Nejlepší korálky do vlasů 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Korálky na vlasy 20 ks černá

Jak vybrat korálky do vlasů

 • Korálky do vlasů slouží zejména malým parádnicím. Své místo si ale najdou i ve vlasech dospělých žen např. při vytváření společenských nebo svatebních účesů. Korálky mohou být populární i u mužů na zdobení vousů.
 • Vlasové korálky je možné rozdělit podle způsobu navlékání do dvou základních typů. Prvním jsou korálky pevné, druhý typ lze jednoduše rozevřít.
 • Mezi další kritéria při jejich výběru patří např. výrobní materiál, velikost a samozřejmě design.

Korálky do vlasů - náš výběr

Korálky na vlasy 20 ks černá
Zobrazit více
Tento produkt představuje set 20 plastových korálků na vlasy v černé barvě. Každý korálek má průměr a šířku 0,9 cm. Korálky jsou zacvakávací, což umožňuje praktickou aplikaci. Existují také variace v různých barvách a odstínech.
Zobrazit méně
Korálky na vlasy hnědá
Zobrazit více
Korálky na vlasy v hnědých odstínech jsou vyrobeny z plastu a je možné je uzavřít. Balení těchto korálků do vlasů zahrnuje přibližně 36 kusů. Průměr jednoho korálku je 0,8 cm, zatímco šířka činí 0,6 cm.
Zobrazit méně
Korálky na vlasy světlý mix
Zobrazit více
Produkt "Korálky na vlasy světlý mix" se skládá z uzavíratelných plastových korálek, které lze použít jako doplněk do vlasů. V každém balení je cca 36 ks. Technické specifikace uvádějí průměr korálku 0,8 cm a šířku 0,6 cm. Barevná škála je různorodá.
Zobrazit méně
Korálky na vlasy Barva: černá
Zobrazit více
Toto balení obsahuje zhruba 36 ks uzavíratelných plastových korálků na vlasy v černé barvě. Korálky mají průměr 0,8 cm a šířku 0,6 cm. Umožňují různé variace úpravy vlasů tím, že se zavírají.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Korálky do vlasů

Jak vybrat korálky do vlasů

Jaké podoby mohou korálky mít

Vlasové korálky se mohou prodávat samostatně nebo v nejrůznějších kreativních sadách. Druhé zmiňované se zpravidla týká dětské bižuterie. Korálky mohou být také součástí nejrůznějších vlasových doplňků.

Figuríny s účesy

Úšesy s korálky jsou velmi oblíbené, iStock / Photobuff

Dětská bižuterie

Korálky do vlasů jsou oblíbenou ozdobou malých slečen. Na našem trhu je k dostání celá řada sad, které slouží k úpravě účesů. Jejich součástí je mimo různobarevných, různě tvarovaných a zakončovacích korálků často i zaplétací stroj nebo hřebínek. Některé sady dokonce obsahují křídy na vlasy. V tomto případě jsou korálky nejčastěji vyrobené z plastu.

Samostatné korálky

I v této kategorii je nabídka velmi široká. Korálky se vyrábí z nejrůznějších materiálů od klasických tvarů přes duté válečky až po konkrétní tvary, např. květiny, hvězdičky apod. Barevnost je také bohatá. Korálky mohou mít nejrůznější pestré barvy včetně jejich odstínů, oblíbené jsou také kovové nebo stříbrné barvy, nevěsty ocení korálky perleťové, bílé apod. Kromě korálků lze koupit i nejrůznější přívěsky do vlasů, provázky, peříčka, které se mohou kombinovat a vytvářet tak velmi netradiční účesy.

Svatební účes

Korálky ve vlasech často zdobí nevěsty, iStock / Ivan Kyryk

Vlasové doplňky s korálky

Korálky do vlasů
Korálky na vlasy 20 ks černá

Korálky jsou častou součástí také vlasových doplňků. Nejčastěji se jedná o nejrůznější čelenky, gumičky do vlasů, spony nebo sponky, korálkové závěsy, které se vplétají do vlasů atd.

