. V takovém případě je délka bazénu většinou 80 cm, výška potom okolo 30 cm.
 • Střední modely nabízejí délku 90 cm s výškou 40 cm.
 • Velké bazénky mají délku 120 cm, výška pak většinou okolo 40 cm.
Velikost Délka Šířka
Malá 80 cm 30 cm
Střední 90 cm 40 cm
Velká 120 cm 40 cm

Design

Suchý bazén je jakousi součástí interiéru. V dnešní době máte spoustu možností při volbě designu. V nabídce výrobců narazíte na jednoduché jednobarevné modely. Většinou se jedná o pastelové jemné barvy. U nafukovací varianty se setkáte i s pestrými barvami. Není problém pořídit si bazének s nějakým dětským motivem, jako jsou zvířátka, květiny, geometrické tvary či jednoduché obrázky přírody. Na výběr je opravdu široká škála možností.

Příslušenství

 • Suchý bazének se neobejde bez míčků, které jsou vyrobeny z plastu. Vždy si ale ověřte, že se jedná o materiál, který je zdravotně nezávadný a nebude tedy ohrožovat především ty děti, které ještě vše dávají do pusy.
 • Dalším příslušenstvím, které mžete v suchém bazénku využít, je skluzavka. Existují skluzavky, které jsou zhotovené právě pro tyto účely, můžete ale pořídit i klasickou skluzavku. Nezapomeňte ale zkontrolovat rozměry, které musí být optimální vzhledem k velikosti bazénku.
Nafukovací
BESTWAY 51141 bazén s míčky

Víte, že…?

Pří výběru suchého bazénu si ověřte, jestli jsou míčky součástí balení nebo nikoli. Většinou je tato informace uvedena výrobcem přímo v popisu produktu.

Cena

Jistě vás zajímá, kolik za takový suchý bazének utratíte. Záleží především na materiálu, který zvolíte.

 • Nejlevnější modely se pohybují okolo 400 Kč a jsou to ty nafukovací.
 • O něco dražší jsou bazény vyrobené z polyesteru. Jejich cena začíná na 600 Kč.
 • Nejdražší, ovšem nejkvalitnější variantou jsou modely, jejichž výrobním materiálem je polyuretanová pěna. Tady se cena pohybuje většinou v rozmezí 1 500 – 4 000 Kč. Záleží na velikosti výrobku a na volbě výrobce.
Z polyesteru
Bino Máša a Medvěd suchý bazén 365cm

Otázky a odpovědi

Jak vybrat suchý bazén?

Nejprve si ujasněte, který ze zmíněných materiálů upřednostníte. Následně si rozmyslete tvar a velikost výrobku, která bude vyhovovat vašemu dítěti i vaší domácnosti. Nezapomeňte také zvolit vhodný design. Dokoupit můžete také další příslušenství.

Jaká je údržba suchého bazénu?

Záleží na tom, z jakého materiálu je suchý bazén vyroben. Nafukovací modely stačí jednoduše otřít vlhkým hadříkem. U bazénů, které disponují potahem, jednoduše potah sundáte a vyperete jej. Dávejte ale pozor, ne všechny potahu lze prát v pračce.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Nejoblíbenější
Polyuretanová pěna
Nafukovací
Z polyesteru
Stylový
Látkový
Image
Produkt
ELIS DESIGN suchý bazén šedý 90×40 cm + 200 míčků
Aga 990 Suchý bazén s míčky 90 x 40 cm
BESTWAY 51141 bazén s míčky
Bino Máša a Medvěd suchý bazén 365cm
iMex 3454 Mystery forest Gold
FunPlay AG184K suchý bazén 90x35cm,
Cena ca. 1 300 CZK ca. 1 300 CZK ca. 300 CZK ca. 400 CZK ca. 1 400 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.