Inteligentní plastelína

Antistresová hračka nejen pro dospělé.

ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 100 CZK

Jak vybrat inteligentní plastelínu

  • Inteligentní plastelína je hmota s naprosto neuvěřitelnými schopnostmi.
  • Tuto hmotu, vyrobenou na silikonovém základě, odlišuje několik překvapivých fyzikálních vlastností.
  • Plastelínu můžete umýt ve vodě, ale dlouhý pobyt ve vodě jí nesvědčí.

Inteligentní plastelína

Inteligentní plastelína byla vyvinuta během II. světové války v době, když Američané hledali náhradu za kaučuk, která by mohla být použita na výrobu pneumatik a těsnění.

  • V roce 1936 začal doktor Earl Warrick experimentovat s organ silikonovou chemií – kombinoval silikon s uhlíkem. Přestože se mu do konce války nepodařilo přijít s použitelnou náhradou, stala se silikonová skákací plastelína jedním z jeho vedlejších produktů.
Magnetická
Inteligentní plastelína magnetická + silný magnet
  • Přestože pro ni nenašel vhodné průmyslové využití, dal základ důmyslné a skvělé hračce.
  • Tato hmota má oproti klasické plastelíně speciální vlastnosti. Skáče jako hopík, natahuje se jako žvýkačka, trhá se jako papír, tříští se jako porcelán, některé druhy ve tmě svítí, jiné mění barvu, přisávají se k magnetu nebo dokonce slabě elektrizují. Patří mezi tzv. nenewtonské kapaliny.
  • Její hlavní výhodou je, že se oproti klasické plastelíně nelepí se na prsty a není tak mastná. Je vyrobena na bázi silikonu, takže nikdy nevyschne ani se nezačne drolit. Je velice lehká.
Neuvěřitelný přechod barev
Inteligentní plastelína Super Skarab

Víte, že…?

Nenewtonské látky (nelineárně viskózní látky) jsou takové látky, u kterých není rychlost deformace úměrná napětí. Neplatí tedy Newtonův zákon viskozity.

Návod

Použití plastelíny je velmi snadné. Stačí jen krabičku otevřít a vyjmout plastelínu z ochranného obalu. Poté ji můžete natahovat, roztahovat, dělat prostě vše, co vás napadne. Každá z plastelín má jiné vlastnosti, které si popíšeme níže. Všechny typy mají ovšem společné vlastnosti jako jsou napínání, natahování nebo skákání.

Plastelínu můžete umýt ve vodě, ale dlouhý pobyt ve vodě jí nesvědčí. Proto pokud ji chcete očistit, lehce ji otřete vlhkým hadříkem nebo krátce omyjte v ruce. Pokud ovšem plastelína nasbírala hodně špíny, doporučujeme zakoupit novou. Zatím se totiž nenašel způsob, jak chytrou plastelínu vyčistit.

Iontová
Inteligentní plastelína Iontová

Typy

Typ Vlastnosti
Elektrická Tato chytrá plastelína vás oslní krásným perleťovým třpytem a leskem. K dostání je v například v těchto barvách: Smaragdová zeleň, Elektrická zelená, Šeřík, Lazurit a Elektrická modrá.
Magnetická Patří mezi nejoblíbenější druhy, jak už její název napovídá, má magnetické vlastnosti, s nimiž si vyhrajete dlouhé hodiny (součástí této plastelíny je také silný magnet). Její barva je černá a údajně se i deformuje podle siločár.
Svítící Na pohled je to bílá mléčně zbarvená a příliš nezajímavá hmota. Má však luminiscenční vlastnosti. Stačí ji nabít pod lampou, zhasnout, poté bude krásně zářit. Podle zahraničních zdrojů lze ze svíticí plastelíny dokonce vykřesat jiskry, které by se měly objevit v případě, když se ve tmě roztrhne zcela nenabitá hmota. Svíticí plastelína se prodává v barevných variacích pod obchodními názvy: Krypton, Jantar, Iontová a Aura.
Teplocitlivá Reaguje na jakýkoli tepelný zdroj, ať už se jedná o lidský dotek nebo horký hrneček s kávou, pod vlivem tepla mění barvu, po vychladnutí (nejlépe v lednici) se opět vrátí do základní barvy. V nabídce jsou různé barvy: Sluneční svit, Soumrak, Ametyst a Chameleon.
Metalická Vypadají jako roztavený kov pomalu se roztékající ve Vaší dlani, vypadají jako metalíza na automobilech. Efekt lesku nejvíc vynikne tahu. Když metalickou plastelínu roztrhnete, všimněte si, že uvnitř vypadá obyčejně, není tam ani náznak kovu a mohlo by se zdát, že lesklý je jen povrch. Jenže stačí hmotu roztáhnout a hned se začne lesknout. Metalická plastelína se prodává v zlaté, stříbrné, bronzové a šedé barvě.
Měňavková Tento typ vás nepřestane okouzlovat svými krásnými stále se měnícími barvami. V nabídce jsou tyto druhy: Skarab, Láva a Olejová skvrna.
Základní Sice vypadá na první pohled obyčejně, má však neobyčejné fyzikální vlastnosti inteligentní plastelíny, natahuje se, trhá se a umí také spoustu jiných věcí. Prodává se v několika barvách (růžová, žlutá, oranžová, modrá, fialová a červená).

Trikolína

Inteligentní plastelína je produkt, který je nabízen především dospělým zákazníkům a má sloužit jako antistresová pomůcka. Oproti tomu Trikolína je výrobek určený především pro děti. Rozdíl je jak ve velikosti balení, vlastnostech i ceně.

Trikolína je prodávána v menším balení a nedosahuje kvalit inteligentní plastelíny, cenově lépe pak vychází právě méně kvalitní Trikolína.

Cena

Krabička se základními typy stojí 80 – 250 Kč, záleží především na zvolené barvě. Plastelína je prodávána v plechovkách a balení obsahuje 80 g plastelíny.

Ametyst
Inteligentní plastelína Ametyst

Ostatní verze se prodávají v rozmezí od 218 – 300 Kč.

Ve většině případů neseženete kvalitní inteligentní plastelínu, je možné koupit levnější i větší balení výrobku označeného jako inteligentní plastelína, ale tato hmota nemusí dosahovat takových výsledků jako dražší varianty. Pokud tedy chcete skutečně kvalitní výrobek, nakupujte ji u prověřených prodejců, kteří ji nabízejí v již zmíněné plechové krabičce o hmotnosti 80 g.

Otázky a odpovědi

Co je inteligentní plastelína?

Inteligentní plastelína je hmota s naprosto neuvěřitelnými schopnostmi – natahuje se jako žvýkačka, při nárazu pruží jako gumový míč, trhá se jako papír a tříští se jako porcelán, některá má navíc schopnost svítit ve tmě.

Jak vybrat inteligentní plastelínu?

Výběr je čistě otázkou Vašeho vkusu. Na trhu najdete několik typů, které jsou popsány výše. Každá plastelína je výjimečná a každá nabízí něco trochu jiného.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Magnetická
Neuvěřitelný přechod barev
Iontová
Ametyst
Fialová
Image
Produkt
Inteligentní plastelína magnetická + silný magnet
Inteligentní plastelína Super Skarab
Inteligentní plastelína Iontová
Inteligentní plastelína Ametyst
Inteligentní plastelína Fialová
Výrobce
Avio
Avio
Avio
Avio
Barva
zlaté
tyrkysové
fialové
fialové
Cena ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.