Jakým způsobem se korálky navlékají

S ohledem na způsob navlékání lze korálky rozdělit do dvou základních typů:

 • Pevné korálky – důležitý je široký průvlek, aby se snadněji navlékaly; pro snadnější navlékání lze použít buď speciální navlékací stroje (často součástí dětských sad), bižuterní jehlu nebo nit;
 • Rozevírací korálky – jejich aplikace do vlasů je velmi snadná; korálek stačí otevřít a po nasazení na pramen vlasů zase zavřít; k navlékání tohoto typu korálků není třeba žádná další pomůcka

Z jakých materiálů se vyrábí

Na výrobu korálků do vlasů se používá celá řada materiálů. Jejich základní vlastnost vy měla být nízká váha, která je důležitá proto, aby korálky neklouzaly z vlasů dolů a hlavně se pohodlně nosily. Mezi nejčastější materiály pak patří:

 • Plastové korálky – jsou lehké, pestrobarevné; materiál se nejčastěji používá na výrobu korálků pro děti
 • Dřevěné korálky – opět mají velmi nízkou váhu; barvy jsou zpravidla v přírodních tónech od světle po tmavě hnědou, případně jsou lehce dobarvovány, mohou být zdobeny různými ornamenty
 • Kovové korálky – tento typ je již o něco těžší; korálky mívají výraznější vzhled, jsou různě dekorované; používá se např. chirurgická ocel nebo zinkové slitiny
 • Kameny a polodrahokamy – jedná se o alternativu klasických korálů; kameny mohou být ve formě přívěsků, které se na vlasy navlékají nebo součástí vlasových doplňků; zejména ozdoby z polodrahokamů mají vyšší hodnotu a jsou ukázkou luxusu a elegance
 • Perlové korálky – nejčastěji se jedná o perly umělé nebo říční; tyto korálky jsou elegantní, mají velmi jemný romantický vzhled; hodí se např. do svatebních účesů apod.
 • Skleněné korálky – vyrábí se v různých barvách i tvarech
Zaplétání vlasů

Korálky do vlasů mají mnoho podob, iStock / Michael_Dodd

Jaká je vhodná velikost

Korálky do vlasů
Korálky na vlasy hnědá

Vlasové korálky se vyrábí v různých velikostech. Jejich výběr je ale většinou otázkou osobních preferencí. Obecně se dá říct, že větší korálky jsou těžší, takže mohou snižovat komfort při nošení – mohou klouzat z vlasů dolů nebo vlasy tahat. Na druhou stranu příliš malé korálky se mohou ve vlasech ztrácet, nebudou dostatečně vidět.

Volba vzhledu

Vlasové korálky se vyrábí v mnoha barevných provedeních, které často souvisí s výrobním materiálem. Korálky mohou být hladké, tvarované, dekorované apod. Volba designu záleží na vkusu zákazníka nebo také účelu použití. Korálky určené pro malé děti mají většinou pestré barvy, mohou mít různé tvary. Do slavnostních nebo svatebních účesů se hodí jemné korálky jednoduchých tvarů. Barevnost lze sladit např. se šaty nebo ostatními doplňky. Korálky mohou být také tematicky zaměřené. Narazit tak lze na runové nebo vikingské korálky, korálky se znaky znamení zvěrokruhu apod.

Výrobci a ceny

Ceny se odvíjí od typu výrobku. V tabulce níže přehled jednotlivých kategorií.

Typ výrobkuVýrobciCenové rozpětí
Dětské korálkové sadyKik100 Kč až 350 Kč
 Alltoys CZ 
Samostatné korálkyVýrobci nebývají uvedeniOd cca 8 Kč za kus
Vlasové doplňky s korálky StoklasaOd 20 Kč až 300 Kč
 B-TOP 

Otázky a odpovědi

Jak vybrat korálky do vlasů?

Výběr vlasových korálků je čistě otázkou osobního vkusu, ale také toho, k jakému účelu jsou pořizovány. Korálky se zpravidla vyrábí v dětském nebo klasickém provedení. Mohou být součástí vlasových doplňků. Mezi základní parametry patří materiál, velikost s vzhled.

Jaké korálky jsou vhodné pro děti?

Pro malé děti se vyrábí přímo korálkové sady vhodné k aplikaci do vlasů. Doporučený věk je nejčastěji od 5 let. Součástí těchto sad bývají velmi často i zaplétací strojky, které malým kadeřnicím usnadní navlékání korálků do vlasů.
Zobrazit kompletní nabídku Korálky do vlasů